Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 stycznia 2014 20:19
Chciałam sobie pograć Zamkiem Żywiołów w Heroes 3 WOG, ale za Chiny Ludowe nie mogę znaleźć planszy z nim 😵 Normalnie mam wybór od Zamku do Lochów, ale wśród nich Żywiołów nie ma :/ Ktoś, coś? 👀 Wielkość planszy, nazwa? 👀
Dlaczego gotowane warzywa mają więcej kalorii niż surowe?
Ponieważ po obróbce cieplnej wyparowuje woda.
Ja mam dużą prośbę - pytanie do Eli P Czy mogłabyś chociaż tak ogólnie napisać o czym Ci panowie rozmawiają? :kwiatek: :kwiatek: Ogólnie wiem, że o roli Larsa w "Sherlocku" i o jego słynnym bracie i o ich rolach. Ale chociaż w skrócie chciałabym wiedzieć, co mówi Lars bo Go bardzo lubię  😍 😍 a Ty jesteś jedyną osobą o której wiem, że zna duński  :kwiatek: :kwiatek: http://www.dailymotion.com/video/x19yu4q_lars-januar-2014_creation?start=6
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 stycznia 2014 22:01
ElaPe używa chyba translatora do duńskiego 😉
Pisała, że zna duński  👍
berula,Na początku mówi że wybiera hot doga z keczupem, a nie jakąś szwedzkie danie. Potem jak dziennikarz siada na kanapie zastanawiają się czemu Duńczycy są tak dobrymi aktorami (chyba grającymi czarne charaktery) i grają w międzynarodowych filmach/serialach. Potem pan w okularach zachwala grę Larsa. Lars mówi, że lubi grać tych złych- bo to coś innego, ale granie tych dobrych (np. Sherlocka) i złych jest tak samo trudne. I na koniec Niels (w okularach) wymienia kilku innych, duńskich aktorów grających czarne charaktery (m.in. w Bondzie).

To tak mniej więcej. Jak chcesz wiedzieć więcej- to dopiero jutro dam radę do tego przysiąść 🙂
Dlaczego gotowane warzywa mają więcej kalorii niż surowe?

są lepiej przyswajane - gotowane jest bardziej lekkostrawne jak surowe
surowe ma poza tym więcej witamin, składników mineralnych - no lepiej wcinac surowe 😉
Dlaczego ludzie wrzucając ogłoszenie czy to tutaj czy na fb nie podają ceny tylko proszą o kontakt na pw albo o propozycję ceny?
Propozycja o tyle mnie odpycha, że często nie mam pojęcia ile coś może być warte albo po prostu nie wiem czy ktoś chce się pozbyć towaru "za grosze" czy sprzedać po cenie prawie, że sklepowej... Jeśli chodzi o nie podawanie ceny to również mnie to odpycha. Imo podanie jej od razu ułatwiłoby wszystkim życie. Człowiek od razu by wiedział czy coś jest w jego zasięgu i ma pisać pytania czy przewijać dalej.
Chess zgadzam się, łatwiej by było gdyby sprzedający z góry podał jakąś cenę, tak to czasem się boję zapytać. Jeszcze się ktoś obrazi jak zbyt mało zaproponuję  😁
No właśnie... Ja czasem przez czystą złośliwość proponuję jakieś grosze  🤣
Jeszcze do zniesienia jest podanie dokładnego opisu, stanu i ewentualnie linku do sklepu gdzie jest cena tego produktu, na takiej podstawie można coś wywnioskować i zaproponować ale inne sytuacje mnie wkurzają, tak samo jak to odsyłanie na pw. Ciężko napisać cenę w opisie czy co? Sklepy nie ukrywają cen ani nie proszą o kontakt w ich sprawie 👀
lotka13 bardzo, bardzo Tobie dziękuję  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: Bardzo lubię Larsa, więcej jak Jego bardziej znanego brata Madsa. Cieszę się, że dostał tak ważną rolę w "Sherlocku"  😅 Mam nadzieję, że dzięki temu Jego międzynarodowa kariera nabierze rozpędu. Z drugiej strony zastanawiam się, jak Duńczycy to robią, że wychodzą im tak świetne seriale jak "Forbrydelsen" i "Rząd" a u nas kicha.
Jeszcze raz dzięki za tłumaczenie :kwiatek: przynejmniej wiem, co Lars mówił 😜 😍
Czy zdjecie krążące po internecie, że niby zrobione pod koniec grudnia, aktualne Trynkiewicza jest wiarygodne?



edit- dodałam link
Dobra, może jestem hipochondryczką, albo po prostu jestem ostatnio chorowita, ale lepiej zorientować się wcześniej niż później.

