ciąża, wyźrebienie, źrebak

kleopatra66 powodzenia...trzymam kciuki  😀

Kos na starej Volcie był wątek o imionach i tam było dużo fajnych i ciekawych imion 😉
http://www.voltahorse.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=1527&st=0&sk=t&sd=a ?


jest!!!!  Figo Du Rouet 😉 😉 😉
ma 8 godzin i bryka w boksie  😀 😀 😀
gratulacje, śliczny maluszek
ojej słodziak szybko czerwoną wstążeczkę 😀
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 marca 2009 10:36
kleopatra-gratulacje!!!
Będzie siwy?

U nas też już jest!Długo wyczekiwana dziewczyna!!!
Urodzona 9 marca, 3.30 🙂.
ms_konik dzięki  😀
a czy będzie siwy? hmmm nie mam pojęcia 😉 czas pokaże. ja uwielbiam kasztany, ale jak zsiwieje, to też będzie fajnie 😀
Kos, źrebaczek urodzony w dniu moich urodzin 🙂 Marcowe kuce są super! Gratuluję!
Dzieki wielkie za wszystkie mile slowa :kwiatek: i za linka 🙇 myslalam nad imieniem zaczynajacym sie na Sek bo wypisz wymaluj mamusia (sekwana) tatus ma na imie haracz splot tych dwoch imion sracz ?? !! i wspolnymi silami ze znajomymi wydumalismy na Sek sekwens sekwador sekret .. ijeszcze jedna fotka malego z mama
Sekret  😍
slojma   I was born with a silver spoon!
10 marca 2009 16:54
ms_konik , kleopatra66 - piękne dzieciaki 😜
majek   zwykle sobie żartuję
10 marca 2009 16:57
Ja też znam jednego SEKRETA i bardzo mi się to imię zawsze  podobało...

(ja nocami wymyślam imiona na R, tyle, że jeszcze nie wiem co się urodzi)

Piękne się wam źrebolki urodziły. Pozazdrościć...

margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
10 marca 2009 17:02
ja dla malego znalazlam na jakims amerykanskim portalu z imionami dla dzieci ( nathan to po polsku bozydar  :hihi🙂
kleopatra

gtauluję ! 🙂

ms_konik
przenoszona ? ale ma długasne nogi, po czym ?

Słuchajcie, czy ktoś ma pomysł na imię dla klaczki na literę  O ?
Przeszukałam już wszystkie tematy jakie znalazłam w internecie i nic  😵
Natknęłam się tylko na takie typu Omega, Opcja itd a chciałabym coś oryginalniejszego np. dla ogierka miałam pomysł Oliver Twist  😜
Najlepiej żeby to imię nie było jakimś polskim rzeczownikiem typu Oferta czy cos tylko jakaś nazwa rzeki, bohaterki, tylko że nic takiego nie udało mi się znaleść..
Ma ktoś pomysł ?
(Jak zaśmiecam wątek to można na PW  🙂 )

Ma ktoś pomysł ?
(Jak zaśmiecam wątek to można na PW  🙂 )


może po prostu warto ząlozyć osobny wątek 😉 bo  tak zaraz się bałagan zrobi, tak myślę 😉
edit; załozyłam, podaje link do tematu 😉

http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,3864.0.html
kleopatra obejrzyj malucha : dokladnie obwódki wokół oczu - jeśli ma być siwy, to już powinny być tam pojedyncze siwe włosy.
obejrzę  😀 choć słyszałam o przypadkach kiedy swe później konie nie miały ani jednego białego włoska po urodzeniu  😉
Enii
wdech wydech !

klacze są indywidualistkami wielkimi, mojej zad zapadł się 3 tyg. przed a brzuch około 2 tyg. przed porodem. Pierwsze świeczki pojawiły się z kolei już 12 dni przed porodem.
10 dni przed wyglądały tak :



2,3 dni przed świeczki, mleko robią się bardziej mleczno- żółte, woskowe, wczesniej to takie jakby zcukrzone bezbarwne (przezroczyste) sopelki. Tuż przed mleko się zazwyczaj leje, a jeśli nie to świeczki mają ponad 1 cm długości

trzymam kciuki za Ciebie i mamusię przyszłą !  😅

p.s. koniecznie znajdź jakąś doświadczoną osobę (najlpeiej wet), która mogłąby przyjechać natychmiast i w razie czego pomóc, zawsze to stres mniejszy 😉


u moich stajennych arabek najpierw sutki przekształcały sie w kieliszki,  świeczki pojawiały sie ok 24 godz a nawet mniej przed porodem. Wczesniej były jedynie plamki. Na tym zdjęciu- owszem są świeczki ale nie ma ''kieliszków''- takie wydłuzone sutki...

