Konie czystej krwi arabskiej

Zduśka - czy ja dobrze widzę suwaczek??????????????????🙂🙂🙂 gratulacje!
zduśka, ogromna zmiana, super i Ty i konio! On taki duży czy Ty taka mała? Mój ma 148 więc może do tematu o kucach powinnam się z nim przenieść? 😀
Zduska faaaajnie, widac ze kierunek dobry 😀 szukasz dzierzawcy dla rudzika teraz?🙂

To ja moze tez sie pochwale, pierwsze zdjecie wrzesien, drugie i trzecie grudzien 2013 🙂 tak w temacie zmian, moze w budowie jeszcze nie widac zmian, ale jezdnosc mi sie poprawila ogromnie🙂






zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
22 stycznia 2014 11:47
Matinka a jakoś tak wyszło  🤣 i dziękuję  :kwiatek:
kontestacja dzięki wielkie za miłe słowa  :kwiatek: a co do wzrostu to Rudy ma całe 155 cm - a ja jestem karaczanem  😎
faith wiesz co szukałam ale nikt sensowny się nie odezwał, więc wybrałam opcję zmiana stajni ( Kawusia  :kwiatek: ) i Rudolf będzie miał wakacje, no może nie aż takie jak by chciał, bo zamierzam zapewniać mu ruch 2 - 3 razy w tyg. w postaci lonży  😉
a u Ciebie też fajna praca, widać zmianę i regularnie paczam na Wasze postępy  🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
22 stycznia 2014 11:49
Daczego tu nie ma znaczka "Lubie to"? oddalabym kilka pod Waszymi zdjeciami 🙂

U mnie bez zmian, dzis spadl pierwszy snieg w koncu i gory wygladaja jak powinny zima 🙂 Ludzie szaleja na stokach 🙂
A ja jak starsza Pani siedze w fotelu przy kaloryferze i szyje ....owijki 😀


Poszukiwania konia zawieszone - wiec podziwiam Wasze cuda duze i te malenkie 🙂 I zazdraszczam takich cudnych zreboli...
Bardzo miłe obrazki ostatnio się przez wątek przewijają, bo widać same postępy i efekty wielu wyrzeczeń. Gratuluje, bo przecież jest czego.
Nie mam zdjęć podobnych do Waszych, co by pochwalić się progresem, ale dla mnie najważniejsze jest, że w ogóle wsiadłam na już bezpiecznego konia. Reszta z czasem przyjdzie.

U mnie jeszcze wczoraj panny nabawiły się siwizny na włosiu...

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
22 stycznia 2014 12:05
barocccoczy zapoznawalas sie z informacjami na tej stronie? moze cos pomoga?
http://pzhk.pl/hodowla/ocena-wartosci-hodowlanej/
zduśka - super!
ja też jak ciążowałam to konie lonżowałam... 🙂🙂🙂 i jakieś inne głupoty wymyślałam, żeby coś robić 🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
22 stycznia 2014 18:19
Wojenka a jak często trenują takie wyścigówki, takie galopy odbywają się bez względu na pogodę? Zawsze ciekawił mnie trening koni wyścigowych  🙂
Jeszcze ciut ciut i mu zacznie wyżerać wszystko  😀  "Arab wariat" dzieli się nawet owsem 🙂 Kochane są te nasze miśki  😀
TheWunia- Jaka cudna koza <3 razem się prezentują uroczo 🙂
szamanka Szperam cały czas, ale internet to jedna wielka studnia bez dna i woda nie zawsze czysta.

Na razie się przymierzam, zima trochę mnie zawiodła jakby sobie do przyszłego roku nie mogła poczekać.  😵 Miałam się tutaj szykować na przybycie młodzika, a tu... pfuuuuuuuuuuu i śnieg. A żeby tam śnieg. Ta warstwa to nawet nie przeszkadza w pracy, ale wszystko skute lodem. Drzwi jak przymarzły, to nijak nie ruszysz.  👿 Poczekamy na roztopy, które przewiduję szybko <trzymakciuki>. Konie chodzą po wybiegu, a wygląda to przekomicznie kiedy są takie ostrożne z uwagi na lód i śnieg. O tyle sprawę mają ułatwioną, że ślizgają się tylko po części pastwiska. Jak było mokro, to prawie cały padok przeorały (glina, podmokłe tereny, na które zwykle chapię,a tu się okazały pomocne) i roztaplały, więc pomarzły takie wyboje. Część-"lodowisko" zwykle odwiedza młody wlkp i z lubością... musiałybyście to widzieć jak wbiega kłusem i w pewnym momencie się zatrzymuje i ślizgiem na lodowisko. Ale ma radochę!
Thilnen   Dżamal Ad-Din
22 stycznia 2014 21:17
Może ktoś mi doradzi - przymierzam się do zakupu Barefoot Cheyenne dla mojego arabka i się zastanawiam jakiej długości popręg ujeżdżeniowy mu kupić? Wszechstronny do Winteca mam 115 cm. Ktoś ma jakieś doświadczenia? Ponoć siodło ma długie przystuły.

