matura

zoriczkowa, serio?!  😲 jak to dobrze, ja byłam biolchem i jeśli chodziło o nas to jej marzenie było takie, żeby po prostu wszyscy zdali. Z resztą i tak się nie spełniło  😁
bera7, nad Wisłą pewnie 🙂.
zonk, serio -,- Ale nie poszłam na to , dziękuję bardzo, "wolę" się nauczyć na historię bo miło by było zdać, a może nawet na 3 podciągnąć. A ją mam w dupie sama sobie zrobię próbną.
Kochani - czy u Was też ludzie popadali na polskim podstawowym?  🤔 Naprawdę???

Dla mnie hardkorowa była chemia rozszerzona, reszta ujdzie... Chyba  🤣
Czy taka bibliografia będzie ok?

Temat: Bohater tragiczny w utworach dramatycznych. Zanalizuj przykłady z różnych epok, wskazując na podobieństwa i różnice w kreacji takich postaci.

1. Literatura podmiotu:
• Mrożek Sławomir, Tango, Noir sur Blanc, Warszawa 1996, ISBN 83-86743-50-6
• Słowacki Juliusz, Kordian, Zielona Sowa, Kraków 1999, ISBN 83-86740-61-2
• Sofokles, Antygona,  Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Wrocław 1984, ISBN 83-04-01423-8
• Szekspir William, Romeo i Julia, Ibis, Poznań 2009, ISBN 978-83-61482-32-1

2. Literatura przedmiotu:
• Komorowski Jarosław, "Romeo i Julia" Williama Shakespeare'a, Wydawnictwa Szkolne    i Pedagogiczne, Warszawa 1990, ISBN 83-02-04131-9
• Nowacka Irena, "Kordian" Juliusza Słowackiego, Biblios, 2010, ISBN  83-8658-115-8
• Starnawski Jerzy, "Antygona" Sofoklesa,Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa, ISBN 1983 83-02-01418-4
• Wilczycka Danuta, "Tango"  Sławomira Mrożka, Biblioteka Wysyłkowa, Lublin 1997, ISBN 83-86581-76-X



Niestety nauczycielka tak nam sprawdzała, że w końcu nie oddała bibliografii, a przez ferie kazała plan pracy napisać :O.
Sisisa wszystko ok, machnij tytuły książek kursywą i będzie idealnie. Ja w sumie ISBN nie wpisywałam. W pracy olimpijskiej miałam, w biblio nie. Mam nadzieję, że nie będą mieli o to pretensji...
Sisisa ja osobiście w swojej bibliografii w literaturze podmiotu miała tylko autora, tytuł (kursywą) i miejsce i rok wydania. A w literaturze przedmiotu tak samo + strony, z których korzystałam. Bibliografia była sprawdzana kilka razy i  wszystko było dobrze.  😉
Przykładowo:  Sapkowski Andrzej, Narrenturm, Warszawa 2002.
                    Sapkowski Andrzej, Bereś Stanisław, Historia i fantastyka, Warszawa 2005, s. 95-165.
Aflacja, u nas kazali wpisywać ISBN. Dobrze, że mi przypomniałaś, jak już będę pisała pracę, to muszę powpisywać strony, z których korzystałam 🙂.
xxmalinaxx, a ISBN nie jest przypadkiem obowiązkowy ? Tzn. jeśli dana książka go ma. Nam kazali wpisywać.
O jeny, 3 osoby z klasy (a może nawet dwie?) zdały rozszerzoną chemię... Najlepszy wynik to 43%, także wesoło...
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 stycznia 2014 16:45
Nam kazano bez ISBN i ponumerować te podpunkty, a te duże zacząć od rzymskiej cyfry. Nazwiska pisać drukiem rozstrzelonym, tytuły kursywą - nie w cudzysłowie, po każdej pozycji stawiać kropkę. Jak w lit. przedmiotu nie podasz stron, to egzaminator ma prawo zapytać Cię z całej treści.
Zorientowałam się, że zupełnie zapomniałam o literaturze podmiotu  😵
Jutro mamy ostateczną deklarację, jestem w rozsypce i nic już nie wiem. Także jest dobrze. Choć zważając na to, że dziś nas zwolnili z powodu braku wody w szkole, mam nadzieję, że jutro też jej nie będzie i ostateczna deklaracja zostanie odroczona.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 stycznia 2014 17:00
Heval, ostateczne deklaracje to jest termin narzucony odgórnie i przypada na 7.02. Żadna szkoła nie ma prawa narzucenia uczniom, by złożyli te deklaracje wcześniej.
Swoją drogą ja dzisiaj skreśliłam fizykę.
Ja zmieniam temat prezentacji, wykreślam matmę, a biologię zmieniam na podstawę.
A ja chyba wykreślę rozszerzony niemiecki... 4 rozszerzenia to jednak za dużo dla mnie.
Ja w tym roku przerabiam maturę vol. 2, ale dopiero teraz dotarłam do tego wątku- jak cudownie ze jest nas tyle🙂 pytanie do biol-chem'ów: na co się wybieracie, w co celujecie, czyli jakie kierunki są waszym motorem, a jakie "planem B"?
Z takich złotych rad doświadczonej w bojach maturalnych: przedmioty obowiązkowe to na praaawde pikuś, nie do o lania, dacie radę😉 ale w kwestii biologii i chemii.. Ostatni dzwonek na ruszenie z kopyta i ostre powtórki!
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 stycznia 2014 18:58
Medyczny, jak nie to wszystko powiązane, położnictwo, farmacja, analityka medyczna, technologia żywienia, mikrobiologia, bioanalityka... Chyba z wyjątkiem stomy i pielęgniarstwa.
Weterynaria. Jak nie, to poprawiamy maturę 😉

