Stajnie na Śląsku

Mira:  nie zdarzyło mi się zaobserwować podawania zaplesniałej paszy,  owszem  z zewnątrz baloty słomy czy siana mogą być przemoczone, zwłaszcza te które leżą bezpośrednio na ziemi lub przy zewnętrznych krawędziach wiaty / plandeki, ale stajenni od razu po rozwinięciu wyrzucają całą zepsutą warstwę na gnojownik. 

owies przechowywany jest w magazynie zbożowym i tym bardziej  nie ma powodu do psucia się (a widziałam już, w poprzedniej stajni,  fatalnie 'pachnący' owies , ze spacerującymi wołkami  🙄 'ukiszony' w silosie  🙄 )

w kwestii drutu kolczastego, owszem stanowi jedną ścianę ogrodzenia, ale jest przy nim rów, więc raczej konie nie mają potrzeby się o niego ocierać.

zaplecza socjalnego faktycznie jeszcze nie ma takiego jakby się chciało (ale robi się  😅 ) a jeśli ktoś potrzebuje skorzystać z łazienki, zawsze można iść do biura.

cena za pensjonat to 600 zł 

... oczywiście jeśli ktoś potrzebuje luksusów, to w starym PGRze (aczkolwiek w ciągu  ostatnich ok 2 lat niezwykle ogarniętym i zmierzającym ku mianu wypasionej posiadłości  🙂 )  może ich nie znaleźć, jeszcze, ale niebawem... 💃
Myślę, że jak najbardziej 😉 Co prawda ze względu na staż stajni większość jeźdźców jest na poziomie trzech chodów, ale jak się trafi bardziej wymagający to sądzę, że sobie poradzi. Sama jest ujeżdżeniowcem z zamiłowania, myślę, że na sensowne jazdy można liczyć. Ja tam podsyłam początkującą bratanicę, ale wiem, że głupot nie uczy i dzieciaki od początku dobrze prowadzone. Pierwsza rekreacja, w której dowiesz się co to półparada 😉
ale stajenni od razu po rozwinięciu wyrzucają całą zepsutą warstwę na gnojownik.



Abstrahując od reszty tego co opisałaś, to akurat wyrzucanie spleśniałej części siana z balotu i dawanie koniom "pozostałej reszty" absolutnie nie jest zdrowe.
Pleśń atakuje cały balot (tak jak atakuje cały słoik z drzemem) i taki popsuty produkt wyrzuca się CAŁY, tak jak wyrzuca się nadpleśniały ser czy chleb.
Trochę głupotę napisałaś i absolutnie nie jest to reklama stajni, a raczej w drugą stronę..
hej, znajoma szuka w okolicach terenu, budynków pod stajnię (dzierżawa, kupno) z agencji rolnej lub prywatnie,
jeśli coś ktoś wie to proszę o PW  :kwiatek:
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 stycznia 2014 19:43
Jaki DOBRY ośrodek jeździecki z halą i kompetentnym instruktorem możecie mi polecić w okolicach Katowic? 😉 Najlepiej nie kosmicznie drogi 😀 W promieniu 30km od Kato 🙂
Szukasz w konkretnym kierunku (skoki,uj) czy rekreacja ?
asiowe   after a hurricane comes a rainbow
14 stycznia 2014 22:18
Gorąco polecam Profit Orzesze.. trener na miejscu pod kątem skoków a i od jakiegoś czasu jest z kim "popingwinic" 😉 Mi z Katowic wychodzi około 30 km
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 stycznia 2014 22:31
To nie dla mnie tylko dla znajomych 🙂 Pod kątem zdawania odznak.
Odzanki i przygotowanie jest w Bolecinie, ok 35 km na wschod od Kato. www.bolecin.pl
To nie dla mnie tylko dla znajomych 🙂 Pod kątem zdawania odznak.

