Siodło skokowe

Misia, ale nowe??
Jak tak to chyba rzeczywiscie sie odezwe do p.Byszewskiego.
A jak z dopasowaniem / serwisem itp.?? Tez sie tym zajmuje??
Szkoda, ze nie pomyslalam wczesniej, bo byl u nas w weekend na HPP przeciez. :/
Nowe,szyte na miare
Nie mam pojecia jak serwis itp
mysle ze jak zadzwonisz wszystkiego sie dowiesz  😉
O kurcze. To rzeczywiscie bardzo zachecajace skoro cenowo jak Prestige. Hmm....
Fakt, jak zadzwonie to sie dowiem, najprosciej.   😉
Klami
Na płaskiej robocie dla mnie jak najbardziej ok. Co do większych skoków to się nie wypowiem bo nie mam na czym skakać póki co  😎  Ale wydaje mi się, że będzie ok. Skoczyłam na nim parę razy jakieś 80-100 cm i bardzo fajnie trzyma udo ale go nie blokuje. I lepiej mnie "trzyma" w galopie niż poprzedni Juraj Hanulay II ( w tym zaczęłam latać jak wsza na grzebieniu i nie wiem czemu, bo wcześniej tak nie było, nawet jak się mega rozluźniłam to jeździłam po siodle w tą i powrotem), a w Carismie jak przyklejona. 
Niektóre osoby które widziały to siodło bez miśkia twierdzą, że coś jest z nim nie tak na pierwszy rzut oka, że jest przechylone bardziej do tyłu i ja też to widzę. Ale na czapraku ławki się odbijają normalnie, a ja siedząc na nim nie mam wrażenia lecenia do tyłu tylko normalnie, więc nie wiem o co kaman, bo faktycznie wygląda jakby miało środek ciężkości bardziej z tyłu niż po środku. Ale może to tylko kształt siedziska sprawia takie złudne wrażenie bo jeździ mi się normalnie....  I nie tylko mnie  😎

Wstawiam ci fotkę bez miśkia, żebyś wiedziała o co mi chodzi....




Tutaj koleżanka



Claudia, pieknie dziekuje!
Claudia moze i jezdzi ci sie normalnie ale watpie zeby na konince sie to nie odbilo w przyszlosci...
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia jeżeli chodzi o siodło PARKUR?

Skórka mi się podoba ale nigdy nie siedziałam na koniu.

Jeżeli jakość jest porównywalna do bryczesów...
Claudia moze i jezdzi ci sie normalnie ale watpie zeby na konince sie to nie odbilo w przyszlosci...


Czy możesz rozwinąć myśl?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 marca 2009 22:41
Myślę, że Arwenie chodzi o to, że siodło jest zupełnie nie w równowadze - przedni łęk jest zdecydowanie wyżej niż tylni!
Claudia, mówiłam... 🙁
chodzi o to ze siodlo nierowno uciska. skoro lezy za bardzo z tylu to potem kon zacznie byc sztywny w ledzwiach co odbije sie na rozluznieniu. wiem z autopsji takze potwierdzone😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 marca 2009 21:32
Ja od dłuższego czasu poluję na Daw Maga Grand Prix 😜 😍 Jak narazie jeżdżę w bezfirmowym siodle za 200 zł... wygodne jest, trzyma się, ale to jednak nie to... Proszę rodziców od dobrego roku, ale neistety najzwyczajniej nei ma funduszy więc ziebram na to siodło 😀iabeł: pomału, pomału, aż dojdziemy 😀 jeździłąm w nim, jest strasznie wygodne i ma świetną skórę.
Daw-mag to ogólnie wygodne siodła. Znajomy mój kupił nowego GRAND-Prix i sobie chwali  😍
Ja aktualnie jezdze w Millenium. Niewiele sie rozni od GP. Ogolnie wygodne i raczej fajne.
Biorąc pod uwagę Allegro muszę byc porządne ponieważ są na sprzedać tylko używane "Huberty"
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 marca 2009 21:50
Klami one różnią się chyba tylko rozmiarami, prawda? Millenium ma 16" i 17" czy coś, a Daw Mag ma z połówkami 😉 ( np. 17,5" )
No i chyba Grand Prix ma kolor czarny/brązowy co mi osobiście nie do końca się podoba..
tyskakonik, si, z tego co wiem to tak. Roznia sie wlasnie rozmiarami. Millenium to taka niby mlodziezowa wersja GP.

