NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
30 grudnia 2013 15:24
Madox dokładnie zamiast karać złoczyńców to prawo pozwala im na coraz więcej.  Zwiększenie granicy z 250zł na 400 jest dla mnie bandytyzmem samym w sobie i totalnym nieporozumieniem 🙁. Zaraz się okaże, że złodziejstwo nie będzie w ogóle karane... .
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 grudnia 2013 15:25
grafika, zażądaj (nie proś - zażądaj) potwierdzenia wysyłki.
grafika, zażądaj (nie proś - zażądaj) potwierdzenia wysyłki.

Tak też zrobiłam i nic zero reakcji ...
[quote author=-bibi22- link=topic=5367.msg1963154#msg1963154 date=1388315720]
Madox nie ma to jak nasze polskie prawo działa dla oszustów i złodziei a nie dla uczciwych ludzi.  👿
Za niedłudo zacznę się bać kupować gdziekolwiek poza markowymi sklepami.  🙁


Bibi aż krew się we mnie gotuje  👿 ktoś może skroić mnie z 400 zł i policja się tym nie przejmie  nie zainteresuje.... bo jak widać i tu dobrze zauważyłaś  System Prawa w Polsce działa jak ochrona dla bandziorów, co więcej nawet bronić się nie można, bo bandzior ma większe prawa niż ty  🤬 dasz mu w ryja to pójdziesz siedzieć albo dostaniesz zawiasy ... Strach mieszkać w Polsce ....
[/quote]
Bibi  🤔wirek: aż żal ....
Nie wiem jakim nickiem posługuje się ten Pan, ponieważ porozumiewaliśmy się drogą mailową, ale przestrzegam przed Panem Bartoszem J. - nieuczciwy kupiec. Wysłałam siodło do przymiarki (za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości) pod warunkiem zwrotu kosztów przesyłki. Pan odesłał siodło, ale kosztów przesyłki nie pokrył i nie zamierza pokryć, choć wyraźnie umawialiśmy się inaczej. Argumentuje to tym, że podobno mówiłam, że siedzisko jest w innym rozmiarze. Nie mówiłam tego i na potwierdzenie mam całą naszą korespondencję, ponadto na zdjęciu numeru seryjnego, jaki mu wysyłałam, wyraźnie było wygrawerowane 18 cali. Pan również uważa, że stan siodła mu się nie podoba (wysłałam mu kilkanaście zdjęć przedstawiających faktyczny stan siodła z każdej strony) dlatego nie czuje się zobligowany do wywiązania się z umowy i pokrycia kosztów wysyłki.
Ratana, z jakiego województwa jest Pan Bartosz?
Shilton, paczke wysylalam do miejscowosci Glinik. Kwota, o jaka sie rozchodzi to 62,50. Nie jest to majatek, ale tutaj chodzi o pewne zasady i zwykla ludzka uczciwosc... a raczej jej brak
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 grudnia 2013 11:23
[quote author=Facella link=topic=5367.msg1964375#msg1964375 date=1388417125]
grafika, zażądaj (nie proś - zażądaj) potwierdzenia wysyłki.

Tak też zrobiłam i nic zero reakcji ...
[/quote]
Nie odpuszczaj. Pisz na re-volcie, facebooku, maila, dzwoń jeśli masz numer. Męcz ją przynajmniej o to potwierdzenie. Powiedz jasno - nie dam Ci spokoju, dopóki nie dostanę towaru lub przynajmniej potwierdzenia wysyłki.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
31 grudnia 2013 14:37
Ratana żadne pieniądze piechotą nie chodzą, zawsze mogłaś je przecież przeznaczyć na coś innego.
-bibi22- masz całkowitą rację. Czuję się bardzo rozgoryczona i zawiedziona. Czy ma ktoś pomysł co mogłabym zrobić w tej sytuacji? Korespondencja z wyżej wymienionym panem nie przynosi żadnego skutku...

