Nadawanie imienia

kpik   kpik bo kpi?
10 marca 2009 20:29
Habilitacja, Haftka, Hazardzistka, Hańba, Harcerka, Hierarchia, Hipokrytka, Humoreska, Higienistka :P,
Bloom, Bond, Bandito, Belfast, Bingo, Belveder, Bell, Brave, Bonanza, Bacardi, Baracuda, Beautiful, Brillance, Bazyl, Break Dance

Edit: Belinda, Beethoven, Bella, Boston, Bazalt, Borneo, Brzask, Big Ben, Boliwia, Brando, Bursztyn
Dziękuję bardzo jeszcze sie zastanowie  :kwiatek: :kwiatek:
ja poszukiwałem imienia dla ogierka na A i znalazłem maaase, wyszła wielka lista, i jest dużo fajnych, decyzja nadal nie zapadła 😉
a technika prosta, wziąłem słownik języka polskiego, otworzyłem na A i wybierałem słowa które mi się podobały lub które miały fajne znaczenie 🙂 a jak ktoś nie znajdzie to jeszcze są inne słowniki - angielski, hiszpański, łacinski 😉 na pewno uda znaleźć się coś fajnego i oryginalnego 😉
na Ar:
Arachid, Arak, Aranż, Arbiter, Arbitraż, Arbuz, Archaik, Archanioł, Archeolog, Archetyp, Archi, Archipelag, Architekt, Archiwista, Arcy (Arcy Książe), Arcydzieło, Areał, Areopag, Areometr, Argon, Argument, Argus, Arianin, Arkan, Arkusz, Armator, Arogant, Aromat, Arpedżio, Arras, Arsen, Arsenał, Arszenik, Altretyk, Artykuł, Artysta, Artyzm, Arystokrata, Arywista, Arywizm.
IloveMosiek   Mościsław & Co
10 marca 2009 20:51
Oaza, Orma, Obsesja, Oligarchia, Orina, Ostia, Opera, Opawa, Ormianka, Odyseja, Olimpia, Orwina, Opoka...


Harida, Hawana, Hera, Harfa, Haga, Hilfe, Holly, Hirma, Hagena, Heksja, Harmonia, Horina, Hulanka, Hestia...


Bolero, Bohun, Bigamista, Biverro, Boston, Bazalt, Belweder, Boogie-woogie, Bodyguard, Bastion, Banjo, Bogacz, Budrys, Bonzo, Boss, Bandyta, Bandzior, Batman, Belfegor...

Birma, Baszara, Baszta, Blanka, Be Beautiful, Bandera, Bella, Bernikla, Bettina, Bogota, Brewa, Bolonia, Badenia, Bryza, Bogini, Bawarka, Banderola, Batuta, Branka...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 marca 2009 21:05
"Ar"
dla ogierka:
Art Nouveau [ar nuwo]
Arras


"B"
dla klaczki:
Bravura
Breveria

dla ogierka:
Belacanto
Best Before
Brave Heart
Bon Ton [bą tą]
Boogie- Woogie
Borsalino
Bravissimo


"O"

dla klaczki:
Octava
Omnia mea
Operetta

dla ogierka:
Obsessio
Odi et amo
Offside
Omni Modo
Overall
Jeśli chodzi o imię zaczynające się na "Ar", to u mnie wygrywa Armani i Armagedon😉
Jeśli chodzi o imię zaczynające się na "Ar", to u mnie wygrywa Armani i Armagedon😉

Armani to jego brat 🙂

Michał
dzieki wielkie  :kwiatek:

lusia
fajne Art Nouveae

ale teraz mam zamęt, ale w końcu mam prawie pół roku na ostateczną decyzję, uff  😁
asior   -nothing but eventing-
10 marca 2009 21:28
Mnie się też podoba takie nadawanie imion kojarzących się ze sobą🙂
A w ogóle  to jestem za tym, żeby wprowadzono w Polsce jakiś rejestr imion na zasadzie, by nie było dwóch [a nawet i kilku] koni o takich samych imionach. Potem mamy np. 20 klaczy o imieniu Vita, 10 Czekanów czy innych 10 Jasyrów i by wiedzieć, że to jest ten konkretny koń, trzeba rodowód dyktować. 😉
Fakt, postępowanie "zniemiecka" ale to akurat byłby bardzo fajny pomysł.

