PSY

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 stycznia 2014 10:04
rtk, też dzisiaj jadę z kocami i z karmą. Mam nadzieje, że nic mi na ręce nie wskoczy, bo rodzice mnie z domu wyrzucą. Chociaż jak będzie coś w typie amstafa to P. może by przygarnął  👀
safie, no ja mam problemy ze wskakującymi. Zbieram wszystkie wskakujące pod koła samochodu z dróg. Mój mąż nie pozwala mi się rozglądać na boki jak gdzieś jedziemy. Ale wszystkie zostały pięknie odpasione i porozdawane po sąsiadach i znajomych.  😅

Schronisko we Wrocławiu prosiło o koce, poszewki i inne rzeczy poza kołdrami. PIszą że kołdry łapią wilgoć i zwierzętom jest jeszcze zimniej. Zastanawiam się, czy nie warto byłoby kupić styropianu do wyłożenia bud?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 stycznia 2014 10:13
rtk, ja do Katowic wiozę koce.

Nic nie mogę przytargać bo nie wiem jak Nuta by to zniosła. Ona jest lekko "stuknięta", nie każdy pies jej pasuje, na jedne szczeka, inne widzi z daleka i od razu leży z podwoziem w górze i jak kiedyś będzie brany pies to taki, którego ona wybierze  😵

Styropian to chyba za bardzo się niszczy i zwierzaki mogą go zjeść  👀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 stycznia 2014 10:31
Ale samoyed mniejszy od briarda, a ten sie super czuje u mnie w domu. Ciekawe jakie obe maja charakterki.
A briardzie jestem zakochana  😍. Ale wolalabym teraz troche mniejszego pieska.


Samojed jak wszystkie szpice/psy pierwotne są wymagające m.in. aktywności fizycznej. Są łądne, bo białe i puchate, ale no.. czas trzeba im poświęcić 😉

Rtk celujesz w wymagające albo pracujące rasy. Masz tyle czasu aby poświecić na pracę z psem?

JARA, z briardem sobie poradziłam, a wybrałam mega aktywnego i bardzo wymagającego. Poza tym chyba każdy pies potrzebuje dużo czasu, szczególnie w okresie dorastania...

jezu jezu jeeeezu
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 stycznia 2014 10:41
Zanim zauroczysz się wpuchatej kuli to napisz do paru hodowli, bo puszek okruszek to nie wszystko.
I pamiętaj, że taki samojedzik, to czesania masz spokojnie dwa o ile nie 3 razy więcej niż przy brie 😀 a i linienie...
Kąpania podobnie, żeby to to białe było.
Ale ja tez tą rasę lubię.
Serio myślisz, że wiecej niż u briarda? Myślałam, że więcej być nie może  😁 Briard ma chyba dłuższe futro i przez to się bardziej kołtuni.
Przyglądnę się jeszcze mocniej Goldenom i Colie 😉
Rtk ja się wypowiem o samoyedach bo jakoś miłością do nich nie pałam... fajne to to jak jest małe 😉
możesz poczytac trochę:
http://www.arcticchallenge.com.pl/samoyed-orasie.html

http://www.chatanga.bestinshow.pl/pol/index.html

i generalnie polecam te hodowle
Nawet nie tylko myślę a wiem 😉 (jestem fryzjerem)
Briarda włos jak jest dobrze karmiony i ma dobry gatunkowo włos, to tam się trochę pilśni jak podszerstek idzie, no i czasem spląta jak wariuje na spacerze. A tu linienie to jest hardecore.... Okrywa jak u niedźwiedzia gęsta i wyczesuj to. uhhh....
Ale! Z pewnością mniej do domu piasku przynosi. Bo łapki nieporównywalnie mnie owłosione, a i brzuch "krótszy".
Bardzo podoba mi się pies rasy scotia retriever. Ale widzę, że trudno znaleźć hodowle... Golden retrievera i labradora się boję, bo słyszałam od weterynarzy się bardzo chorowite.


