Obozy jeździeckie

Faktycznie. Teraz przeczytalam na ich stronie. W takim razie jeśli ktoś był na obozie sportowym w pcimiu to proszę o opinię 🙂
Cześć!
Czy znacie jakieś godne polecenia stajnie, które organizują obozy jeździeckie dla studentów lub osób dorosłych? Chodzi mi o takie na których byłaby możliwość zdawania brązowej odznaki PZJ. Czy są w ogóle są organizowane tego typu obozy lub wyjazdy w trakcie ferii zimowych?


będąc studentką byłam w Wolicy na obozie, by sobie przez dwa tygodnie pojeździć intensywnie i zdać odznakę. było to w trakcie turnusu dla dzieciaczków, jednak ja byłam na zasadzie "wczasów w siodle". jedyne rzeczy, które mnie obowiązywały z racji współdzielenia hotelu z dziećmi to: stawianie się w porach posiłków na stołówce i stawianie się na treningach swojej grupy. tak to miałam wolną rękę, oczywiście w granicach rozsądku. 🙂
Pewnie co 2 osoba z Was spedzila juz swoje wakacje jako uczestnik obozu jeździeckiego  😀
Znacie na pewno jakieś fajne miejsca, ośrodki jeździeckie gdzie organizują fajne, sportowe, dla osób na zróżnicowanym poziomie jazdy - OBOZY.
Śmiało polecać, te o których słyszeliście, a najlepiej te na których osobiście byliście  😎

..::EDIT::..
Cześć!
Czy znacie jakieś dobre obozy LETNIE, na których można zdać brązową odznakę, są min. 2h jazdy dziennie i dość częste treningi skokowe?  😉
a ja konkretnie poszukuję sportowego obozu na lato, gdzieś lubelskie, mazowieckie i te tereny.
mam wymagania jak każdy inny: przedział wiekowy 13-18 miło by było, min 2h jazdy dziennie, konie SPORTOWE a nie ambitnie rekreacyjne chodzące tylko pod dziećmi, jazdy z możliwie małych grupach (4 os), no i fajna atmosfera 😉
chodzi mi o to żeby się czegoś nauczyć, konkretnego, na dobrych koniach z dobrymi instruktorami którzy poprawiają chociaż postawę jeźdźca.
no i żeby było tak max do 2000 zł 😉

ktoś widział, ktoś słyszał o takim idealnym obozie? 😀
Ja byłam w Pcimiu na sportowym w zimę, jak macie jakieś szczegółowe pytanka to mogę coś tam opowiedzieć 🙂
grafowata może Wierzbowy Gaj woj mazowieckie ? :-)
Mówicie, że Dziemiany fajne? Macie na myśli OJ Pegaz 🙂? Możecie coś więcej napisać? Wrażenia może  :kwiatek:?
grafowata polecam Czarne Błoto, tylko że tam jest jedna jazda dziennie ALE indywidualna. A instruktorka naprawdę ma pojęcie. 😉
grafowata, Uchwat Team w Podkarpackim 🙂. Wszystko tak jak piszesz.
Nadal szukam tego co poniżej. Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś fajne miejsca, to czekam z niecierpliwością. Przyznał, ze bardziej odpowiada mi jakąś stajnia na południu Polski, ale niekoniecznie.
Cześć!
Czy znacie jakieś godne polecenia stajnie, które organizują obozy jeździeckie dla studentów lub osób dorosłych? Chodzi mi o takie na których byłaby możliwość zdawania brązowej odznaki PZJ. Czy są w ogóle są organizowane tego typu obozy lub wyjazdy w trakcie ferii zimowych?
Polecam...

