DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Moja pierwsza derka 🙂 Jeszcze nie skończona - i tu mam do Was pytanie. Chciałam, żeby te klapy doszyć do derki i żeby zapinały się na rzep.  Uszyłam dwie 'klapeczki' i teraz się zastanawiam.. ile mają mieć? Jak daleko je wszyć? Nie mam jak teraz pojechać do konia i przymierzyć a nakręciłam się jak  😂 Macie pomysł? Klata kobyłki nie jest jakoś specjalnie szeroka :P  :kwiatek:


Zrób długie rzepy 😉 a tak poważnie to ja też robiłam na oko ale nawet trafiłam z tym że jedna klapa a nie dwie 😉 zrobiłam tak żeby była malutka przerwa z przodu i jakby nie pasowało to się naciągnie 😉 w tym wypadku wyjątkowo poszłam w myśl lepiej mniej jak więcej 🙂 zawsze możesz poprawić ale lepiej podjedź do stajni i na koniu sobie zmierz.
Zamierzam uszyc podkładke do jazdy na oklep, mozecie mi doradzić, drogie Panie , czy pasy do mocowania  popręgu przyszyć tylko do wierzchniej  części materiału? Czy przyszyć do już uszytego? I czy ktoś możewie jakiej szerokości taśme zastosować,4 cm bedzie dobra?
Witam :3 A ja się pochwalę moimi pierwszymi nausznikami  😀 Jak ocenicie ? I zrobiłam jeszcze naczółek z paska od spodni  😁 Skleiłam go kropelką na razie się trzyma , tylko metalowe części trochę zardzewiały  😤   Jestem tu początkująca ,więc nie wiem czy zdjęcia się ukażą :P
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęć
Super te nauszniki 🙂 full profeska!

Ja się powoli zabieram za drugi w życiu naczółek :P tym razem z czarnych ozdóbek 🙂
Powodzenia w robieniu naczółka :3 I dziękuję 🙂
Ja  jeszcze zamierzam dokończyć owijki , ale nie wiem czy zdadzą egzamin bo są ze cienkiego polaru  🤔

karlotka35  rada do kolejnych nauszników: najpierw zrób jeszcze raz dookoła półsłupkami kolorem podstawowym, później dopiero zmien kolor, a będzie to wyglądało tak:

zelka2303   Dziękuję za rade  😉 To były moje pierwsze ,więc nie są jakieś perfekcyjne  🙂
moje pierwsze sztuki tez tak wygladaly 🙂
xxKoniexx  tylko problem w tym że , po 1 nie mam krótkich popręgów a po 2 to mam 4 siodła a tylko 1 puśliska , także niestety z puślisk nie da rady 🙂 paza tym szecio za mały i musiałabym zrobić dziurki jakieś 10 cm od sprzączki , więcz szkoda puślisk 🙂 a to też jest dobre i nie gniecie 🙂
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
21 stycznia 2014 17:56
Też mam trochę hand mada u siebie  😀
Dziewczyny pomocy :< Macie jakiś pomysł jak do derki przeciwdeszczowej doszyć "uszka" do przypinania kaptura? tak żeby nie zniszczyć derki i żeby np. w ty miejscu nie przeciekała? Musi być 100% wodoszczelna. Na początku przykleiłam dwa paski takimi łatkami nylonowymi do łatania sztormiaków, ale zeszło po pierwszym praniu... Pytam bo może ktoś już dorabiał takie rzeczy🙂
karlotka35
Fajne nauszniki, fajne kolorki 🙂
Dżastin, wiem tylko, że bywają taśmy "wodoszczelne", które podkłada się pod szwy.
Sokola świetne , a pad w panterke 😍  jeśli byś była zainteresowana pozbyciem się to zapraszam na Priv
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
22 stycznia 2014 13:32
Sokola świetne , a pad w panterke 😍  jeśli byś była zainteresowana pozbyciem się to zapraszam na Priv


zostaje u mnie 😀 przyda mi sie jeszcze 😉
Czy ma ktoś może w domu ochraniaczki transportowe cob i mógłby mi sprawdzić wymiary?  :kwiatek:
A te wymiary ?
dziękuję :kwiatek: szukam w internecie, ale nie mogę znaleźć. masz może jeszcze wymiary jak szerokość w środku? 🙂
Niee, to jedyne co posiadam 😉
trudno, będzie na oko  😀 dziękuję raz jeszczev :kwiatek:
halo dzieki za info🙂 w sumie postanowilam ze kupie po prostu pas do derki i do niego przypne kaptur, zobaczymy czy zda test
Macie pomysł czym można wypełnić czaprak oprócz pianki ?  😀 Bo tak się zastanawiam ...
gąbka, ovata
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
23 stycznia 2014 06:05
litleem czy to nie aby kocyk polarowy z ikei za 5 zeta?    😁
mam identyczny biały w szare szlaczki i też chyba poświęcę na coś końskiego  🤣 
myślałam o treningówce... (może ktoś ma gdzieś pod ręką rysunek z wymiarami? - zwykłe derki nosi 145cm )  :kwiatek:
Witam 🙂 tak myślałam, czy by też się nie zacząć bawić.. na początek, to chciałam zapytać, skąd bierzecie materiały, czym wypełniacie derki, czapraki? 😉
agu_kastela   big brown beastie, big brown face... (m.oldfield)
23 stycznia 2014 07:06
Robił ktoś gumki korekcyjne do wodzy?
Tak się zastanawiam czy DIY beda tak samo dzialaly jak te oryginalne. Myślałam zeby bez karabińczyków, tylko gumka na kółku (po kantarze) a do wędzidła zwyczajnie wplatać. Pytanie jaka gumka (jak bardzo/słabo) ma się rozciągać i jakiej średnicy. I czy brak karabińczyków nie wpłynie jakoś na efekt.
rati88 - dokładnie  🤣 wolałam przerobić jakiś tani kocyk, niż od razu kupować drogi polar na pierwszą derkę :P moje konisko będzie miało zaraz cały sprzęt by IKEA, bo właśnie kończę ochraniacze transportowe  🤣
Koce polarowe polecam kupić w sklepach typu wszystko po 5zl,10zl, czy świat tanich zakupów, czy całkiem chińskich sklepach. W mojej okolicy zawsze tego od groma było. Kiedyś nawet upolowałam za groszemega zimowe mega waciano-puchowe rekawiczki, w których w zimie było mega cieplo. Oczywiście rekawiczki nie do jazdy ale do lonzowania, czy pracy przy stajni mega!
od dłuższego czasu przeglądam ten wątek i chcę uszyć jakiś pad, który można by było na konia włożyć... zaczęłam jeden, ale to raczej na szetlanda - jako materiał na spód wykorzystałam starą bluzkę :p
mógłby mi ktoś doradzić, czy taki materiał nada się na spodnią warstwę: http://allegro.pl/siatka-odziezowa-16-kolorow-okazja-i3886092134.html#tabsAnchor ? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się