Stajnie na Śląsku

jak to powiedziała moja znajoma o niej "trzeba dbać o linię, a linia ma być gruba i wyrazista" 😀
Wie ktoś może gdzie w okolicach Bytomia/Katowic/Rudy Śląskiej/Piekar itp. mogłabym się nauczyć czegoś przy koniach (np. karmienie, czyszczenie, lonżowanie)? W mojej stajni, w której jeżdżę takiej możliwości niestety nie ma, a chciałabym coś umieć. Ponad rok temu kilka razy konia czyściłam ale to było raptem 2 razy i mało co pamiętam, kilka razy byłam też u forumowej Lussi i coś tam próbowałam, coś tam widziałam, ale jak to bywa powoli zapomniałam już co i jak..
Ja bym zmieniła stajnie do jazdy, jeżeli nie czyścisz w niej koni 😉 Są ludzie, którym to pasuje, ale skoro masz ciągotki do życia stajennego to poszukałabym innego miejsca.
equi.dream łatwo powiedzieć gorzej zrobić jak się jest przywiązanym do tych koni. Kilka razy już próbowałam zmienić stajnię, nawet fajną znalazłam ponad rok temu właśnie, tylko stajnia szybko splajtowała, zmieniło się szefostwo, instruktorzy, którzy uczą trochę inaczej niż ja się uczyłam..

Edit: dopisek.

Chociaż jeśli znajdę jakąś inną stajnię czy kogoś kto by się podjął zadania hm. uczenia mnie to zrezygnowałabym z tej stajni. Ewentualnie czasem odwiedzała 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
27 stycznia 2014 10:27
Matuzaalem, a jesteś mobilna? 😉
desire - jestem skazana na jazdę busem/tramwajem itp., chociaż jak się dogadam z dziadkiem to i samochodem bym dojeżdżała.  😉
desire   Druhu nieoceniony...
27 stycznia 2014 19:58
Matuzaalem, poszło pw. 🙂

Dziewczyny, czy któraś z Was orientuje się jak to z zawodami w tym roku?  Czy w lutym (15-16) tylko Zbrosy i nic więcej?   Kalendarz na szj.info.pl  puściutki..
A kto inny ma robić te zawody? Wychodzi na to, że nijako Zbrosy mają wyłączność jeśli chodzi o halówki póki co.
Teraz Zakrzów jest jeszcze i zostaje małopolska  😉
Wie ktoś jak jest w tych stajniach?
- Stajnia Omega ( Kochłowice )
- Stajnia Stolarzowice ( Stolarzowice )
- Stajnia Krajka ( Tychy Wilkowyje )
- Stajnia Trial ( Chorzów )
8go marca są halowe ujeżdżeniówki w Facimiechu 🙂
Byłam gościnnie w Stolarzowicach kilkukrotnie. Sama prowadzę stajnię, więc mam specyficzne postrzeganie 😉 Gdyby stajnia z takimi warunkami w takiej cenie była w pobliżu Wrocławia, to poszłabym choćby na kasę do Biedronki, postawiła w niej konie i spała spokojnie 😎 Czyściutko, jedzenie jak chcesz, ogarnięci pracownicy, właścicielka jak najbardziej do dogadania, padoki, hala, karuzela z zadaszonym lonżownikiem, jasno ustalone zasady- żyć nie umierać 😉
Bombal, potwierdzam opinie. Stalam ze swoim koniem do tej pory chyba w 7 stajniach na slasku, ale do Stolarzowic wrocilam (a nie wchodze 2 razy do tej samej rzeki 😉). A konia mam naprawde specjalnej troski 😉
desire   Druhu nieoceniony...
28 stycznia 2014 10:41
A kto inny ma robić te zawody? Wychodzi na to, że nijako Zbrosy mają wyłączność jeśli chodzi o halówki póki co.


Puma,  na śląsku są stajnie, które (prócz Zbrosławic) spokojnie mogłyby zorganizować halówki - Jaworzno, Rybnik, Żywiec.. Jeszcze Lewada (ale to już opolskie 😉 ).  Pytam czysto orientacyjnie czy coś wiadomo, bo może będzie coś organizowane gdzieś indziej niż w Zbrosławicach.  😉
Jasne, że są. Nie napisałam, że nie ma  😉
Rybnik chyba już nic nie zorganizuje (poza tym brak rozprężalni) o Żywcu nie wspomnę nawet.
W Jaworznie jedynie jakieś małe towarzyskie mieli do tej pory.
Także zostają póki co Zbrosy, które w sumie tylko halówki mają możliwość u siebie organizować, bo na otwarte zawody to warunków nie mają w ogóle. Zresztą wystarczy spojrzeć w zeszłoroczny kalendarz, że większość zawodów mieli odwołanych.