Czyli kolejnosc: zapadniety zad, zapadniety brzuch szczególnie widoczne przy słabiznach, kieliszki, świeczki, kapiące mleko / zwykle kilka godzin przed porodem. Tak było u trzech arabek🙂

pozdrawiam i trzymam kciuki za porody 😉

dempsey   fiat voluntas Tua
10 marca 2009 22:48
Ja też znam jednego SEKRETA i bardzo mi się to imię zawsze  podobało...

sekrety  mają swoje sekrety  😎

M4jek,może jak chłopak to Rincewind 😉
ciekawa jestem bardzo tego potomka sportowca i pięknej-małoużytkowej 😉
tez zaczełam się denerwowac

sliczne marcowe maluchy - gratulacje!!
kleopatra66, ms_konik   gratulacje, śliczne maleństwa  😅  ....Jak dobrze ze przynajmniej Wy macie to już za sobą  😉
majek   zwykle sobie żartuję
11 marca 2009 14:38
dempsey...

Jak na razie mamy Rock N`Rolla  (tak apropos siostry Samby) no i mnie osobiście bardzo przypadło do gustu i imię Rausz (`na parkur wyjeżdża pani Blablabla na Rauszu`)
A kobyła na cześć Szanownego Teścia będzie ... Riposta...
Mam nadzieję, że będzie mniej cięta....

Ale jak się pojawia lepsze propozycje to czemu nie...
(A Rincewind to taka szczęśliwa postać? )

A Pani Małoużytkowa ostatnio zaskakuje mnie swoją odwagą i uprzejmością... Już po mnie nie depcze i nawet daje ze sobą robić różne rzeczy. Stała się łaskawa... Zobaczymy, co będzie jak wreszcie zaczniemy jeździć...  🏇

W każdym razie zdaje mi się, że boczki to jej się zapadły jakieś dwa tygodnie temu...
Świeczki też już takie miała, ale cycochy to jej jeszcze takie nie urosły...  🤔
Czy to może oznaczać, będzie problem z mlekiem... ?
Strasznie się denerwuję, bo to nasz pierwszy źrebak ma być..


ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
11 marca 2009 16:24
Dziękujemy za gratki 🙂.

Armara -przenoszona ale tylko 3 dni, nogi długaśne-wygląda jak pająk 🙂
Tatusiek to Barnaba xo po Bolivar...

Enii-trzymam kciuki żebyś nie osiwiała do czasu porodu 🙂.
Wszystko będzie dobrze!

Kos- może Sękacz (mniam,mniam)🙂🙂🙂
Przepiękne są wasze źrebaczki ,gratuluję i życze z całego serca aby zdrowo rosły.Ja też czekam na źrebaczka i jest to mój oraz mojej klaczy pierwszy źrebak, Oliwka ma termin na 24 marca ale opadł jej już brzuch i rozluźniły się więzadŁa miednicy a w związku z tym chciałam się was spytać ile jescze może czasu upłynąć do porodu czy jest to kwestkia paru tygodni czy raczej dni.Za wszelkie odpowiedzi dziękuję .
jodzi, to zdjęcie zostało zrobione 12 dni przed 😉
a kobyła wydłużonych sutków nie miałą, myślę, że opisałaś to bardzo...indywidualnie 😉


ms_konik
to chyba będzie wielka, widziałam po nim dwa małopolaki w Białce wielkie koniska
a sam tatuś też raczej długonożny, kiedyś się zastanwiałam nad kryciem, ale w koncu padło na Emetyta 😉

kaloe
poczytaj dokładnie, bo to było ostatnio dośc mocno wałkowane 😉
sprawdź który dzień ciąży i obejrzyj wymię 😉 ??



Armara 😉
dla porówniania opisałam to co było u mnie w stajni
inna rasa, a i objawy zależą od klaczy 😉

oby zdrowe, całe sie rodziły
Dzieki wielkie za wszystkie mile slowa :kwiatek: i za linka 🙇 myslalam nad imieniem zaczynajacym sie na Sek bo wypisz wymaluj mamusia (sekwana) tatus ma na imie haracz splot tych dwoch imion sracz ?? !! i wspolnymi silami ze znajomymi wydumalismy na Sek sekwens sekwador sekret .. ijeszcze jedna fotka malego z mama


kos jaka śliczna mamuśka na zdjęciu ! Piękna klacz  😜 Aż się napatrzeć nie mogę.
myslalam nad imieniem zaczynajacym sie na Sek [...]


Może Sex on the beach?  😉
Swoją drogi przepiękny maluszek  😍
pierwszy spacer 🙂



Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
13 marca 2009 20:14
armara, ależ on ma obłędne oczy  😜 , piękny chłopak  🙂.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
13 marca 2009 20:34
Oj tak, przyłączam się do Kawusi, chłopczyk urodny 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się