Ogłowia

Misia cudowne ! wygląda jak otto schumacher warty 1500 zł  😀
Misia, OBŁĘD> Ja się domagam lepszych zdjęć!
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
14 stycznia 2014 21:10
Misia, naczółek też? ;>


no właśnie? Naczółek BR i do niego reszta zrobiona przez P. Marka tak?
Przepiękne ogłowie, mogę kiedyś podkraść pomysł?  😜
Misia śliczne 😍 czekamy na zdjęcia na modeliu

A ja też póki co zakończyłam ogłowiowe rozterki, w końcu stanęło na Wembley arona bo już dawno o nim myślałam, ale bałam się za grubego nachrapnika. Akurat było dostepne w sklepie więc wzięłam do przymiarki i zostawiam bo rozmiarowo cob pasuje. Nachrapnik na ostatnią największa dziurkę, ale reszta pasków ma zapas w dwie strony. Naczółek mógłby być dłuższy, ale i tak korci mnie by go wymienić.



deborah kryształki przełożone z naczółka BR 😉 off. Dostałaś moje pw?
Cobrinha Ja zmieniłam siodło na brązowe wiec nie miałam wyjścia 😉 Chyba to nie tajemnica musztukowe z wodzami 550zł .


Misia piekne !!!! Mowilam , ze warto🙂
Pan Marek to jednak czarodziej 🙂
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Ja jestem zachwycona jest boskie zaraz jade założyć na konia .
Lepsze fotki to już jak dorwe porządnego fotografa .

juliadna Pan Marek wyciągnął krysztalki z naczółka BR i przełożył je do naczolka zrobionego przez niego 😉
Dokładnie z tego
http://br-konie.pl/naczolek-opadajacy-z-duzymi-cyrkoniami/produkt/212/
p. Marek jest cudotworca, juz mu to ostatnio napisalam, dzis odebralam z poczty paczke, bo w piatek wyslalam mu oglowie do zmniejszenia, bo mi sie konie pozmienialy i wszystkie fulle zrobily sie za wielkie, nie dosc ze poprawil pare rzeczy, dolozyl mi szlufki pogubione,  pozmniejszal, to jeszcz epo 2 dniuach odeslal i nic za to nie wzial ! Musze go OZŁOCIC!
znajdę gdzieś paski policzkowe, koniecznie zapinane na haczyki w rozmiarze PONY? (ewentualnie cob, ale pony było by idealne...), z delikatnymi, srebrnymi sprzączkami? Potrzebuje dwa komplety, muszę zmodyfikować moje ogłowie munsztukowe...
A ja mam pytanie co do p. Marka. Kiedyś było problem to, że często zamawiane ogłowia nie miały takich wymiarów jak powinny. Oczywiście, poprawiał to, ale przedłużało to całą procedurę. Ja teraz potrzebuję zamówić kompletnie niestandardowe ogłowie i właśnie zastanawiam się nad p. Markiem. Pytanie, czy faktycznie mam oczekiwać problemów czy to już przeszłość?
epk, Misia robiła właśnie nietypowo cienkie paski i są jakie miały być. Jeśli p. Marek się np pomylił raz koleżance to po prostu poczekała aż zrobił jak zamówiła- ja bym w mailu doprecyzowała każdy wymiar jakiego potrzebuję i podparła zdjęciami. IMO on bardzo idzie na rękę i potrafi się przyznać, że się pomylił.
No właśnie Misia, jakiej masz szerokości boczne paski? Udało się coś wreszcie w tym temacie przeforsować? 🙂
No właśnie wymyśliłam sobie ogłowie z dwoma nachrapnikami, podpinanymi z obu stron i miękką potylicą 🙂. A że mój rudy to kompletny brak standardu to będę musiała to zlecić p. Markowi 🙂
epk, ja koniecznie muszę uciułać na munsztuk i chcę taką samą potylicę jak mam jeśli chodzi o grubość, tylko ją naprawdę ciężko dopasować z regulacją bo z czasem skóra puszcza i się wyciąga. Na pewno trzeba pokombinować.

