Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

O ile się nie mylę żeby umieścić zdjęcie w internecie trzeba mieć zgodę osoby którą dane zdjęcie przedstawia.
A jak jest ze zdjęciami np z obozów czy imprez które sa masowo wrzucane na różne serwery ?  🙂
Czy np jeśli w tłumie odnajdę siebie na jakimś zdjęciu to mam prawo domagać się usunięcia go ze strony ?
z tego co mi wiadomo to jeśli jest powyżej 100 osób na zdjęciu, osoby które się tam znajdują nie mają praw do nakazywania usunięcia czy zakazu wstawiania 😉
A np jeśli są to zdjęcia z treningu/ jazdy grupowego/grupowej umieszczonego na stronie stajni ? 👀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 marca 2009 22:48
Jeśli nie było to wydarzenie sportowe, tylko jazda, to masz prawo zażądać, żeby zdjęcie zostało usunięte.
Ok, dzięki  😉
W sumie to pytam czysto teoretycznie
Bo na zdjęciu które mam na myśli jest jakaś połówka mnie ( wielkości ok 0,5 cm) w samym różku  👀
Ale na przyszłość wolę wiedzieć  😀
ja się dowiedziałam, że na ulotce mojej szkoły jest moje zdjęcie, tzn my trzy na pierwszym planie (zdjęcie ładne) z wycieczki do Kazimierzy. Czy oni mogli to tak po prostu umieścić bez naszej zgody?  🤔
A takie prądziki mogą mi zaszkodzić?

Jednorazowo nie, jeśli co jakiś czas się to przytrafia to raczej też nie, ale na dłuższą metę chyba nie jest to zbyt pożądane.
abre   tulibudibu
11 marca 2009 11:40
Jeśli dana osoba znajdująca się na zdjęciu nie jest jego głównym elementem - tzn. bez tej osoby zdjęcie nie traci swej wartości, treść praktycznie pozostaje bez zmian (zdjęcia tłumu na imprezie muzycznej, zdjęcie architektury z ludźmi w kadrze, publiczność na imprezie sportowej) to takie zdjęcie może być opublikowane bez zgody znajdujących się na zdjęciu osób.

Można się w sumie domagać usunięcia tego zdjęcia, jeśli w jakiś sposób narusza ono dobra osobiste sfotografowanych osób. Ale tu już wchodzi w grę sąd ponieważ tego trzeba dowieść.


Jeśli zdjęcie zostaje wykorzystane w celach promocyjnych, przedstawia kilkoro uczniów, których wizerunki stanowią o wartości zdjęcia, to szkoła powinna uzyskać pisemną zgodę tych uczniów lub ich opiekunów.
mnie ostatnio nachodza takie glupawe mysli:

czy np. za 60 lat jeszcze to forum bedzie istniec- a jak nie to czy bedzie nadal sobie jakis jego slad wisial w sieci i bedzie sobie mozna powspominac jakie sie rzeczy wypisywalo?

🤔wirek: 🤔wirek: 🤔wirek: 🤔wirek:
czy ktoś wie co to znaczy: ja se veda
??
A co do tych zdjęc i tego co na nich jest interesuje mnie czy np zdjecie  na którym w roli głównej jest jakaś rzecz , zwierze - przykład kogoś pies,koń czy coś no to czy autor zdjęcia może robic z nim co chce czy ma jakieś ograniczenia - jakie ? ^^
busch   Mad god's blessing.
11 marca 2009 20:02
zen- wg. mnie trudno przewidzieć bo to zależy od postępu technologicznego- niekoniecznie za 60 lat internet może istnieć. A jak wiadomo: prawdziwe skoki w technice zawsze są jakościowe, czyli nie mamy szans nic na ich temat teraz powiedzieć  😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 marca 2009 20:28
czy np. za 60 lat jeszcze to forum bedzie istniec

mam podobne mysli, ale nie co bedzie za 60 lat, a za 5, 10  😁
Lov   all my life is changin' every day.
11 marca 2009 21:23
Z dzisiejszej lekcji biologii, apropos układu dokrewnego i działania leków.
Jest wzmianka o tym, że leki antydepresyjne, działając na jakiś hormon/neuroprzekaźnik/enzym, jednocześnie potęgują jego działanie, bo pozostaje dłużej w synapsie. Czyli co, takie leki działają na zasadzie jakiegoś uzależnienia? Że póki jest on przyjmowany, to działa, a jak taki depresant przestaję łykać tablety, bo mu lepiej, to i tak za chwilę te hormony uderzą z jeszcze większą "siłą"? Może mi ktoś to łopatologicznie wytłumaczyć?


w necie nic na temat działania nie znalazłam..
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
12 marca 2009 18:10
mam problem. zrobiłam prezentacje na temat końskich przysłów. Dopasowałam muzykę i zrzuciłam na pen drive (czy jak to się pisze). I tu zonk 😲 nie ma muzyki 🤔. jak dodałam już na tym pliku zapisanym na pen drive to wyskakuje że plik jest uszkodzony 🤔 daje żeby odzyskało. Odzyskuje i wchodzi program a tam nie ma tej prezentacji 😵. co robić 🤔 proszę o szybka odpowiedź bo to na jutro a jak pani wysyłam to znowu ma jakieś migające 🍴 przejścia slajdu mimo że ja mam ustawione i zapisane różne, ogólnie raczej delikatne. Jestem już wkurzona 👿 i nie wiem co mam robić.
ps prezentacja w Open Office Impress
Lov-odpowiedź na Twoje pytanie jest w sumie proste. W momencie odstawienia leku, substancja zawarta w leku przestaje działać na synapsę i lek po pewnym czasie przestaje działać w organizmie. I jeśli powodem depresji była naprawdę "zaburzona praca w synapsie" ( czyli niedobór receptorów, niedobór nauroprzekaźnika) to depresja niestety wróci.

