Pensjonaty we Wrocławiu

Nie chcę śmiecić nowymi tematami, więc zapytam tu: czy spośród wrocławskich ośrodków są takie (i możecie polecić), gdzie prowadzona jest ambitniejsza rekreacja, albo stajnie, gdzie jest szansa na treningi, nie posiadając własnego kopytnego ? 🙂
darolga   L'amore è cieco
10 marca 2009 19:16
Wer - w Kaszycach, taka wiocha 😉 fajnie tam u Piotrka, nie powiem 😉
Nie wiem czy widzieliście ale ja przypadkiem trafiłam na strone Hanny:
www.jks-hanna.pl
Nie wiedziałam że taką fajną hale tam mają  🙂
darolga   L'amore è cieco
11 marca 2009 18:05
Tylko czemu wstawili zdjęcia Piotrka Morsztyna, a na stronie głównej, w nagłówku na nausznikach ma "doklejone" logo "H" (w galerii jest ta sama fota bez loga)?...  🤔 🤔
Ruda_H   Istanbul elinden öper
11 marca 2009 18:29
hm chłyt marketingowy ? trzeba przecież jakoś zareklamować stajnie 🙂
darolga   L'amore è cieco
11 marca 2009 18:34
Prawie jak te quoniarki z fotoblogów, co podają się za kogo innego...  😵 to w ogóle tak można?...  🤔 ok, otwieram przydomową stajnię, w której będzie jeździł Piotrek, Jarek, Zagi, Mściwek i hm... kto jeszcze?
Ruda_H   Istanbul elinden öper
11 marca 2009 19:56
ale szczerze mówiąc chyba nie reklamowaliby ośrodka nazwiskiem osoby, która raczej nie ma nic wspólnego z ich stajnią ... a może ma ?

dziwne, ale nawet nigdy tam nie byłam ... a hala ładna tylko straszny jamnik
darolga   L'amore è cieco
11 marca 2009 20:00
Nie ma... Dam sobie rękę uciąć...
Ale aż zapytam jutro Piotrka, bo mnie to zaciekawiło. On stoi teraz u siebie, ma swoją stajnię, halę, fajnie tam u nich.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
11 marca 2009 20:02
a w tych Kaszycach będzie pensjonat czy tylko prywata ? właściwie to całkowicie nie mój rejon ale nigdy nic nie wiadomo ...

ps. zostało coś na Rakowie z koni Piotrka czy wszystko wyjechało ?
darolga   L'amore è cieco
11 marca 2009 20:05
Jedna dziewczyna stoi tam ze swoim koniem, z tego co Monia mówiła, to tak po znajomości no problem, mają przecież wolne boksy, da się dogadać. Ale na pewno nie będzie to taki klasyczny hotel, starają się zachować kameralny, rodzinny klimat.

