Zakupy w Chinach, Hong Kongu na platformach typu ebay

jakby kogoś jeszcze interesowały rzeczy z Chin to www.alibaba.com 🙂 ja nie zamawiałam, ale robiła to koleżanka. W zasadzie zamiast żółtej Mki dostała niebieską L, ale przebolała 🙂 mówiła tylko, że rzeczy dużo gorsze niż wyglądają na zdjęciach, ale do przeżycia.
My natomiast myślimy o hurtowym ściąganiu ciuchów..
Ja natomiast kupuję w yesstyle - mają bardzo fajne kosmetyki, niektóre kremy dużo lepiej radzą sobie z moją masakryczną facjatą, niż wszystkie inne, które probowałam przez tyyyyle czasu 😉

http://www.yesstyle.co.uk/en/home.html
jakby któraś z Was zamawiała tą chińską szczotkę TT to chętnie podłączę się do zamówienia 😉 już kiedyś było takie zbiorowe zamówienie w wątku włosowym ale przegapiłam je 🙁
O o szczotkę to bym i ja się ładnie uśmiechnęła :kwiatek:
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 stycznia 2014 22:45
Oświećcie mnie 🙂
Linkowany przez Edytkę e-bay to jakiej narodowości jest? Bo mowa na początku o chinskich zakupach, czy to trzeba jakos ustawic warunki, zeby kupowac " u Chinczyka", czyli tanio?

POdpisano:Basznia, głąb e-bayowy 😉
BASZNIA, jest napisane, że Korea Południowa
In.   tęczowy kucyk <3
14 stycznia 2014 01:55
No, ja po nocy na eBayu siedze zamiast spac 😎
Kupilam sobie wlasnie maseczke Mizona na noc, podobno super. Wczoraj sie skusilam na dwie wyciskarki do tubek z geba zwierza za cale 99 pensow ;>
Z ostatnich 30 dni to jeszcze te skarpety zluszczajace do stop, bb krem, dwa paski do aparatu, pierdyliard karabinczykow po 6 pensow za 4szt, trzy pokrowce na obiektywy. Wyjatkowo malo, ale dopiero co dostalismy ogromna paczke z HK od babci mojego dziecka, wiec wiekszosc chciejstw dostalam 😉
Pol domu mam chinskiego, lacznie z mieszkancami (poltora chinczyka, poltora polaka :P) i polowe pracownikow pod podloga, mam tez mnostwo chinskich durnostojek, no ale musza stac, bo przeciez w dobrej wierze tesciowa wyslala i maja nam szczescie przyniesc i w ogole, no. Mam plan wiekszosc wyeksmitowac na dol do naszego take away, ale musze jakos delikatnie T podejsc :P

Z fajnych chinskich stron to jeszcze buyincoins i bornprettystore.

Ja bardzo prosze, wrzucajcie linki do tego, co kupujecie od chinczykow, bo mi juz pomyslow brakuje 😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 stycznia 2014 06:26
O jeju, ale fajne te rzeczy, ale ja podobnie jak Basznia nie wiedziałabym jak się do tego zabrać. Ani konta na paypal, ale taki kalendarz mogłabym mieć.
Może jakieś zbiorowe zamówienie? 🙂
Mój tata zamówił w tym tygodniu na http://www.aliexpress.com/ tablet, podróbkę Lenovo za grosze  😁 jestem sceptycznie do tego nastawiona(kosztował.....89$  :hihi🙂, ale i okrutnie ciekawa co przyślą i jak długo będzie to działać 😉
Jak myslicie, czy na tym 'chinskim allegro' ciuchy sa raczej oryginalne? Bo troche mnie dziwi cena np air maxow za 100zl lub bluz adidasa za 80ziko :p
Ramires,
no ja Cię proszę...😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 stycznia 2014 07:12
dzięki dziewczyny! Znaczy, że dobrze wybrałam  😀

Mialam identyczny kalendarz w zeszlym roku! Bardzo go lubilam, naklejek szkoda mi bylo uzywac wiec siedza prawie nieruszone :p

ja też tak kiedyś miałam. Po czym podczas przeprowadzki okazało się, że mam nieruszone naklejki jeszcze z czasów przedszkola, więc teraz zużywam wszystkie na bieżąco.

Edytka
http://allegro.pl/kalendarz-alicja-w-krainie-czarow-pamietnik-notes-i3809604290.html
😉

Nieeee, ten jest inny. To jest wersja 15, ja mam wersję 1 (ich naprawdę jest milion rodzjaów, a każdy jeszcze dzieli się na kolory)  😉

BASZNIA ebay teoretycznie jest na dany kraj (jest np. ebay Polska, ebay UK, ebay Niemcy, itd.). W praktyce założenie konta na jednym ebayu (u mnie zaczęło się od Ebay UK), daje Ci dostęp do wszystkich. Przy szukaniu produktów trzeba tylko zaznaczyć na pasku z filtrami czy ma Ci pokazać produkty z danego kraju, całej Europy czy świata 😉
Na potrzeby cbay trzeba założyć konto PayPal, ale to pikuś  😉
wczoraj przyszła moja samochodowa ładowarka do ajfona, za całe 4,5 zł z wysyłem;]
Jak myslicie, czy na tym 'chinskim allegro' ciuchy sa raczej oryginalne? Bo troche mnie dziwi cena np air maxow za 100zl lub bluz adidasa za 80ziko :p


