Stajnie w Warszawie i okolicach

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
28 stycznia 2014 10:11
ŁAWRA : Lonżownik - OK, padoki - śniegu dopadało, więc nie jest źle, konie chodzą, Plac zewnętrzny - można zaryzykować

KLUCZ : hala - OK, padoki - j.w., Plac zewnętrzny - j.w.

DUCHNICE : hala - OK, lonżownik - gruda, padoki - j.w., Plac zewnętrzny - nieczynny
Dziewczyny dzięki za info 🙂
aga320 a co oznacza z leczeniem?
Dziewczyny dzięki za info 🙂
aga320 a co oznacza z leczeniem?

Cedryk zapraszam na Pw
ktoś zna tę stajnię ? https://www.facebook.com/StajniaCzarciaPodkowa

I czy ktoś słyszał o stajni Walor przy kampinosie ?
emptyline   Big Milk Straciatella
28 stycznia 2014 19:50
Hmm, a TO co jest? Pierwszy raz słyszę o stajni Złoty Koń.
Widzę właśnie że pani A.L się przeniosła..  🙄 Z tego co wiem, nie lubiły się z instruktorką z Ostoi, tym bardziej, że plotkowała o niej (o A.L) przy obcej osobie jaką byłam ja i mówiła, że ona uczyć nie umie, że jak chce się mieć zero postępów to do niej się zapisywać i takie tam..


Ale w Złotym Koniu nie masz jeszcze pensjonatu.


I czy ktoś słyszał o stajni Walor przy kampinosie ?


W Walorze aktualnie komplet.
emptyline   Big Milk Straciatella
28 stycznia 2014 20:09
dar, na stronie mają ofertę pensjonatu (inna sprawa, że strona średnio działa), a to kto się z kim lubi mało wnosi do dyskusji. Interesuje mnie raczej co jest w tej stajni, jak to wygląda etc.
CHOJNOW - hala - OK. namiot/lonzownik - OK. Karuzela - w miare, konie chodza. Plac zewnetrzny - nieczynny. Padoki - zasniezone, ale widuje tam regularnie jednego konia i jak jest ciut cieplej - zrebaki.

Poza tym w stajniach ok, czesc socjalna od paru dni dogrzewana roznymi wynalazkami - zrobilo sie przyjemnie. Parking i dojazd regularnie odsniezaja plugiem. W sumie lepiej sie teraz dojezdza, nie czuc tych koszmarnych dziur na obu dojazdach.
W tekście tabela się już mocno rozjeżdża, toteż aktualizacja warunków infrastrukturalnych mazowieckich ośrodków zimą w poniższym obrazku.
To jeszcze dam informacje o lonzowniku w siedliskach - jest okej. Normalnie sie uzywa. A padoki, zamknięte. Ze względu na podłoże, ktore jest straszne i pogodę.
emptyline   Big Milk Straciatella
29 stycznia 2014 13:02
Wiem już coś o tym Złotym Koniu (swoją drogą wydaje się być bardzo blisko Ostoji). Cena pensjonatu 750zł, boksy angielskie, ponoć jest hala, 3 ujeżdżalnie, karmienie 3 razy dziennie, 4ha padoków. Ciekawe jak to wygląda. Żeby nie było, stajni nie widziałam na oczy, żadna to reklama, nie wiem co to za miejsce.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
29 stycznia 2014 13:23
Ato nie jest jakos z ostoja polaczone?
emptyline   Big Milk Straciatella
29 stycznia 2014 14:11
No właśnie też się nad tym zastanawiam, z tego co widać po szczątkowych zdjęciach, wygląda na to, że w Ostoji są teraz dwie działalności?
Byłam w Złotym Koni, jak jeszcze hali nie było, dosyć niedawno. Stajenka mała, angielska, nie wiem gdzie te 4 ha pastwisk tylko (chyba, że coś dodzierżawione dodatkowo). Ogólnie zapowiadała się ciekawie, ale cena z halą miała być wyższa, 1000 zł.
emptyline   Big Milk Straciatella
29 stycznia 2014 14:23
Lutien, ale to jest osobny twór, nie część Ostoi?
Z tego co widziałam to jest osobno, nie połączona w żaden sposób.
No właśnie też się nad tym zastanawiam, z tego co widać po szczątkowych zdjęciach, wygląda na to, że w Ostoji są teraz dwie działalności?


Zdecydowanie osobna działalność 😉 i bardziej nastawiona na rekreacje niż pensjonat  😉

To też słyszałam od właścicielki, podobno tylko jeden boks miał być "pensjonatowy", reszta to boksy dla koni rekreacyjnych.
ciekawe tylko czy taka stajnia się utrzyma jeśli miałaby być nastawiona na rekreację jedynie, bo jeden boks dla pensjonariusza to raczej nie ratuje sytuacji, tym bardziej w zimę, uwzględniając w to również wypłatę dla instruktora..  🙄
emptyline   Big Milk Straciatella
29 stycznia 2014 17:32
Lutien, z miala którego dostałam, wynika, że jednak jakiś pensjonat jest. 🙂
Możliwe, że coś się zmieniło. Jak ja pytałam to miał być tylko jeden boks pensjonatowy, a stajnia miała być nastawiona na rekreację. Może rekreacja nie wypaliła.
emptyline   Big Milk Straciatella
29 stycznia 2014 21:07
Lutien, Podjadę w wolnej chwili i zobaczę. Nie mój rejon w sumie (chociaż mam jakieś 14km z domu tam), ale zaciekawiło mnie to. 🙂
ktoś zna tę stajnię ? https://www.facebook.com/StajniaCzarciaPodkowa