Kilka hodowli nova scotia duck tolling retrieverów, zwanych tollerami, jednak w Polsce się znajdzie. 🙂 Jak nie toller, to masz jeszcze flat coated, 😉 curly coated i chesapeakebay retrievery.. jak za curly nie przepadam tak czokapiki :P są fajne, nie co "twardsze" psychicznie od innych retrieverów no i lżejsze od labków, które tak bardzo przypominają. 🙂

Co do chorób - jest tego dużo w labach i goldach bo ludzie na potęgę hodowali nie robiąc wszystkich badań i kryjąc by kryć.. bo moda. Jeżeli labek albo gold to ja bym kupiła coś z przynajmniej domieszką użytkowych linii - są lżejsze optycznie, dużo lepsza psychika no i nie ma takich problemów ze zdrowiem. Ale po takie, to raczej za granicę trzeba... kilka hodowli w pl hoduje psy pracujące, ale pochodzące z wystawowych linii. 

Briard ma średnio 62-66, to wcale nie dużo i chyba większość retrieverów jest podobnego wzrostu :p
Z mniejszych to godne uwagi są shapendoes, australijczyki, bearded colie, sheltie.


Sa mniejsze 😉 no oprócz czokapików, bo psy faktycznie do do 66m i curly bo one do 67.. ale flaty psy max 61-62 powinny mieć, suki do 58-59, goldeny teoretycznie przynajmniej podobnie 😉 labki max jakieś 56 a tollerki to już całkiem przy nich liliputki 🙂

edit. było mi dane poznać od strony pracującej psy z tych hodowli - fajne są 🙂
http://www.tollery.pl/ - hodowczyni jest założycielką working retriever klubu, szalenie fajna babka 🙂
http://www.dancingwithfire.novascotia.pl/

a tutaj masz wszystko o tollerach 😉 http://www.novascotia.pl/
No tollery to tak. A w resztę się nie wczuwałam jakoś mocno.
Ale małe różnice macie w flatach 😀
A nas to jednak są te zębatki szerokie- suka od 58 do 64 a pies od 62 do 68, plus jeszcze tolerancja w błędzie 2cm w plusie i 1 w minusie.
Nie są duże faktycznie
Psy: 59 - 61,5 cm (23 - 24 cale)
Suki: 56,5 - 59 cm (22 - 23 cale)

ale labiszony to dopiero mają malusie :P
Psy 56-57 cm (22-22,5 cala)
Suki 54-56 cm (21,5-22 cali)

Swoją drogą flaty mają problem ze wzrostem... Toska ma 58-59 zależnie jak się ustawi, więc to górna granica.. a na ringach zazwyczaj jest malutka w stosunku do innych! A psy to już całkiem.. 65 to już nie taka rzadkość  🙄 Na klubówce na Litwie był sędzia z hmmmm Danii? Równo każdego jednego psa pod miarkę. Mając dwa psy równie dobre, zdecydowanie przerośnięty dostawał za to lokaty niżej.
Załączam przykładowe zdjęcie.
Toska po lewej i jej rok starsza konkurentka. Wcale nie po jakichś wielkoludach.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 stycznia 2014 12:17
Ritka we Wrocławiu masz hodowlę goldenów Golden Gaj. Mają psy mega socjalizowane, świetnie wyszkolone, a ich reproduktor jest prawie co tydzień na wystawie i zgarnia praktycznie same 1miejsca. Homer wychował się razem z Bułą, bawią się też w tropienie, ale chyba nie tak pro jak Kcian. Ale w najbliższym czasie nie będzie u nich szczeniąt, będą po ich psie, ale w innych hodowlach.

Druga hodowla goldenów jest na Popowicach - Alius FCI. Matki są psami do dogoterapii, również tropiące. Babeczka jest behawiorystą, u niej zaczynałyśmy szkolenie. Jakoś niedawno urodziły się szczeniaki. Lepiej szukać na fejsie, bo tam bardziej akualne niż na stronie.