Ramires, jeśli chodzi o oryginalność to wiesz :-)
Choć powiem szczerze, że są sprzedawcy, którzy sprzedają resztki kolekcji z fabryk. Wówczas ogłoszenie jest np. tylko na jeden/dwa rozmiary butów.
Mąż kupił sobie super buty Ariat, bo właśnie był jego rozmiar. W tym przypadku przypuszczam, że są oryginalne.

Chińczycy potrafią robić tak dobre podróbki, że nikt nie pozna. Nawet markowe sklepy nie są w stanie tego wychwycić. Mało to było przypadków, że w markowych sklepach nie było oryginałów.
Są też rzeczy na które można się naciąć. Kupiłam buty Pumy i nie były skórzane. Rozpadły się po roku, ale za taką cenę to wysłużyły swoje :-)
Też uważam, że fotki są dużo lepsze niż produkty.

Ja mogę jeszcze polecić producenta tkanin Minky. To dla tych szyjących. Zamawiałam. Mam kontakt. Cena to polowa tego co na allegro :-)

In.,  zazdroszczę Ci tej "chińskości". ja wprawdzie od dziecka mam fascynacje japonią, ale chiny już bliżej niż polska! uczysz się trochę chińskiego?

a kapcie złuszczające Ci działają? masz te same, które linkowała Sznurka?

nie wiem jak Wy to wyszukujecie!
Ja mogę jeszcze polecić producenta tkanin Minky. To dla tych szyjących. Zamawiałam. Mam kontakt. Cena to polowa tego co na allegro :-)

płaciłam 50 zł za metr + przesył, może jeszcze masz darmową wysyłkę i cenę połowę niższą? jeśli tak to idę się zabić  😜
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 stycznia 2014 08:06
No dobra, a jak kupuję bluzę powiedzmy podróbkę Adidasa to chociaż jakościowo jest ok czy szmata?
JARA, pewnie ryzyk fizyk
ale jak pisałam patrz by się zmieścic;]
Czapki które kupowałam po 5 zł były jakości jak z sieciówek typu H&M po 29,9
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 stycznia 2014 08:11
A podają na aukcjach wymiary czy tylko rozmiar? Bo po rozmiarze to nigdy nie kupuję 🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 stycznia 2014 08:27
Ja nie umiem w tym E-Bayu nic nie mogę znaleźć :/ wpisuję np "Adidas" i pokazuje mi tylko 6 wyników. Nie nadaję się 😁
kasska  no właśnie nie byłam pewna bo wyglądają całkiem spoko i w sumie prawie wszystkie na tym 'allegro'mają takie ceny. To co, oryginałami sobie w ogóle tyłka nie zawracają? 🤣

W sumie mi to nie robi jak podróbki są identyczne do oryginału. Janoskie np mają tam takie kolory i wzory że  💘 a tansze o połowe 😁 może i bym zaryzykowała gdybym miała chinskie konto
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 stycznia 2014 08:36
Ramires, podrzucisz linka :kwiatek:
ash   Sukces jest koloru blond....
14 stycznia 2014 08:43
zamawiałam kiedyś czapkę i rękawiczki Burtona, podróbki na 100%, cena adekwatna do podróbek. Sezon przetrwały 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
14 stycznia 2014 08:47
sznurka i serio zamawiasz do PL , normalna dostawa bez żadnych porblemów?  😲
Jak zobaczyłam tam niektóre rzeczy to mi szczena opadła z ceną.
Torebki czy chociazby przepiękne portfele- no szał  🤔
Tylko zastanawiające jest to czy rzeczywiscie towar dochodzi.
a jak można wyszukać tylko z chin? bo tam mam lokalizacja "cały świat".

nie umiem jednak wyszukiwać... ebay mi się wyświetla po polsku, ale zaznaczam cały świat a i tak kategoria  jezdziectwo ma tylko 319 wyników...
Łooooo...! No to dorzuciłaś do pieca Sznurka! 😁
sznurka a możesz podlinkować ten furminator?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 stycznia 2014 10:39
Isabelle nie szukaj po kategorii 😉 one w tych transakcjach międzynarodowych przestają działać (krajowo - jak kupujesz na Ebay PL - chodzą bez zarzutu).


JARA zmień wyszukiwanie na cały świat. zaraz jakieś print screeny postaram się wrzucić
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 stycznia 2014 10:41
Zmieniłam na "cały świat", a wyskakuje mi po kilka wyników :/ dlatego ja się dziwie skąd wy macie takie fajne trafienia.
JARA, ja wpisuję w wyszukiwarkę "China", "Hong Kong", "South Korea" i wyskakują mi przedmioty z tych krajów 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się