Runnersi- czyli biegaj z nami :)

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 stycznia 2014 17:44
Wrzuciłam do wątku o odchudzaniu,  ale tu bardziej pasuje. Wczorajszy trening chłopaków. 
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
04 lutego 2014 11:11
co tutaj taka cisza? 😀

Pogoda się poprawiła, bosko się biega. Do Półmaratonu Warszawskiego zostało 8 tygodni...
No własnie co taka cisza? U mnie cisza bo nie biegam 2 tygodnie, jeden tydzień z powodu mrozów, a drugi tydzień z powodu gila do pasa. Nie wiem może uda mi się coś pobiec od poniedziałku wreszcie, bo przyznam, że źłe na mnie wpływa nie bieganie, jestem mega sfrustrowana i zabijam wzrokiem.
Jakie macie plany biegowe na nowy sezon?
Ja bym chciała pobiec 16 marca dychę we Wrocławiu, zapisałam się też pod koniec marca na półmaraton wokół ślęży, ale marnie to widzę. Ostatecznie jak zdrowie pozwoli to może we wrześniu pobiec jakiś maraton? Nie wierzę, że to piszę  😲 edytka mega zazdroszczę obozu! Szkoda, że czasowo nie mogę obie pozwolić na taki obóz, bo z ogromną przyjemnością bym się wybrała.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lutego 2014 11:36
Edytka, ja dzielnie zbieram kasę, mam już połowę 😁 ale cicho, bo jeszcze przeczyta i będzie po niespodziance. 😀iabeł:

hanoverka, masz tyle fajnych biegów po drodze: na Ślężę, na Wielką Sowę, na Śnieżnik, na Śnieżkę 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
04 lutego 2014 13:48
hanoverka polecam taki obóz zamiast urlopu 😉 niektórzy przyjechali z mężami/żonami i dziećmi 🙂

go, go z maratonem!  😅

Jeśli chodzi o "starty" to pewno większość 10km w Warszawie (Orlen, Zoo, Biegnij Warszawo i inne masowe imprezy z krótkim dystansem), a poza tym Półmaraton Warszawski, Półmaraton Hajnowski (jeśli uda mi się zaklepać miejsce - rok temu się nie udało), Półmaraton Praski (z dużym znakiem zapytania) i Półmaraton w Tarczynie.

Jara bosko  💃
Edytko a dlaczego nie zastanawiasz się nad maratonem?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
04 lutego 2014 17:15
hanoverka bo żeby było zdrowo dla kości, stawów itd to chcę mieć 3-lata solidnego stażu biegowego i jakieś sensowne wyniki w półmaratonach 😉

Edit. A poza tym musze uporać sie z 10 kg nadprogramowym bagażem (na razie udało sie zrzucić 5 kg  :hurra🙂 plus popracować nad technika (a mam nad czym pracować)...

Ja już po treningu. W planie było 6 podbiegów po 150 m z przerwa w marszu. Ja zrobiłam 6 podbiegów ale Agrykola (ok. 400 m). Nogi bolą  😎
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
07 lutego 2014 08:43
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 lutego 2014 11:38
piękny Wrocław!

ja nie potrafię biegać rano, czy po południu. musi być wieczór. wcześniej bardziej się wlokę niż biegnę i w ogóle nie mam energii :/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 lutego 2014 11:39
Musi, ale tu musi być ciemno żeby się dobrze biegało 😁
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
07 lutego 2014 11:51
madmaddie ja żeby mieć moc na porannym bieganiu muszę zjeść odpowiednią kolację (tj. napakowaną w węgle) -  wtedy lecę. W przeciwnym przypadku nie ma szans na żaden sensowny bieg (chyba ze szuranie, ale to mi się obecnie w planie treningowym nie mieści).

Normalnie w Warszawie unikam dużych kolacji i dlatego biegam wieczorami (już nie mówiąc o tym, że wiczorem nie mam ograniczeń czasowych) 🙂

Kiedyś biegałam jak było ciemno, bo było mi wstyd  🤔wirek: Teraz mam to gdzieś
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 lutego 2014 12:25
to zostaje mi wieczór, bo na kolację nie jem węgli, z odchudzaniem to się nie pogodzi 😉
chciałam biegać w dzień, bo mam tu piękny las, a ostatnio wieczorem się zgubiłam na jakichś osiedlach  😵
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
10 lutego 2014 16:32
Wrocław sprzyjał bieganiu  💘 W sobotę rano mimo niewyspania, bez śniadania, ogólnie zmęczona poszłam na długi bieg. Pierwsze 3 km - dramat. A potem tak się rozkręciłam, że trzasnęłam 20 i miałam siłę na kolejne 10. Trasa była piękna, biegło się łatwo i przyjemnie. No czad  😍 Dla takich chwil się biega  😍
http://nikeplus.nike.com/plus/activity/running/detail/3024000000020658496320049901384558661316?external_share_id=2F34A0F1-3A91-4165-81A3-171DBE73136A&is_new_meta=true&fb_source=708