A ja polecam reklamować się w odpowiednim wątku.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] reklama
Nie polecam Pegaza w Dziemianach jeśli, po pierwsze chcesz się podszkolić po drugie jeśli jesteś osobą powyżej 16lat. Byłam tam za dzieciaka i bardzo mi się podobało, więc z braku chęci do szukania czegoś więcej i dalej od domu stwierdziłam, że to dobra opcja na to żeby zrobić kolejną odznakę.
Mam lat 20+, kilka razy ustalałam telefonicznie z właścicielem w jakim wieku będą uczestnicy. Oczywiście przekonywał mnie, że już jest zapisanych kilka osób w moim wieku. Odetchnęłam z ulgą, bo  co jak co ale na tym też mi zależało. Na miejscu okazało się, że to typowy obóz dla dzieci. Dziewczynki w wieku 8-15 lat z różowymi palcatami lub rozchichotane nastolatki. Co śmieszniejsze wychowawczyni w moim wieku, druga trochę starsza. Na cały obóz były dwie 18-latki. Horrendalne zakazy, o ile ma to być obóz dla ludzi w różnym wieku o czym zostałam zapewniona, to zakaz używania telefonów oraz mienia ich przy sobie poza pokojem, zakaz opuszczania terenu ośrodka ( przez kilka dni byłam bez pieniędzy bo wycieczka 'do sklepu' nie miała po drodze bankomatu), co śmieszniejsze sprawdzanie porządku w pokoju przez dziewczynę, która była może w moim wieku, a wyszczekana... W chwili gdy przyczepiła się do butów które miałam w siatce pod łóżkiem miałam ochotę powiedzieć co o tym myślę i zażądać  zwrotu pieniędzy.
Ze śmieszniejszych rzeczy to np organizacja czasu wolnego. Jednego dnia zbieranie kamieni z padoku, innego wycieczka po jagody bo będą do ciasta. Śmiech na sali.
Jazdy w miarę, konie też ale widać że zmęczone po wakacjach pełnych pracy ( lubiły kopać, brykać i bać się każdego szelestu, o jaki nie jest trudno przy maneżach graniczących z lasem i krzakami). Same pokoje i położenie na prawdę na plus, tereny do jazdy znakomite ale na tym kończą się plusy. Jeśli jedziecie z zamysłem, że w końcu wsiądziecie na sportowego konia to niestety na takiego konia nawet nie możecie popatrzeć, bo jest zakaz wchodzenia do ich stajni. Co częściowo rozumiem przy małych rozchichotanych dziewczynkach. Sama odznaka przebiegła bezproblemowo aż do ostatniego dnia, potem zaczęły się schody ponieważ do dzisiaj jej nie dostałam (od sierpnia). Oczywiście dzwoniłam do właściciela i do PZJ-tu. Od właściciela w listopadzie usłyszałam, że 'to długi proces', a w pzj-cie że nie ma przepisów które regulują w jakim terminie organizator musi dosłać protokół z egzaminu.  Tylko w tym miejscu właściciel powinien pomyśleć czy robi to wszystko dla pieniędzy czy z pasji.
Podsumowując, wyjazd uważam za zmarnowanie czasu, nerwów i pieniędzy. A to jeszcze nie koniec, bo zamierzam uzyskać to po co pojechałam.
Suosi zgadzam się z Tobą.

Ni z gruchy ni z pietruchy - znacie kogoś, kto był na obozach jako pomocnik instruktora? Czy miał jakąś umowę, czy coś? 🙂
Dziękuję za szczegółową odpowiedź  :kwiatek:. Niektórzy tutaj polecali pegaza i myślałam, że jest jednak na poziomie  😵...

A może znasz jakiś inny fajny obóz 🙂?
Nie byłam nigdy na innym obozie jeździeckim, bo głównie jeździłam sporo czasu sama. O obozach i dobrych miejscach wiem jedynie z opowiadań, a to też z nazwy byłoby w tym momencie trudno wymienić. Na pewno na forum jest ktoś kto stawia poprzeczkę trochę wyżej i poleci jakieś dobre miejsce 🙂
Dziękuję  :kwiatek:.

