Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Ściągał ktoś nasienie z Zangerscheide? Jeżeli tak to jak to wygląda w praktyce? Docierało na czas?
Louisa,
ja swego czasu zamawiałam nasienie z Zangersheide za pośrednictwem Państwa Boberów.
W zeszłym roku marzył mi się nawet ich młodzieniec na jedną z moich dam, niestety uzyskałam od ww. Państwa informację, że zaprzestali w pośredniczeniu. Ze względu - na ponoć - dosyć kiepski kontakt i fakt, że stajnia ta zawsze miała "czas" na wszystko 😉

Nie wiem czy Liszkowo nie ma kontaktu z Zangersheide - na ich stronie są źrebaki po tamtejszych ogierach....
A dlaczego załatwiacie przez pośrednika? Nie można do nich zadzwonic bezpośrednio?
A korzystanie z usług pośrednika to zbrodnia? 😉

Nie tracę czasu, nie użeram się z nikim, wszystkie formalności zostały załatwione za mnie. Państwu Boberom udawało się załatwić nieco "lepsze ceny", w dodatku koszty transportu nasienia przy zamówieniu łączonym były znacznie niższe. No i do tego w przypadku nasienia mrożonego - miałam zapewnione jego przechowanie. Bo w lodówce to bym sobie mogła trzymać... 😁
Uznanie danego ogiera w PL też Państwo Boberowie załatwiali...
Dla mnie same plusy...

Dochodzi jeszcze kwestia co się nazywa bariera językowa. Nie czuję się na siłach aby dogadywać się w kwestiach nasienia telefonicznie... A mailowo trochę kiepsko - bo w końcu nasienie ma przyjść prawie, że już teraz. A maile czytają się zwykle kilka dni - niedobre!  😂

W katalogu ogierów Zangersheide są opisane warunki stanówki.
ancyk0991, źle zabrzmiało, byłam po prostu ciekawa, czy jest jakiś zakaz wykupowania nasienia przez prywatnych hodowców, czy coś 😉 Teraz wszystko rozumiem

ikarina,
z tego co wiem, nie ma problemów jeżeli chodzi o załatwianie indywidualne. Każdy może się w to bawić.
Z samym dogadywaniem się, jest ponoć nie do końca prosta sprawa - ale nie wiem, nie próbowałam 😉

No i tak jak pisałam - kwestia latania za tym. To nie do końca taka prosta sprawa jak użycie ogiera stojącego w PL.
W ramach ciekawostek: tam mają chyba ze 3 różne formy opłaty za stanówkę... (a przynajmniej mieli 😉 )
ancyk0991 dzięki za opinie, jeżeli już to będę zamawiała bezpośrednio.
Na razie się rozglądam, w grę wchodzi termin od początku kwietnia wiec czasu mam jeszcze dużo na znalezienie odpowiedniego ogiera.
A jeżeli chodzi o inseminacje to dla mnie bez różnicy czy ogier z pl czy z zagranicy, oczywiście oprócz kosztów wysyłki, no chyba że w pl mogłabym pojechać po nasienie, zawsze to pewniejsze niż kurierzy. Chociaż tegoroczną obsługę przesyłek przez TNT bardzo chwalę, chociaż kasowali jak za zboże...
Będzie kolejny pokaz ogierów uznanych w Bogusławicach
klik

Louisa
Z TNT korzysta też m.in. Stacja Bockmann, myślę, że z Zangersheide nsienie może spokojnie dotrzeć w dobę 🙂
armara pewnie i tak będę do nich dzwonić i pozawracam im głowę milionem pytań  😉
Zresztą na nic konkretnego się nie zdecydowałam, czas mam do początku kwietnia na wyszukanie chłopa, ale wiadomo że dobry wywiad się przydaje  😉
A czy jest już jakieś potomstwo ogiera Quasi Gold ? Wiem, że ma dopiero 4,5 roku ale może gdzieś się już coś urodziło.

Tutaj ogierek:


Z facebooka: https://www.facebook.com/marliese.dobberthien
"Endlich gelang das Hochladen eines weiteren Videos von Qaside MD. Vater ist PrH Quasi Gold MD v. Quaterback; Mutter ist die PrSt.+PSt.+StPrSt. Heliosphäre MD/Trak. v. RFF The Alchemist xx - Bellini Go/Trak. Der prämierte Qaside ist als Dt. Sportpferd gebrannt und ein Championatsfohlen. Er gewann seine Fohlenschau mit einer 10 für die Bewegung, bei der Auswahl zum Dt. Fohlenchampionat Lienen auf dem Klosterhof Medingen wurde seine Bewegungsqualität 3x mit einer 9,5 bewertet (von 2 Hanno- Richtern und einer Oldenburger Richterin); er war das bestbewertete HF des Tages (v. ca. 90 Fohlen). Beim Fohlenchampionat in Neustadt/D. erhielt er wiederum eine 10 für die Bewegungsqualität und wurde Reserve-Siegerfohlen seiner Klasse (bei ca. 120 gemeldeten Fohlen)."
mam prośbę
napiszcie mi coś o charakterach, jezdności, temperamencie tych ogierów:
Huzar
Zagon xx
Corde hol.
Dionizos
Judex xx
Emetyt
Jar Club xx
Campetot xxoo
(nie chcę kryć, rozglądam się pomału za koniem dla siebie i zależy mi żeby nie miał w genach jakiegoś brzydko mówiąc psychopaty, dla mnie ważne jest żeby koń był przyjemny we współpracy)
Ania L. pokażę ci konie hod. SK Żabno po ogierach Huzar i Dionizos. Jedne i drugie poprawne, bardzo dobrze ruszające się, fajne charakterowo, skoczne.