desire lewada wystawiła już swój kalendarz zawodów  ->  http://www.kjlewada.pl/index.php?artykul=kalendarz2014.html
No ale to już opolskie chociaż przy granicy w sumie
Czy w Stolarzowicach w tej stajni jest rekreacja i czy trzeba mieć swojego konia?
desire   Druhu nieoceniony...
28 stycznia 2014 15:16
Puma,  szkoda, że tyle fajnych miejsc z zapleczem nie organizuje... 
Pamiętam, że w Rybniku brak rozprężalni nie był problemem (w nieistniejących Ochabach zresztą też 😉 ), przypuszczam że powody są inne. 😉  

olga96, dzięki  :kwiatek:
Rybnik nie organizuje bo z tego co słyszałam upada, teraz tylko są tam rozgrywane w sezonie otwartym na trawie oraz wkkw
madzia w Stolarzowicach nie ma rekreacji, napisałam Ci pw 😉
Pewno, że powody inne i wszystkim raczej znane  😉 dlatego też o rozprężalni napisałam w nawiasie i z "poza tym"  🙂
To samo tyczy się Żywca.

Madzia, jeśli o rekreację chodzi to Omega 🙂


Przepraszam za mały off top, ale baaardzo proszę o zajrzenie do wątku "śląsk" i udostępnianie informacji, jest to dla mnie strasznie ważne. :kwiatek: 🙇
Byliście kiedyś w Stajni w Świerklańcu ? Mam na myśli tą w Parku. Chciałam tam iść pojeździć, ale chce się najpierw zorientować jaka jest tam atmosfera, jakie konie i ludzi :P Powiedzcie też czy są tam jakieś osoby na które trzeb "uważać" i lepiej tam z nimi nie zadzierać. Jaki z koni jest waszym ulubionym i którego mi polecacie ? duży uśmiech
Milaa a co chcesz konkretnie wiedzieć? Byłam tam raz pod koniec wakacji na jazdę, mam też znajomą co była tam kilka razy. Jak coś to pisz na PW żeby nie zaśmiecać wątku.
[quote author=lussi]Madzia, jeśli o rekreację chodzi to Omega 🙂[/quote]
Nigdy w życiu. Do samej stajni i warunków dla koni nic nie mam, natomiast postawa jednej z osób z kierownictwa stajni dyskwalifikuje moim zdaniem to miejsce. Chodzi o rozpowszechnianie w przeszłości wyjątkowo obrzydliwych plotek na temat niektórych osób ze stajnią powiązanych - szczegóły ewentualnie na priv.
Piszesz, że w przeszłości - skąd wiesz, że teraz tak jest 🙂 ? Osobiście w Omedze nie byłam, ale znam parę osób, których opinie słyszałam na temat rekreacji i pensjonatu i właściwie nikt nie miał nic do zarzucenia nawet jakby się uprzeć. Jednak jak pisałam, sama tam nie byłam, nie wiem też jak jest teraz, bo to było z 2, 3 lata wstecz.
Piszesz, że w przeszłości - skąd wiesz, że teraz tak jest 🙂
Powtórzę: do warunków dla koni nie mam  w zasadzie żadnych zastrzeżeń. Natomiast ktoś, kto się choć raz zachował wobec drugiego człowieka w tak paskudny sposób, w jaki to się odbyło, nie jest wart ani uwagi, ani tym bardziej zaufania. Reszta na priv.
Ah, to stąd ta dziwna wiadomość na priv! Słuchaj mi nic do tego, ja tylko powtarzam co wiem. Kierownictwa nie znam. Poza tym - przykra sytuacja itd, ale dalej nie odpowiedziałaś na pytanie. Może teraz się zmieniło, może ta osoba miała z kimś problemy, z powodów nie związanych ze stajnią. Moim zdaniem dalej nie jest to powód do odradzania komuś tej stajni w ramach rekreacji 🙂
Wie ktoś może co się dzieje z Gościńcem Siewierskim? wszyscy pensjonatowi szukają nowych stajni
witam
szukam ...

 Ogłoszenie


A wiec jeszcze raz 😉…
Czy mogę liczyć na wasza pomoc? Polećcie mi dobrego trenera/instruktora, który dojedzie do stajni w okolicach Oświęcimia. Z gory dziękuję. 
Lussi, wiadomość dziwna, albo nie dziwna - w każdym razie prawdziwa. A mówimy nie o smarkaczu, tylko o człowieku w wieku zdecydowanie średnim. I nieważne czemu ta osoba się zachowała w taki sposób. Wtedy zachowała się tak wobec jednej z pensjonariuszek, jutro może tak zachować się wobec ciebie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się