siodła bezterlicowe

Leci do mnie cherokee  😀  😀  😀
No to fajnie, życzę przyjemnych doznań jeździeckich oraz zadowolonego z nowego siodła konia  🙂

Potrzebuję pilnej pomocy! Kiedyś miałam przyjemność jazdy w barefoot London. Jest na mojego konia za długie (szczególnie, że jest on dość krótkie) i bardzo słabo trzyma łydkę. Potrzebuję jakieś siodło bezterlicowe, ale nie ujeżdżeniowe na krótkiego konia. Są takie?

Edit: Jakbym nie miała za mało wymagań to jeszcze jakby było jakieś siodło do 2 tysięcy to by było super 🙂


Proponuje poszukać freeforma short class z klockami kolanowymi (jako opcja) na niemieckim e-bay-u. Nowy niestety kosztuje ok. 3000- 4000 zł (w zależności od opcji skóra/ welur oraz kursu euro). Można zamówić na freeform.de ale jest bardzo długi czas oczekiwania.
Za to wygoda jazdy na tym siodle jest niesamowita.
Miałam oba siodła Barefoot: cherokee i cheyenne. To drugie wypada sporo większe zarówno w siedzisku jak i długości.


A nie na odwrót? Wydawało mi się, że to cherokee są większe.
Tak masz racje! pomyliło mi się. Cherokee (z poduszkami) są większe.
A w jakim? Będę musiała poczekać wtedy chwilę z siodłem, ale kupię przynajmniej porządne.

No tak od 2800 w zwyż...za używane ...
No dobrze rozumiem, to bym wtedy poprosiła o jakie dokładnie chodzi Ci siodła 🙂
No dobrze rozumiem, to bym wtedy poprosiła o jakie dokładnie chodzi Ci siodła 🙂

Na pewno wspomniany wcześniej Freeform, Startrekk, Sensation, Heather Moffett. Z tym, że nie są dostępne w PL ( nie wiem jak z Freeformem).
Dobrze, dziękuję. I one są dosyć krótkie i nadają się na takiego co ma prawie kwadratowy tułów?
Dobrze, dziękuję. I one są dosyć krótkie i nadają się na takiego co ma prawie kwadratowy tułów?

Każda z tych firm ma dosyć szeroką ofertę - niektóre mają specjale krótkie wersje, niektóre są robione na zamówienie - musisz pobuszować trochę 😉
Startrek to ok 6000 zł,  freeform ok.3000- 4000 zł,  freemax nie ma wersji short i tu można za syntetyka zapłacić ok. 1200 zł.  Długość tego siodla to 57 cm.
Cobrinha nie strasz, że mi araba przykryje  👀

Doleciało! 🙂
Na plus jest na pewno wykonanie siodła choć zdziwił mnie fakt mocowania puślisk. Nigdzie nie wyczytałam, że zwykłe strzemiona się nie nadają tylko bezpieczne :/ znów wydatek :/  Widziałam jakieś wzmianki ale myślałam, ze to dotyczy siodeł freeform.
Niezmiennie polecam Barefoota. Podobno Freemax też dobry, żadnym podróbkom nie ufam.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
15 stycznia 2014 11:00
Nie opłaca się.
Potrzebuję pilnej pomocy! Kiedyś miałam przyjemność jazdy w barefoot London. Jest na mojego konia za długie (szczególnie, że jest on dość krótkie) i bardzo słabo trzyma łydkę. Potrzebuję jakieś siodło bezterlicowe, ale nie ujeżdżeniowe na krótkiego konia. Są takie?

Edit: Jakbym nie miała za mało wymagań to jeszcze jakby było jakieś siodło do 2 tysięcy to by było super 🙂


