siodło ujeżdżeniowe

Z tego co wiem - cobry juz nie ma jako takiej, przejelo ja albo zmienilo nazwe (?) Amerigo.
faith, dziękuję 🙂
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
11 stycznia 2014 07:40
Burza, http://www.cobrasaettel.de/

EDIT:
Zerknij sobie jeszcze na siodła http://www.spirigsattel.ch
Siedziało mi się bardzo podobnie do cobry, ale cena była znacznie bardziej przyjazna. W standardzie wąski i wygodny twist, blisko konia, szeroki kanał.
Z tego co wiem - cobry juz nie ma jako takiej, przejelo ja albo zmienilo nazwe (?) Amerigo.


Nic takiego się nie stało. Cobra to Cobra a Amerigo to Amerigo. Cobra to jedna z trzech marek produkowanych w Selleria w Valdagno
A to przepraszam Burza za wprowadzenie w blad, musialam cos zle doczytac  🤦

Ale jednak cos wspolnego maja!😉

tlumaczenie z niemieckiego:
The Amerigo saddles are sold by Peter Menet , but they are made ​​in the selleria team in Italy ( for cost reasons) . Menet is the father of Amerigo saddles . These saddles are pure customization products . Peter Menet also produces the so-called " Menet saddle" , a pure measure saddle , which is made exclusively in Switzerland . To find such a saddle as used car is almost as if seeking to a needle in a haystack. In the price segment it is quite high, which means but classic Sattler art par excellence and absolutely the finest. Peter Menet was for many years at Labelle as a saddler worked until he took the road to independence . Menet who has many international contacts , is also active in the United States and also holds seminars : http://www.facebook.com/event.php?eid=175460944306&ref=mfFür the United States, he made ​​a special model which is only available there is . This is in order to Dominus , which comes from the Amerigo line. I think in the States this model is being produced under license ; may be that here also " design by equipe Labelle " stands . This is not available in Europe , as far as I know.

The Vega models , which he also sells are manufactured in Italy in selleria team , but are pure confection saddles off the rack . Today's Cobras are also customization products , which are built in Italy also in the selleria Equipe. The Cobras stands in the inner leaf " design by equipe labelle " . This comes from earlier because the have made ​​times with Labelle a " joint product " together ( ie, from the time in which Menet was still with Labelle ) . This so-called "original " Cobra was manufactured with Labelle in England with Harry Dabbs / Walsall (yes the with the awesome convenient tree) and later the production was to Italy (again selleria Equipe ) shifted because it is cheaper there . Qualitatively then became at times to think the leather. The seating area , many models that were made ​​in Italy ( here especially in the second series of " Ur " Cobras ) in qualitative defects (the leather usually made ​​in the low point of the seat a " bubble "😉. It was also ( unfortunately) slightly modified the saddle tree .

 

At the same time led Dabbs in England at that time the Jaguar XKC which corresponds with the "original " Cobra the second series equaled visually . The Jaguar had only the larger blocks, everything else was the same, as well as the tree. The weak point of bubble formation in the saddle made ​​in England but there was not . This was a great Sattel.Die today Cobras are qualitatively 1a, very Made of easy leather. Then there is the Equinomic , which is manufactured in small series . Urban Truninger who builds these saddles , was also at Labelle long years Sattler and made about ten years ago independently , which he managed with success. There are excellent saddles that are not manufactured in mass production ; built according to the ergonomics of the horse and the rider. Sorry, the last section was now something OffToppic . I thought because you et al have asked for Labelle . In no case, however, I want to confuse you (probably me is that even succeeded ) . I hope I could be you some help even more. Riding I'm doing a different saddle , not that still creates the impression that I would make here surreptitious advertising.
Dzięki dziewczyny za info!
Alvika, chodzi o używkę więc cena i tak jest przyjazna.
Siedziałam w nim już dzisiaj więc teraz możecie mi nawet napisać, że je klepią z plastiku na kolanie a i tak nie oddam 🙂
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
11 stycznia 2014 23:01
Z jakiego plastiku - toż to indyjska mielonka skórna jest :P 😉  Super, że podpasowało!
A ja mam do was prośbę o podpowiedź, który klocek będzie dobrze trzymać udo i nie pozwoli podciągać kolana. Wiem, że co jeździec to inne odczucia ale może jakaś mała podpowiedź. Będę wdzięczna za pomoc.

