Dzisiaj na obiad ...

a u mnie dziś halibut w sosie z mango, obłęd 😎
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 stycznia 2014 21:09
mery, o kurczę, uwielbiamy mango! Byłabyś tak wspaniała i podrzuciła przepis???
Kochana, toż to prościutkie! 🙂 przepis z diety mojej kolezanki, bo też się chwilowo dietuję!
<w oryginalnym przepisie jest łosoś, ale łososi teraz brak, więc u mnie był bez-ościowy halibut ;D >

Łosoś z sosem z mango [ 1 porcja]: filet z łososia porcja ok. 150g lub innej najlepiej morskiej ryby, sok z cytryny, sól, pieprz, estragon, czosnek, 1 łyżeczka płatków migdałowych; sos: ½ dojrzałego mango(miękkiego), 1 mała posiekana dymka, 1 łyżeczka oliwy z oliwek, sól, pieprz. Łososia natrzeć przyprawami i wstawić do lodówki na 1h (jeśli jest czas), przygotować na parze lub w piekarniku Sos: mango pokroić na kawałki i poddusić na małej ilości wody z posiekaną dymką, przyprawić kurkumą, pieprzem.
gotowanie dla siebie na głodnego jest bez sensu
zanim skończyłem najadłem się chlebem z rzodkiewką  🙄
kluski śląskie z gulaszem  😀iabeł:
Babcine pierogi z kapustą, przywiezione przez dziadka aż z mojego rodzinnego świętokrzyskiego... Mniam!
Kurczak z okrą z greckiego przepisu.
Zupa z soczewicy z grzybami, a na deser muffinki z czerwonej fasoli z daktylami.
Kopytka
Karkówka w sosie własnym, kluski śląskie i ogóreczek kiszony  😉
Spalony schab z pieczarkami kufa mać.
Lasagne - nie chwalac sie wyszla cudownie nasaczona i mieciutka 😀 jednak duzo beszamelu robi swoje😉
U mnie dzisiaj puree ziemniaczane z kapustą kiszoną 😍
Odkryłam kapustę kiszoną na nowo 🏇
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 stycznia 2014 16:52
U nas "dni batata", pierwszy raz kupiliśmy to warzywo. Wczoraj frytki z batatów (pieczone z oliwą i pieprzem kajeńskim), buraczki i karkówka duszona z cebulą. A dziś puree z batata, kotleciki z indyka i... znów buraczki plus po ogórasie kiszonym. Yum!
Bardzo pieprzny krem z ziemniaków 🙂 Rozgrzewa.
U mnie dzisiaj bataty i papryka 🙂
Coś u Ciebie ostatnio zdrowe odżywianie w modzie 😉

U mnie szaszłyk z kurczaka i cukinia z imbirem i rodzynkami.
Lena, u mnie takie jedzenie króluje prawie dwa lata 🙂 Podziel się przepisem na cukinię, brzmi obłędnie! 😍
U mnie dzisiaj puree ziemniaczane z kapustą kiszoną kocham
tzw ciapkapusta 😉
Lena, u mnie takie jedzenie króluje prawie dwa lata 🙂 Podziel się przepisem na cukinię, brzmi obłędnie! 😍


Przepis znalazłam tutaj:
http://www.wielkiezarcie.com/recipe24958.html

tylko, że ja bezcukrowo-beztłuszczowa, więc słodzę stewią i nie dodaję masła. Imbir za to zawsze świeży, no i koniaku w życiu w domu nie miałam, więc też nie dodaję 🙂
Na talerzu chłopa okrutnie ostre dwa burritos a u mnie mieszanka sałat z awokado, camembertem, pomidorami, cebulą, bekonem i grzankami podane z sosem balsamicznym. Matko kochana, dawno takiej dobrej sałatki nie jadłam!
Mąż mnie załatwił.
Przyniósł mi do domu polędwicę wieprzową i mówi, że chce to jeść. Tyle, że ja w życiu wieprzowiny nie robiłam. U mnie w domu też jadło się inne mięso.
W dodatku wczoraj mnie zawstydził i zrobił z polędwicy medaliony z sosem z gorgonzoli  👍.

A ja dziś ja muszę coś z tej wieprzowiny zrobić. Mam czas do 19. Co jest łatwe i dobre?
Kuszą mnie placki - http://www.przepisy.pl/przepis/placki-po-zbojnicku#zaawansowana/m:8/t:54
Możesz zrobić roladki. Albo jedną długą, albo kilka małych. Ja nadziewałam polędwicę serem feta, suszonymi pomidorami i czarnymi oliwkami, a samo mięso smarowałam zielonym pesto. Zapiekasz w piekarniku. Nadziewałam też żurawiną skręconą z orzechami włoskimi, jak masz siekacz, to szybko idzie.
Ekstra! Zrobię jutro, bo zabieram się dizś za placka ze śmieraną 🙂 http://smakalajzyt.pl/placek-po-wegiersku/
A możesz napisać jakie temperatury i czasy w piekarniku? Słaba ze mnie pani domu..
Żurawinowe nadzienie jeszcze traktowałam łyżką miodu lub oliwy, w zależności, czy jadł z nami mój narzeczony 😉 😁
45 minut, 180 st (grzanie góra i dół), koniecznie pod przykryciem. Można jeszcze farsz przesmażyć z cebulą, ale do mnie nie przemówiła ta wersja.
Polędwiczki są bardzo delikatne, jak dla mnie jakaś marynata, na patelni szybko, prawo-lewo i na stół. Do tego sos z gorgonzoli albo masło ziołowe
kolebka, gdzie kupujesz groszek cukrowy? Bo ja usilnie szukam i nigdzie w Krakowie znaleźć nie mogę.
Dzisiaj na obiad - zupa pomidorowa, znowu ale ja mogę ją jeść na okrągło  😉
Przed wyjazdem na szybko naleśnik z domowych musem rabarbarowo - truskawkowym.
Ryż lub ziemniaczki z sosikiem pieczarkowym  😍 😍 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się