... ślub :) ...

TUSKA, ja kupiłam z wyprzedaży za 1200zł.
Ale były jeszcze tańsze. Te z wystaw są w ciekawych cenach
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 stycznia 2014 20:05
TUŚKA, a wypożyczenie nie wchodzi w grę?

A nie da rady bardziej dekoltu odsłonić?
Ta druga wstawiona przez Tamtam jest niezła, może dało by radę zmienić (zlikwidować) te marszczenia przy biuście?
Domyślam się, że temat przewijał się już kilka razy, ale wolę się upewnić.
Czy to prawda, że świadkowie na ślubie kościelnym nie muszą mieć bierzmowania?
Nie muszą ale w praktyce nie tak łatwo znaleźć księdza, który nie będzie widział w tym problemu.

Jak ja się cieszę, że nie chcieliśmy ślubu kościelnego  😎
Na czym mogą polegać problemy które może robić?

Podejrzewam, że gruba koperta go zadowoli. bo o co innego może chodzić  😁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 stycznia 2014 20:19

http://allegro.pl/suknia-slubna-48-52-i3882368575.html



o właśnie taki efekt mi chodziło z tym zbieraniem ramiączek
Na czym mogą polegać problemy które może robić?

Podejrzewam, że gruba koperta go zadowoli. bo o co innego może chodzić
  😁


Niestety tu już nie pomogę bo my własnie między innymi z takich powodów jak pogrubiłam nie chcieliśmy kościelnego 😉
TUŚKA  - w niektórych pasmanteriach są tego typu aplikacje http://www.jorg.net.pl/aplikacje.htm i http://www.jorg.net.pl/przody.htm,
o np.:


a z tej koronki na plecach można śmiało zezygnować i zmniejszyc ten dekolt bo chyba tam jest jeszcze sporo założonego materiału.
Spróbujcie pokombinowac coś, ale ja też bym obstawiała jednak zupełną zmianę kroju.....


edit: dodany link
[quote author=kajpo link=topic=34.msg1990418#msg1990418 date=1390594222]
Na czym mogą polegać problemy które może robić?

Podejrzewam, że gruba koperta go zadowoli. bo o co innego może chodzić
  😁


Niestety tu już nie pomogę bo my własnie między innymi z takich powodów jak pogrubiłam nie chcieliśmy kościelnego 😉
[/quote]

Ja generalnie trzymam się z daleka od Kościoła, a do kościoła wpadam tylko i wyłącznie przy takich okazjach. Będę świadkować, a jestem niewierząca. Bierzmowania nie zrobię - dla zasady 😀
emptyline   Big Milk Straciatella
24 stycznia 2014 20:30
TUŚKA, kochana, a to cywilny jest? Jeśli tak, nie chcesz pójść w jakiejś innej kreacji? Np. takiej sklepowej, krótkiej np? Czy bardzo marzysz jednak o białej długiej sukni?
.
Ja z kolei nie rozumiem świadkowania czemuś w co się nie wierzy. Jakieś to mocno abstrakcyjne dla mnie.
Ja tam nic do  ich wewnętrznych wymogów nie mam. Mam za to do hipokryzji, bo wymogi wymogami ale odpowiednia koperta często potrafi je jednak nagiąć i to mnie odrzuca.
Vanilka nie wiem jak pan młody, natomiast panna młoda jest wierząca (niekoniecznie w Kościół, na pewno w Boga). Zna moje poglądy, więc wygląda na to, że nie ma nic przeciwko 🙂
Alveaner powinnam była odmówić? Albo świadkować tylko przy cywilnym?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 stycznia 2014 20:52
Jestem ciekawa ile osob z tego watku za swiadka bralo osobe najbardziej wierzaca a kto najbliższą sercu.
JARA zacznijmy od tego, ile biorących kościelny jest naprawdę wierząca  🙂
Znam z bliskiego otoczenia dokładnie odwrotna sytuację, kiedy to ksiądz wręcz zabiegał o to, żeby ślub się odbył. I kasa tu nie miała żadnej znaczącej roli. Pan młody nie miał bierzmowania (obowiązku ponoć nie ma, ale o różnych cyrkach słyszałam) i też nie było to problemem.

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 stycznia 2014 20:55
A moze od tego ile tych najbardziej wierzacych czekalo z seksem do slubu? 😎
Oj uważaj wchodzimy na grząski grunt  😁


koniec  🚫
Ale w ogóle z tego co ja kojarzę to rola świadka na ślubie kościelnym jest symboliczna, przecież on nic nie przyrzeka. Nie musi spełniać warunków religijnych w przeciwieństwie np do rodziców chrzestnych, którzy zobowiązują się do wychowania dziecka w duchu kościoła. Zatem wymogi o spowiedzi, bierzmowaniu, czy nawet (!) chrzcie są raczej wymogami personalnymi danego księdza a nie ogólno kościelnymi czy jak to nazwać.
Jara padłam  🤣
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 stycznia 2014 21:00
Dlatego mnie bardzo irytuje o umoralnianie, że to wiara, miłość a nie biała sukienka i wesele. A sie później okazuje, że ci najbardziej wierzący pija, pala, stosują mechaniczną antykoncepcje i ogolnie seks przedmalzenski.  Normalnie zycie wedlug zasad kościoła 😀
Jara - co poradzisz 😉 jedynie tyle żeby we własnym życiu nie być hipokrytą
W takim układzie, czy świadkując na ślubie kościelnym będę hipokrytką? Będę stać i klękać wtedy kiedy wszyscy, tylko po prostu nie pójdę do spowiedzi (o nie, never!) a co za tym idzie - do komunii też nie.
W moim odczuciu nie, jeśli nie pójdziesz do komunii i spowiedzi i nie będziesz takim zachowaniem udawać katoliczki. Ale wiesz każdy ma własne morale i nie ma co się sugerować innymi. Czuj się dobrze sama ze sobą ot co. 🙂
Post Alveaner skłonił mnie do małych refleksji.

Nie będę przecież robić scen ani wić się w konwulsjach na widok wody święconej 🙂
http://fuksjowy.blogspot.com/2012/07/subtelne-i-dziewczece-suknie-slubne.html  a jakby zrobic cos takiego??chodzi mi o to ze pod piersiami dać jakiś pasek  i puścić jakiś inny materiał tak luźno jak tu jest na tych zdjeciach??tylko jaki
organza 🙂 dobrze kombinujesz z tym materiałem luźno puszczonym, tak żeby nadać zwiewności sukience
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
24 stycznia 2014 21:18
Swiadek nie musi byc wierzacy tylko chrzestny.

Tuska...no mi tez sie nie widzi ta kiecka. Tymbardziej, ze sama mialam pelna figure do slubu i naprawde wiem ze mozna troche lepiej wybrac kiecke. Ale to ty masz sie czuc dobrze w niej.

Moze jakas uzywana sie znajdzie? Na allegro szukaj jak cos. Dziewczyny sprzedaja.
Ja bym moja komus z checia za grosz oddala ale ciezko bylo sprzedac i wisi w szafie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się