Zbrosławice
Kabris,
MOSIR Zabrze dzierżawi stajnię. Nie wiem na ile ma podpisana umowę z aktualnym dzierżawcą, ale zapytać możesz.
Zbrosławice-odnzakę można zdawać w 'głównym' ośrodku, ale na przygotowania lepiej iść np na 'górkę'

Abstrahując od reszty tego co opisałaś, to akurat wyrzucanie spleśniałej części siana z balotu i dawanie koniom "pozostałej reszty" absolutnie nie jest zdrowe.


tylko że ja nie napisałam nic  o pleśni  -chodziło mi o mokrą warstwę w tych balotach które mają kontakt z ziemią lub są ułożone 'zewnętrznie' w całej konstrukcji 'stogu'

(zresztą SIANO jest pod wiatą więc tym bardziej nie ma powodów do psucia, słoma pod plandekami  ma się nieco gorzej, ale i to bez przesady  :icon_rolleyes🙂

wiadomo, że jeżeli jest pleśń to widać i czuć ją nie tylko na "opakowaniu" ale i w całości...ale to na prawde trzeba mieć uszkodzony węch żeby tego nie poczuć, a z tego co wiem nikt nie ma problemów z nosem  😉  i nikt nie ryzykowałby karmienia czymś takim, a potem leczenia, zwłaszcza że połowa stada to konie właściciela stajni  😉

piszę z perspektywy właściciela konia, który tam aktualnie mieszka, koń ma się dobrze, nic mu nie dolega, jest ładnie odkarmiony ...a ja naprawde  'lubię' się czepiać jeśli chodzi o JEGO dobrostan, bo to moje wychuchane słoneczko i absolutnie nie narażałabym go na jakiekolwiek niebezpieczeństwo czy nieprzyjemności.  🏇
Gorąco polecam Profit Orzesze.. trener na miejscu pod kątem skoków a i od jakiegoś czasu jest z kim "popingwinic" 😉 Mi z Katowic wychodzi około 30 km



Byłam kiedyś w tej stajni. Konie są niedokarmiane, siano spleśniałe, czyszczenie boksów raz na 2-3 tygodnie, codziennie dościelane ale siana jest tak mało że konie wyjadają ściółkę.
No i to bezpieczeństwo a raczej jego brak. Co chwila jakaś kontuzja konia. Brak łąk - niby są ale konie nie są wypuszczane.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
20 stycznia 2014 11:09
I taką opinie wysówasz bo 'byłaś tam kiedyś'??? Żeby pisać tak skrajnie nieprzychylne opinie o czyimś było nie był biznesie to chyba trzeba mieć ciut więcej podstaw i obserwacji niż tylko jednorazowa wizyta... kiedy śląskie kończy ferie????
siana jest tak mało że konie wyjadają ściółkę.


No popatrz, a moje dostają siana do oporu, dodatkowo jak są na dworze mają dorzucane. I co? No proszę, wyjadają słomę... O zgrozo, niedożywione konie...
Nie będę już wspominać, że wszystkie wyglądają jak pączki w maśle, wręcz za dobrze...  😎
Mówisz o swojej stajni a nie o Proficie.

Bo tam konie stoją w błocie na padokach i BEZ siana czy trawy, nie wspomnię o wodzie.
Chodziło mi jedynie o to, że jeżeli wyjadają ściółkę to nie znaczy, że są głodne/mają mało siana. 😉
Jedna z moich kobył np wydeptuje większość siana, a wyjada słomę. 😉
asiowe   after a hurricane comes a rainbow
20 stycznia 2014 16:57
Toska

Proszę Cię zastanów się co piszesz !  🙄

Boksy czyszczone regularnie, codziennie dościelane odkąd stoje tam z moim koniem a to już 1,5 roku NIGDY nie widziałam spleśniałego siana podawanego koniom. Konie są wypuszczane na padoki jeżeli tylko pogoda dopisuję i nigdy z tym problemów nie było. Co do siana konie dostają je w dowolnej ilości i każdy właściciel może bez problemu dołożyć swojemu kopytnemu.. Owszem moja kobyłka uwielbiała wyjadać słomę mając obok siebie stos siana i robiła to na pewno nie z jego braku..