edit.
Teraz kwota to już 92 zł bo kosztami odesłania również zostałam obciążona
[size=10pt][size=10pt]Nie polecam transakcji z xxkitaxx
[/size][/size]
Napisała do mnie, że kupi ochraniacze, które wystawiłam na sprzedaż. Umówiła się na 22 grudnia na odbiór. Do dziś się nie zgłosiła, nie odpisuje też na wiadomości z zapytaniem, czy rezygnuje z zakupu. Szkoda czasu.
Dorzucam do listy Vita18.
Kupiłam od niej halter sznurkowy od podkowy; miał być w rozmiarze full a jak się okazało po przymierzeniu, jest to cob.
Jeszcze mogłabym się nad rozmiarówką zastanawiać, ale niedawno sama kupiłam bezpośrednio od Podkowy nowy w rozmiarze full, który wypada sporo większy.
Niestety kontakt ze sprzedająca się urwał - niby wydałam fortuny, ale nie lubię jak ktoś mi wciska kit a potem nie raczy nawet odpisać na pw czy maila i się wytłumaczyć.
Macie może jakiś kontakt z użytkowniczką olci22?. Jakieś nie całe 3 tygodnie temu kupiłam u niej ochraniacze i jeszcze ich nie dostałam  😤  a także nie mam odzewu  z jej strony a wiadomości Wysłałam już kilka razy!.
Futrzak ostrzegam przed ta babą!! pod koniec sierpnia moja koleżanka zamówila u niej strzemiona, kobitka podała numer konta kolezanka przelałą jej pieniązki i strzemion do tej pory nie ma!! Babka przestala odbierac telefony, jak wczoraj do niej zadzwonilam i powiedzialam o co chodzi to od razu rozłączyla sie w polowie zdania!!

Dałam to do sklepów internetowych, ale dam też tu żeby wiecej osób widziało i nnie dało się oszukać.Wielki minus dla sklepu bewet. Zamówienie złozyłam 30 października doszło 3 stycznia. Zamiast 30 kg wyslodek przyszło 21 kg, a zamiast 30 kg łuski slonecznika, po ustaleniach miało być 10 kg normalnego słonecznika z powodu braków na magazynie. Przyszło dokladnie 5,4 kg. Po wielokrotnych rozmowach ze sklepem powiedzieli że za taki czas oczekiwania dostane maść chlodzącą. Oczywiscie śladu nie ma. Zamówienia wiecej tam nie złoże i odradzam innym.
casines, przecież TheWunia napisała już, że tam też umieściła takiego posta.
aaa, rozpędziłam sie i nie doczytałam  😡
Nawiązując do sprawy z przed dwóch miesięcy belusia6 która oskarżyła mnie o sprzedanie jej uszkodzonego siodła... Przypomnę że uszkodzenie zgłosiła dopiero kilka dni po odebraniu przesyłki, byłyśmy w ciągłym kontakcie a problem zaczął się od momentu gdy poprosiłam o dowody świadczące o uszkodzeniu gdyż byłąm pewna że wysłałam siodło sprawne oraz odpowiednio opakowane. Nie dostarczyła zdjęć, ani opinii rzeczoznawcy/ rymarza o rzekomym uszkodzeniu (które podobno posiada)... zastraszała, wypisywała niedorzeczności na fb re-volcie oraz opowiadała wśród znajomych że jestem oszustką, podobno zgłosiła sprawę na policję (jednak nie doczekałam się ich wizyty), a wczoraj po 2miesiącach od ciągnięcia się tej sprawy dostałam wiadomość o treści:
"zrobiłam Ci prezent swiateczny i wycofałam sprawe
nie licze już na to ze przyznasz sie do błedu, napchaj sie tymi zrabowanymi pieniedzmi, licz sie jednak z tym ze jesteś osobą dosć znaną  i nie bede ukrywac tego faktu przed innymi osobami
nie licz ze wycofam swoje posty, jak mi sie bedzie chciało to będzie ich wiecej
no cóz twoja postawa w tej sprawie była ponizej jakiejkolwiek krytyki

życze powodzenia w  zyciu, pamietaj ze dobro powraca do ludzi, zło raczej też" - belusia6



Moi Drodzy, oceńcie sami kto tu przeinacza fakty oraz usiłuje wyłudzić pieniądze (pomysłem belusia6 na rozwiązanie tej sprawy było zatrzymanie siodła oraz zadość uczynienie w postaci zwrotu gotówki... 🙂 haha

Nikomu nie życzę kontaktów z osobami tego pokroju.