EDIT
madasrabbits nie, nie jest 😉
Heval, ostateczne deklaracje to jest termin narzucony odgórnie i przypada na 7.02. Żadna szkoła nie ma prawa narzucenia uczniom, by złożyli te deklaracje wcześniej.


ej no właśnie tak myślałam i u nas też tak miało być. A teraz nagle wyskoczyli z tym, że jutro. I wszyscy mieli takie same miny:  🤔
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 stycznia 2014 12:42
Nie daj się. Jak naprawdę nie wiesz, co masz zrobić ze swoją maturą i nie będziesz mogła tego poprawić np. za tydzień, to rób dym. Nie po to jest ten termin narzucony, żeby go sobie dowolnie zmieniać.
Facella, już wszystko wyjaśniliśmy. Dziś poprawiliśmy, ale mamy jeszcze możliwość sobie coś zmienić, jak nas najdzie. Choć nie wiem, co to za różnica i czemu nie robimy tego już 7.02, ale ostatecznie nie wszystko przesądzone 🙂
Sisisa, daj znać jak będziesz. Chętnie zobaczę to wasze stadko 🙂
50% z rozszerzonej bio... Słabo  🤔 A niby 3 wynik w klasie... Ale liczę, że do maja podskoczę o dobre 20 %. Gorzej z chemią, nigdy tego nie nadrobię.
Ja dzisiaj pisałam rozszerzoną bio. O dżizas...  😵
Z serii ciekawostki: na egzaminie maturalnym nie piszcie nazw łacińskich- nigdy nie pojawiają się w kluczu (chociaż oczywiście są poprawne i powszechnie używane) więc szanowna komisja zwykle ich nie zalicza. Niestety przekonałam się na własnej skórze..
hej hej wybaczcie  🚫 ale gdyby ktoś ze Śląska szukał materiałów do matury piszcie na PW- właśnie robię porządki i nazbierało się tego trochę 😀 głównie j.polski ale jest wszystkiego po trochu.
otimo, czyli wszystkie toposy i tak dalej odpadają Oo, dziwne, nam Pani trąbi że dostać możemy za to walory

Swoją drogą jestem zła, minęły ferie a ja zrobiłam aż jedną ustną z ang.... -,- Miałam się uczyć od 100dniówki? ...
zoriczkowa: oj, przepraszam za wprowadzenie w błąd, miałam na myśli maturę z biologii. Zupełnie nie mam pojęcia jak to wygląda z innymi przedmiotami, ale jak polonistka mówi ze ma być to pewnie ma być 😉 co do lenistwa.. Nic już mi nie mówcie, tez mam załamanie ad. ilości zadań. Niby z chemii zostało mi tylko do powtórzenia pół organa, a z bio moje smaczki czyli człowiek, ekologia i genetyka ale jakoś ostatnio zmęczenie materiału daje o sobie znać- zero skupienia i wszystko robię strasznie długo! Powiedzcie, że to nie tylko moja przypadłość.. 😵
otimo, oja a już się przestraszyłam ;o
Ja 60% z biol rozszerzonej  😵 coś czuje że ciężko będzie
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 stycznia 2014 16:00
Ehhh jeszcze nie zaczęłam powtórek  🙄 10.02. matura z biologii, 12.02. matura z matmy, 14.02. ustny angielski...
74% z ostatniej matmy, ale trafiła się nam bardzo łatwa matura...
JA SIĘ BOJĘ  😲
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się