Opieka i właściciel jak da mnie na 5
efeemeryda   no fate but what we make.
20 stycznia 2014 17:06
[s]5 rok mieszkam we Wrocławiu, jednak ponieważ koń został w domu, wiedzę o wrocławskich stajniach czerpałam w zasadzie jedynie z tego wątku, w miniony weekend wzięłam się w garść i pojeździłam trochę ze znajomymi co trzymają tu konie i powiem jedno, to jest aż nie do pomyślenia jakie tu nieraz głupoty są pisane, stajnia ogólnie polecana przez wielu użytkowników, nawet tych znanych na forum, w rzeczywistości okazuję się niezłym shitem mówiąc kolokwialnie, ale problemy z karmieniem to moim zdaniem jest szczyt szczytów, natomiast w stajniach niejednokrotnie tu oczernianych rzeczywistość okazuje się być zupełnie inna.

Wniosek mój zatem jest jeden, absolutnie nie ma sensu tutaj zaglądać i pytać, chyba, że o ceny i odległości ale nie o opinie  🙁[/s]

edit: nie ten wątek
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
20 stycznia 2014 17:48
Mówisz o swojej stajni a nie o Proficie.

Bo tam konie stoją w błocie na padokach i BEZ siana czy trawy, nie wspomnię o wodzie.


Ale kim Ty w stosunku do tej stajni jesteś? Klientem rekreacyjnym, pensjonariuszem, przypadkowym gościem? I jaki masz cel tych swoich wpisów? Nudzisz się, bosą ferie i nie ma śniegu czy masz jakieś zdjęcia? Mam wrażenie, że nie do końca jesteś obiektywna zwłaszcza, że Twoja opinia nie pokrywa się z opinią osoby która trzyma tam konia. Nie twierdze że.mówisz nieprawdę, ale jakoś mało konkretów a dużo jadu, a pamiętaj że bardzo łatwo jest kogoś oczerniać, gorze potem przeprosić...
No, już się zdarzało na tym forum, że ludzie sprawy w sądzie zakładali
Toska

Proszę Cię zastanów się co piszesz !  🙄

Boksy czyszczone regularnie, codziennie dościelane odkąd stoje tam z moim koniem a to już 1,5 roku NIGDY nie widziałam spleśniałego siana podawanego koniom. Konie są wypuszczane na padoki jeżeli tylko pogoda dopisuję i nigdy z tym problemów nie było. Co do siana konie dostają je w dowolnej ilości i każdy właściciel może bez problemu dołożyć swojemu kopytnemu.. Owszem moja kobyłka uwielbiała wyjadać słomę mając obok siebie stos siana i robiła to na pewno nie z jego braku..

Opieka i właściciel jak da mnie na 5


Ale TY GŁUPOTY opowiadasz
Przecież To TWÓJ koń na kolke zszedł w tej stajni.

Te informacje ni są tu po to aby kogokolwiek oczerniać. To są informacje dla potencjalnych klientów. Każdy ma tu prawo wypowiedzieć sie na każdy temat - bez wazeliny. A jeżeli was drażni prawda to cóż.....widac że rodzice wam płacą za stajnie i nie macie zielonego pojęcia go hodowli koni.

asiowe   after a hurricane comes a rainbow
20 stycznia 2014 18:37
Owszem moja kobyła w zeszłym roku odeszła po NIE UDANEJ OPERACJI W KLINICE i tylko dzięki szybkiej reakcji właściciela stajni nie cierpiała i taiła w odpowiednie ręce. Wiec BŁAGAM jak nie wiesz nie siej PLOT ! 😤

Heh fakt rodzice mi konia utrzymują.. może Tobie ale nie mi i takich osób w stajni jak piszesz jest może z 4 a reszta sama utrzymuje swoich kopytnych przyjaciół..