apsik, żaden klocek nie powstrzyma cię przed podciągnięciem kolana. Może pomóc, ale nie zatrzyma twojej nogi. To raz. Dwa. Kształt klocka i wielkość - jeśli ma pomagać a nie przeszkadzać musi być dopasowana do długości uda, grubości uda a także naturalnego ułożenia twojej nogi / uda / kolana w siodle przy danej długości strzemion (co wynika z ustawienia miednicy - jej szerokości itp). Wszelkie klocki wymuszające ułożenie nogi w siodle zrobią większe kuku niż ci się wydaje. Podciąganie nogi (kolana) wynika niestety z czegoś zupełnie innego i ewentualny klocek niewiele tu pomoże - raczej przymaskuje problem. Albo w ekstremalnej sytuacji go zwielokrotni - bo i takie numery widziałam.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
14 stycznia 2014 11:59
apsik, jeżeli dalej stoicie tam, gdzie zawsze 😉  to w weekend mogę podrzucić* ci nie tyle klocek, ile siodło o specyficznej budowie - może pomoże usiąść tak, że udo przestanie być problemem. Zobaczysz w czym może tkwić problem.

* i tak nie wsiadam, a siodło muszę zabrać ze stajni do domu na zimową konserwację.
epk, Alvika dzięki za odpowiedź. Zdaję sobie sprawę, że klocek nie zdziała cudów. Ze mnie żaden "pingwin" po prostu lubię siodła ujeżdżeniowe i czuję się w nich dobrze. Klocek nie ma za mnie "odwalać" roboty ale ma delikatnie wspomóc. A jeśli mam możliwość wyboru klocka, to podpytuję na forum, bo niektórzy z Was mają więcej doświadczenia i mogą podzielić się swoimi odczuciami/obserwacjami. Mam 168cm wzrostu, szczupła, w miarę "wąska" pupa, nogi normalnej długości, udo szczupłe, długość kości udowej  normalna, jeżdżę na lekko ugiętej nodze. Z tym podciąganiem kolana moze przesadziłam, bo jednak pracuję nad tym i jest już zdecydowanie lepiej.
Czy przedstawiciel Albiona na PL dopasowuje już kupione siodła? Tzn.mam albiona,w którym potrzebuję poszerzyć łęk.
apsik, nie istnieje coś takiego jak normalna długość kości udowej, czy normalna grubość uda 🙁. Przykro mi bardzo - tak się nie da. Różnica 2cm długości uda może diametralnie zmieniać model klocka jakiego wymaga twoja noga. Na dodatek siedzisko i miejsce, w jakim w nim siedzisz także na to wpływa - bo determinuje położenie twojej nogi i długość oraz skątowanie klocka. Może choć wstaw swoje zdjęcie w przykładowej ujeżdżeniówce.
Dressage Life- on nie poszerza terlic siodeł u siebie- wysyła do fabryki. Jeżeli w grę wchodzi poszerzenie za pomocą odepchania paneli to myślę, że zrobi Ci to bez problemu w używanym siodle. Jakby co to mam namiary na PW.
Poszukuję opinii o siodłach Albion: model Platinium Ultima oraz SLK Ultima. Właśnie chwilę temu otrzymałam paczkę z tymi siodłami do przymiarki od naszego fittera i niestety jakość ich wykonania jakoś wielce nie powaliła mnie na kolana. Sporo wystającego przy szwach wypełnienia, kilka elementów niedokończonych. Zastanawiam się jak z jakością tych siodeł po latach oraz wrażenia z jazd osób, które miały z nimi styczność. Interesuje mnie wszystko, a o swoją opinię napiszę jak już posadzę w nie swój tyłek  :kwiatek:
To musiałaś trafić na jakąś trefną partię,bo to są jedne z najlepszych siodeł na świecie,jakością skóry biją na głowę takie firmy jak prestige.Ja mam 3 albiony, każdy sprawuje się bardzo dobrze,z czego najstarszy ma 7 lat i skóra wygląda lepiej niz w 3 letnim prestige D1,którego miałam kiedyś na przymiarce...
Ja mam skokówkę Albiona i jest świetna, ma bardzo miękką skórę, a siodło jest wykonane z ogromną starannością, próbowałam  też  ujeżdzeniówkę  Albion SLK i też wyglądała dobrze, może faktycznie jakiś dziwny egzemplarz Ci się trafił. Mam ujeżdzenówkę Prestige i jakościowo myślę, że są podobane, wykonane na prawdę z wielką starannością i dbałością o detale, sama skóra jest wysokiej jakości, no i siodła strasznie wygodne.
Nie czepiam się jakości skóry, oj nie. Skóra jest na prawdę świetnej jakości i wykonanie siodeł też jest bardzo dobre, jedynie parę elementów jest niedociągniętych do końca, które raczej znajdują się w miejscach na pierwszy rzut oka niewidocznych - trochę wystającego wypełnienia, poprawionych czy niedokończonych szwów. Wszystko możliwe, że trafiłam na kiepskie egzemplarze. Na szczęście można poprosić o inne. W pierwszej kolejności sprawdzimy co na to koń, a łatwo nie będzie...