Dziś trzy razy poczułam taki mocniejszy ból w uchu (w ciągu kilku minut), jak wydmuchałam nos, to miałam takie uczucie, jakby napinała mi się błona bębenkowa i do tego takie coś, jakby pisk wydobywającego się powietrza.
Czy to może być coś zapowiadającego zapalenie ucha?

Drugi raz powtórzę, że może nazwiecie mnie hipochondryczką, ale kiedyś miałam zapalenie ucha i nie było to przyjemne, wolałabym nie dopuścić do tego stanu. Ostatnio miałam katar przez 4 tygodnie, który dopiero dwa dni temu się skończył (choć w nocy nadal bywa, że mam nos zatkany, przynajmniej połowę) i obawiam się, czy to nie mogło mieć bezpośredniego wpływu na jakąś infekcję ucha.

Przesadzam?
Obstawiałbym raczej zatoki.
efeemeryda   no fate but what we make.
21 stycznia 2014 11:07
owszem zatoki i owszem może to mieć wpływ na infekcję ucha niestety.
efeemeryda, Misiek69, dzięki! Czyli wracam do zatok, cudnie :/
Czy będąc niepełnoletnia i mając umowę o pracę- o dzieło muszę rozliczać się z pitu?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 stycznia 2014 17:22
Ineczka, tak 😉
Dziękuję  :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
21 stycznia 2014 20:39
Mogłybyście polecić mi jakiś film w typie Królestwa Niebieskiego czy Władcy Pierścieni? 👀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 stycznia 2014 07:26
Pod jakim hasłem szukać takich okularów, potrzebuję kupić
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
22 stycznia 2014 07:34
JARA, może "hipsterskie"
Na gwiazdkę dostałam Olympusa SP-820UZ, bardzo fajny, ale mam pytanie czy można ustawić w nim np. sepię, czarno-białe zdjęcia, albo takie czarno-białe że tylko jeden kolor jest widoczny?  Czytałam instrukcję i szukałam w google. Nic nie znalazłam.  🤦 😡 Pisałam też w wątku o aparatach ale też zostałąm odesłana do google, a tu zagląda więcej osób. 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 stycznia 2014 07:51
Pod "hipsterskie" nie ma nic. Pod "stare" znalazłam dwie pary.
http://allegro.pl/stare-okulary-marek-frames-b-06-52-prl-u-i3900142728.html
http://allegro.pl/okulary-retro-vintage-stare-oldschool-cityline-i3900983429.html

Pod "retro" i "vintage" też nic co by mnie interesowało. Pod "zerówki" jest dużo wyników, ale większość to kujonki.
JARA,  miałam podobne po babci 😂 tylko szkła nie zerówki, trzebaby się ich pozbyć. szukać w czeluściach 😉 ?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 stycznia 2014 08:21
Isabelle, Jakbyś mogła, chętnie odkupię.  :kwiatek: Szkła to pół biedy, można wyciągnąć. Takie okulary mają zwykle "+", ja mam wadę "-", ale to bez różnicy. Oprawka najważniejsza  😁
Moja babcia ma 85lat, ale dopiero od niecałego roku ma okulary i takie dosyć nowoczesne 😁
JARA,  dziś jadę do Łodzi to poszukam wszelakich babcinych. i tak gdzieś leżą a powinny być w śmieciach, to Ci poprostu wyslę jeśli znajdę 🙂
Chcę zamówić na allegro torbę. Do wyboru są 3 kolory i dopisek "po zakupie poinformuj nas jaki kolor wybierasz".Nie będzie problemu jak napiszę to w przelewie czy lepiej napisać maila?  🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
22 stycznia 2014 10:57
jak klikniesz KUP TERAZ to później masz okienko "wiadomość do sprzedającego". Tam wpisz kolor.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się