SIODŁA

Okwiat dasz sie kajtnąc kiedyś, nieeee
wiesz... w gilbercie jak w gilbercie- mogę dać, ale nie wiem jak będzie ze strzemionami sprengera a tak na serio i po slangowemu to: mooowaaa

-okw
Ja mam przynajmność ostatnio jeździć w ujeżdżeniowym otto schumacherze i naprawde super. Ja jestestem skoczek i głownie pracuje w siodle skokowym. W ujezdzeniówkach jezdże od przypadku do przypadku (ostatnio jakos często te przypadki się zdażają 😉 ). Siedziałam w Passierze i jeszcze jakimś. Ogólnie w tych 2 po odpowiednim dopasowaniu strzemion miałam problem zeby pożądnie i dobrze usiąść i popracować. W otto schumacherze siedzi mi się super i pomimo, że ja skoczek jestem nie mam zadnych problemów, zeby się przestawić 🙂 i wogóle jest strasznie wygodne 🙂
ewcia112fakt Schumacher jest bardzo wygodny ja usiadłam w nie odrazu jak w swoje 😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 listopada 2008 20:44
A mi jak do tej pory żaden Schumacher nie pasował, a siedziałam już w paru - w każdym mi bloczki przeszkadzały, jakby nie na moja nogę były skrojone.
jak zmierzyc rozstaw łęku w siodle?

I jeszcze jedno pyt...
Ma ktoś z was siodło Georg Keiffer?
W&W ja właśnie też, usiadłam w nie jakbym od zawsze jeździła w ujeżdżenówce 🙂 Ale ja uważam, że każdemu inne siodło podpasuje i trzeba każde siodło przetestować i dobrać do własnego tyłka no i oczywiście do konia.
a jezeli chodzi o ujezdzeniowego Schumachera to bardzo dobrze mi sie w Alvikowym siodelku jezdzilo 😀


Carmen - fotek jeszcze niestety zadnych nie mam xP siodelko mam ledwo troche ponad miesiac i jeszcze sie nie zalapalo na zadna sesje, ale postaram sie to wkrotce nadrobic 🙂
Macie namiary na voltową Byczek??
albo czy ma oferte np na allegro??

🙂
mamy gg do Byczka 4965959 🙂

-okw
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
16 listopada 2008 19:01
MoniaaA ja mam używanego Doge'a w bardzo bardzo dobrym stanie i znalazłam go za przystępną cenę . Przeszukuj allegro, bo często się tam pojawiają. Ja moje cudeńko kupiłam od użytkownika 07071952, więc możesz do niego przedzwonić i się zorientować czy akurat nie ma jakiegoś na składzie
Raven dzieki za info 😉
Ja siodła bede szukała jakoś dopiero na lato (musze dozbierać kase, zreszta wcześniej nie potrzebuje) wiec myślę, że raczej coś znajde 😉
To jeszcze jedno pytanie 😉 Ma ktoś daw maga model grand prix?
Ad. Ottonów Schumacherów, to w jednym siedziałam razy x-naście, jeśli nie x-dziesiąt (zresztą w dokładnie tym samym o którym piszę Ewcia112) i siedziało mi się super. I na swoim koniu i na koniu właścicielki tegoż siodła. Z tego co pamiętam, to model Profi Comfort. Ale dane mi było też kilka razy siedzieć (i nawet przejeździć ze dwie jazy) w innym Ottonie, a mianowicie Profi Dynamic'u i powiem szczerze: ortopedyczno-rymarski dramat. W tak fatalnym siodle (dla mnie) już dawno nie siedziałam. Ortopedia, ortopedia i gips. Dramat, porównywalny dla mnie z najgorszym z dotychczasowych siodeł ujeżdżeniowym w jakim przyszło mi siedzieć, czyli Prestige'u Hippos Dressage.

