kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

Mnie po skręceniu kostki bardzo ta część stopy bolała jak sobie ją nadwyrężyłam chodząc tyle, co przed skręceniem (debilizm, no ale cóż... człowiek się uczy na błędach).

Czy ból ślinianek podszczękowych coś oznacza?
Ze trzy miesiące temu bolała mnie lewa przez kilka dni, przeszło.
Teraz lekko boli mnie prawa. Dodatkowo od środka, mniej więcej na wysokości tej ślinianki, boli mnie hm taki podłużny pas poniżej linii dziąseł. Boli tak jakby był spuchnięty na skutek jakiegoś mechanicznego urazu (ale nic takiego nie miało miejsca). Jest lekko wyczuwalny jako powiększony.
Mam się przejmować?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
07 marca 2009 19:02
byłam wczoraj u lekarza zeby skonsultowac ten moj bol glowy. lekarz zawołal kolege po fachu i obaj stwierdzili, ze wysylaja mnie do szpitala na dalsze badania  😵
w szpitalu spedziałam pół dnia, zrobili mi mase badań, generalnie było podejrzenie krwotoku (nie jestem pewna jak to przetłumaczyc na polski, mowili o krwi w mozgu). po godzinach badan i konsultacjach z jeszcze jednym lekarzem okazało sie, ze to nic powaznego.
mam pecha, cierpie na zwykly ból glowy, ktory trwa i trwa. a w razie gdyby cos sie pogorszylo to mam wrocic do szpitala.

teraz mam tylko wypoczywac, pamietac o plynach, zazywac leki przeciwbolowe, ktore dostałam i za kilka dni wszystko powinno wrocic do normy.

mialam wczoraj dzien pelen wrazen: zajeło sie mna 4 (!!) lekarzy, mialam robione badania o jakich mi nawet do glowy nie przyszlo, zwiedziłam sobie angielski szpital i zjadłam rewelacyjny obiad (kurcze, w porownaniu z polskim jedzeniem to to byl normalnie sheraton)  😁

Moona jeżeli czujesz, ze slinianki sa powiekszone to wybierz sie do lekarza. lepiej zeby obejrzal to jakis specjalista 😉
Edytka, a sie tak zapytam, jakie ci to dokladnie badania robili? Bo jak mialam te swoje bółe glowy niegdyś (jak jeszcze nie wiedzieli, ze to od nadciśnienia i źle dobranych leków), to problem robili ze skierowaniem do neurologa czy innego specjalisty nawet, a pani doktor z poradni leczenia bólu potraktowała mnie jak królika doświadczalnego i przetestowała na mnie caly arsenał leków(bez żadnych badań praktycznie) na wszelakie bóle głowy, skonczywszy na przeciwpadaczkowych w za dużej dawce  🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 marca 2009 19:45
Edytka, może krwiak?
Ja straciłam definitywnie wiarę w publiczną służbę zdrowia i mimo iż na lekarzy prywatnych wydaje fortunę ( a raczej moja mama) ,to jednak jest straszne, że idąc do lekarza, on opowiada mi co mi jest, dlaczego tak się dzieję, co mi pomoże, a co zaszkodzi, co powinnam robić, żeby było lepiej.  I że biorąc leki od publicznego "specjalisty" przez 9 miesięcy nie widzę poprawy, a idąc prywatnie, dostaję lek, który pomaga mi w 3 dni. To jest na prawdę bardzo przykre.
Moona jeżeli czujesz, ze slinianki sa powiekszone to wybierz sie do lekarza. lepiej zeby obejrzal to jakis specjalista 😉


To to w środku pod dziąsłem też jest ślinianką? Ta zewnętrzna powiększona nie jest, tylko to w środku lekko. Spróbuję się udać do lekarza we wtorek w takim razie, jeśli do tego czasu mi samo nie przejdzie.
Zarówno ja jak i moja rodzina tez raczej straciliśmy wiarę- tyle że my mieszkamy w małej miejscowości,na totalnym zadupiu i dostęp do specjalistów i prywatnej służby zdrowia jest cienki, więc musimy się zadowolić tym co mamy - nikt z nas nie ma czasu dojeżdżać do Opola czy Wrocławia do lekarzy, a to są najbliższe (?) (po ok.90 km do jednego i drugiego miasta) miejsca, gdzie można liczyć na coś więcej...
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
07 marca 2009 21:00
mialam m.in skan glowy. mysleli jeszcze nad pobraniem plynu mozgowo-rdzeniowego, ale wstrzymali sie i w sumie dobrze, bo okazał sie niepotrzebny. a ja sama mam juz bardzo zle wspomnienia z pobieraniem owego plynu i chciałam uniknac tego badania jak najbardziej sie da.
sprawdzili tez takie podstawy jak krew, hormony, cisnienie. poza tym duza czesc czasu skupili sie na nerwach.
Ja dzisiaj przeżyłam coś strasznego.. Ni stąd, ni zowąd złapał mnie okropny ból głowy, upadłam na ziemię, i nie potrafiłam się podnieść. 5 minut później przyszedł tato po coś , zobaczył mnie, i szybko zawiózł do szpitala.. Dali mi jakiś zastrzyk przeciwbólowy, i kazali jutro wrócić na badania . No zobaczymy co to będzie. Jak na razie mam przed sobą 5 kubków herbaty i pije je po kolei, bo to jakoś koi ten ból. Jak siedzę to mniej mnie boli, a jak leżę, to ledwo żyję.. Jutro napewno napiszę co tam mi powiedzieli.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
09 marca 2009 21:49
byłam wczoraj u lekarza zeby skonsultowac ten moj bol glowy.


