Ciężko sprzedać, ciężko kupić- Wasze refleksje o handlowaniu końmi



tego - prawie rocznego - kupiliśmy za niecałego tysia, z pełnym papierem



ten też papierowy, za 500zł, ale nie pamiętam jako 2- albo 3-miesięczny, z matką

ogierki małopolskie tak u nas (okolice krakowa) chodziły. bo na dotację rozmnażane, tylko klaczki w cenie były. nie wiem, jak teraz ceny się kształtują, bo dawno nic nie kupowałam
heh to widze, ze jak ja mam zamiar wolac za odsadka (ewentualnie do 1 roku) po 3 000 PLN to tak mi pokarza  🤔wirek:

Esencja, niekoniecznie. Zależy, jaka matka, jaki ojciec, jak jest zbudowany. Jeżeli umiesz sprzedawac, to 3000 to jest całkiem rozsądna suma za takiego "średniaka"

To co to za odsadka masz do sprzedania? Masz zdjęcia/filmik? Jakiś rodowód?
A to jestem zainteresowana handlem, ale za taka cene to kupie.
Moze jakies namiary?


Pierwsze lepsze ogłoszenie z tablicy
http://tablica.pl/oferta/sprzedam-zrebaka-8-o-miesiecznego-ogier-CID103-ID4qZMh.html#1ed6a30495

heh to widze, ze jak ja mam zamiar wolac za odsadka (ewentualnie do 1 roku) po 3 000 PLN to tak mi pokarza  🤔wirek:

I znów kłania się pochodzenie i budowa - mozna kupić konia za 500 zł, można i za 1 000 000 Euro...  😉
to nie jest wdzięczny rynek
ale może akurat dobrym marketingiem znajdziesz nabywców
jak pisze ikarina czy _Gaga - pochodzenie pochodzeniu też nierówne
Ikarina zdjecia bede mogla Ci dac rentgenoskie, bo go jeszcze faktycznie nie ma  😀

Matka... Nigdy zadne zawody. Ale skacze bardzo ladnie.  A ojciec... Znasz moze ogiera Powoj ?

Orientuje sie jak sie w przyszlosci dorobie na tym 🙂
a papier matki? bo sama męska strona trochę mało, no i Powój średnia półka.
też nie przewidzisz, czy ciąża się zakończy pomyślnie, czy zdrowo wyrośnie... gdybać można
A papier matki NN :emot4:
Esencja po pierwsze nie robi siezdjęć RTG płodu 🤔 - można co najwyżej USG zrobić 
Po drugie z matki NN i ogiera z raczej dolnej półki (żadnych osiągnięć) to odsadka za 3 000 zł nie otrzymasz
Nei rozumiem też krycia NN z zamiarem sprzedaży... Ciężko dziś sprzedać papierowe odsady, ba ciezko sprzedać papierowe dorosłe konie , a co dopiero odsadzone NNki??
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 stycznia 2014 12:37
Żeby potem jęczeć, że biznes taki zły.
zulu   późne rokokoko
30 stycznia 2014 12:38
[quote author=_Gaga link=topic=8233.msg1996758#msg1996758 date=1391083912]
Pierwsze lepsze ogłoszenie z tablicy
http://tablica.pl/oferta/sprzedam-zrebaka-8-o-miesiecznego-ogier-CID103-ID4qZMh.html#1ed6a30495
[/quote]

ale inbred 🙂 z innego ogłoszenia wynika, że rodzice to córka pokryta własnym ojcem.

heh to widze, ze jak ja mam zamiar wolac za odsadka (ewentualnie do 1 roku) po 3 000 PLN to tak mi pokarza  🤔wirek:

Wszystko zależy od źrebaka i klienta tak naprawdę, jako przykład mogę powiedzieć że sprzedałam ogierka odsadka NN (bez udokumentowanego pochodzenia) za więcej niż 3 000 zł. Kluczem tutaj była maść - cremello.
Orientuje sie jak sie w przyszlosci dorobie na tym 🙂


Na hodowli ciężko się dorobić, tymbardziej od klaczy NN.
Gaga powoj jakies tam osiagniecja ma. Ale dokladnie nie powiem bo mam skleroze.
W skokach i to nawet dobre.

dobra dobra USG  ;D
A co do masci to gniadosz bedzie 🙂
Wiec nic specjalnego wplywajacego na cena
Powój był polecany na wielkopolskie klacze z uwagi na pokrój. Dał kilka niezłych koni, ale na dobrych klaczach...
Warto zapoznać się z ogierem, potomstwem i osiągnieciami przed kryciem... chociaż w takiej hodowli to w sumie żadna różnica...
Dobrze sie zapoznalam juz dawno wybralam i potomstwo tez ogladalam.

