Sesja/Studia i t d ;)

Horsiaa, o, a ja miałam dziś egzamin z zakaźnych gospodarskich 😉 Jak wy to macie podzielone? Tak jak ju nas, że semestr gospodarskich, semestr koni i potem małe?
ah tak. Zapominam ciągle o istnieniu wirtualnego dziekanatu 😁

Żeby sprawdzić czy mam plan muszę przebrnąć przez te głupie ankiety  🙄


Dwa semestry konie, dwa gospodarskie, dwa małe. Bloki oczywiście podzielone na poszczególne przedmioty: zakaźne, interna, chirurgia, ortopedia, rozród, stomatologia, okulistyka.
Mi dzisiaj całkiem ładnie poszło, patrząc na to, w jakim stanie byłam mniej więcej do 20. Tak mnie głowa sadziła, że myślałam że już po mnie  😵
Ale ogarnęłam te nieszczęsne aminokwasy i łańcuch oddechowy. Zostaje mi na jutro fotosynteza, szlak pentozowy i koniec  🏇. 5 dni na ogarnięcie wszystkiego i egzamin  😲
Ja już kompletnie straciłam zapał i chęci. Mam wrażenie, że ta sesja to będzie jedna wielka porażka. Dobre myśli o mikro już mi gdzieś uleciały. Potrzebuję kopa, wsparcia, czegokolwiek.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 stycznia 2014 22:15
flygirl,  nie tylko Ty.
😂 😂
flygirl ja też walczę z mikro końca nie widać !
W zasadzie nie zaczęłam się jeszcze uczyć, bo robię notatki.
Noc jest dłuuga.
pony   inspired by pony
30 stycznia 2014 22:18
Fly, przyjmij wirtualnego kopa, nie ma co sie poddawac! Go,go, go dziewczyno🙂

Ja juz po trzech egzaminach, jeszcze 4 przede mna, ale w tym roku sesja gdzies na dalszym planie biorac pod uwage, ze mam dwa tygodnie na zdanie abstraktu na konferencje ( do ktrego dane dopiero jutro zaczynam liczyc...), a w miedzy czasie musze wyslac aplikacje na wyjazd do mind and brain institute w Berlinie i dokoczyc kwestie kursu kwietniowego w Lozannie.
Ale co tam, damy rade, volta zawsze daje rade! 🙂
Powodzenia wszystkim naukowcom!
Dzięki. :kwiatek:
Alaska no, noc jest długa, a na koniec zaśpię na egzamin. 😜
Rozdział 4 wyprodukowany i wysłany do promotora 💃. Padam na pysk.  😵

Ale w sumie tydzień fajny, zaliczyłam to durne gleboznawstwo, egzamin z praktyk na 5 😁 (i to u najbardziej przerąbanej komisji która mogła mi się trafić :emoty327🙂, dzisiejsze (wczorajsze) koło z biologii komórki powinnam zaliczyć bo pytania bardzo mi podpasowały, jedno mam dobrze od a do z a w drugim nie napisałam dwóch szczegółów 😀. 
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 stycznia 2014 01:13
Baaaaardzo prosze o kciuki jutro o 12!
robakt   Liczy się jutro.
31 stycznia 2014 06:47
Strzegą są kciuki na 12  :kwiatek: ja poproszę na 13.
po ile macie egzaminów w sesji? U nas jest ograniczenie do 3 w zimowej i 5 w sesji letniej  🤔
Ja w tej sesji mam dwa, z czego jeden taki, że wolałabym zamiast niego napisać jakieś 3 inne.

Wczoraj siedziałam prawie do 2 nad statystyką, w ten weekend też będę robić notatki i zadania, ale już na samą myśl robi mi się jakoś smutno...