Jakbyś w ogóle myślała o goldenach. 😉
Goldeny świetne maja na Litwie też :P
[quote author=emi link=topic=32.msg1993420#msg1993420 date=1390849857]
[quote author=tet link=topic=32.msg1993397#msg1993397 date=1390848610]
Emi, niestety wymowka "on tak ma bo to taka rasa" jest czesta i predzej czy pozniej takie stwierdzenie pada z ust nieradzacego sobie wlas iciela. Slyszalam to o: borderze, labradorze, charcie, owczarku, cattlu, wilc aku w sumie to nie slyszalam tego od wlasciciela pekinczyka bo nie znam zadnego.
Jak pies niszczy i ogolnie ma pana/pancie w okolicach tylnych to trzeba go wychowac. Uwzgledniajac specyfike rasy.


Ale czy naprawdę za zrozumieniem przeczytałaś o czym piszę? Chyba nie za bardzo proponuję powtórnie przeczytać moje posty...  🙄

[/quote] przeczytałam, twoja wersja o tyle się różni, że dodajesz kwestie wieku. Jeżeli pies niszczy, wyje, skacze z okna itp to własciciel sobie nie radzi, bez wzgledu na wiek psa, rasę, płeć i stan fizjologiczny. Pies roboczy po odpowiedniej dawce pracy nie wyje i nie demoluje tylko spi. A dawke pracy dobiera się wg wieku, rasy i stanu fizjologicznego, moze jedynie płeć jest obojetna. Dotyczy to też szczeniat. Zmęczone-spią.
[/quote]

Nie zgadzam się z Tobą, tzn generalizując tak, ale nigdy  nie zgodzę się ze stwierdzeniem tyczy się to każdej rasy, każdego psa. To dziwne, że jako osoba związana z psami zawodowo nie zdajesz sobie sprawy z tego, że  są psy nie mieszczące się w żadnych z Twoich standardów.  Nie mieszkałaś nigdy z wilczakiem prawda? nie obserwowałaś w sposób ciągły jak obcują ze swoim ludzkim stadem? jak się komunikują, jak szybko uczą pewnych zachowań a inne mają "w pakiecie", jak są silnie związane ze "stadem", jak wykorzystują najmniejszą ludzką słabość, jak odczytują ludzkie emocje i jak są cholernie inteligentne i na każdym kroku z tej inteligencji korzystają? To rasa, która powstała przez skrzyżowanie z wilka z owczarkiem a ponieważ geny wilcze są "silniejsze" to przebijają się nie tylko w kwestii wyglądu ale również temperamentu i szeroko rozumianego charakteru / Owszem są hodowle które promują cechy ONów, ale to inna bajka i nie będę teraz rozwijać tego tematu, bo chce tu mówić o typowym wilczaku/. I żeby było jasne, nie uważam żebym miała przez to wilka w domu- w końcu da się z wilczakiem żyć. Raczej mieszankę wilczo-psich cech, bardzo dobrze oddał to jeden z najbardziej cenionych i doświadczonych hodowców i sędziów rasy Oskara Dora na którego stronie internetowej widnieje motto "vlcak to ne je pes, to je vlcak"  🤣

Moje pytania do Ciebie: jaką dawką  i jakiego rodzaju pracą obdarzyłabyś zatem młodego wilczaka, żeby po wyjściu właścicieli nie zrobił rozpierduchy w domu skoro lek separacyjny mają w genach a w kwestii wytrzymałości kondycyjnej są "nie do zajechania"(w przeciwienstwie do wlaściciela  🤣 )?   😤
I co poradziłabyś na gryzienie po twarzy i rękach przez szczeniaka?