A to ze maka uzdolniona nie ma zadnego najmniejszego znaczenia jak chodzi bo przeciez ma NN to smiec ?!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 stycznia 2014 13:28
Esencja, uzdolniona? A co chodzi? DR, GP? Ach, zapomniałam, nic =)
Strzyga matka nie chodzi DR ale mogłaby chodzić, a potencjalny kupiec odsada nie zapłaci 3 tysiów, chociaż mógłby zapłacić  😉

Dziwi mnie tylko, że się trakeniarze nie burzą, że sięPowoja na NNki kładzie...  🤔
A z reszta jeszcze musze zerknac co ona tam ma.

No kobyla bardzo duzo umie, stepowac umie, nawet teraz klusowac umie to moze do GP pojdzie
To nie wiesz nawet jakie masz konie (co mają w papierach)?  😲

Daj sobie spokój z sarkazmem - pytałaś o możliwość sprzedaży odsadka za 3000 - wszyscy piszą że z takim pochodzeniem oraz brakiem osiagnięć rodziców czy choćby "modnej maści" nie masz szans... i tyle
Sama piszesz, że klacz nie chodzi sportowo to po cholerę sarkazm?  😲 szczególnei tak kretyński
każdy koń "umie" stepować kłusować i galopować...  🤔wirek: jeźdźca nijak do tego nie potrzebuje
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 stycznia 2014 13:43
Esencja, wiesz... możesz sobie tutaj teraz żartować, ale to Ty będziesz utrzymywała odsadka i kobyłę, nie ja 😀 więc.. joke's on you 😀
Strzyga wygląda na to, ze klacz jest źrebna wirtualnie
W ogóle coraz bardziej odnoszę wrażenie, że stajnia Esencji też jest wirtualna  😉
Oj tak tak ja wiem.
Gaga? Strzywa no co wy to ten "kazdy" kon co sam umie i stepowa i klusowa i o matko nawet galopowac bez jezdzca sa tak uzdolnione ze GP to dla nich pikus.

🤔wirek:


Rzucilo mi sie w oczy kiedys ogloszenie o oksadkach arabskich w bardzo dobrej cenie i nie moge wylukac  🤔
Nie pamieta moze ktos czegos takiego?  🙂

A to ze maka uzdolniona nie ma zadnego najmniejszego znaczenia jak chodzi bo przeciez ma NN to smiec ?!


Widzisz, Esencja, PRAWDZIWY hodowca nie zwraca uwagi na ogiera, ale na klacz - to ona przekazuje lwią częśc charakteru i innych pożądanych cech. Jeżeli kobyła nie daje rady skoczyc czegokolwiek powyżej metra, to chocbyś pokryła samym For Pleasure, chocby skały sr*ły potomek będzie miał problemy z głupią N-ką.
Poza tym - jeżeli papier cały jest w NN-ach - skąd wiesz, czy przypadkiem nie kryjesz kobyły jej ojcem? Różne rzeczy mogą się zdarzyc 😉
Ikarina pojecia nie mam czy ojcem nie kryje.

Skakac kobyla skacze luks  🙂
Jak ja na padoczku zostawie sama to sekunda i jej nie ma  🍴
A jak z innymi stoi to ani mysli sprzeskoczyc
ja odpadam. ignor
Esencja, ale nie rozumiesz, że pojedynczy skok na padoku bez jeźdźca, a pokonanie parkuru 12 przeszkód 120cm o bardzo ciasnych najazdach i wymagających odległościach to ma się do siebie jak nauka alfabetu do napisania "Inwokacji"?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 stycznia 2014 14:28
Esencja - idź sobie.

Nooo raczej 😀
Przeskakuje wszystkie ogrodzenia ale to nic z tym co piszesz.
Rozumiem rozumiem.
Szczerze skakac na niej baardzo malo skakalam.
Luzem 120 tak, poprzeczki nigdy jej nie podnosilam wyzej, a i z jezdzcem tyle nie skakala.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się