Te dwa siodła to - dla mnie - zbrodnia przeciw ujeżdżeniu 😉
ja ostatnio jestem fanką syntetyków. Póki co mam duży dylemat: Wintec Isabell czy Pro dressage?
Na twoim miejscu bym się nie wahała: tylko Isabell! :wink:
to ja mam glupawe pytanie, ale:
w czyjej ofercie szukac siodla dla mezczyzny ktory ma 2 metry wzrostu i wazy ok. 110kg? czy to w ogole wykonalne?
dodam, ze konia mutanta mamy na stanie.
Carmen napisał: To jeszcze jedno pytanie 😉 Ma ktoś daw maga model grand prix?
Mam i Grand Prix i Huberta.
Siodło do westu pewnie na 110 kg będzie pasować 😉
Gillian   four letter word
17 listopada 2008 00:40
Carmen napisał: To jeszcze jedno pytanie 😉 Ma ktoś daw maga model grand prix?

jaaaa!!! ja!!!! ja!!!!!
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
17 listopada 2008 14:38
to ja moze z innej beczki. czy kazda firma tak samo 'mierzy' rozstaw leku? czyli jesli mamy np podane 'siodlo stubben model x lek 29' to czy to jest to samo co 'siodlo prestige,model y lek 29'? czyli czy to ten sam rozstaw jest,czy wystepuja jakies rozbierznosci?
niestety nie.

Passiery mierzą inaczej, bo mają inny kształt terlicy. Stubben też ma węższe "nominalne" rozstawy. Euroriding mniej więcej zbliżony do Prestige'a jeśli chodzi u numerację. Tyle z moich doświadczeń w tej kwesti wynika.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
17 listopada 2008 15:30
Kurcze,bo poszukuje wlasnie jakiejs treningowej ujezdzeniowki. nawet 'mocno' uzywanej,bo potrzebna mi tylko od czasu do czasu,bo mi wygodniej pewne uj. rzeczy przerobic niz w close-contaktowej skokowce. ale tu sie wlasnie pojawiaja schody- skokowke mamy prestiga,lek 34 i jest 'na styk'. potrzebny mi wiec odpowiednik owego leku 34 lub 35. jakies pomysly?
azbuka napisał: Carmen napisał: To jeszcze jedno pytanie 😉 Ma ktoś daw maga model grand prix?
Mam i Grand Prix i Huberta.
Gillian napisał: Carmen napisał: To jeszcze jedno pytanie 😉 Ma ktoś daw maga model grand prix?

jaaaa!!! ja!!!! ja!!!!!
Powiecie coś więcej o tym siodełku? 😉 Zadowolone z zakupu? Jak się skacze? A może jakieś fotki? 🙂 Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź 🙂
Gillian   four letter word
17 listopada 2008 17:19
siodełko jest BOSKIE!!!!! kochałam je miłością wieeeelką 😀 w skoku bardzo przyjemnie, było się czego złapac kolankiem w razie W 🙂 na początku trudno się przyzwyczaic bo to jebitny close contact, ale jak już się wsiądzie to baaaaajka 🙂
niestety koń mi wyrósł... gdyby nie to, to nadal bym na nim pomykała, bo było idealne!

fotki dodam za dwie godziny bo mija mi wtedy 24 h od rejestracji 🙂
Ja również mam GP... dla mnie rewelka 😉 miekko, wygodnie i skóra pierwsza klasa. Poduchy takie w sam raz... No ale wiadomo, każda d... wpasuje sie w co innego.
Ja w moim smigam juz 3 rok i nadal wyglada świetnie!
Nieporownywalnie lepsza jakość skóry i wykonania na przyklad z Green Starem Presigea.

DLA MNIE siodlo super i zawsze wsiadam w nie z zacieszem na twarzy ;P
Gillian napisał:
fotki dodam za dwie godziny bo mija mi wtedy 24 h od rejestracji 🙂
Będę wdzięczna 🙂
A jak jazdy nie skokowe?
Ja jeżdże nieskokowo, szukałam siodła w którym bedę się pewnie czuła na koniu - i znalazłam. Bajecznie miękkie, super skóra. Piękny kolor. W porównaniu do Huberta jest szersze pod tyłkiem. Dla mnie ideał.
Tu są zdjęcia mojego GP:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cc364cf43a62f22f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0324d97d459c6748.html
Jeśli ktoś potrzebuje zdjęcia porównawcze Huberta i Gp Daw-Mag, to mogę zrobić i wstawić.
Pozdrawiam
Gillian   four letter word
17 listopada 2008 21:32
GP na jazdę bezskokową też ok, można sobie fajnie w to siodełko wsiąsc, przykleic się i jechac, zostawia maksymalnie duzo swobody.

fotki :





na koniu też jakieś mam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się