A skoro jesteś tak poinformowana o tym że "mój koń na kolkę zszedł na stajni " ( jakieś nowe fakty jak da mnie ) to zapewne wiesz że mam nowego kopytnego i ku Twojemu zdziwieniu również stoi w Proficie ! 😉

Ughhh ale mi ciśnienie podniosło się  👿
Ferie się zaczęły i dzieciom się nudzi  😫

dołączam zdjęcia mojego "wychudzonego" konia


oraz tego że konie nie są wypuszczane na padoki i na nich głodują..  🙄

Faktycznie do Tary  😁
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
20 stycznia 2014 20:49
Można byłoby w to wszystko faktycznie uwierzyć (nie znając stajni), ale zacznijmy od tego, że dalej nie dostałam odpowiedzi na pytanie KIM TY JESTEŚ wobec rzeczonegoo ośrodka? Jesteś klientem rekreacyjnym, pensjonariuszem, czy koleżanka ma tam konia i odwiedzasz ją czasem?
Ja jestem jak najbardziej za tym żeby innych przestrzegać przed miejscami gdzie nie dzieje się dobrze, aby nie musieli sprawdzić tego na skórze swoich koni. Ale Ty rzucasz błotem, a jak pytamy o konkrety i Twoja wypowiedź została skonfrontowana z realnym usługobiorcą Profitu to tupiesz nóżką, strzela focha i opowiadasz farmazony o opiniach bez wazeliny...
Podejrzewam, że konkurencja.
asiowe   after a hurricane comes a rainbow
20 stycznia 2014 21:28
equi.dream och nie głupia ja.. Proszę tylko nie do Tary !  😁
wendetta a sądziłam że ludzie mają więcej oleju w głowie..
nord nie powiem nie znam stajni idealnej.. ale nigdy bym nie pozwoziła skrzywdzić mojego kopytnego przyjaciela a tam ludzie naprawdę są jak druga rodzina i można liczyć na siebie nawzajem, obsługę i na właściciela

to mam na myśli..



widac że rodzice wam płacą za stajnie i nie macie zielonego pojęcia go hodowli koni.


To jeszcze chów od hodowli należałoby umieć rozróżnić, skoro samemu jest się taaaakim fachowcem..  🙄
Plotki zawsze będą 😉
Ja jeżdżę w stajni gdzie jest kilka prywatnych koni- nie reklamuje się z pensjonatem, bo bierze tylko kogoś z polecenia.
Też się nasłuchałam, że jest złe karmienie itp. Tymczasem słyszę opinie, że wręcz Rude jest zapasione (co ciekawe podejrzewam, że usłyszałam to od tej osoby, którą podejrzewam o poprzednie plotki ;P). Owszem Rude ma brzuszek ale do zapasionej jej daleko 😉 I może nie ma hali, trenera, aż tak ogromnych pastwisk ale dajemy radę i to całkiem nieźle, a właściciele świetni 🙂
Stajnię poznasz po koniach moim zdaniem, w Proficie byłam raz na zdjęciach i jedno jest pewne- super ekipa, konie zadbane, pastwiska zielone, podzielone i duuuże, warunki super.

Jak się nie pojedzie to się nie przekona 😉
A jak ktoś ma swój rozum to na samej anonimowej opinii polegać nie będzie 🙂
Kabris, jeśli stoisz nadal w tym samym miejscu to tu się zgadzam- co jak co, ale chudego konia tam nie uświadczysz. Nawet mój (jeszcze wtedy nie mój, ale tym bardziej!) wieczny chudzielec wyglądał tam jak milion dolców 😉 Fakt, że stajnia ma swoje wady, ale ja złego słowa nie powiem, bo mnie tam było jak u Pana Boga za piece i dużo tej stajni zawdzięczam (min konia mego 😉).
A plotkami o Rudej się nie przejmuj, ona z natury taka 'rubensowska' 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się