A może ktoś zrelacjonować pobyt w Czarnym Błocie i podać link do ich stronki? Wydaję mi się, że fajny obóz 🙂.
Polecacie jakiś fajny obóz?
W pomorskim. Mogą być też sąsiednie województwa, byle nie za daleko.
Cena za dwa tygodnie tak w granicach 1800 zł..
Jazda w nie dużych grupach, dla jeźdźców średnio zaawansowanych (opanowane 3 chody, praca z koniem a nie jeżdżenie na styranych rekreantach). No i żeby ośrodek był czysty, schludny i żeby pokoje nie były jak małe klatki w zoo.
Wiekowo może być różnie. Mam 14 lat (w tym roku 15). Wiadomo że przedział 13-18 jak najbardziej będzie mi pasował. Nie chciałabym robić za "opiekunkę" dla dzieciaczków...
No i musi być ATMOSFERA.
Ach te wymagania 😂
Ale nie wierzę, że nie ma takich obozów.
Z góry dziękuję  :kwiatek:

Do Suosi dodam tylko, że atmosfera jest denna. Pełno "specjalistek", które wiedzą od ciebie WSZYSTKO lepiej, a jak one to nie jeżdżą! a kim one to nie są! szkoda, że gorzej z tą całą wiedzą w praktyce. Poza tym te odznaki to naprawdę śmieszna sprawa. Nie nabierajcie się na chwyty typu na turnusie x darmowa odznaka, bo tak naprawdę nie wiadomo, czy ją później dostaniecie, jeśli nie weźmiecie spraw w swoje ręce. Swoją drogą darmowa odznaka fajna rzecz 😉 A z jazdami się w sumie nie zgadzam. W grupie zaawansowanej jazdy są podporządkowane pod odznakę, więc jeśli ktoś nie ma zamiaru zdawać to się trochę ponudzi. Chociaż jedna jazda była teoretycznie "normalna", ale co mnie trochę zdziwiło - w zastępie 😀
Generalnie nie ważne ile macie lat, będziecie "małymi dziewczynkami", które koniki mogą pożreć w całości, a psy odgryźć rękę, nogę albo cokolwiek.
Ale oczywiście kto co lubi, znajdzie się tam sporo osób stale przyjeżdżających 😉
Machowa, z całego serca polecam Brachlewo, atmosfera jest super, domowa. Wiek właśnie raczej nie niżej niż te 12-13 lat. Nawet nie wiem czy nie ma tutaj właśnie progu. Jak chcesz więcej info to priv, ja tam jeżdżę od bardzo dawna. Do wymagań wszystko pasuje🙂 Z ceną nie wiem jak będzie w te wakacje, w zeszłe było bodajże 700zł/tydzień
Na początku lutego wybieram się z rodzinką na narty do Karpacza i na pewno znajdzie się trochę czasu by pojeździć konno, więc chciałam was zapytać o jakieś  miejsce gdzie są fajni instruktorzy, dobre konie i można się czegoś nauczyć 🙂
Kajac i Suosi. Pracuję w Pegazie, ja z koleżanką odpowiadamy za odznaki, kto chce przyjeżdża i odbiera, jeśli ktoś chce to mu je wysyłamy na jego odpowiedzialność / kilka zginęło na poczcie /, czasem jest tak, że z PZJ przychodzą z opóźnieniem i trochę to trwa. Tego co piszecie o protokołach w ogóle nie rozumiem bo protokoły są wydawane w dniu zdawania odznaki. Uczestnicy obozów w dniu odznaki mają w ręku samą odznakę i protokół a ty piszesz, że nie dosłali ci protokołu - coś tu się mocno nie zgadza.
[quote author=Katarina_89 link=topic=14237.msg1978934#msg1978934 date=1389689909]
Kajac i Suosi. Pracuję w Pegazie, ja z koleżanką odpowiadamy za odznaki, kto chce przyjeżdża i odbiera, jeśli ktoś chce to mu je wysyłamy na jego odpowiedzialność / kilka zginęło na poczcie /, czasem jest tak, że z PZJ przychodzą z opóźnieniem i trochę to trwa. Tego co piszecie o protokołach w ogóle nie rozumiem bo protokoły są wydawane w dniu zdawania odznaki. Uczestnicy obozów w dniu odznaki mają w ręku samą odznakę i protokół a ty piszesz, że nie dosłali ci protokołu - coś tu się mocno nie zgadza.
[/quote]