DressageLife - Dziękuje za opinie, a możesz coś napisać o swoich odczuciach, jak ci się pracuje/pracowało w tych siodłach?

CoCo - Dziękuje za opinie. Nigdy wcześniej z Albionem nie miałam styczności i sama jestem ciekawa jak przypasują mi te siodła.
jakością skóry biją na głowę takie firmy jak prestige


To akurat nie jest żaden wyczyn 😉
Prestige ma dość marną jakość w porównaniu z innymi "top" firmami.
Amarotsa faktycznie Albionów wciąż nie ma za dużo, moja skokówka jest genialna, ale ujeżdzeniówka nie zachwyciła mnie tak bardzo, zdecydowanie wolę mojego Prestiga, trzeba próbować, ile osób tyle opinii 🙂
Miłego testowania 🙂
Czy ktoś już testował Equipe Viktoria?
Amarotsa, mogę Ci porównać klasycznego SLK i Style (starsza generacja) które obecnie mam ''w obrocie'' na co dzień- SLK to dość trzymające siodło i bardzo dobrze mi się jeździ w nim na swoim koniu,który ma trudny kłus-bardzo bujający i trudny do wysiedzenia dla mnie jeszcze.Dodatkowo ten SLK rozluźnia mi udo,bo mam tendencję do zaciskania ich i duszenia nimi zwierzaka-w SLK nie mam tego problemu.Style to model bardzo ''nietrzymający''- małe klocki i mały tylny łęk- dla kogoś kto dobrze siedzi jest bardzo fajne,ale nie jest to siodło pomagające jak SLK.Style używałam jak poprawiałam swój dosiad,bo łatwo w nim się przesadzić,zmienić pozycję.Co do wzrostu do tych siodeł to nie mam pojęcia jak to wygląda ''normalnie'', bo każde moje siodło ma tybinkę dłuższą od standardu w większości siodeł- mam dosyć długie udo.Jeżeli chodzi o samo porównanie budowy tych siodeł to style jest lżejsze,nieco ''ciaśniejsze'' i ma węższy kanał.W SLK bardzo pasuje mi,że ma szeroki kanał,bo mój koń jest dość mocno ''podkasany'',szczególnie w okolicy tylnego łęku,i szeroki rozstaw poduch z tyłu bardzo mu pasuje.Jeżeli chodzi o konstrukcję,to żadnych wad się nie dopatrzyłam,wszystko działa jak należy.
Jedyna moja uwaga do tych siodeł jest taka,że albion od nowości jest dopasowywany do konia(drewniana terlica),co jest dużym plusem,ale zarazem minusem- żeby zmienić rozstaw łęku muszą wyjmować całą terlicę i wykonać nową-duży koszt i konieczność wysyłki do GB.
Jeżeli chodzi o moją uwagę co do skóry- zanim dostałam Albiona,miałam do testu D1, w którym jeździło mi się bardzo dobrze,miało jednak zbyt krótką tybinkę,stąd jej nie kupiłam-ponadto skóra miejscami papierowa,nie na darmo prestige udziela gwarancji na skórę na jakiś tam czas (nie pamiętam ile lat,ale jakoś nie za dużo) pod warunkiem,że jeździ się 1 konia dziennie.