edit:
dopis- gdyby Twoja teoria była prawdą to musiałabym powiedzieć wszystkim znajomym wilczakowcom, że  natychmiast powinni oddać swoje psy bo sobie z nimi nie radzą  🙄  albo hodowcom, że powinni zaprzestać  hodować bo nie ma ludzi którzy by sobie z wilczakiem poradzili  😉
Mojej kursantce rodzą się goldki teraz  w weekend. Chyba nie jakieś profi wystawowe, ale na pewno zdrowe psychicznie matka pracuje w dogo) i w miarę zdrowe nie lubię pisać, że zdrowe, bo to co się teraz z tymi psami dzieje, to jakaś masakra- ale jej nie chorują a i nikt ze znajomych nie narzekał nigdy na jej psy).
Nawet nie tylko myślę a wiem 😉 (jestem fryzjerem)
Briarda włos jak jest dobrze karmiony i ma dobry gatunkowo włos, to tam się trochę pilśni jak podszerstek idzie, no i czasem spląta jak wariuje na spacerze. A tu linienie to jest hardecore.... Okrywa jak u niedźwiedzia gęsta i wyczesuj to. uhhh....



I tak samo jest u retrieverów :P Wbrew pozorom ilość gubionego futra nie zależy wcale od długości. Flat ma długo włos, ale bez podszerstka i duuużo dużo mniej się z nich sypie niż z labradorów czy goldenów. Wbrew pozorom curly coated mimo "pudekowej" szaty 😉 bardzo mocno linieją i hmmm średnio ładnie pachną. 😉 Z relacji właścicieli.

ps. jakby interesowały flacie dzieci - to w tej hodowli jest bardzo fajne skojarzenie. Toski pół siostra ze świetnym użytkowym psem - BLACK WITCH Raining Dog x I'M SO COOL Black Brianta.
Jest też genialny z charakteru itd piesek w hodowli koło Ostrawy, więc blisko naszej granicy z Czechami, ale jeżeli dobrze kojarzę, to nie do hodowli - zeszło tylko jedno jąderko.. ma jeszcze czas, możliwe, że zejdzie ale to się okaże za kilka miesięcy. Szczeniak ma świetny charakter i temperament, papier świetny i "zdrowy" o tyle o ile rodzice mieli robiony rząd badań. Tego we flatach na szczęście hodowcy poważani pilnują... szkoda tylko, że i tak 100% pewności i tak nigdy to nie zapewni 🙁

http://www.brianta.com/wp/?page_id=2737

k_cian ale różnica pomiędzy Twoja Toską a tą drugą panną  😲  Długością ciała są chyba zbliżone ta druga  po prostu ma dłuższe nogi przez co wpisuje się w "kwadrat". Z ciekawości spojrzałam we wzorzec niestety jest dość enigmatyczny   😉
Ano różnica spora 😉 Toska jest bardzo hmmm "klasyczna" 🙂 Zresztą sędziowie to docenili już nie raz.
Z ciekawości - co tak enigmatycznego jest we wzorcu?  😀
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
28 stycznia 2014 14:40
ushia, datę sterylizacji mamy już umówioną i robimy ją przed pierwszą cieczką, chyba, że dostanie w trakcie oczekiwania na operację, no to wtedy już nic z tym nie zrobię 🙂 Weterynarz zadecydował, że na razie ma dostawać przez następne parę dni Royal Canin Junior, gdyż taką dostawała w schronisku, za parę dni stopniowo mogę ją przestawiać na inne jedzenie. Oprócz tego dostaje witaminy. O barfie muszę jeszcze poczytać, gdyż trochę się tego obawiam, jednak w sumie to to nie głupie jest, a w większości przypadków przyjmuje się całkiem nieźle.

wistra, RaDag, dzięki dziewczyny za opinię o szelkach, w takim razie zostajemy przy obroży.  :kwiatek:

Ogólnie panna przyjechała jakąś godzinę temu do domu, w aucie grzeczna, po wyjściu również, ale próbowała wskoczyć na ręce, no ona nie będzie dotykać tego strasznego, białego puchu  😁 (u niej w schronisku odśnieżone do gołej ziemi, ale oczywiście nie dałam się, przerażona, bo przerażona, ale do domu doszła sama) Szybko sobie wyczaiła swoje miejsce, niedaleko kominka, blisko kuchni, wyjścia do ogrodu, tak dosłownie pomiędzy tymi trzema najważniejszymi rzeczami. 😁 Wszystko ją cieszy, a fajnie pachnące rzeczy końskie są najlepsze. Zobaczymy, jak będzie dalej. Jestem w niej zakochana po uszy. 🙂 A zdjęcia wrzucę wieczorem, jak się trochę uspokoi.
[quote author=k_cian link=topic=32.msg1994410#msg1994410 date=1390919447]
Ano różnica spora 😉 Toska jest bardzo hmmm "klasyczna" 🙂 Zresztą sędziowie to docenili już nie raz.
Z ciekawości - co tak enigmatycznego jest we wzorcu?  😀
[/quote]