Jak pisałam wcześniej ma ktoś kontakt z olci22 ?. Kupiłam u niej ochraniacze których nie dostałam do tej pory i kontakt się urwał ;(
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
16 stycznia 2014 19:08
dziewczyny, czy jest możliwość zrobienia coś z sytuacją następującą: kupiłam przez fejsbuka sukienkę (nie mam oczywiście potwierdzenia zakupu, takiego jak na allegro). wybrałam wysyłkę za pobraniem, sukienka przyszła. nie ta, co powinna. napisałam jedną, grzeczną wiadomość, potem drugą, każdą odczytano, żadnej odpowiedzi. zaczęłam trochę ostrzej, no i bach. dziewczyna mi powiedziała najpierw, że poczta pomyliła, że postara się sprawę wyjaśnić. teraz wypiera mi się, że ja zamówiłam taką, a teraz mi się przestała podobać i żądam zwrotu pieniędzy. podobno dane z koperty są fałszywe, a konto przecież mogła mieć kogokolwiek.

czy mogę coś z tą sprawą zrobić?
A nie masz w wymienianych wiadomościach na fejsbuku zdjęć tej sukienki? Jeżeli są to już jakaś opcja może być, jeżeli są to suche wiadomości o zdjęciu sukienki które było w jakiejś grupie to raczej słabo. A na przyszłość po 1 rób screeny a po 2 rozmawiaj mailowo, ja sie staram nie załatwiać takich rzeczy przez fb, proszę o wystawienie na jakiś portal czy to allegro, czy darmowa tablica.
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
16 stycznia 2014 20:33
zapłaciłam w końcu za swoją naiwność, chociaż przez lata nigdy nikt mnie nie oszukał. 🙁

mam we wiadomościach zdjęcie sukienki, którą zamówiłam, kiedy napisałam jej, że wyślę jej zdjęcie tej sukienki, którą dostałam odpowiedziała mi, że przecież mogę wyjąć z szafy teraz jakąkolwiek i sfotografować. oszustka straszna, aż żal mi, że tacy ludzie chodzą po świecie.  :/
desire   Druhu nieoceniony...
16 stycznia 2014 20:38
Bee., napisz jej, że policja już ją namierzyła i że ma się zastanowić przez 2 dni: czy warto się tłumaczyć policji, czy załatwić sprawę polubownie- może pomoże? 😉
Ale możesz zrobić screeny całej rozmowy i masz wtedy czarno na białym jak ona przebiegła i jakie zdjęcia sukienki tam były (czyli o której była mowa) a to już jest jakiś dowód 🙂

edit. a postraszyć też nie zaszkodzi, nie daj się nabić zołzie w balona!
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
16 stycznia 2014 21:04
straszenie policją nic nie dało, mam numer konta, może uda mi się namierzyć kogoś z adresu i zadzwonię po prostu (o ile będzie mieć telefon domowy). wiem, że pod tym numerem wystawiała także ogłoszenia na allegro (google pomogło). chyba nic nie zrobię z tym, dziewczyna szła w zaparte, że wszyscy dostali poprawnie paczki i że tylko ja mam pretensje. i że przecież wysłała dobrą sukienkę. szkoda słów.  🙄
desire   Druhu nieoceniony...
16 stycznia 2014 21:12
Bee., poszperaj na fb w jej znajomych, udawaj 'starą koleżankę' i poproś o numer domowy, albo na przykład do rodziców (jeśli osoba niepełnoletnia); do innego znajomego na fb napisz jak gdyby nigdy nic, że jesteś jej jakąśtam znajomą, że chcesz zrobić jej niespodzianke i przyjechać, i czy sie nie przeprowadziła czy dalej mieszka w.. i tu dajesz miejscowość z konta z allegro i prosisz o ulice, bo nie pamiętasz 😉 mając jej prawdziwe dane i adres -> wyślij je jej w wiadomości i spytaj czy masz sobie urządzić wycieczke?   😀iabeł:
desire - większość ludzi nie poda Ci takich danych, ale spróbować warto - może się znajdzie jakiś idiota, choć szczerze mówiąc ja bym chyba ukręciła łeb takiej osobie. Spróbuj zamówić coś od niej z allegro, będziesz miała wtedy i adres i nr konta i najprawdopodobniej nr telefonu też.
[quote author=ms_konik link=topic=5367.msg1963299#msg1963299 date=1388329460]
Znana szerokiemu gronu jako Monika Bednarz? 😉
[/quote]

odnośnie Moniki, taka ciekawostka z jej fb:



czy mi się wydaje, czy to jedna z naszych forumowiczek? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się