Wydaje mi się że to po części wynika z faktu,że-przynajmniej w mojej opinii- włosi nie mają tak bardzo ugruntowanej tradycji jeździeckiej jak GB,DE,czy NED, więc to co wykonują-jest ładne,z pięknym włoskim designem,ale nie spełnia warunków ''trwałości'',bo co innego jest uszyć ładną torebkę,co wytrzymałe siodło,w którym skóra ''pracuje''
Amarotsa - ja mam bardzo pozytywne odczucia odnośnie Albionów, siedziałam w różnych modelach, ale najwięcej w SL i SLK, własnego nie mam tylko i wyłącznie z powodów finansowych - na nowe mnie nie stać, na rynku wtórnym praktycznie ich nie ma, a już trafić pasujące na mojego konia to byłby cud 😉 Bardzo lubiłam w SLK to, że pomagał, można było w nim wygodnie wsiąść, ale jednocześnie pozostawiał swobodę, nie trzymał ortopedycznie, Albiony ogólnie raczej proponują dosiad zamiast go wymuszać i to bardzo sobie cenie. Są to siodła raczej dla dłuższej nogi. Osobiście jest to mój ideał, po prostu wsiadam i "to jest to", w SLK jeździło mi się lepiej niż w SL czy orginal comfort, ale porównując jakiegokolwiek Albiona z innymi... w zasadzie tylko prestige leonardo mógł konkurować, reszta nawet jak była wygodna, to już nie taka. Przeklinam dzień, w którym znajoma posadziła mnie w swojego, przepadłam wtedy, po prostu przepadłam  😁
DressageLife i Keirashara - Dziękuje bardzo za wyczerpujące opinie. Niestety nie potrafię aż tak dobrze pisać o odczuciach, ale postaram się. Wczoraj wsiadłam w Platinium Ultima i mam trochę mieszane uczucia. Siodło jest bardzo wygodne, ładnie usadzające, ale nie jest ortopedyczne. Nie zamykające, ale mimo wszystko dziwnie mnie blokujące, jakby przytykające jak nie z jednej to z drugiej strony. Nie trzyma siłowo, ale jednak gdzieś, coś zabiera mi swobodę. Daje uczucie bycie blisko konia, ale nie tyle, ile bym sobie życzyła. Mimo, że konia mam już jakiś czas, jest to początek naszej przygody. Niestety wypadek wykluczył go z jakiejkolwiek pracy na długi czas, więc.. dopiero będziemy się docierać. Koń jest bardzo duży i utrzymanie go "w kupie" jest dla mnie wciąż (i zapewne jeszcze długo będzie) wyczynem i w takiej sytuacji te siodło w ogóle nam nie pomaga. Nie wiem czy napisałam wystarczająco jasno, ale jak już wspomniałam pisarz ze mnie marny. Dziś jeśli się uda wsiądę w SLK, może będzie lepiej....

