Nadawanie imienia

paa,jak zmienisz w pzhk to chyba muszą w pzj bez łaski zmienić?

Hmm nie sądzę, znając PZJ.
Ale w drugim przypadku jak najbardziej.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
11 marca 2009 09:43
Tak teoretycznie to wykorzystuje sie dwie pierwsze litery z imienia matki czy wystarczy jedna?
No i czy konie przyzwyczajają sie do nowych imion? Jedne mniej inne bardziej ale przecież reagują na nie.
Lanka_Cathar Warka to jej babka, Wenę mieli kiedyś znajomi, Westa to sunia moich znajomych, warta  hmm tak trochę podobnie do Wagi
moze coś jeszcze wpadnie wam do głowy
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
11 marca 2009 09:47
Tak teoretycznie to wykorzystuje sie dwie pierwsze litery z imienia matki czy wystarczy jedna?


Wystarczy jedna. Nasza Warka jest córką Werbeny. 🙂 Na pierwszej stronie dałam dość długą listę źrebiąt od klaczy Dorada i też wykorzystano tylko pierwsza literę imienia matki.
[quote="kpik"]tak zupełnie "z niemiecka" to byłoby numerowanie takich samych imion i to moim zdaniem ma jakis sens, bo nie ogranicza wyboru imienia a zawsze jest coś co go odróżnia
nie wygląda to super ślicznie- taka liczba po imieniu, ale nie trzeba przeciez tym operowac co dzień. [/quote]
Nie no, fakt, nie sprecyzowałam się, że mi chodzi o numerowanie 😉 W zasadzie.... numerowanie to chyba jedyny sposób na odróżnienie imion.  Jeszcze niektórzy hodowcy dołączają do imienia konia np. pierwszą literę własnego nazwiska no i to chociaż trochę konie odróżnia od siebie.

Na W..... Wenecja, Wieszczka, Westalka, Wiwina,, Walentyna, Wergilia, Wenefryda, Winanda.... hym.... Wiara ? Nie jestem dobra w wymyślaniu imion.:P

Na S.... mi się podobają Sekret, Salwator, Saturnin, Serafin, Sergio, Stradivarius 😉

w pzhk zmienialam imie swojej kobylki i kosztowalo to grosze. PZJ kasuje 1000 zl chyba
deborah   koń by się uśmiał...
11 marca 2009 09:56
Saturnin ciekawy. miałabym Saturala i Saturnina hihi
Stradivarius też bardzo ładnie
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
11 marca 2009 10:00
a ja wygmerałam takie:
WAGABUNDA, WALENTINE, WALIA, WALKIRIA, WALUTA, WANTA,  WARUNA, WASTI, WATRA, WAXA, WEDA, WEGA, WENECJA, WENTA, WENUS, WERBENA, WERWA,  WESTALKA, WEZERA, WHISKY, WIARA, WIKA, WIKI, WILGA, WILMA, WILUNA, WIGRA, WIRTA, WISŁA, WITAMINA, WIZA, WIZNA, WOLTA, WUXI, WYGA, WYKA,
i jeszcze
Watra, Wexa, Waxa,
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
11 marca 2009 10:00
Saturala i Saturnina

ciekawe i owszem, tylko znając nasze upodopanie do zdrabniania imion i jeden i drugi by byli Saturkami
asior   -nothing but eventing-
11 marca 2009 10:26
Baza imion koni, bez mozliwosci dodawania samych cyferek tak jak w Niemczech, jest totalnie bezsensu wg mnie. Gdyby bylo tak jak niektorzy z was chca, to juz polowa wymienionych tutaj imion bylaby zaklepana.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
11 marca 2009 10:26
a może Winter, Wendy Lady, Wheater, Wonder, wenopa, Walta,    * WHISPER,  WHITLEY, WHISPER,  Winola, Winta,
ale żadne jakos specjalnie nie wpadło mi w ucho.

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
11 marca 2009 10:35
To dodam jeszcze moje wymarzone imię dla konia - Wind in the Willows - czyli "O czym szumią wierzby". 🙂
Z imionami angielskimi bym raczej nie kombinowała tylko poszukała nazw bądź prawdziwych imion ładnie brzmiących, bo w przekladzie na polski dziwnie później wychodzą.😉 Wendy Lady to by była Panna Wendy, ładnie, ale Weather.. Pogoda? 😉
deborah, Sarkazm 😉
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
11 marca 2009 10:48
zoyabea ten drugi link spoko , sporo tam imion nawet na W.
Sankarita kombinuje troche ale chciałaby tak ładnie brzmiące , a na W to jakos mało mi do głowy przychodzi, nawet na necie niewiele jest.
a jakieś pomysly na literke K ? dla ogierka:😀>
deborah   koń by się uśmiał...
11 marca 2009 11:12
ElaPe, Albo Satkami 🙂  Sarkazm też ładnie Rewir ale zupełnie nie pasuje do Szoguniastego ;]
dla niego lepsze byłoby Spokój albo Smęt 😀

Kuko..
polskie
Karat
Kryształ
Karodo

angielskie

Kentucky Dream
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
11 marca 2009 11:14
Kuko, w Pa-Ta-Taj jest np. Kotuś. 🙂

W Posterze swego czasu był Kastaniet.

