konie małopolskie

Ma, ma, nr licencji 518 G Lb

A czy ktoś mi to wyjaśni ? O co kaman ? Jakoś tak żyłam w przeświadczeniu, że za słabo zdał ZT żeby uzyskać licencję... ?
armara, esperado na poprzedniej stronie o tym pisała.
nie napisała nic konkretnego
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 stycznia 2014 15:03
Też jestem ciekawa, bo sprawa conajmniej dziwna i mocno dyskusyjna... 🙄
Bez komentarza
A mnie dalej interesuje co znaczy, że filmiki są preparowane...
Podrzucam filmik 😉

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 stycznia 2014 15:13
Pogorszyli pracę przodu i splaszczyli galop. Mistrze movie maker'a  😎 wybaczcie, nie mogłam się powstrzymać 😵

Edit: na tym filmiku Joker prezentuje się średnio. Skoki pod jezdzcem słabe z odwrotnym grzbietem. Luzem niewiele lepiej. Koń jakich wiele...  🙄
Taki mały:  🚫

Ale...naoglądałam się niemieckich filmików z aukcji koni hanowerskich i jak patrzę na te nasze filmiki z ZT, pracę koni i oceny sędziów to na prawdę kopara opada jak duża jest różnica w jakości pokazywaniu koni.

Wszystko idzie w co raz lepszym kierunku, przez 4 lata mieszkając blisko Bogusławic mogłam obserwować jak to wszystko wygląda. Ale na prawdę...to są ogiery, które mają dostać licencję. W DE połowa z nich byłaby potraktowana jako koń do rekreacji.
Ja na próbie byłam i powiem szczerze, że po zachwytach na kwalifikacjach spodziewałam się czegoś dużo lepszego. Poziom hodowli jest jaki jest nie wiem czy mamy w tej rasie choć jednego wybitnego ogiera. Przeraża mnie natomiast jedna rzecz (bo słyszę o tym nie pierwszy raz), że wystarczy jedno pismo, żeby zmienić to czy tamto...
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 stycznia 2014 16:08
Powiem szczerze, że mnie też to przeraża, ale niezmiennie jestem ciekawa jak to się stało, że ogier, który za skoki dostaje 6,5 i nie otrzymuje licencji, nagle takową posiada.
[quote author=galopada_ link=topic=98.msg1973138#msg1973138 date=1389187774]
Jezdziłam go 2 lata prosto po zakładzie. Charakter dobry - to fakt, napisałam też przecież o bardzo dobrym stępie i galopie, ale to nie jest koń skokowy ani wkkwista. Serca mu brakuje i możliwości. 😉
[/quote]

jak wszystkim koniom po Revlon Boy 😉

Taki mały:  🚫

Ale...naoglądałam się niemieckich filmików z aukcji koni hanowerskich i jak patrzę na te nasze filmiki z ZT, pracę koni i oceny sędziów to na prawdę kopara opada jak duża jest różnica w jakości pokazywaniu koni.

Wszystko idzie w co raz lepszym kierunku, przez 4 lata mieszkając blisko Bogusławic mogłam obserwować jak to wszystko wygląda. Ale na prawdę...to są ogiery, które mają dostać licencję. W DE połowa z nich byłaby potraktowana jako koń do rekreacji.


W zasadzie masz rację, prace naszych komisji przemilczę, a co do jakości przygotowania naszych koni, to trochę nam brakuje. Trzeba jednak pamiętać, że sporo tych zachodnich ogierów jest ,,odpowiednio " wytrenowana, a trening często jest z pogranicza treningu koni z Tenessi
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
Nam brakuje dużo , Niemcy już przygotowują konie od pół roku życia , 2 -latki już śmigają na lonży i startują w zdobyciu licencji ,choć jeszcze pod siodłem nie chodzą .
Konie są wyszkolone i pracuje się z nimi codziennie .


edit. dodaje zdjęcie znajomej , może się nie obrazi , ogier 2 latek wczoraj walczył o licencje , dziś powinny byc wyniki . (ogier Niemieckiej hodowli i zdawał w Niemczech )
sei   . let's grow old together & die at the same time .
08 stycznia 2014 18:19
esperado, i super. na ZT uważam, że go skrzywdzono. dobrze, że właściciel powalczył 'o swoje'. takie jest moje zdanie. chociaż zdjęcia z ogłoszenia o sprzedaży są dla tego konia myślę dość krzywdzące 😉 cena stanówki przystępna. trzymam kciuki, żeby hodowcy się nim zainteresowali.
monia, to jest 2-latek ?  😲
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 stycznia 2014 18:46
To jest zupełnie inna liga  😎
Mnie się podoba 🙂
Raczej trzylatek, rocznik 2011 pewnie.
armara 2 latek  , piszę z koleżanką co się nim opiekuje , wcześniej był pół roku temu i się nie załapał . Czekam dalej na wieści czy w końcu zdał , szkoda ,że nie mogę skopiować zdjęcia ze skoków , cudo , skacze po niebo a składa się pięknie ale widać komisja Niemiecka ma inne zdanie .