po prostu jakiś taki mało precyzyjny mi się wydał. Na przykład:

Wielkość:
Preferowana wysokość:
Psy: 59 - 61,5 cm (23 - 24 cale),
Suki: 56,5 - 59 cm (22 - 23 cale).

I nie ma nic o tym czy sylwetka ma się wpisywać  kwadrat czy w prostokąt  🙂
a skoro już temat różnych hodowli się rozwinął to czy możecie mi polecić jakąś hodowlę Parson Russel Terrierów bądź Jack Russel Terrierów ?  🙂
ushia   It's a kind o'magic
28 stycznia 2014 15:27
polecacie jakies fajne i niekoniecznie drogie oleje?
przedostatnio byl brita, ostatnio fatromega, chwilowo roslinny leci

moze sa jakies miksy zawierajace wiecej niz jeden rodzaj?

taa, jasne ze sa, ale nie spelniaja warunku nr 2 😉
http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=13184&cat=128

o, i dla fanow legalizacji:
http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_specjalistyczna_alternatywna/skora_siersc/olej/32453#more
a skoro już temat różnych hodowli się rozwinął to czy możecie mi polecić jakąś hodowlę Parson Russel Terrierów bądź Jack Russel Terrierów ?  🙂

http://www.gangstaff.eu/jack_russell_terrier/index_en.html

Odcinek w którym Cesar próbuje swoich sił w pracy z psami skrzyżowanymi z wilkami. To tak do rozmowy na temat trudnych psów 🙂
W schronisku we Wrocławiu jest piękna 3 letnia suczka wyżła. Bardzo chuda i po starciu z samochodem (wypadło biodro, ale już chodzi), ale jest dalej piękna!
Ma cudowny różowy nos i przytula się do każdego, kto się pojawi. Może znajdzie się tu ktoś, kto by wziął?
A to fakt, że zbyt precyzyjny to on nie jest.. teraz w Anglii wydany został rozszerzony wzorzec z komentarzem, że tak powiem. Generalnie w prostokąt się wpisują, ale też bez przesady. Lędźwie ma być krótkie i dość mocne.. Generalnie powiedzenie jest takie, że flat ma mieć wszystko średnie. 😉 Nie może być zbyt lekki ale też niepożądane jest by był ciężki, kątowanie też średnie, kość również.. 😉 Pojęcie bardzo względne hehe.
Znajoma studiująca w Krakowie pisała mi o flacie do oddania.
Dość enigmatycznie to opisała, ale suczka jest żywiołowa, wymagająca jeśli chodzi o ruch (być może po prostu obecni właściciele nie przewidzieli, że pies potrzebuje w ogóle jakiegokolwiek ruchu poza ogrodem), 1,5 roku, ma rodowód (nie wiem jaka hodowla, bo znajoma w ogóle nie psia i ciężko jakieś info konkretne od niej wyciągnąć...).
Właściciele ją chyba od kogoś dostali i nie ogarniali jej potrzeb, do tego w ubiegłym tygodniu mieli ponoć pożar w domu, więc szukają nowego domu dla psa na cito.

Jeżeli by ktoś był zainteresowany, to mam nr telefonu, ponieważ jestem pośrednikiem pośrednika i niewiele tak naprawdę wiem, ale szkoda psa w tym wszystkim  🤔
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 stycznia 2014 17:00
ushia, jest mieszanka oleju roślinnego i zwierzęcego 😉 butelka kosztuje ok 50zl, ale nie daje sie tego dużo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się