Jeśli lek hamuje enzym, który rozkłada neuroprzekaźnik, to tego neuroprzekaźnika w synapsie będzie więcej. Dzięki temu neuroprzekaźnik lepiej zadziała na błonę postsynaptyczną, nie?
Jeśli odstawisz lek, enzym zaczyna szybciej rozkładać nasz neuroprzekaźnik, mniej go dociera do receptorów na błonie postsynaptycznej i depresja wraca.

Ale tak się dzieje przy tzw. depresji endogennej, takiej która czasami wymaga przyjmowania leków do końca życia.
Ale są i innego rodzaju depresje. Takie np. spowodowane warunkami, sytuacją. Wtedy podleczenie lekiem często zmienia spojrzenie człowieka na daną sytuację i po odstawieniu leków człowiek sobie radzi dalej sam. To tak w wielkim skrócie.


Leki p/depresyjne NIE UZALEŻNIAJĄ.

Jeśli masz pytania w tym temacie chętnie odpowiem na priva. Temat jest bardzo obszerny.  🙂
dlaczego w platkach sniadaniowych Nestle Fitness z Jogurtem jest TAK MALO tych platkow jogurtowych 🙁  😕
podłączyłam mp3 do komputera żeby sie naładowała, odłączyłam i słucham... ciagle leciało kilka piosenek tych samych w kółko  🤔wirek:  podłączyłam z powrotem do komputera, i nie otworzył mi automatycznie folderu gdzie mam piosenki na mp3, weszłam w Mój Komputer nie mogłam otworzyc dysku G: (tam gdzie jest muzyka z mp3, i ciągle mi się coś zawieszało) w kreatorze urządzen pisało że dziala to poprawnie, znowu odłaczylam mp3- ponownie włączyłam..  muzyka nie leciała, tylko paliło się cały czas zielone światełko  😲  do tego wyskoczył mi komunikat że '' G:/ jest nie dostępny, plik lub katalog jest uszkodzony lub nieczytelny )  🙄  ma ktos może jakis pomysł? czy zanieść do serwisu?  Mp3 to Zen Stone.
Scottie   Cicha obserwatorka
13 marca 2009 15:50
dlaczego w platkach sniadaniowych Nestle Fitness z Jogurtem jest TAK MALO tych platkow jogurtowych 🙁  😕


Bo jakby było ich więcej, to nie byłyby już takie Fit 😉
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
13 marca 2009 16:41
martynkakoniki  ja nie mogę wchodzić w mojego pen drive 🤔 wtedy daje prawy przycisk i eksploruj i się włącza. Może u ciebie też podziała  😉,
ja mam natomiast takie pytanie- czy to prawda  że folbluty są bardziej 'nadpobudliwe' od innych koni i są tylko takie do trzymania czy zdarzają się lenie, albo konie pośrednie łatwe do jazdy? Ja sądzę że tu charakter decyduje ale lepiej się spytać.
ps. mam nadzieje że nie macie tu dość moich pytań 😡
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 marca 2009 16:58
jasne ze wszystko zalezy od charakteru. po prostu czesc folblutow trafia bezposrednio z wyscigow, a wiadomo ze to inna para kaloszy. znam jednego folbluta lenia (akurat jedyny nie po wyscigach) bo cala reszta to wlasnie hop do przodu (co czesciowo normalizuje sie podczas regularnej pracy) 😉
Lov   all my life is changin' every day.
13 marca 2009 17:32
helcia, mój 3/4 jest raz do przodu raz do pchania 😁
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
13 marca 2009 17:40
pytam się bo jezdziłam ale na takiej do trzymania
martynkakoniki  ja nie mogę wchodzić w mojego pen drive 🤔 wtedy daje prawy przycisk i eksploruj i się włącza. Może u ciebie też podziała  😉,
ja mam natomiast takie pytanie- czy to prawda  że folbluty są bardziej 'nadpobudliwe' od innych koni i są tylko takie do trzymania czy zdarzają się lenie, albo konie pośrednie łatwe do jazdy? Ja sądzę że tu charakter decyduje ale lepiej się spytać.
ps. mam nadzieje że nie macie tu dość moich pytań 😡

u mnie ''prawym'' nie dziala bo zawiesza mi się automatycznie komputer, podejrzewam że to przez komputer iż jest tak zawirusowany że głowa mała... ale generalnie to nadal mi mp3 nie działa  🤔wirek:
jeździłam na folblutce tez takiej do trzymania  🤣
dlaczego w metrze nie ma koszy na smieci? Czy to jest zwiazane z bezpieczenstwem, typu zagrozenie jakims atakiem, bomba w smietniku? Czy po prostu nikt nigdy nie wpadl na to ze kosze by sie przydaly? 🤔
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 marca 2009 22:40
dokladnie- chodzi o zagrozenie. w Anglii po zamachach od razu usunieto wszelkie kosze ze stacji. w Polsce zrobili podobnie 😉
Jak pytałam kiedyś (nie pamiętam kogo  :hihi🙂 to dostałam odpowiedź że to właśnie zabezpieczenie przed terroryzmem.
dzieki :kwiatek: jednak ma sie ten rozumek, dobrze wydumalam 😁
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
15 marca 2009 16:10
Szukałam, szukałam i nie moge zalezc 😉

Macie pomysł gdzie dostane papeterie, ale taka jakby bardziej bajkowa? 😉 Coś na miare Nici - oczywiscie chodzi o papeterie z konmi 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
15 marca 2009 16:22
zaobacz na poczcie 😉 w wiekszych filiach maja takie kioski pocztowe z duzym wyborem papeterii. poza tym sklepy papiernicze, allegro i internet ogolnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się