DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Sio   nowe wcielenie marchewki
27 stycznia 2014 15:04
asicaa239 piękny ten komplet,a futrzak, jak ze sklepu 🙂 Ciepła na jeździe życzę 🙂
wabankowa, ten większy ma 10x10cm
asicaa239 a jak cenowo wygląda?
harja dziękuję  :kwiatek:
Właśnie skończyłam robić pierwsze dwie podkładki pod owijki 40cm x 30cm  🙂
kajaa  sam polar, czy cos w srodku?
3 warstwy polaru, więc bardziej wizualne walory po zawinięciu hehe 🙂
Time W zależności od jakości futra ale do 100zł maksymalnie za sztukę.
Time chyba, że będziesz szukać na internecie to ceny zaczynaja się od 110zł
zmniejsz zdjęcie, całe forum się rozjechało  🤬
Fallada99   Back to the game!
27 stycznia 2014 21:41
Ma ktoś pomysł jak uciąć długi materiał na owijki? Żeby było równo 🙂
Witam wszystkich. Mam ogromną proźbę. Niedawno zaczęłam przygodę z szydełkowaniem. Chciałabym spróbować zrobić nauszniki. Czy ktoś mogłby mi wytłumaczyć na PW co jak robić po kolei? Znalazłam taką instrukcję, jednak nie rozumiem z niej zbyt wiele
[url=http://zapytaj.onet.pl/html_server.php?id=dd97161f63ec22113eb7b4f2f7e899f5&preview=true&referer=http://zapytaj.onet.pl/Category/010,009/2,24555178,Jak_zrobic_nauszniki_czaprak_i_owijki_dla_konia__.html]klik[/url]
Szukałam też coś na forum, ale tu tylko szczątkowe informacje. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Link rozjeżdżający stronę
kajaa  ale jak to mają byc podkłady pod owijki a nie jakies stajenne, czy ocieplacze to nie powinny być trochę grubsze?! (nie wiem pytam ja miałam podkłay takie grubsze z owata, czy czym tam w środku)

Co do owijek to najlepiej byłoby ciąćtym okrągłym nożykiem (nie wiem jak sie to fachowo nazywa ale wyglada jak nóż do pizzy😀) i przy linijce.


Co do nauszników to najpierw posiądź zdolności: łańcuszek, słupki, półsłupki, oczka ścisłe i oczka szerokie, ew. podwójne słupki, skracanie i rozszeżanie robótki.  Co do tego wzoru to on jest zajeb... prosty, choć nie na początku, bo ja sama przy nim siedziałam kilka dni zanim go nie rozszyfrowałam, jednak dla mnie nauszniki z tego wzoru jakieś chyba za duże są (mam takie odczucie), zrobiłam nawet jedne nauszniki na ich wzór ale sporo modyfikowałam.
Wabankowo, zwroc uwage ze pierwszy probnim to alcantara a drugi microfaza.
Pochwalę się swoją drugą derką 🙂
Zdjęcie trochę przekłamuje kolory: w rzeczywistości jest brudny róż i granat:
Fallada99 - rozkładasz cały materiał na podłodze, bierzez cm  (ja biorę taki z castoramy, sztywny 😀 )  układam wzdłuż materiału, sprawdzam linijką lub drugim cm czy wszędzie jest równo 10/12 cm, w zależności jakiej szerokości owijki robię. Rysuję krędą/mydełkiem linie (dlatego wygodniejszy jest sztywna miarka) wzdłuż miarki, tnę po linii i gotowe 🙂 Nożyce musisz mieć ostre 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
28 stycznia 2014 09:48
Haffek LINK!!!! Rozjechało się forum!!!
A ktos mi odp na pytanie dotyczące naczółków?
od podstaw, co jak, czym kleić, skąd skórki itp? :kwiatek:
Wpadam z kolejną wyprodukowaną derą. Specjalnie dla konia o ksywce Rudolf, renifer Rudolf na boku.
Marzyła mi się hafciarka, która jest dla mnie nieosiągalna, ale
wykorzystałam w końcu pomysł dziewczyn z naszywaniem wzorów. I bardzo podoba mi się efekt.
Time, pisałyśmy już o tym kilka razy 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 stycznia 2014 23:26
chodzi za mną uszycie dery (no bo przecież nie mam jeszcze za dużo zajęć na głowie, prawda?)
ktoś szył softshella?
[url=http://www.tkaniny.net/05-120907-0808_softshell-8.html?$category=dmscnauje0m]http://www.tkaniny.net/05-120907-0808_softshell-8.html?$category=dmscnauje0m[/url]
po starcie żeby zarzucić na spoconego konia - brzmi super
pytanie jak w praktyce 😀
smartini drogi ten softshell.. taniej wyszłoby kupić derkę chyba  👀 masz tu taniej http://sklep.orkan-tactical.pl/tkanina-softshell-k2-czerwony-greenside.html
no właśnie szukam i szukam i jakoś nie mogę na nic konkretnego znaleźć  😡
żeby nie zaśmiecać horse_art  piszę PW :kwiatek:
smartini, no ja nie wiem... po swoim ciele sądząc to softschell nie jest odprowadzający wode(pot) itd.... raczej nawet efekt sauna (mniejszy niż folia, ale nie oddycha jak np. polar, i nie wchłania wody....)
skończyłam wreszcie czaprak/pad, ale jest za mały nawet na kucyka mającego ~80 cm w kłębie... co nie zmienia faktu, że i tak jestem dumna 😀 jutro przy świetle dziennym postaram się zrobić zdjęcia nauszników, bo ja i aparat nie możemy się teraz dogadać.

doszły też materiały, w tym całkiem dobry *a przynajmniej tak mi się wydaje* polar i mam pytanie - owijki lepiej ciąć tak żeby rozciągliwa była szerokość czy długość? (było o tym pisane, że wzdłuż, ale ja zbyt niepojętna jestem żeby zrozumieć takie określenie :lol🙂

teraz będę przerabiać spodnie na bryczesy, nie ma już dla nich nadziei 😀
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 stycznia 2014 10:13
natalias143, bardzo ladny :-) . A pod jakie siodelko, ze za maly?
Ja wieczorkiem podrzucę nowe nauszniki, które właśnie kończe 🙂
zelka2303, jestem ich ekstremalnie ciekawa 😀 i chyba wlasnie takie (poza witek -owymi) chce 😀

a u mnie troche przestój, bo z materiałami problem i chorowałąm. ale zaczynam "się brać". w przyszłym tygodniu będę ćpunem klejowym haha. poniżej "horse-artowskie artemiski "😉  na czarnej srebrne i na naturalnej złote. jak przymierzyłam na kona to oszalałam 😀 oj powstanie wiele wersji czuje :P

gdzieś okolo jutra pokaże nowy pomysł - z flagą. Zorilla szykuj się psychicznie! trza pad do niego! :P

natalias143, bardzo ladny :-) . A pod jakie siodelko, ze za maly?

nie miałam wymiarów, więc zrobiłam taki na ile materiału na spód starczyło... i chyba tylko pod pas się nada 😉

wrzucam zdjęcia "nauszników" (wciąż czekają na doszycie uszu):


i szydełkowego konika:

3
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się