Masz fotki co byś dokładnie chciała?
Burza, wiesz co, nic specjalnego - zależy mi na miękkiej potylic, nachrapnik munsztukowy (najchętniej zwężający się po bokach) + drugi nachrapnik hanowerski 🙂. Tyle, że z regulacją po obu stronach. Tylko hanowera potrzebuję w rozmiarze praktycznie pony, munsztukowy w cob, paski policzkowe cob a naczółek x-full. A do tego wycięcie na potylicy na uuuuszzzyy 😉
Ooo men ale hardkor. Ale dla rymarza nie kłopot bo na wymiar.. 🙂 kolor, lakier, błyskotki?
Burza, czarne, mat, naczółek profilowany opadający. Bez błyskotek. Maksymalnie wąskie paski jakie się da.

A wygląda na całkiem normalną głowę, nie?
Nooo i poniakowy nachrapnik, heh 😀
Burza, a daj spokój, to jest kosmos. On ma wąziutki pysk na dole (ostatnio mierzone DOBRE wędzidło było w rozmiarze 11.5) i hanowery muszę mieć na wymiar inaczej te kółka lądują mi pod szparą 😉. Za to zwykłe nachrapniki cob, ale z kolei z przesuniętymi do tyłu paskami - czyli tez na wymiar. A do tego wszystkiego koń 170cm w kłębie i z 580kg wagi 😉

ps. swoją drogą długo dochodziłam do tego, czemu potrzebuje naczółka xfull, skoro wcale nie ma jakiejś szerokiej mega głowy na górze. Aż któregoś razu popatrzyłam jak on ma te swoje uszy osadzone - głęboko z tyłu, na dodatek zajmują dużo miejsca i żeby to wszystko nie lądowało mu na uszach to albo długi naczółek albo podcięte miękkie ogłowie na potylicy. Przy podciętym ogłowiu stawiam na to, że powinien mieścić się w naczółki full.
Mam do was takie laickie pytanie, aczkolwiek nie wiem czy uda wam się coś stwierdzić po opisie.
Otóż gdy zapinam wędzidło na jedną dziurkę (krótszą) pasek jest napięty (ale nie całkowicie sztywno), tworzą się te dwie podręcznikowe fałdki w kąciku (jedna taka bardziej  mięsista niż druga:P), boję się jednak że może być minimalnie za krótko , natomiast gdy zapinam o dziurkę dłużej, mam wrażenie że jest już za luźno, pasek policzkowy zaczyna odstawać trochę od głowy, fałdki są prawie nie widoczne w kąciku, tak jakby było już za luźno.
Czy z takiego opisu możecie stwierdzić czy położenie krótsze jest prawidłowe? Czy gdyby było zbyt krótko podciągnięte, koń by to jakoś okazywał, buntował się? Jeśli wam nie uda mi się pomóc, spytam kogoś doświadczonego w stajni, ale chciałabym też poznać waszą opinię. 
Jestem przewrażliwiona na każdym punkcie jeżeli chodzi o konia, więc wolę pytać jak najwięcej...
ujeżdżeniowo zapina się wędzidło tak, żeby po równym napięciu do siebie wędzidła [stojąc przed koniem] nie było ani jednej fałdki

plus dochodzą różnice między końmi, bo czasem w pysku różne dziwne rzeczy się dzieją i są konie, które potrzebują luźniej, a niektóre potrzebują krócej
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 stycznia 2014 20:19
Kto widział fotę wrzuconą przez GNL na fejsie? Ja osobiście oszalałam 😜
HKM Carolin, dostępny od marca, cena nieznana.

Ulalala - ja osobiście nie sugeruje się fałdkami, a napięciem pasków. Wędzidło nie może luźno zwisać, paski nie powinny odstawać, jeśli wędzidło jest za luźno podpięte może uderzać w zęby powodując dyskomfort. Najlepiej właśnie pokazać komuś doświadczonemu, żeby popaczył, bo tak internetowo to ciężko stwierdzić, jak milkiwaj zauważyła dużo zależy też od konkretnego konia.