No i jeździmy naszym arabskim małopolakiem (153 cm w kłębie, krótka kłoda) Mieści mu się, że tak powiem idealnie 🙂 jeszcze 2 cm i byłoby za długie ale jest ok. Bardzo wygodna mega kanapa 🙂 Trochę po pierwszej jeździe bolały mnie uda bo jednak szeroko się siedzi ale teraz już się powoli siedzisko układa pod nogi. Cherokee ma klocki więc możesz sobie je tak ustawić, żeby lepiej trzymało łydkę. Zupełnie nie chciało mi się w tym siodle anglezować - super jedzie się półsiadem 🙂 a galop jaki super- ciężko było by z tego siodła wylecieć. Jestem mega zadowolona!  🏇
AgnieszkaQ no to super, dawaj jakieś fotki  😀
Wrzucę wrzucę tylko w tygodniu jeździmy w "trybie nocnym" 😉 Więc musisz poczekać do weekendu 🙂
Thilnen   Dżamal Ad-Din
20 stycznia 2014 21:34
Mam pytanie, jakiej długości popręg kupić dla araba do Cheyenne Drytex? Zwykły popręg mam 115 cm. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Thilnen, ja mam 55 cm, zwykłą neoprenową ujeżdżeniówkę, dokładnie do tego siodła. W dodatku jeżdżę na różnych arabach - mniejszych i większych i na każdego pasuje 🙂
Ja mam 50 cm skórzanego Dawmaga 🙂
Miałam okazję przymierzyć freemaxa jump 17" (dzięki forumowej meghanie :kwiatek🙂, w tym rozm. jest za długie o jakieś 7cm, poza tym leży nieźle (przymierzałam bez łęku). Ma ktoś możliwość zmierzenia długości siodła (niekoniecznie ten model) w rozmiarze 16" ? Oprócz tego wyczytałam tu, że łęk XL freemaxa wychodzi jak biały winteca, a największy jest tylko XXL, więc na pewno będzie za mały..
Na razie się tylko orientuję, bo póki co mnie nie stać, ale szukam siodła na bardzo szerokiego, dość krótkiego grubasa w rozmiarze 16", raczej z tych tańszych (najchętniej do 2tys, używane), nie zależy mi, żeby wyglądało w miarę klasycznie, ale nie chcę siedzieć w szpagacie jak na oklep (bo kobył szerokiii) i chciałabym, żeby to siodło jednak w miarę trzymało. Wymagania mam okropne.. ale może ktoś mi pomoże 🙂 :kwiatek:
W załączniku siodełko na kulce (wygląda na zdjęciu jakby było za bardzo z tyłu, ale leży dobrze w stosunku do kłębu, popręgu, łopatki 🙂😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 stycznia 2014 18:38
Ja osobiście ( takie moje przemyslenia) mam mieszane uczucia jeśli chodzi o skokówki bezterlicowe.
Nie wiem, zwyczajnie w świecie nie spotkałam jeszcze takiej która dawała by ( moim zdaniem ) porzadną  ochronę grzbietu. I byc może jestem w błedzie... ale no.  😉

Bujanie się w tereny czy jakaś tam praca na padoku to jednak nie to samo co odrywanie tyłka, skakanie przeszkód i ... ponowne wsiadanie.
Gdzies czytałam ze w barefootach producent nie zaleca skoków ( dlatego chyba nie posiadają takiego modelu) to co dopiero taki freemax.
No chyba że sa siodła specjalne na cross, których byc może nie widziałam (w koncu są jeszcze inne firmy poza barefoot i freemax).
No ale zakładam ze mogę się mylić. Błądzić jest rzecza ludzką 😁
Wydaje mi się, że natknęłam się na wzmiankę w barefoocie że można skakać do max 90 cm 🤔
Natomiast szeroko to się w nim siedzi 🙂 Cherokee wygląda na długie ale nawet na krótkiej kłodzie mieści się tam gdzie powinien.
Kupiłam do niego daw-maga ujeżdżeniowego 65 cm  - żeby mi sprzączki w łokcie nie dźgały młodego 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 stycznia 2014 08:46
Ja wiem tyle ( i mam nadzieję że sie mylę) , że  jakies tam skoczki podskoczki  w barefootach np. w terenie  niby ok. Jedna jaskólka wiosny nie czyni.
Ale żeby jechać w nim na treningu skokowym to już producent nie bierze odpowiedizlaności za to co się będzie działo : a) z siodłem, b) z plecami naszego wierzchowca.
Kiedyś chyba mówiono o tym  to na jakimś filmie z YT. Głowy uciac sobie nie dam.
masz racje co do skoków, o ile raz na jakiś czas coś przeskoczyć można (i na oklep się da) o tyle bardziej intensywne skoki to raczej nie w tym siodle...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 stycznia 2014 10:52
Jak w barefoocie nie zalecaja to pomyśleć co dopiero dzieje sie  w takim freemaxie jump  😲
Miałam okazję oglądac te dwa siodła i zastanawiam się jak taka beterlicówka ( wspomniany freemax)  przy treningu skokowym ma chronić kręgosłup konia  🤔.
Livia   ...z innego świata
22 stycznia 2014 11:19
żabeczka, ja pamiętam że któraś z dziewczyn skakała w bezterlicówce do metra. Chyba w którymś Barefoocie 😉

Ja miałam Freemaxa Jump, ale że jestem nielotem, to miałam go tylko na tereny. Jeździłam tylko z futrem, koń ma zdrowe plecy - nie demonizowałabym tak bardzo tego Freemaxa 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 stycznia 2014 11:26
Livia... ale ja sie zastanawiam nad typowymi treningami  skokowwymi-nie wiem , np. 3-4 x w tyg. a nie  nad ,,hopkami" raz na kiedys.
Tak to się bujać możesz też i na oklep.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się