Mój łosiu z dziś , widać że ma takie podejście dziś do treningu jak ja , zresztą on jak zwykle śpiący królewicz . (w kasku bo miałam jeździć a targałam siodło z domu )
monia
Ale tam dwulatki nic nie zdają. 2,5 latki-3 latki sa prezentowane na Korungach - na przełomie roku pierwszy jest Korung Trakenski (połowa października). Testy zdają trzylatki, na nachkorungach są zazwyczaj konie trzyletnie i starsze (takie uznawanie "dodatkowe" była wczoraj w Holsztynie np - [urlhttp://www.bazakoni.pl/article,id-853.html]klik[/url]).
Dopytaj proszę o rocznik (sorry, że się tak czepiam), bo może się mylę i jakiś związek ma inne zasady - o których zresztą chętnie bym poczytała 🙂
Tak, masz racje , zdjęcie miał robione na 2,5 roku a teraz na wiosnę będzie miał 3 lata , no ale jeszcze nie ma 3  😉  on wczoraj był właśnie .

7 ogierów dostało licencje , siwek nie dostał .
No, ale konkurencję miał nielichą.
Fajny koń, na pewno jak trochę zmężnieje to mu się uda 🙂
Masz gdzieś link , gdzie można zobaczyć te konie z wczoraj , jestem ciekawa .
Katharina   "Be patient and trust in the process"
09 stycznia 2014 23:01
Haa, a ja znów byłam odwiedzić Siwuska  😍 Napiszę Wam, że kobyła na prawdę Złoto, a lata pod niebo  😜

Takie jedno telefonowe na szybko przed wspólnym wypadem w teren  🙂

Witam,

Piszę z takim zapytaniem. Posiadam klacz małopolską Justa (Janka po Jam - Pluton). Czy ktoś z Was zna może jakieś jej potomstwo? Może ktoś z Was ma konia po niej? Pomóżcie jeśli możecie🙂
O moje małe też po Plutonie, niczego się nigdy o nim nie mogłam dowiedzieć. Zero informacji i zdjęć. Może czymś się podzielisz?  😉
Mam mojej siwej cały rodowód do 18... któregoś roku nie pamietam już, gdzie okazało się że ma 3/4 lipicana.🙂 zdjęcie Plutona jest http://www.bazakoni.pl/pluton-hipovit-psyche

Znajoma bardzo doświadczona zootechnik która była właścicielką Justy bardzo długo i starannie przgotowywała jej pochodzenie, ale nie doszła do potomstwa. Więc jeśli ktoś zna jakieś dzieciątko to czekam🙂

A możesz wrzucić fotkę swojej?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 stycznia 2014 16:19
monia niesamowity ten siwek, co za budowa! Zbieram szczękę z podłogi  😜
Możecie mi coś więcej napisać o ogierze Lubań od Lubeka po Hippies i o jego potomstwie?  😀
nos szczerze mówiąc, miałam kontakt z 3 kobyłami po Lubaniu. Moim zdaniem kobyły są trochę "nakręcające się", z dość dużym temperamentem, niezbyt wysokie i szczerze mówiąc jakoś nie czułam się powalona. Era po Lubaniu od Elekcja jest koniem-nerwusem, Perełka po Płaksa jest koniem płochliwym i "szukającym wymówek" (czyli tu ptaszek się poruszył, tu jakiś zajączek i kobyły ogarnąć nie można), a Persja po Paleta też trochę taka jakaś nerwowa. Nie wiem, czy to wszystkie jego dzieciaki mają takie geny, ale ta nerwowość i nadpobudliwość właśnie najbardziej rzuciła mi się w oczy, jako cecha wspólna tych trzech panienek.
http://www.malopolaki.darmowefora.pl/index.php?topic=124.0 polecam zajrzeć tutaj, masz osobny wątek i kilka stron do poczytania 😉
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się