Strucelka piękne jest🙂😉 jak na hanowera

A co do wędzidła zerknijcie proszę na moje drugie zdjęcie na tej stronie, czy to wędzidło nie wydaje Wam się za duze na Unisono? bo akurat mam terazo możliwośc wymiany na mnniejsze i nie wiem czy 12,5 nie byłoby lepsze (na zdjęciu jest 13,5).
Magdzior, na moje oko za duże. Ogólnie zauważam, że koń powinien mieć jak najkrótsze wędziło z takich, które nie urażają. Problemowi musiałam się przyjrzeć, bo mój powinien nosić 12 - a wiadomo jak jest z dostępnością rozmiarów 🙁 I jednak w 11,5 o ile nie jest wyraźnie za krótkie jest o wiele lepsza komunikacja niż w 12,5.  Przy okazji taką paradoksalną(?) rzecz zauważyłam: wędzidła z pół-dźwignią, z ograniczeniem bocznym - od ślinianek, przez szersze przy pierścieniu oliwki na owalu, litery D, bauchery, po wąsy mogą być szersze niż "gołe" - bez szkody dla komunikacji. Napisałam "paradoksalne" dlatego, że to "gołe" wędzidło często wymusza większą długość, bo stwarza większe ryzyko przyszczypań i otarć. Tymczasem "gołe" za długie przynosi duże straty w komunikacji, a takie "trzymające z boku" - nie. Dosyć często widuję, że "gołe" są długie, a np. oliwki - ściśle dopasowane. Obserwacja, że to nie tak była dla mnie sporym zaskoczeniem.
halo, robimy mały off top, ale ja któregoś razu padłam, jak zobaczyłam 3 wędzidła w rozmiarze 12,5. Wszystko oliwki - leżąc obok siebie, identyczna długość, podobne (!) profilowanie. Po włożeniu do pyska - 1 pasowała, druga była już praktycznie za duża, trzecia - to po włożeniu do pyska wyglądała jakbym włożyła wędzidło nie rozmiar a dwa za duże. Tą różnicę robiło profilowanie i niewielkie różnice w wielkości łącznika. Od tego czasu trochę zmieniłam podejście do rozmiarów 😉.
Witam wszystkich cieplutko  😀
Szukam ogłowia ze szwedem (cieńszym, niż te 3,5-4 cm) , czarnego  klasycznego zapinanego na sprzączki full/duży cob.
Naczółek nie ma dla mnie większego znaczenia, może być z diamencikami , prosty , profilowany.
Poleci mi ktoś takowe do 220 zł ? W grę wchodzą wszystkie yorki , horze itp.


Co sądzicie o tym ?
http://www.gnl.pl/dla-konia/oga-owia-i-nacza-a-ki/z-nachrapnikiem-kombinowanym/oglowie-fair-play-cheval.html
Mam pytanie do posiadaczy Wembley Arona. Jak w tych ogłowiach wypada nachrapnik ? Na moim koniu nie dopięłam nachrapnika w Solibel Comfort w rozmiarze full, pomimo, że cała reszta ogłowia była ok. Czy w Aronie też jest taki mały w obwodzie nachrapnik ?
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
19 stycznia 2014 11:11
lilou ja mam ogłowie wmbley darlington i jestem zadowolona. Tylko nachrapnika nie mogłam dopiąć  😲 zmieniłam więc pasek, który przechodzi za pyskiem i było ok  😉 Mój koń nosi cob'a
Tylko cena wyższa, niż sobie założyłaś

edit tutaj masz taniej  😉
PS. O cheval'ach trochę już było  😉 Generalnie ludzie chwalili

misia997 wyglada na to, że wszystkie Wembley mają ciasnawe nachrapniki  🤔
Nasturcja-Renata -  bardzo fajne, ale nie będzie tyrało codziennie i stwierdziłam że nie będzie mi potrzebne za jakieś większe pieniądze , chociaż 20 złotych w tą czy w tą to bez  większej różnicy 😀 . Teraz dopiero zagłębiłam się w ten wątek , i zobaczyłam opinie o chevalach, yorkach , horze ( nie bić , nowa jestem  😡 ) . A za pomoc dziękuję  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się