literatura końska

POSZUKUJE
"Jeździectwo w rozwoju motorycznym i psychospołecznym osób niepełnosprawnych"
"Hipoterapia. Neurofizjologiczna gimnastyka lecznicza na koniu"

Dama - Mam zdjecia ksiazki "Nowoczesny trening konia"
Będę bardzo wdzięczna jak ktoś podzieliłby się ze mną książką o kopytkach w formie elektroniczne... oto mój adres: emwolska@gmail.com Z góry dziękuję!  :kwiatek:
Ma ktoś może książke na PDF 101 ćwiczeń dla skoczka lub 101 ćwiczeń z dresażu? Jak tak to prosze aby mi ktoś je przesłał na maila bo nie mogę pobrać bo mi wyskakuje błąd na każdej stronie. karol21118@wp.pl
możliwe że było ale ma ktoś może jakieś książki na kopmuterze ?( pdf) w formie elektronicznej , najbardziej zależy mi na książce koń Christine Lange  , czy jakoś tak , i tj wyżej 101 ćwiczeń dla skoczka lub coś o kopytch , jednak najbardziej koń 🙂 bardzo byłabym wdzięczna za przesłanie ( karla158@amorki.pl)
[url=https://www.google.pl/search?q=101+%C4%87wicze%C5%84+dla+skoczka&oq=101+%C4%87wicze%C5%84+dla+skoczka&aqs=chrome.0.69i57j69i65j0j69i60j0l2.4586j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=101+%C4%87wicze%C5%84+dla+skoczka+chomikuj&safe=active]101 ćwiczeń dla skoczka klik
[/url]

[url=https://www.google.pl/#q=101+%C4%87wicze%C5%84+z+dresa%C5%BCu+chomikuj&safe=active]101 ćwiczeń dresażu klik[/url]


nie lubie chomikuj , trzeba tam płacić i nie mam konta , nie umiem  sciąga c z tego  ale dzieki 🙂
karla158, żeby ściągnąć te książki nie trzeba płacić wystarczy się zalogować, a zresztą wykupienie większego limitu kosztuje tam ze 2,50 -3 zł i tak oszczędzasz nie kupując książki ...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 stycznia 2014 18:15
Zoriczkowa, ale przecież lepiej żeby ktoś zapłacił za transfer a później wysłał za darmola 🙄
Misskiedis, no pewnie 😀 za duże sumy, lepiej wyesemesować te 3 zł 😀
po pierwsze to nie mam z kim esemesować  , więc nawet nie doładowuje konta a czasem tel, rozładowany leży w szafce, męża mam na podwórku więc jak coś chce to ide do niego🙂
no teraz już wiem że 3 zł. to akurat nie jest problem bo mąż ma zawsze 3 dychy na koncie , nie wiem po co, ale kiedyś wujek mi powiedział że sciągnie mi z chomikuj ale to 50 zł kosztuje , zdziertus jeden, a ja wtedy laptopa nie miałam jeszcze , mam troche wolnego neta , ale jakoś dam rade 🙂 dzięki bardzo ,  tak to jest jak się słucha wkoło ludzi i się samej nie sprawdzi🙂
Jakie znacie książki o chorobach koni, rozpoznawaniu ich, dla kompletnie zielonej? Podstawowe choroby, bez jakichś przesadnie naukowych opisów, tak żeby zrozumieć i znać jakieś podstawy. I w razie czego jakie książki (w tym samym temacie) później, w celu dokształcenia? Najlepiej jak będzie można znaleźć je w pdf, bo w mojej okolicy z końskimi książkami słabiutko jest a jechać 60 km po jedną książkę nie specjalnie mi się uśmiecha 🙂
Wymienię się książkami w formacie .pdf/ doc
Poszukuję:
*Nos do przodu – Gerd Heuschmann, wyd. Akademia Jeździecka
*Młody jeździec – Lucinda Green, wyd. Galaktyka
*Poradnik młodego jeźdźca – Isabelle von Neumann-Cosel, wyd. Galaktyka
*Podstawowe szkolenie młodego konia -  Reiner Klimke
*Koń Kompendium wiedzy - Whitaker Julie, Whitelaw Ian
*Ujeżdżenie - Radtke
Posiadam :
*101 ćwiczeń na ujeżdzalni
*101 ćwiczeń dla skoczka
*Akademia jeździecka - Wacław Pruchniewicz, wyd. Akademia Jeździecka
*Ode mnie dla Was -Monty Roberts
*Zaklinacz koni - Evans Nicholas
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
28 stycznia 2014 19:39
Czy są jakieś wartościowe książki o jeździe w stylu western i ćwiczeniach w tym stylu? Preferuję formę papierową, za elektroniczną średnio przepadam (jedyną książkę elektroniczną wydrukowałam  😉 ). Prosiłabym o tytuły  :kwiatek:
zkonmiprzezzycie   Jeździec klasy Grand Prrrr...:)
28 stycznia 2014 23:01
Dziewczyny mam do Was wielką prośbę  :kwiatek:
Czy któraś była by taka dobra i zeskanowała mi artykuł ,,Przekątny problem kończyn u konia" z aktualnej gazety KONIE I RUMAKI.?
Od 4 miesięcy walcze z niezdiagnozowaną kulawizną i bardzo mi zalezy na tym artukule z góry dzieki  :kwiatek:
Jaką książkę polecacie? Najchętniej z ciekawymi ćwiczeniami ujeżdżeniowymi, dobrze opisywanymi. Chcę kupić coś co faktycznie mi się przyda i pomoże w treningu 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
17 lutego 2014 19:55
Zamówiłam książkę: http://pasi-konik.pl/pl/p/Zachowania-koni-Margit-H.-Zeitler-Feicht/6695 Przeczytałam spis i mnie zaciekawiła. Droga, ale mam nadzieję, że żałować nie będę (a miałam nic nie zamawiać :/ ).
oli330 moze wszechstronne szkolenie koni Jane Savoie? Mam w pdf 😉 albo druga część (nie znam tytułu,  tylko o niej slyszalam)
Są tam ciekawe i fajnie opisane ćwiczenia?
Czy o to Ci chodzi to nie wiem, w drugiej części jest więcej ćwiczeń ale jej nie trzymalam także wiem tylko ze słyszenia.
Natomiast w pierwszej,  którą mam,  są wskazówki dla jeźdźca oraz dla konia. Takie bardziej podstawy jak koła, ustawienie, przejścia ale jest też  np. ustępowanie od łydki. Jeśli chcesz to mogę Ci wysłać,  mam w pdf więc nawet jeśli to nie to, nic nie stracisz 😉
Jaką książkę można polecić 12latce? Taką, żeby miała w głowie trochę podstawowej teorii (dziewczynka nigdy nie była uczona teorii, miała tylko jazdy). Instruktorka u nas zaczyna jej trochę informacji wprowadzać, ale za dużo podczas jazdy jej nie nauczy. Dziewczyna chętna do nauki, ale książek, które ja czy instruktorka znamy niestety nie zrozumie.
Cześć
czy ktoś posiada poniższe pozycje: (obojętnie czy pdf czy w formie 'papierowej' pisałam na volcie privy ,ale tam już chyba się nie wchodzi? 😉)

