KAWA i wszystko z nią związane

epk, najwięksi kawosze w Neapolu są w wiecznym sporze o to, czy lepsza się Illy, czy Kimbo 😉
Ja po zaparzeniu kawy nie mieszam ( pijam bez cukru ), czekam aż fusy same opadną  na dno - taka kawa smakuje mi lepiej niż mieszana  😀
Byłam fanką premium czerwonej, ale ostatnio kawa ta strasznie się zepsuła w smaku  🙁

http://www.kaffeeshop24.de/product/kaffa-bio-wildkaffee-espresso-bohne-250-g.2268.html - polecam tą, jest smaczna. Niby espresso ale ja ją pijam jako parzoną.
Ja uwielbiam przygotowaną kawę według Pięciu Przemian. Jest super! 😅
Taka turecka, tylko z wkładką 😉 Muszę spróbować, brzmi zachęcająco.
ooo, zen, mega przepis!! Jutro zrobie!
Kawe uwielbiam, niestety nie moge pic za czesto... 🙁
zulu   późne rokokoko
14 stycznia 2014 19:59
Z niedzielnego Bazaru Smakoszy w dawnym browarze mąż przyniósł to:



Marka Etnocafe - wrocławska firma, sprowadzająca organiczną kawę z Etiopii. Pyszności, polecam.

BTW, kawę robimy w kawiarce kupionej we Włoszech (co by miała metalowe sitko) i kawę mielimy w młynku. Nie kupiliśmy ekspresu, bo uwielbiamy ten rytuał 🙂
zen, mniaaam, brzmi świetnie!! Zrobię sobie na pewno 🙂
zulu   późne rokokoko
14 stycznia 2014 20:12
Fajnym dodatkiem jest też świeżo utłuczony w moździerzu kardamon 🙂
Podchodziłam do tego przepisu jak pies do jeża 😉 Jak to, kawa, bez mleka, mielona, nie z ekspresu, eee, musi być oblecha. Ale w końcu uznałam, że nie może tak być, że się nią wszyscy zachwycają 😁 I sobie ugotowałam, mieszałam, pachniała coraz ładniej, spróbowałam i naprawdę fajna! Niektórzy robią jeszcze z cytryną, ja jakoś nie mogę się przemóc do takiej wersji 🙂
Też zrobiłam sobie kawkę wg tego przepisu – pycha! Takiej to i najlepsze ekspresy nie przygotują  😉 Chociaż coraz częściej myślę o kupnie ekspresu na kapsułki, bo bardzo lubię te gotowe smaki. Tylko trochę szkoda mi kasy…
ash   Sukces jest koloru blond....
23 stycznia 2014 14:38
Danuśka, ja dostałam pod choinkę ekspers na kapsułki Delonghi i kocham go miłością wielką!
znowu nie trzyma uszczelka w ekspresie  👿 👿
wkurzyłam się na maxa, popsuła mi cholera całą radość z popołudniowej Lavazzy  👿
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 marca 2014 11:49
Chcę kupić sobie (zamówić przez internet) zieloną kawę. Pije ktoś? Może ktoś polecić firmę, nie chce kupić w ciemno jakiejś niskiej jakości albo oszukanej kawy.
JARA mam zielona kawe, dostalam ja od cioci ktora mowi ze jest ohydna 😀 Ale specjalnie dla Ciebie zaraz zrobie i Ci powiem czy faktycznie 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 marca 2014 12:02
Ja kupiłam sobie wczoraj zieloną kawę 2w1 i była spoko jak na kawę. Wiem, ze nie będzie tak smakować jak kawa sypana, bo była z zabielaczem itp. Ja w ogóle kawy nie pije, bo źle na nią reaguję 😁 ale może ta bęzie mi służyć 😁
hm, jak dla mnie smakuje jak zielony groszek  😁 Nie zostane fanka 😀
Tez srednio na kawe reaguje dlatego jak juz pije to decaf albo inke  😀
Ja kupiłam sobie wczoraj zieloną kawę 2w1 i była spoko jak na kawę.


co to jest kawa 2w1?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 marca 2014 13:31
W jednej saszetce np kawa z cukrem albo kawa z zabielaczem.

nerechta, masz mieloną czy sama mielisz?
zielona czy zwykla? zielona mam zmielona a zwykla kupuje w sklepie gdzie mi miela, ale czesciej niz w domu pije w sieciowkach.
czym czyscicie ekspresy do kawy od kamienia?
galopada_   małoPolskie ;)
14 marca 2014 20:27
Zielona dla mnie tragiczna  🤣 ja miloscia wielka kocham moja orzechowa, zarowno mielona jak i rozpuszczalna  💘
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 marca 2014 20:31
galopada, gdzie kupujesz? znalazłam jakąś w sklepie pożegnanie z Afryką 😉
czym czyscicie ekspresy do kawy od kamienia?


U mnie w pracy stary ekspres odkamieniałam rozpuszcząjąc tabletkę w pojemniku z wodą. Nowego nie trzeba, bo ma filtr przy przyłączu wody.
galopada_   małoPolskie ;)
14 marca 2014 20:47
Ściągam z USA, mogę Ci jutro podać jak się nazywa 🙂 A rozpuszczalna w postaci mrożonej jest dla mnie pyszniejsza niż wszystko inne  😍
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 marca 2014 20:55
o, byłabym wdzięczna  :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
15 marca 2014 09:56
galopada_, i faktycznie czuć orzechowy smak? Do tej pory miałam dość kiepskie doświadczenia ze smakowymi kawami  🤔 nie licząc tych z syropem  😁
galopada_   małoPolskie ;)
15 marca 2014 13:08
Ta jest przepyszna. Zapach niesie sie po calym mieszkaniu  💘
ciekawe jak sie dodaje smak do ziaren.. Mam jakies obawy 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 marca 2014 18:07
galopada, dzięki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się