Ja z mojego jestem wzglednie zadowolona, ale jak to czasem bywa.... naszla mnie ochota na cos jednak lepszego.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 marca 2009 21:54
Dramka racja 😉 ( mnie też sie nie podoba :P ) a jeśli chodzi o Huberty, to konie w naszym OJK je mają i klienci, sekcja i instruktor sobie chwalą 😉
hm, a ja mam pytanie. dostałam euroridinga skokowego i zastanawiam się jaki to model? jak myślicie? siodło nie jest close contact, ma duże fajen poduszki, jest mieciusieńkie, tylny łęk kwadratowy, aczkolwiek tak nie do końca.
trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
10 marca 2009 23:08
A może zdjęcia?
Słuchajcie, oglądam sobie stronę Equishopu, bo chciałam się upewnić ile kosztowało moje Arezzo nowe. Patrzę i własnym oczom nie wierzę.

Wszystkie ceny siodeł są tak wywindowane, że aż mi szczena opadła. Normalnie brakuje mi słów.

Arezzo, które kiedyś kosztowało 5500 teraz już 7000
głupi Silver Star, najtańsze chyba ze skokowych, kosztowało 3600, teraz 4600.
Versailles to samo, o tysiaka cena w górę.

Z osprzętem ta sama śpiewka, podniesione ceny o 50-100 zł.

Ja wiem, że euro poszło w górę... ale do cholery, podnosić cenę siodła prawie o 1/3?  🤔zczeka:

Tylko spokojnie... tylko spokojnie :jogin:

Niedługo kupujący sprzęt jeździecki będą wyglądać tak:  :allcoholic:, bo tylko już na flaszkę będzie starczało  🤔
asior   -nothing but eventing-
10 marca 2009 23:32
Aurelia, przybij piatke, bo wlasnie tez weszlam na strone ihaha i equi-shopu  😵 😵 Chcialam kupic strzemiona i pusliska, ale teraz taki zestaw jaki bym chciala kosztuje 300zl wiecej  🤔

Klami - jesli chcesz wydac prawie 10tys na siodlo Prestige, to lepiej inwestuj w Devoucoux. Za 9tys mozna uszyc swietne siodlo z ekstra skory - bo oczywiscie sa rozne rodzaje skor i rozne ich ceny  😁 No i dla mnie podstawa byloby teraz szukanie siodla jednoplatowego. Zupelnie inaczej sie w takim siodle siedzi.
Off topic,ludzie przeciez to masakra jakaś  🤔wirek: Ogłowie które chciałam kupić kiedyś wzrosło ze 800 za 1500 ... Cały Prestige poszedł do góry,jakiś mega popyt na skórę czy co? Tyle dobrze,że chociaż Veredus w normie,jak na razie..
Przedziwna procedura, przysięgam. Wszystkie ekskluzywne produkty tanieją, bo kryzys, oszczedzanie, mały popyt etc, a ci windują ceny.

Coś mi mówi, że Equishop tak długo nie pociągnie, bo może w Polsce ludzie są bogaci, ale bez przesady, nie będą kupować tych siodeł za tak chore kwoty.

Zaraz zaczną się wielkie wyprzedaże i największy salon jeździecki zwinie manatki. Nie powiem, że nie odczułabym satysfakcji z takiego obrotu sprawy.

Jedno mnie cieszy. Jeśli będę sprzedawać Arezzo, mogę na tym jeszcze nieźle zarobić 😀
Hmm to ile jest teraz warta moja Venecja?
Dramka, niestety jej w spisie equishopu nie ma. Ale skoro w Equitomie na Allegro chcą za nią 4900, to na moje oko co najmniej 5900.

Dziś aż z ciekawości zadzwonię na Nowomiejską i się dowiem skąd te skoki ceny. Ale jeśli rzeczywiście moje siodło teraz kosztuje 7000 nówka, to nie ma się co zastanawiać, tylko sprzedawać z zyskiem i brać coś innego.
Venezja jest w siodłach ogólnoużytkowych, tylko nie widzę ceny bo nie jestem zalogowana.

A ile by kosztowała ta przeróbka?
Proti   małymi kroczkami...
11 marca 2009 07:43
Dramka, w equishopie cena venezji taka sama - 4900zł
tak, źle spojrzałam. Ale coś mi się zdaje, że jeszcze po prostu nie podnieśli cen na w tej zakładce 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się