A tomografię robili Tobie? Bo Tomografia to najbardziej podstawowe badanie w takich przypadkach o ile mi wiadomo...
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
09 marca 2009 23:31
nie wiem co to tomografia  😡 robili mi skan glowy, moze to to samo. w kazdym razie skan byl obowiazkowy, zeby wykluczyc krwawienie i obrzek mozgu

Ambrozja trzymaj sie  :przytul: daj znac jak juz bedziesz po
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
09 marca 2009 23:45
Tomografia to to samo co rezonans magnetyczny 😉
Leżysz na leżance i za tobą taki wielki 'rulon' magnesowy jest
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
09 marca 2009 23:49
a, no to mowimy o tym samym. tylko lekarze nazywali to skanem, zeby bylo bardziej zrozumiale 😉
Tomografia to nie jest to samo co rezonans magnetyczny...
Gillian   four letter word
10 marca 2009 09:30
Notarialna, no nie do końca tro samo, istota działania podobna ale wykorzystują różne promieniowanie 🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 marca 2009 09:38
Dzięki za sprostowanie ;-)
Nie siedzę w tym więc mogłam coś pomieszać ;-)
Jestem po neurologu i laryngologu ... To tak , nie jest dobrze. Migrena, Przewlekłe zapalenie zatok, Przewlekłe zapalenie uszu, uszy zatkane jakąś substancją (coś mówił, ale nie pamiętam) trzeci migdał, te pierwsze migdały powiększone. Laryngolog powiedział że mam upośledzony słuch, i tylko dzięki temu że jestem młoda to słyszę, ale że to może uda się uratować, bo nie mam tych 20 lat tylko 14.
I że gdyby zrobić dziurkę w moich migdałach to wycisnęłoby się kieliszek ropy.. oraz to, iż nie wiadomo , czy będą mi wycinać ten 3 migdałek, bo nie wiadomo jaki on jest, ale że leczenie wszystkiego co mam będzie ciężkie, będzie wymagać dużo dyscypliny i samozaparcia ehh.. No cóż, za 3 tygodnie do neurologa na kontrolę, bo przepisał mi na migrenę Divascan, a za 10 dni do laryngologa na leczenie.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 marca 2009 15:50
Ambrozja  :grupa: a wiadomo od czego to wszystko się zrobiło?
Nie wiadomo, nic nie wiem , i strasznie się boję  😕
Ambrozja trzymaj sie :przytul:, będzie ok 🙂


czy robienie przewrotów w przód i w tył(tzw. fikołków :hihi🙂 jest bezpieczne? Słyszałam że kiedyś cos sie komuś zrobiło podczas robienia przywrotu i zaczął sie dusić 🤔
Co do fikołków, to mojej koleżance podczas przewrotu w tył coś strzeliło w kręgosłupie i nie mogla się ruszyć, więc musiała mieć potem coś nastawiane u lekarza, chodziła też na zabiegi do rehabilitanta.
Ambrozja, wiem, niestety co przeżywasz, życze więc zdrówka i wytrwałości  :przytul:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
14 marca 2009 18:28
Kiedyś w podstawówce mieliśmy sprawdzian  na wf ze stania na rękach. nigdy więcej. Babka wuefistka źle mnie przytrzymała i głowa mi źle się ułożyła. przez tydzień ruszać nią nie mogłam...

I zamiast pomóc to jeszcze pretensje miała, że tylko użalam się nad sobą 😤
Gillian   four letter word
14 marca 2009 20:03
wiorek, jak się źle zrobi to można sobie napytac biedy odnośnie kręgosłupa i nadgarstków - w ten sposób zresztą ja się okaleczyłam :/  żeby się dusic to nie słyszałam ale kto wie, pewnie możliwe... ogólnie fikołki to ZUO :/
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
14 marca 2009 20:08
te do tyłu to już szczególne ZUO
Szczególnie jak ktoś jest nierozciągnięty/słabo rozciągliwy  🤔
Gillian   four letter word
14 marca 2009 20:31
albo jak ktoś ma nadgarstek po złamaniu a chce byc fajny i sobie kicnąc przewrót w przód...
dlatego ja zawsze mówiłam, że tego robić nie będę  😁 (i dlatego dostawałam jedynki  🤔wirek🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
14 marca 2009 22:52
karolinag4, Też wolałam dostać pałę niż ćwiczyć. 😁
Całe gim i LO na zwolnieniu lekarskim, a 'sportowiłam się' we własnym zakresie 😉
ja ogólnie ćwiczyłam i ćwiczę, ale wszelkie gimnastyczne sprawy odpuszczałam. Wolę dostać 1, niż miec uraz (np. kregosłupa) do końca życia. Szkoda tylko, że nie wszyscy nauczyciele to rozumieją.  👿 I taki mały off: zawsze mnie zastanawiało (i wnerwiało), że każdy wfista taki mądry, a sam nie zaprezentuje żadnej 'figury' (fikołki, stawanie na rękach, etc).  🤔
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
14 marca 2009 23:17
co sie moze dziac jesli codziennie z rana nie moge otworzyc do konca buzi bo mam jakas blokade na szczece?  😲 dopiero po sniadaniu mi sie odblokowuje? 😲
ushia   It's a kind o'magic
15 marca 2009 00:16
zapalenie stawu skroniowo-zuchwowego?
masz w porzadku zeby? zwlaszcza trzonowce? uszy?
ewentualnie jeszcze jest opcja, ze za duzo gumy zujesz 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się