Konie czystej krwi arabskiej

...

A to niby co?
Widia ok, dzięki za wyjaśnienia. Jak pisałam, nie znam się.
Znaczy mała samodzielna psotnica  😀

... Ale wiecie co, tak mnie teraz zastanowiło w kontekście źrebiąt i ich zachowania w ogólności. Zgodnie z tym, co piszecie, źrebięta wychodzą, jak się nauczą pilnować matek. A ja czytałam, że zwierzęta typu właśnie koń mają wdrukowany instynkt podążania za matką niezależnie od wszystkiego. W sumie gdyby nie miały, to jak by to wyglądało w naturze, u dzikich koni? - przecież stado wędruje cały czas, więc matka po porodzie wstaje i za jakiś czas wyrusza dalej razem ze stadem - no a źrebak co? Przecież chyba musi się niejako "automatycznie" pilnować, bo inaczej co, zgubi się i umrze gdzieś z głodu albo w zębach jakiegoś drapieżnika? A jednak często się słyszy o źrebiętach hodowlanych, które się wcale nie pilnują i latają wokoło, wcale nie patrząc, gdzie jest klacz i co robi. To nie wiem, instynkt osłabł czy może one się nie pilnują "ludzkim okiem", bo dla nas pilnowanie się polega na tym, żeby źrebak najlepiej przykleił się do łopatki klaczy, a z perspektywy konia obszar, na jakim przebywa pilnujące się matki źrebię, jest zupełnie inny? Co o tym sądzicie?  ❓
Murat aż za bardzo samodzielna :p Ja bym dzikich koni do naszych stadnych nie porównywała... U dzikich koni ogiery chodzą z klaczami itp, a u nas....
Pilnuje się wtedy,kiedy podąża za klaczą na wybiegu-w boksie nie musi raczej.Kiedy klacz idzie w prawo-ono też,klacz w lewo to i ono,czasami na dystans a czasami momentami zderza się z klaczą w szybszym chodzie
Murat-Gazon miałam do czynienia w życiu z wieloma źrebakami i zawsze było tak, że dopóki źrebak się bał to faktycznie dreptał obok matki. Jednak z czasem odległość oddalania się od jej boku się zwiększała. Kiedy już zaczęły się np. wyjazdy w teren i źrebaków było kilka, zdarzały się sytuacje, że całymi swoimi "dziecięcymi" stadami zostawały mocno w tyle, a następnie przybiegały w popłochu. Kilka razy taki jeden lub dwa narwańce chciały wracać same do stajni, co skutkowało niezłym ambarasem. Ciekawość bierze górę, a jak strach dzieciaka złapał to rozpaczliwie do mamy wracał. Nie znam się jednak na tyle żeby mieć pewność jakąkolwiek, mowię tylko co sama zaobserwowałam. No i zastanowiłabym sie jeszcze nad kwestią tego, czy źrebak jest jeden czy jest ich kilka… stado kolegów chyba zawsze wywołuje niesubordynacje 🙂
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg1971751#msg1971751 date=1389086040]
Być. po urośnięciu nadal są przeurocze. Popatrz na swoją gniadą i powiedz, że nie  😉
[/quote]
Skłamać nie mogę...
A łgałabym, gdybym napisała, że gniada nie jest najładniejszą damą na jakiej mi przyszło swe oko zawiesić. Ale głośno nie powiem, bo zaraz będzie żem nieskromna...

Na youtube oglądałam materiał o Janowie Podlaskim i tam uczono źrebaka za matką podążać, wykorzystując korytarz stajni. Stosują od lat i podobno zawsze skutkuje.

Jeśli nie uda sie przywrocic tego zdjecia to chetnie pomoge komus w zajeciu nawet FIRST PLACE 🙂


Ta ja się przypomnę, bo Ginga daleko z tyłu a głosować można co 24h
ogurek - to taka ściema,że aż wstyd 🙂 w sensie ten konkurs... czytałeś może regulamin? Klacz z największą liczbą głosów nie musi być wygraną... Po nad to na kilometr widać,że to ustawione jest... Venuss S anulują głosy, a Jedna osoba twierdzi, że wie, które 3 klacze wygrają :p
z tyloma glosami sukcesem będzie pierwsza strona 😉
.
falletta dziękuję <3 wstążeczka wisi na boksie 🙂
😍 piękne siwe🙂
falletta, super, robi się z niego kulka mięśni 🙂
Widia, gratuluję zdrowego źrebaczka!
Gwarcio zmienił dom, oto jego popisy w nowej stajni 😉 Wszedł w stado 20 koni, jestem z niego dumna, bo jeszcze żadnego konia nie uszkodził 😉
Martolina, oby w nowym domu dożył swoich późnych dni.
falletta siwe jak zwykle przeurocze, iskrzące się nieskazitelną bielą. Cudo.
falletta Porduś pięknie umięśniony
Martolina ależ ten Gwarcio dokazuje! cudaczek 🙂
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
08 stycznia 2014 07:41
No, fajnie Porduś się wyrobił, a jaki ganasz!
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
08 stycznia 2014 08:31
ogurek  wyslalam prosbe poz najomych - na pewno cos ruszy 🙂 


🏇
Martolina dziękuję, ależ Wy macie piękne konie 💘
Ja również przypominam z prośbą z głosami na ENCANTE , jest na 3 pozycji. Ginga i Cynober zaglosowane 🙂
taka tam niepokorna ;P
paladynka, dzięki, a w ogóle co wyrosło z Encanty?
[b] a w ogóle co wyrosło z Encanty?

z Encanty klacz wyrosła  😉  a tak poważnie to fajna kobyła jest,  fantastyczny charakter, obecnie w treningu rajdowym, mamy nadzieję, że udadzą nam się jakieś starty w tym roku  😀
super, czyli jak całe potomstwo Ekany
A Ecana urodziła zaraz przed Sylwestrem śliczną klaczkę po Esturionie, kolejny rajdowiec z tej rodziny rośnie  🙂
ENCANTA pod siodłem  🙂 nadal prosi o głosy na nią w konkursie
https://www.facebook.com/arabianhorsekingdom?sk=app_509292759121967&app_data={%22mid%22%3A33500}
.
no właśnie tak to jest z tymi siwkami  🤣, a jeśli już jesteśmy przy siwych, macie może jakieś sprawdzone odplamiacze na siwulce? Widzę, że w sklepach jest wybór takich specyfików ale sama jeszcze nie wypróbowałam żadnego 🙄
falletta, fajne siwe, tylko połamane w szyi na pierwszym zdjęciu

Mnie tu dawno nie było... pozdrowienia od siwego wujaszka 🙂

no właśnie tak to jest z tymi siwkami  🤣, a jeśli już jesteśmy przy siwych, macie może jakieś sprawdzone odplamiacze na siwulce? Widzę, że w sklepach jest wybór takich specyfików ale sama jeszcze nie wypróbowałam żadnego 🙄

Tak, derka. 😉

Alice 😍
Nie, derek nie zamierzam stosować w tym celu 😉
larabarson , ja miałam kiedyś coś takiego i byłam zadowolona.


Tylko dziwny ma zapach - jak drożdżówka 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się