Chłopak na Ar? Artur 😉



Niemcy rozwiazaly ten problem. Maja taka jakby "ogolnoswiatowa" baze imion. Np. jak startowalam tam, to kobyla miala przy imieniu cyferke 3, czyli maja w swoim spisie 3 konie o takim samym imieniu.
Seksta   brumby drover !
10 marca 2009 22:03
Arogant? 🙂
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
10 marca 2009 22:10
a zmieniał ktoś kiedyś imię swojego konia? jaka procedura? czy można ?
gracja03   zdaje mi się, że można. Przesyła się chyba do PZJ bądź WZJ nową kartę zgłoszenia konia z wpisem nowego imienia i z tego co gdzieś kiedyś czytałam to koszt zmiany imienia wynosi 1000zł 🤔wirek: 
Ale nie wiem jak to dokładnie jest.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
10 marca 2009 22:24
xXxNikaxXx  czy ty dobrze wpisałaś te zera ?  😵
jak to tyle ma kosztowac to chyba sie nawet zakocham w imieniu mojej kobyłki.
gracja03   nie byłam właśnie pewna czy 100 czy 1000zł, ale jednak 1000zł  🤔wirek: Trzy razy sprawdzałam bo nie dowierzałam, myślałam że ze zmęczenia już zera mi się mienią... a jednak.  😵
A jakie imię ma kobyłka?  😀
dla ogierka na S a najlepiej na sek ?  🤔 na razie biore pod uwage: sekret i sekwens
kpik   kpik bo kpi?
10 marca 2009 22:50
gdyby sprawa była super tania ludzie by się ciągle bawili w zmienianie, bo nowemu włąścicielowi się nie podoba, bo sponsor się znalazł, a potem poszedł, a wtedy rusza machina zmieniania dokumentow, rejestracji... kto by się połapał

asior- też o tym wspominałam, 3 to jeszcze luzik, w miare oryginalne imie, mój koń miał po imieniu 0050 hehe
asior   -nothing but eventing-
10 marca 2009 22:52
kpik - A wiesz ile jest Gigolo? Rok temu kolo 2-3 tys.  😁
kpik   kpik bo kpi?
10 marca 2009 22:55
uu faktycznei sporo, ale przynajmniej po sławnym koniu, kto by wpadł na 50 Popcornów :P?

Kos: na SEK --> Sekretarz, Sektor, Sekundant, Seksapil ;P
     
asior   -nothing but eventing-
10 marca 2009 22:59
Skoro wpadli na 6 Barytow  😁, to wszystko mozliwe  😁

Ekwadorowi tez zmienili imie na zawodach. Na H-Ekwador.
z imion na S podoba mi sie Shah

mnie osobiście strasznie denerwują imiona typu Kasia, Basia czy Pokora, Przygoda  😵  🙄
przeglądając ogłoszenia, konie z dziwnymi/głupimi imionami od razu omijam...

teraz mam do czynienia z Sarą i swoją dezaprobatę okazuję poprzez używanie przezwiska "gruba" które zdecydowanie do kobyły bardziej pasuje  😎 a imię do  tego stopnia udaje mi się omijać że właściwie to zawsze się mylę i mówię "Sonia" (i tym razem musiałam poprawiać wcześniej wymienione imie :hihi🙂

ale co do ogólnokrajowego rejestru imion sie zgadzam  😉
Szafir  🙂
Shergar
Santos
Orinoko Fly
Seksi
dla obu płci 😉
Pisałam w innym wątku ale dla porządku...
Zmieniłam imie młodemu po kupnie i kosztowało mnie to ok 30zł + wyskrobanie podania o zmianę imienia.  Ale... po pierwsze chyba to wszystko zależy od województwa a co za tym idzie konkretnego związku a po drugie sprawa się zmienia jeśli dany koń ma potomstwo bądź startował już w zawodach. Wtedy na arenę wkracza PZJ a nie OZHK i tu to już mogę tylko powodzenia życzyć 😉

P.S. Zmieniłam z Aco na Amon - Anante 🙂
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
11 marca 2009 07:12

A jakie imię ma kobyłka?  😀


Kobyłka ma na imię Waga po Ważce i jakoś mi nie leży to imię. Macie jakies ciekawsze propozycję? ja postaram sie dowiedzieć ile u mnie kosztuje zmiana imienia konia może tutaj taniej.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
11 marca 2009 08:49
Osaka (Ostroga x Genius) i Jaspis (Jasełka x Winner)

Edit: matka kasztanka a ojciec mleczny siwek jeśli to pomoze 😀


Po matce na "o" po ojcu z minerałów

Obsydian


Edit:
O sorry, to dla kobyłki  😁, to raczej Obsydiana
deborah   koń by się uśmiał...
11 marca 2009 09:11
dzwoniłam do Pomorskiego Związku Hodowców koni. Opłata za zmianę imienia mieści sie w 50 zł Pan nie pamiętał dokładnie, ale na pewno nie 1000 zł

wypełniasz wniosek wpłacasz kasę i imię zmienione

poprosze zatem o pomysły dla ogiera na literę S
Simply The Best?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
11 marca 2009 09:19
Kobyłka ma na imię Waga po Ważce i jakoś mi nie leży to imię. Macie jakies ciekawsze propozycję? ja postaram sie dowiedzieć ile u mnie kosztuje zmiana imienia konia może tutaj taniej.


Warka
Werbena

obie z pracowego podwórka

Wena
Wiganna
Westa
Warta
Wachta
1000 to w PZJcie kosztuje.
deborah   koń by się uśmiał...
11 marca 2009 09:39
paa, ale jak zmienisz w pzhk to chyba muszą w pzj bez łaski zmienić?

jeśli koń nie zarejestrowany  w pzj i zmienię zanim zarejestruję?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się