Puma - Raczej rozchodzi mi się o oczekiwania, które masz do jakości wykonania danego produktu, widząc wcześniej rachunek. Widziałam siodła z niższej półki cenowej, które niestety były lepiej dopracowane jak te Albiony, które mam w domu. Co raz więcej "światowego" sprzętu wykonywana jest mniej dbale (co nie oznacza źle) i nie jest to tylko moja opinia. Niestety kładąc na stół, czy chociażby tylko rozmawiając o takiej gotówce nie oszukujmy się, że każdy z nas liczy na mega jakość, o ile nie ideał.
Jeździł ktoś w euroridingu Titan I? Jak wypada w porównaniu z diamantem i Titanem II?
Amarotsa- Platinum Ultima jest naprawdę świetnym siodłem z najwyższej półki. Jesli chodzi o wykonanie to musiałaś źle trafić, bo chociaż miałam w ręku wiele wiele siodeł znanych firm to wykonanie Albiona przewyższało nawet Jaguara. dopracowane w każdym calu, nawet tybinka od strony konia wyprawiona. Co do bliskości względem konia- popatrz ilu zawodników Grand Prix jeździło lub jeździ w tym siodle- oni raczej potrzebują bliskości z koniem 😉 Być może SLK bardziej Ci podpasuje- w moim odczuciu (z tego co pamiętam po teście, a jeździłam w nim tylko raz) standardowe siedzisko miało węższy twist niż w Platinum Ultima i było bardziej trzymające. Ultima ma fajny bloczek, który może pomagać kiedy trzeba, ale nie pomaga utrzymywać równowagi etc co akurat uważam za dużą zaletę jeśli chodzi o siodło. Ale wystarczy, że masz np inne udo niż ja i już model dla mnie trzymający Tobie właśnie może dawać luz 🙂
Moim zdaniem Twoje problemy mogą mieć przyczynę w niedopasowaniu siodła do konia (siodła testowe Albiona dostępne w Polsce są wszystkie rozm ok 32, czyli za wąskie na większą część koni z dobrze rozbudowanymi plecami)- ciężko usiąść jak Ci przedni łęk sterczy 😉 poza tym jeśli jest za wąskie to możesz owszem testować z podkłądką podnoszącą tył (która ma umożliwić Ci przetestowanie siodła z wmiarę zachowaną równowagą) ale może Ci się źle jeździć bo zwyczajnie koniowi będzie niewygodnie- np mój jest bardzo wrażliwy na niedopasowanie siodła i bardzo to po nim czuć. Siodło może być też niedopasowane do Ciebie- jeśli to siodło testowe to może mieć np za długą tybinkę (długaśna w standardzie, naprawdę długaśna), na osoby o normalnej kości udowej trzeba stanowczo skracać. Nie wiem jakiej jesteś budowy, ale testowe Albiony w Polsce są w rozmiarze 17,5, drobna osoba się topi. Może wrzucisz jakieś zdjęcie?
Jeśli będziesz chciała pogadać więcej o dopasowaniu Albionów etc to napisz prosze na priv, bo tu nie chcę o tym pisać. pozdrawiam
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 stycznia 2014 19:12
Jeździłam dziś w Equipe Emporio Dressage single flap ze skracaną tybinką no i... Belfast powiedział KUP MI TERAZ 😁 ten koń mnie z torbami puści... IMO siodło super, świetnie usadza, siedzi się blisko konia no i jedna tybinka jednak robi swoje 😜
Jakiemu rozmiarowi łęku w Prestige odpowiada łęk 2 i 3 w Euroridingach?
prestige'owy łęk 32 był zbyt wąski na konia który ma trójkę w euroridingu,jeśli ci to pomoże 🙂
hej jeździł ktoś może w ujeżdżeniowym  Prestige Appaloosa? jakieś opinie?😀 szukam jakiejś ujeżdżeniówki z w miare dużymi klockami i dla krótkonożnych  🤣 może jakieś polecacie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się