Ja tylko ją znam z kontekstu kolegi, który ją zakładał, ogólnie plac jest jako taki, duuuuzo łąk i tereny cena jesli dobrze pamietam Artur mówił, że koszt pensjonatu 450 złoty.
Co do Złotego Konia to Anka została wyrzucona z Ostoji i po dogadaniu się z właścicielami ziemi obok ostoji tam otworzyla działalność. Łąki z tego co orientuje się przejmuje od Marca z Ostoji- te które były przez Sułkowskich dzierżawione, na jakiej zasadzie nie wiem. Na wiosne ma bodajże stawiać większą stajnie, gdzie ma być pensjonat, czy to prawda? Nie wiem, takie plotki po ostoji łażą 🙂
Tak, też takie plotki słyszałam, że ma dobudowywać stajnię i przejąć łąki po Ostoii. Czyli łącznie będzie ponad 5 ha. Plus place do jazdy i hala, która już stoi.

Nie wiem jakie są/będą warunki cenowe.
Natomiast jestem wręcz pewna, że warunki dla konia będą dobre. Ania wszystko robi z głową.

W ogóle jestem pełna podziwu, w jak krótkim czasie to wszystko stanęło. Do tego wygląda to na prawdę solidnie. Ja jej życzę powodzenia.
Pokazała, że chcieć znaczy móc.

A Sułkowski się już tylko może wściekać, bo chciał Ankę udupić, a sobie poradziła rewelacyjnie.

Jak ktoś jest ciekawy, kiedy stanie druga stajnia i jakie będą warunki, najlepiej zadzwonić do Ani lub podjechać.
Czy Nowa Stajnia w Zawadach koło Kampinosu jeszcze działa? Strona nie chodzi, a jak przejeżdżałam zanim spadł śnieg to pastwisko było zaorane.
Kontynuując wątek warunków zimowych w pensjonatach mazowieckich, na podstawie Waszych informacji, ranking przedstawia się jak w tabeli poniżej.

Przy czym, do określenia ilości punktów przyjęłam następujące wytyczne:

OK                1
[hr]OK, ale...      0,75
[hr]w miarę        0,5
[hr]brak info[font=Verdana]*[/font]     0,25
[hr]nieczynne     0


*Niezależnie, czy jest rzeczywisty brak infrastruktury (np. w pensjonacie nie ma karuzeli, etc.), czy też to jedynie brak informacji.

Przy identycznej ilości punktów, pensjonaty umieszczone są alfabetycznie.

Jeśli ktoś chce dodatkowo coś zgłosić do modyfikacji/uzupełnia, to bardzo poproszę (może być na priv).
Mam nadzieję, że zestawienie jest przydatne 🙂
Jak tak wgłębiłem się w tabelkę, to w Iskierce właściwie powinienem napisać Plac zewnętrzny: "OK po śniegu da się jeździć". Przepraszam za nieścisłość. U nas jest duża hala i rzadko kto w tą pogodę wyjeżdża na plac, niemniej jednak przy spokojnej słonecznej pogodzie, dziewczyny jeździły po placu i nie było problemów. Reszta bez zmian. Za największy i naprawdę uciążliwy minus można wpisać brak ciepłej wody w myjce.
Jak tak wgłębiłem się w tabelkę, to w Iskierce właściwie powinienem napisać Plac zewnętrzny: "OK po śniegu da się jeździć". Przepraszam za nieścisłość. U nas jest duża hala i rzadko kto w tą pogodę wyjeżdża na plac, niemniej jednak przy spokojnej słonecznej pogodzie, dziewczyny jeździły po placu i nie było problemów. Reszta bez zmian. Za największy i naprawdę uciążliwy minus można wpisać brak ciepłej wody w myjce.


Założyłam, że "po śniegu da się jeździć" jest równe "OK" i 1 pkt jest w obu przypadkach, toteż niczego to nie zmieni w rankingu. Jakoś nie wydaje mi się, żebyśmy spotkali się z choć jednym pensjonatem, w którym zimą plac zewnętrzny jest odśnieżany. Gdyby jednak tak się zdarzyło, to za odśnieżony i przygotowany plac zewnętrzny będzie 1,25 🙂. Ale dziękuję za czujność rewolucyjną i informację  :kwiatek: .

Co do ciepłej wody na myjce, to myślę, że wykracza to poza zakres danych przyjętych do tego zestawienia. Może kiedyś pokuszę się o ranking warunków pensjonatowych w stosunku do ceny 😉

Co do ciepłej wody na myjce, to myślę, że wykracza to poza zakres danych przyjętych do tego zestawienia. Może kiedyś pokuszę się o ranking warunków pensjonatowych w stosunku do ceny 😉



To byłby ciekawy ranking.
Ale pracy przy nim ogrom. Bo kto by sprawdzał rzetelność informacji?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się