Trzymam kciuki za walczących dzisiaj!
Proszę dzisiaj o kciuki o 12, żebym zaliczyła to głupie drugie kolokwium i mogła nareszcie zaczać ferie xD
Trzymam kciuki za wszystkich!
A ja się dzisiaj o 8😲0 dowiedziałam, że mam już ferie 😀
Poważnie się zastanawiam nad zmianą kierunku studiów, bo to co się dzieje na naszym wydziale to są jakieś kpiny...  🤔wirek: Zmieniają nam zasady zaliczeń w trakcie sesji, ba w trakcie trwania egzaminu pan profesor ogłasza, że zmienia kryterium ! Terminami nam sypią z dnia na dzień, np. wczoraj dostaliśmy maila, że dzisiaj jest fizyka. I chyba ta cała inżynieria środowiska to nie dla mnie... Mam studennckiego doła.
U mnie 3 egzaminy w zimowej. Jeden już pchnięty, ale prawdziwy bój zacznie się od poniedziałku 🙁 Dopijam herbatę, idę się ogarniać i śmigam do biblioteki. Jejku, niech ten maraton się już skończy  🙄
U mnie są 4. A dzisiejsza mikrobiologia kompletnie mi nie poszła. 🤔
Ja już po mikro. Szału ni ma, nie liczę, że zdam.
Oczywiście ja to mam takie szczęście, że było wszystko czego się nie uczyłam.
I chyba 4/6 pytań pt: opisz budowe mofrologiczna,fizjologie i zastosowanie technologiczne tego tamtego siamtego. Ileż można no ?  🤔wirek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 stycznia 2014 09:57
galopada_, 5, ograniczen nie ma.
galopada_, ja w tej sesji mam 4 + 1 z przedmiotu ktory poprawiam. Limitu brak w sesji letniej w zeszłym roku miałam 7egzaminow i 3 zaliczenia
[quote author=galopada_ link=topic=518.msg1997810#msg1997810 date=1391151740]
po ile macie egzaminów w sesji? U nas jest ograniczenie do 3 w zimowej i 5 w sesji letniej  🤔
[/quote]
W letniej miałam 11, teraz 8. Ograniczeń nie ma 😉
Została mi dietetyka w czwartek  🏇

A o dzisiejszym egz. nie wiem co myśleć. Poczekam na wyniki...
Aaaaa 4 z mikro! 😜 😜 😜 Boże, a myślałam, że nie zdam. 💃 💃 💃
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
31 stycznia 2014 10:53
U mnie jest "ograniczenie" do tygodniowej sesji, jeden egzamin dziennie, codziennie  😉 Przedmioty, które się nie zmieszczą nazywają "zaliczenie z oceną" i robią egzamin w innym terminie  😁
"zaliczenie z oceną"


To u Was zaliczenia nie są na ocenę? 😀
no u nas przez te ograniczenia co do ilości egzaminów mamy sporo zaliczeń z oceną. Część to jak egzamin, tylko że musi się odbyć przed sesją, a część to ocena końcowa z ocen uzyskanych na ćwiczeniach.
Ale dziwny system... ja mam w tym semestrze 15 przedmiotów, z czego z 12 mam zaliczenia (kolokwium pisemne), normalnie oceniane. Egzaminami nazwane mam 3. Zaliczenia mamy przed sesją (czyli w zasadzie taka sesja przed sesją), a w sesji zostają mi tylko te 3 egzaminy. No, terminy zaliczeń ewentualnie dają dodatkowe w sesji.
Ale ja i tak nie widzę szczególnej różnicy między egzaminem i zaliczeniem. No, chyba że egzamin jest ustny (jak wszystkie 3 w tym semestrze  😎 )
Ja mam 7 egzaminów (cywil, podatkowe, finansowe, handlowe, międzynarodowe kryminalistyka, prasowe). 3 już zdane.
I już nie mam siły, jeszcze w ubiegłym tygodniu się stresowałam, a teraz jest mi już wszystko jedno. Będzie, czy nie będzie i tak niczego nie jestem w stanie się nauczyć, mózg mi wyparował po handlowym  🙁
Ja mam zaliczonych już 11 przedmiotów. Zostały mi 3 największe kobyły (bezpieczeństwo produkcji żywności - przedmiot za 1pkt, zaliczam razem z egzaminem z mikrobiologii). W środę biochemia, w piątek angielski (ale i tak zostawiam go na poprawkową, nie skupiam się na tym) i mikrobiologia w poniedziałek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się