A tu nasze zdjęcia z jesieni:






.
Thilnen, odpisałam Ci na to w wątku o siodłach bezterlicowych. Siodło ma długie przystuły i powinnaś kupić popręg ujeżdżeniowy. Ja mam neoprenowy rozmiar 55. Pasuje na araby różnej wielkości. Ale Dżamal wysiwiał! 😀
falletta dziękujemy za wyrównienie :* Info z frontu: Widia się rozchodziła jak rakieta, zwiększamy dawkę paszy i od weekendu zaczyna "pić" foran feratone gdyż w krwi wyszła niska anemia 🙁 Mała się mamy pilnować nie chce ale u nas zima w pełni więc nie ma jak wyprowadzić dziewczyn 🙁 Mała się ładnie prostuje więc może być z niej nie głupi koń 🙂😉
Z tej okazji zorganizowałam konkurs, ale nic tu nie będę pisać bo zaraz bana dostanę :p
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 stycznia 2014 12:02
Wstawiałam w przydomówce, ale jeszcze Wam pokażę arabkę w wersji "reprezentacja polski"  ;-)





mróz daje czadu, -12 i coś mam z pompą w stajni, mam nadzieję, ze nie "siadła" na amen    🤔


Widia niech mała rośnie! Śliczna jest!

TheWunia ale słodziaki, z jednej michy- hehehe

faith widać piękne owoce Waszej współpracy, oby tak dalej🙂


Wojenka ah te Twoje cudaki  😍

zduśka gratki! xxxx
derby dziękuję 🙂
ale słodkie jest jak kara szczypie rudą żeby się z nią piłką pobawiła 😍
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 stycznia 2014 12:35
Nie, ona ją szczypła by jej z drogi zeszła, hehehe
Thilnen ja konia pamiętam w wersji szara muszka, a przecież on zaraz będzie biały niczym śnieg! Grzywa i ogon jeszcze zostały, a przecież to młoda sztuka. Ile ma?
falletta , piękny portret. Ja się szykuje, co by mi ktoś obie baby narysował czy namalował, bo chce ich portrety w pokoju powiesić.
Sio   nowe wcielenie marchewki
23 stycznia 2014 14:05
Widia, konkurs??  😀iabeł:
sio poszło pw 🙂
Derby ale masz lobuzy😉

My dzis pojezdzilysmy pierwszy raz na kantarku, bardzo jestem zadowolona, bo i sterowna byla i grzeczna, porobilysmy przejscia, kola, osemki w stepie i klusie i wszystko git 🙂😉))
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 stycznia 2014 14:27
faith bo arabki takie kochane są;d;d;d;    😍 😍 😍
Wojenka   on the desert you can't remember your name
23 stycznia 2014 15:41
zduśka, gratulacje 🙂😉

iwona, konie pracują 6 dni w tygodniu,kentrujemy codziennie, a potem konie stępują w karuzeli. Wiadomo, teraz, w zimie konie pracują znacznie lżej.
derby powiedz mi skąd ty taką piłkę wytrzasnełaś?  😀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 stycznia 2014 17:49
Thilnen   Dżamal Ad-Din
23 stycznia 2014 19:55
Martolina - dzięki 🙂

Dżamal ma w tej chwili niecałe 6 lat, więc już ma prawo trochę wysiwieć 🙂 Od kilku miesięcy regularnie pracujemy, więc trochę zaczyna nabierać mięśni.

Tu zdjęcie z dzisiaj - ma futro!

Jak ja Wam zazdroszczę hali, albo odrobiny śniegu.  🙄 U nas takie lodowisko, że rudy nawet po padoku chodzić nie chce 😀 Wczoraj byłam w odwiedzinach z nowym kantarem i paroma innymi bzdetami. Oczywiście niezmiennie z marchewek ucieszył się najbardziej 😉
Dziewczyny, ja mam pytanie. Jak rozmiarowo wygląda ze sprzętem u arabów. Macie duże problemy z dopasowywaniem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się