Bieg Ludzi Honoru Tropem Wilczym
- 5 lub 10 km w Parku Skaryszewskim 1 marca. http://tropemwilczym.pl/
Kto będzie? Ja już oczywiście zapisana  😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 lutego 2014 20:28
Wrocław sprzyjał bieganiu  💘 W sobotę rano mimo niewyspania, bez śniadania, ogólnie zmęczona poszłam na długi bieg. Pierwsze 3 km - dramat. A potem tak się rozkręciłam, że trzasnęłam 20 i miałam siłę na kolejne 10. Trasa była piękna, biegło się łatwo i przyjemnie. No czad  😍 Dla takich chwil się biega  😍

za to cenię bieganie. nieważne w jakim stanie zaczynam, po tych (co najmniej) 40 minutach czuję się dobrze [bo ja nie mierzę kilometrów, a czas 😉 ]. ostatnio nie ulegam pokusie wolniejszego truchtu momentami i jestem z tego dumna.
strasznie się cieszę, że moja chęć utraty wagi była większa, niż niechęć do biegania (swoją drogą, ogromna) i zmuszałam się przez dłuższy czas do założenia butów i wyjścia z domu.

dlaczego bieganie i czytanie jest kluczem do życia?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 lutego 2014 15:34
Dziewczyny,mam do Was pytanie.Zastanawiam się nad zakupem butów do biegania(niższa półka cenowa,ponieważ znając mnie szybko mi się znudzi)i wpadły mi w oko salomony http://allegro.pl/salomon-speedcros-3-kilka-kolorow-darmowa-wysylka-i3989861199.html co o nich myślicie?Chciałabym żeby również posłużyły mi ma zwykłe spacery i jazdę na rowerze.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lutego 2014 05:39
Speedcrossy za 159zl? Podroby owszem, ale nie oryginalne. To sa buty trailowe, nie nadaja sie do bieganis po asfalcie, nie maja amortyzcji i maja miekka gume, ktora sie sciera od asfaltu.
Za taka kase mozna kupic oryginalne Pumy.



Edit
Mam speedcrossy i po znajomości kupilam je za 307zl 😉 szkoda kasy na cos co nawet kolo oryginalu nie stalo jak mozna za ta kase kupic np pumy faasy.
JARA Dziękuję za pomoc.Ogólnie bardzo mi się podobają.Uważasz że opłaca się takie kupić chociaż do codziennego chodzenia(pisze o podróbach).
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 lutego 2014 08:32
Do chodzenia to wszystko będzie dobre, ale do lekkiego truchtania 3 razy w tygodniu, to już niespecjalnie.

Lepiej kupić coś marki Decathlon w tej cenie, ale z przeznaczeniem na biegi po asfalcie/twardej powierzchni.

***

edit. W niedzielę będą warsztaty biegowe. Info poniżej i na facebooku. Ja się wybieram. Kogoś jeszcze spotkam?  😉


Klub dla dorosłych zaprasza na kolejne warsztaty, tym razem dotyczące tematyki biegania.

Prelegenci Mateusz Jasińki, Anna Szczypczyńska i Kasia Gorlo opowiedzą o swojej pasji oraz o tym, że bieganie to nie tylko sport ale również styl życia.

W trakcie zajęć, prelegenci udzielać będą odpowiedzi osób chcących zacząć biegać lub doskonalić swoje umiejętności. Opowiedzą o swoich biegowych historiach, jak zaczynali, o swoich celach oraz o tym co daje im bieganie. Zajęcia mają charakter motywacyjny dla osób, które wahają się czy zacząć lub wrócić do biegania.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 23 lutego, o godzinie 16.00 w Fenomenalna Crepes & Cafe na warszawskim Powiślu ( Dobra 56/66, budynek BUW).

Wstęp jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy na stronie https://www.facebook.com/klubdladoroslych lub mailowo kontakt@klubdladoroslych.pl.