Davanti po Huzar / Delia po Bajt. ur.2011



Jetta po Huzar /  Juturna po Hegemon. ur.2011




Destino po Dionizos / Druzja po Baryt (nie mam aktualnych zdjęć) ur.2013


Ania L.,  Ruda dała źrebicę po Corde. z tego co wiem, to bardzo bardzo poszła w matkę, a Ruda znasz. prawie identyczny charakter. a kobyłka poprawna, fajna, bardziej "zwarta" niż ruda. nie wiem czy to odosobniony przypadek, ale źrebica poszła bardzo w matkę.
wiem, że bardzo wiele zależy od matki - raczej chodzi mi o eliminację potencjalnego "charakterka", o zwrócenie uwagi, że dany ogier może (a wcale nie musi) przekazać taką to a taką cechę

o Huzarze parę osób już tu pisało, że bywa trudny, co nie umniejsza jego ogólnej wartości -ja nie szukam konia do dużego sportu, ale poprawnego i przyjemnego w obejściu (wiem, że to też względne jest 😉 )
nasze Huzary bez zarzutu jeśli chodzi o charakter
Isabelle - a co Ty chcesz od Rudej swoją drogą 🙂  :kwiatek: (nie ciągniemy offa, tak tylko, z sympatii)
Ania L.,  to bierz ten autobus przegubowy 😀

Nie "przypalił styków" źrebicy Corde w roli tatusia. o psychopatach po emetycie też nie słyszałam, ale on był (może ciagle jest?) szalenie popularny, wiec też źrebiąt od groma po nim biegało, na pewno nie zawsze na dobrych matkach.

PS: w koncu mamy auto z hakiem, więc tylko czekamy na ruję i lecimy w koncu do ogiera. mam w nosie, kryjemy ślązakiem. liczę na coś bardziej pod mój kaliber grubasowy 🙂
mam prośbę
napiszcie mi coś o charakterach, jezdności, temperamencie tych ogierów:
Huzar
Zagon xx
Corde hol.
Dionizos
Judex xx
Emetyt
Jar Club xx
Campetot xxoo
(nie chcę kryć, rozglądam się pomału za koniem dla siebie i zależy mi żeby nie miał w genach jakiegoś brzydko mówiąc psychopaty, dla mnie ważne jest żeby koń był przyjemny we współpracy)



odpowiedź w sumie chętnie na priv, bo doskonale rozumiem, że nikt publicznie nie będzie mówił źle - o bądź co bądź dobrych przecież koniach  :kwiatek:
Nowy ogier dostępny na Dolnym Śląsku:



Lanvester L
ojciec: Lansing hol.
matka: Barina I po Silvester
ur.: 1997
wzrost: 170 cm

Stoi u Romana Drabińskiego, hodowcy Banderasa - brązowy medalista na Mistrzostwach Świat Młodych Koni 2013 pod Pawłem Spisakiem.

Oferta stanówki og. Zagon nieaktualna - koń padł.

edit.
Może, że jest nasienie. Nie mam wiedzy w tym temacie.
O.. i Lanvester zaczął wyglądać jak koń. Pogratulować opiekunowi.
Widziałaś go na żywo? mogę pomęczyć na pw? staliśmy w 1 stajni jakiś czas...
Ania L, ja też nie mam zastrzeżeń co do charakterów Huzarów. Poza tym - Huzar na pewno poprawił szyję, kobyłka jest super ruchowo, w stosunku do jej rodzeństwa bardziej koścista. Nie za duża, 161cm.
Poważnie rozważam ponowne użycie Huzara w hodowli.
Jeżeli chodzi o pozostałe ogiery, które wymieniłaś - niedawno miałam w treningu konia po Emetycie i jego dużym atutem był świetny galop (obszerny, krył dużo przestrzeni). Z charakteru "duże dziecko" 🙂

Moja kobyłka od klaczy po Fez oo, z matki po Dukat, na zdjęciu 3-latka:


Emetyciak (matka po Rahman, z m. po Despekt)



Wie ktoś może czy i gdzie będzie krył w tym roku Devin du Maury?

dajcie znać jakby nie było widać zdjęć 😉
Kiedy Zagon padł? Ojej...
Ania L zajrzyj do moich ogłoszeń - są zdjęcia i film Suity po og. Dionizos. Ze swojej strony mogę tylko dodać, że bardzo jestem zadowolona z tego połączenia. 😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 stycznia 2014 14:46
Lanvester jaki piękny!!
Contender został poddany wczoraj eutanazji. Miał już 30 lat.
Jakie ogiery szlachetne ma SK Nowe Jankowice??? W googlach nic mi nie wyszukuje, a wiem że coś mają.
czy ktoś wie co się dzieje z ogierem Bijou Be ?
faraa
Przyłączam się do pytania Megane, kiedy Zagon padł ? 🙁

Dla mnie hitem jest Lubań 25-lat i maj w głowie  😁
sei   . let's grow old together & die at the same time .
14 stycznia 2014 18:49
również dowiem się chętnie więcej na temat Zagona...
Wiem tylko, że padł parę dni temu.

Karla🙂 widziałam - robiłam mu zdjęcia do stanówki. Trafił w bardzo, bardzo dobre ręce.

Jeszcze jeden nowy ogier. Ten uzyskał licencję przez sport. Stacjonuje koło Racotu :



Biały Kieł ( Pegasus HB x Lord Alexander )
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 stycznia 2014 11:59
faraa pamiętam go jeszcze z parkurów pod Miłoszem, fajne zwierze.

Na pomorzu w tym sezonie też pojawią się nowe ogiery 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się