Została Bretania, a po halowym wróci Joker. Reszta wszystko poszło.
będe kupowac konia i poszukuje osoby chetnej do jazdy 2-3 razy w tygodniu (cos na zasadzie wspoldzierzawy)kon najprawdopodobniej bedzie stal z Kj borowa jest to 10 letnia klacz, skaczaca do 120(jak narazie) jak narzei nie startujaca  w zwodach ale mam zamiar to zmienic 😀 osoby zainteresowane prosze o wyslanie wiadomosci
wiadomo co teraz dzieje się na Grobli? Slyszalam, ze zmienil sie wlasciciel, ktos cos wie?
Jeśli chodzi o Hannę to pan Piotrek trenuje u nas córkę właściciela i ma u siebie konie w treningu  😉 Stąd jego zdjęcie na stronce.
Ja wiem co na Grobli.
Zmienił sie dzierżawca. Na razie miasto nie ma kasy na most, który tam będzie biegł więc stajnia póki co będzie nadal iustnieć, z nowymi ludźmi. P Elę wyrzuciła w końcu policja z tego co wiem, ale nie lubię plotek więc więcej nie będe pisać. Jutro mają zniknąć jej konie, a od kwietnia ruszyć nowy pensjonat. Ja się na niego szykuję, bo szukam stajni, a to blisko mnie, ale wpierw pojadę za jakies tydzień-dwa wszytsko obejrzeć, porozmawiac z nowymi dzierżawcami itp 🙂
Zobaczymy jak będzie, mam nadzieję że tym razem na Grobli zawita ktoś rozsądniejszy niż poprzedni dzierżawcy...
Elka nie sostała wyrzucona przez policję tylko przez właściciela. Powodem takiej decyzji była dewastacja całego obiektu. Babka dostała wypowiedzenie miesiąc temu, ale nie wierzyła w to że właściciel jest w stanie ją wyrzucić. Piętnastego miała się wyprowadzić bo wygasła jej umowa, ale w związku z tym że nie nie ruszyła się z miejsca musiała zainterweniować policja
Tzn o to mi chodziło, że policja interweniowała, pomimo wypowiedzenia. A ona jeszcze kilka dni temu twierdziła, że tam na rok zostanie. Przeliczyła się - mnie jej juz nie szkoda, powinni jej te konie wszytskie pozabierać :/
twierdziła że zostanie bo jej głupia i niedouczona prawniczka tak powiedziała
dziweczyny ja zdecydowanie bym sie nie szykowala na Groble.Milam "zaszczyt" poznac nowego dzierzawce(chyba ze cos sie zmieni i nie uda jej sie tego wydzierzawic) i generalnie twierdze,ze nie ma pojecia o koniach.W tym momencie stoi u nas jej kobyla(ma byc przeznaczona do rekreacji)o jej stanie niestety nie bede pisac,szkoda słów  😤
witam🙂
juz dłuzszy czas 3-mam konie w wojnarowicach,wszytsko oki,hala,padoki ,pastwiska...
dzisiaj dowiedziłam sie że wraz z 14 końmi przychodzi były dzierżawca z "na grobli",wszyscy pensjonariusze są w szoku bo stało to sie z dnia na dzień,czy ktoś jest w stanie mi napisać,co to za ludzie,i czy wraz z ich przyjsciem powinniśmy szukać sobie nowych pensjonatów??
Ruda_H   Istanbul elinden öper
18 marca 2009 11:47
głuszak parę postów wyżej jest informacja, że były dzierżawca "na Grobli" został wyrzucony za dewastacje całego obiektu ... szczerze mówiąc zetknęłam się z p. Elą w Borowej i też nie zrobiła na mnie pozytywnego wrażenia
Ja znam ją 10 lat. Kupiłam od niej konia - w wątku o Puchnących  z dumy jest jego zdjęcie po 9 miesiącach żywienia takiego że hej - można sobie wyobrazic jak koń wyglądał w momencie kupna. Nie lubię plotek choć czasem nie wytrzymuję i pisze coś publicznie, ale jak ktoś chce coś to na priv. Nie chcę by do p Eli docierało że ja o niej coś piszę - a nawet jesli do niej to dobrze, nie chce wiedziec co ona na to.
Wiele lat z własnej kieszeni(w własciwie rodziców) karmiłam jej konie(oczywiście na zasadzi e dokupowania żarcia którego było za mało, a nie żywieniu samej tych wszytskich koni)- kupowałam słomę czy siano, wywoziłam godziami gnój z boksów całymi dniami, który sięgał koniom po brzuch, a miałam 13 lat. Zabijałam gwoźcie wystające w boksach o które zwierzęta mogły się poranić(i czasem raniły). Teraz mam problemy z kregosłupem, bo to był za duży wysiłek. I mam żal do siebie, że nie zgłosiłam tej stajni to jakiejś organizacji, która by zabrała choć częśc koni, tylko postrzymywałam to - ale myślałam że robię dobrze. P Ela miała zawsze dobre intencje i nie wątpię, ż e kochała konie, ale potem nie reagowała na to co im się działo, nie chciała za wszelką cenę ich sprzedać, choć wyglądały jak żywe trupy, na siłe je trzymała w coraz gorszych warunkach. Jedna Brankę udało mi się wyciagnąć akurat w momencie jak chciałam przestać tam przyjeżdżac raz na zawsze - jedyny z koni który jako tako wyglądął, choć i tak wyglądała strasznie, zreszta ją zabrałam do innej stajni.
Utrzymywałam chyba do zeszłego kontakt z p Elą, ciesząc się że jej się wreszcie coś udaje, bo to oznaczało lepsze życie dla koni. Ale tym co robiła na Grobli mając możliwość się odbić sprawiła, że nie chce więcej o niej słyszeć. Zmarnowała sobie sama szanse jaką dostała. Kłamała na około, że nie ma wypowiedzenia. I jeszcze pokryła kobyły. Paranoja, jak znowu nie będzie chciała sprzedac źrebaków i tak kolejne zmarnuje to ja juz nie mam słów. Mam zdjęcia tych jej koni jak miały kilka dni i miesięcy - cudownie zapowiadająca się stawka - zamiast je sprzedać trzymała je pozamykane w boksach w gnoju, niedożywione. W lecie tylko bywało lepiej jak byli jacys klienci. Ale źrebaki miały wszycę, były chude, krzywiczne itp.
Miałam nic nie pisać, ale po prostu tym co się z nią spotkają należy sie jakieś ostrzeżenie. Kobieta ma gadane, wielkie wizje i plany, ale większość nierealna i jak przychodzi co do czego nic nie realizuje  z nich. Miała fajny obiekt, pieniądze, pensjonat to zamiast się starać by to utrzymać śmiała się z tych co narzekają w pesjonacie, nie  postarała się o to by zrobić fajną rekreację, by utrzymac ludzi - jak ktoś narzekał to od razu był zły. Ona nie przyjmuje żadnej krytyki. A niestety własny ośrodek to harówka. Samo nic sie nie zrobi.