Oprócz tego:

Kaszmir
Kwestor
Kantor
Kupidyn
Kontur.
Kronos, Koktajl, Karmazyn, Kobalt,  Konkord
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
11 marca 2009 11:17
KABIR, KACYK, KADET, KADMOS, KADUK, KADUKS, KAJ, KAJAN, KAJKO, KAJROS, KAKTUS, KALI, KALIF, KAMRAT, KANER, JANGO, KANSAS, KANTOR, KAPRYS, KAPSEL, KARANO, KARAT, KARINO, KARIOS, KARIS, KARMEL, KARO, KASAR, KASIARZ, KASJAN, KASKADER, KASPAR, KASTOR, KASZMIR, KATO, KAZAN, KEDAR, KEFIR, KEKS, KELNER, KENDO, KENT, KENZO, KERAK, KERMIT, KEVIN, KIBIC, KIDD, KIDO, KIER, KIM, KING, KIPER, KIRKOR, KIRYS, KISS, KIWI, KLAKIER, KLAKSON, KLAPS, KLEJNOT, KLEKS, KLIF, KLOSS, KNIAŹ, KOBOLD, KOCZIS, KODROS, KOKOS, KOKS, KOLEŚ, KOMO, KOMPAN, KONAN, KONCEPT, KONCERT, KONESER, KONGO, KORD, KORSO, KORT, KOSMOS, KRAKERS, KRASNAL, KREDYT, KRES, KREZUS, KROKUS, KRYZYS, KSANT, KSANTOS, KSYLAN, KSYLEM, KSULIT, KULFON, KULT, KUMPEL, KUPIDO, KUPLET, KURDESZ, KUSY, KWANT, KWARC, KWARK, KWINTO, KYLIKS
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
11 marca 2009 11:29
A tak z ciekawości. W stajni, gdzie zaczynałam jeździć jest świetna sokółska klacz Łatka. I tu zawsze był problem z imieniem dla klaczek. Co źrebak to burza mózgów. Jakies sugestie? Podpowiem wtedy gdyby znów malucha się spodziewała
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
11 marca 2009 11:40
zrobiłam wstęopną selekcję
które wam sie najbardziej podoba?
Walia
Wenus
Waksa
Waria
Watra
Wolta
Waxa
Wenera
Weta
Wixa
zadzwoniłam do ozhk w rzeszowei i co sie dowiedziałam

ojoj jaki to problem, wszystko trzeba zmieniać , a niewiadomo czy sie da itd.....
nie ma nic gorszego jak lenistwo.
my_karen   Connemara SeaHorse
11 marca 2009 12:25
A tak z ciekawości. W stajni, gdzie zaczynałam jeździć jest świetna sokółska klacz Łatka. I tu zawsze był problem z imieniem dla klaczek. Co źrebak to burza mózgów. Jakies sugestie? Podpowiem wtedy gdyby znów malucha się spodziewała

W mojej stajni tez stala super klacz Łatka. Miała tylko jednego żróbka - Łobuza. Wtedy dla klaczy mieliśmy taka liste:
Łotwa, Ładna, Łza, Ławica, Łajka. Żadne jakies specjalne, więc dobrze, ze urodzil sie ogierek jednak  😁
dragonnia,A Wy jak nazwaliście źrebaki na Ł ?

Na 'H' mieliśmy klacz - Hulaj Dusze - mam ogromny sentyment do tego imienia swoja droga 😉 Po niej był Heban i Hultaj. A, i jeszcze Hexa i Hera. Tez cięzko znaleśc fajne imie na "H"...

asior   -nothing but eventing-
11 marca 2009 12:30
Hila - bardzo fajne  😁
deborah   koń by się uśmiał...
11 marca 2009 12:39
HAVANA, HARFA, HETERA, HALAMA, HARDA, HIPPIKA, HARWENA,


ŁADNA, ŁUNA,ŁOBUZ, ŁASTOR, ŁOMOT 😉
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
11 marca 2009 13:38
wiecie co, pokusiłam sie o telefon do PZHK w warszawie i co sie okazuje, że zmiana imienia to żaden kłopot a te wredne baby w rzeszowie nawymyślały że nie jest to możliwe, że tródno to zrobić, bo w archiwum , bo coś tam jeszcze , że Warszawa sie nie zgadza i takie tak bzdury. Chyba sie tam przejadę do tego Rzeszowa  🏇 🏇 🏇

więc poproszę o wasze opinie , które z tych imion najfajniejsze?
Walia
Wenus
Waksa
Waria
Watra
Wolta
Waxa
Wenera
Weta
Wixa
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
11 marca 2009 13:40
Z poprzedniego podwórka pracowego:
Huba
Holma
Hekate

a na "W" była Wiolina.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
11 marca 2009 13:43
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=3864.msg198906#msg198906 date=1236778848]
Z poprzedniego podwórka pracowego:
Huba
Holma
Hekate

a na "W" była Wiolina.
[/quote]

Wiolina, ale jak to w skrócie , zdrobniale bedzie : wiola?
deborah   koń by się uśmiał...
11 marca 2009 13:47
Wendetta!! Wena w skrócie 🙂
Ja już kiedyś prosiłam i nikt mi nie podpowiedział  🙁 źrebak przyjdzie na świat na dniach a ja dalej nie mam imienia na I, może macie coś fajnego  🙇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się