To w końcu mają tę odznakę czy odbierają później/wysyłacie?
Jak to giną na poczcie? To jak je wysyłacie? Zwykłym listem?
A jak ktoś przyjedzie do Was z daleka, bo się nasłuchał, że obóz fajny i z odznakami, to później dla pewności, że odznakę dostanie ma zasuwać znowu kawał drogi, żeby odebrać osobiście?
byłam w zeszłe wakacje na obozie w Dziemianach i było super, jazdy na prawdę na wysokim poziomie dostosowanym do umiejętności jeźdźca. Sama podchodziłam do egzaminu na brązową odznakę chociaż na początku trafiłam niby do słabszej grupy szkoleniowej, ale instruktorzy tak prowadzili zajęcia, że szybko awansowałam i na egzaminie uzyskałam wynik pozytywny. Protokół i odznakę dostałam tego samego dnia do ręki. w tym roku wybieram się także tam na obóz zimowy...na prawdę POLECAM 🙂
Machowa Bobowo- stajnia Urbanowo. Fajna atmosfera , konie różne ,ale dobrze wyszkolone, symatycznie ludzie ze sporym doświadczeniem.  Ja osobiście byłam tam na jazdach.  Jak się dogadasz wszystko do ustalenia. 🙂
daydreamers patrząc na twoje ogłoszenia, czy nie jesteś przypadkiem organizatorem?  👀 Tak tylko pytam...
nie 🙂 udostępniałam ogłoszenia grzecznościowo
[b]daydreamers[b]jak to otrzymują odznakę razem z protokołem w dniu zdawania odznak?
To już z góry wiadomo ,że wszystkie osoby zaliczaja egzaminy?juz maja przygotowane odznaki?
To by sie zgadzało bo znam dziewczatko które zdawało w Dziemianach  na srebro/oczywiście zdała/jej poziom wyszkolenia jest żenujący ona nawet nie potrafi przejechać programu na srebro na swoim własnym koniu na ktorym tam ja przejechała,.Ja swoje srebro zdawałam w Jeziorkach po 2 tygodniach odznake otrzymałam listem poleconym od organizatora.
Widzę, że na forum same specjalistki od odznak. Ja w Pegazie za odpowiadam za odznaki, a nie jakiś Daydreamers więc tłumaczę : uczestnicy obozów, tak jak wszyscy inni bezpośrednio po egzaminie bez względu na wynik otrzymują protokoły, ci którzy zdali egzamin wieczorem na uroczystej zbiórce otrzymują odznaki, a legitymacje są do odbioru jak tylko przyjdą z PZJ, jak ktoś nie chce po nie przyjechać to ma to przesyłane pocztą - poleconym / trzy lata temu dwa polecone zagineły na poczcie i był problem /
[quote author=Katarina_89 link=topic=14237.msg1978934#msg1978934 date=1389689909]
(...) Uczestnicy obozów w dniu odznaki mają w ręku samą odznakę i protokół a ty piszesz, że nie dosłali ci protokołu - coś tu się mocno nie zgadza.
[/quote]
Tak, my dostałyśmy i odznakę i protokół w dniu wyjazdu, ale przez dłuższy czas nie dostał ich pzj, więc nie mogli wyrabiać legitymacji. Wiemy, bo dzwoniłyśmy. Teraz już mają( po ilu miesiącach od sierpnia?), ale co się okazało, nie posiadają naszej zgody na przetwarzanie danych osobowych, a nikt nam nie dał żadnego papierka do podpisania.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się