Zdziwiło mnie za to co ami napisała o nowym dzierżawcy na Grobli - rzeczywiście tak źle? TO co ja mam ze sobą zrobić 🙁 Będe w bananach chyba tkwić całe życie 😉 No ale pochopnie na pewno się nie wyniosę.
Może koń nowego dzierżawcy źle wyglądał bo p Ela go karmiła?
ami, ta kobyła została kupiona tego dnia którego przyjechała do waszej stajni. Do takiego stanu doprowadził ją poprzedni właściciel. Ula nie mogła jej przywieźć od razu na groblę bo była tu jeszcze elka.
głuszak, a czy ten były dzierżawca Grobli przychodzi z końmi do hotelu, czy prowadzić swoją działalność?
Jak prowadzić działalość to wam współczuję 🙁 Choć może nie będzie tak źle. W każdym razie uważajcie na snucie planów i pierwsze dobre wrażenie, bo bywa mylące 😉
Ivett to widocznie zostalo nam to żle przedsawione,ale to nie zmienia faktu,ze do kobyły do tej pory nwet kowal nie został wezwany.Te wnioski,które wyciagam z tego co widze i słysze są tylko moim osobistym zdaniem i niechce nim nikogo urazic.

Co nie zmienia faktu,ze nie wywarla na mnie wrazenia osoby kompetentnej i znajacej sie na rzeczy.
ami poznałaś ulę osobiscie czy ktoś ci o nie opowiadał? Z tego co wiem kobyła jest tam pod opieką pana Bogdana i za parę dni jak dojadą na groblę zapasy żywności przyjeżdża on ze swoimi kobyłkami i siwą na groblę
dopiero za dwa tygodnie dowiemy sie na jakich to bedzie warunkach,narazie są na próbę ,ale raczej chca dzierzawic stajnie(jedną z dwóch)to jest kameralny osrodek ,ze świetnymi warunkami,zadbany,profesjonalna opieka,świetne warunki do treningów,jednak nie sądze ze da sie pogodzić pensjonat,biorąc pod uwage ze cześć osób trenuje i rekreacje obok
Głuszczak ale gdzie oni sie z 15 końmi zmieszczą w Wojnarowicach?
Przecież w 2 stajni jest tylko kilka boksów i wszystko zajęte.W sumie nie wchodziłam z 3 miesiące do 2 stajni to może sie pozmieniało

W sumie przerażona towarzystwem p Zaraś.tak się fajnie kameralnie w spokoju jeździło tam.
Może ona tylko część koni tam da? Te swoje kobyły? Bo wiem, ze kilka koni dzierżawiła i może one wrócą do właścicieli. I nie wiem jak te ogier z Książa co miała - gdzie on będzie  w końcu...
Tak czy tak ona pewnie będzie chciała rekreacje prowadzić. Sama przecież nie ma pieniędzy na opłacanie pensjonatu. Ale to się okaże. Dzisiaj jest środa, w srode miała zabrać konie  z Grobli.
To katastrofa.pierwsza moja myśl to jechać po sprzęt i nie wracać

ivett czy p Bogdam pod którego opieką została zostawiona klacz nowego dzierżawcy Grobli to właściciel 2 gniadych kobył?

Grobla jest pechowa.Miejsce ok ale ludzie którzy tam przychodzą 🙁

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się