Patronami medialnymi wydarzenia są : Moje Powiśle, Moje Miasto Warszawa, Mowianamiescie Warsaw, Trenerbiegania.pl, PannaAnnaBiega.pl, RunTheWorld.pl, KobietkiBiegają oraz Dojrzalakobieta.pl.

Klub dla dorosłych to marka wydarzeń adresowanych dla dojrzałych odbiorców.
W jego ramach odbyły się już spotkania dotyczące między innymi fotografii czy wychowywaniu dzieci.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lutego 2014 09:20
JARA Dziękuję za pomoc.Ogólnie bardzo mi się podobają.Uważasz że opłaca się takie kupić chociaż do codziennego chodzenia(pisze o podróbach).


Nie kupuj ich nawet. Szkoda kasy. Za 160zł kupisz bez problemu oryginalne buty (no ale niestety nie Salomony, chociaż w Decathlonie były w promocji, inny model za 220zł) do biegania, w których i biegać i chodzić i tańczyć i gotować będziesz mogła 😉 Speedcrossy nie nadają się do chodzenia tzn do przemieszczania po twardych powierzchniach. Kolce się ścierają, nawet jak wychodzę w nich z domu (bo do lasu muszę przejść przez ulicę) to te kolce są na tyle miekkie, że czuję jak się pode mną uginąją, od chodników szybko się zajadą. A fajnie się sprawdzają w terenie.

W outlecie Pumy mój facet kupił sobie Pumy Faasy za 120zł i mówi, że w życiu nie miał wygodniejszych butów.

Teraz otworzyły mi się zdjecia tych butów z aukcji, którą wsawiłaś. Z tych pokazanych zdjęć to tylko całe czarne i granatowo-różowe były wypuszczone na Polskę. Ostatnio Speedcrossy były po 219zł. One nie idą z Polski tylko z Malediwów czy innego zadupia. Poza tym teraz dopatrzyłam się, że wstawione Salomony podobno są z Clima Shieldem (rodzaj membrany, która nie przepuszcza wody - nie nadają się na lato) i to w ogóle podbija cenę (rynkową tych oryginalnych)

Jak potrzebujesz butów, ale nie wiesz czy Ci się nie znudzi to kup sobie tak jak mówi Edytka jakieś z Decathlonu. Albo jak masz jakiś outlet Reeboka/Pumy/Adidasa/Nike w swoim mieście to tam.
Salomon ma tylko dwie albo trzy pary butów, które nadają się na asfalt i nie są to wbrew pozorom Mantry 😍 , które tak strasznie mi się podobają, bo mają minimalną amortyzację 😉
Jara Edytka bardzo Wam dziękuję :kwiatek:. Niestety żadnego Deca nie mam w pobliżu.Rozejrzę się w Niemieckim Intersporcie,może tam coś znajdę.Czasami mają fajne promocje.Jeszcze raz dzięki że wybiłyście mi te podróbki z głowy.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lutego 2014 09:36
Inter Sport, Go sport itp bardzo często ma fajne promocje na buty, warto zaglądać 🙂
No właśnie będę musiała się przejść.
Kilka razy w Niemieckim Realu udało mi się zakupić fajne asicsy na przecenach,Teraz uderzę do intersportu.Ogólnie bardzo mi się spodobały te salomony.W niedziele mam ur.to może jutro sobie jakieś sprezentuje 😡
Iga w Decathlonie możesz kupować on-line, ja tak kupiłam swoje "biegaczki".
mac tylko wątpię żeby wysłali mi do Niemcolandii.a intersporty mam dwa w mieście.No i wolę pierw przymierzyć 😀
polecicie mi jakieś fajne buty do biegania w cenie +/- 150 zł? Teraz mam jakieś Nike i świetnie się w nich biega (a raczej biegało) jednak są już trochę zmęczone życiem także muszę je wymienić 😉
A ja dziś byłam na zakupach i dorwałam fajne salomony z 60e przecnione na 20e 😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 lutego 2014 07:45
iga07, jakie? :>
JARA Takie jak te http://www.ebay.de/itm/Salomon-Damen-Outdoor-Schuhe-Exode-Low-Gr-38-2-3-Goretex-Trekking-GTX-/390558186299?pt=DE_Damenschuhe&hash=item5aef14fb3b tylko że wstawki zamiast czarnych obszytych biała nitką maja jakby różowe.Nie wiem czy to oryginalne buty,ale jak za ta cenę do pracy w stajni uważam że są super.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 lutego 2014 11:32
iga07, tylko żeby niep rzyszło do głowy Ci w nich biegać 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się