Dressage with Kyra Kyrklund
Sport zaprzegowy w Polsce
Vademecum rajdowca Szarska
Terapeutyczna jazda konna II - Strategie rechabilitacji Teichmann Engel
Jeźdżcy olimpijscy H.Łysakowska
Metoda Nemethego
Nauka skoków przez przeszkody R.Becher
Jak jeździć czworoboki


Pozdrawiam 🙂
Miał ktoś tą książkę w rękach? http://allegro.pl/kon-zebrany-cwiczenia-z-teorii-nowosc-i4010685125.html?source=mlt
Fajna by była do kserowania dla dzieciaków? Nie ma tam jakiś głupot?
Kastorkowa   Szałas na hałas
28 lutego 2014 18:08
Czy ma ktoś w pdf-ie dostępne książki
101 ćwiczeń dla skoczka oraz Podstawowe szkolenie młodego konia Klimke?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
01 marca 2014 17:17
Jaką książkę można polecić 12latce? Taką, żeby miała w głowie trochę podstawowej teorii (dziewczynka nigdy nie była uczona teorii, miała tylko jazdy). Instruktorka u nas zaczyna jej trochę informacji wprowadzać, ale za dużo podczas jazdy jej nie nauczy. Dziewczyna chętna do nauki, ale książek, które ja czy instruktorka znamy niestety nie zrozumie.


Pożyczyłam ,,Encyklopedię koni" (autora nie pamiętam) dziewczynie w podobnym wieku, żeby trochę sobie o koniach poczytała.
Miałam kiedyś fajną książkę, taką dla osób zaczynających przygodę z końmi, ale nie pamiętam tytułu (pożyczyłam dorosłej osobie i nie odzyskałam książki)- nawet było jak uwiązywać konie (węzeł bezpieczny), jak sprzątać boks  😉
Nancy, Ooo mi się teraz przypomniało, że też kiedyś miałam super książkę własnie dla tych co zaczynają! I taką że można coś tam pisać. Poszukam jutro i napiszę.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
01 marca 2014 19:05
Czy ktoś posiada książkę "Metoda Némethy, czyli Nowoczesna technika doskonalenia konia skoczka i jego jeźdźca" Bertalana Nemethy'ego i mógłby mi wysłać jej skany? Szukałam wszędzie, w bibliotekach, antykwariatach, ale mimo, że książka dawno temu była wydawana przez dłuższy czas to ślad po jakichkolwiek egzemplarzach zaginął.   😵
Czy posiada ktoś w wersji elektronicznej Żywienie Koni - H. Meyer i "Pasze i dodatki paszowe"?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
05 marca 2014 21:30
Miał ktoś tą książkę w rękach? http://allegro.pl/kon-zebrany-cwiczenia-z-teorii-nowosc-i4010685125.html?source=mlt
Fajna by była do kserowania dla dzieciaków? Nie ma tam jakiś głupot?


Myślę, że to będzie hit w PDF-ie  😉
Sama myślę nad jakimiś rysunkami, żeby dzieciaki podszkolić trochę o koniach, ale na razie pokazuję i opisuję na żywych modelach.
Sio   nowe wcielenie marchewki
13 marca 2014 21:48
Planuję zakup "Trening uzupełniający i odnowa biologiczna jeźdźca" Mrozowiaka. Czy ktoś na forum zetknął się z nią? Czy ktoś mógłby mi ją zrecenzować? (ewentualnie zeskanować chociaż spis treści?) Czy są w niej jakieś sensowne ćwiczenia dla rzadko jeżdżącego jeźdźca? z góry dziękuję za odpowiedź
Posiadam w pdf:
-Dietze - Rownowaga w ruchu
-101 cwiczen na ujezdzalni
-101 ćwiczeń z dresażu
-Nevzorova_Lidia_-_Patrz_gdzie_siadasz!
-ANTHONY PAALMAN Jeździectwo -skoki przez przeszkody
-Hinnemann Baalen - Ujezdzenie jest proste
-Kerstin Diacont - Jak rozmawiać z koniem
- Miałam gdzieś 101 ćwiczeń dla skoczka ale przepadło ;c
jesli ktoś chce, żeby mu coś wysłać to prosze do mnie krzykać ;p
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się