Bryczesy

Ja farbowałam bryczesy -  różne. Zawsze wychodziło. Z tym, że w przypadku jeansowych nie złapało na czarny niestety tylko na ciemny granat (w przypadku jeansów to częsty przypadek). Z tym, że ja farbowałam tym:
http://kosmetyki-tuszyn.firmy.net/simplicol,84XK.html. A przypadku syntetycznych tkani brałam ten barwnik do bielizny. I działało 🙂
Co powiecie o bryczesach hkm 🙂?
Mam granatowe i białe hkm penny. Materiał jest przyjemny, dobrze się dopasowują, lej jest miękki. To były moje pierwsze bryczesy z pełnym lejem i na początku byłam zachwycona. Ale później kupiłam bryczesy pikeur i horze, no i niestety muszę przyznać, że w porównaniu do nich hkm wypada trochę słabo jeśli chodzi o przyczepność leja oraz wytrzymałość materiału. Jednak nie żałuję tego zakupu, wtedy akurat miałam ograniczony budżet i wydaje mi się, że mogłam trafić gorzej. Poza tym czytałam, że hkm lauria garrelli są lepszej jakości niż inne bryczesy hkm  🙂
Jak pisalam juz sto razy mam aktualnir HKM Valence Plain i sa lesze od Euro Starow i Mountyn Horse ktore mialam z tych lepszych.
Też mam od niedawena HKM Valence Plain i zgadzam się, ze są super. W porównaniu do Euro-starów na początku nieco mniej elastyczne, ale po pierwszym 'użyciu' już się fajnie dopasowały. Bardzo wygodne i podoba mi się ten materiał, nie brudzi się szybko i wygląda na taki, co to łatwo się będzie spierał.
Ma ktoś może USG Isabelle?  😉
Dzięki  :kwiatek:.
Macie może pomysł gdzie mogę dać bryczesy do wymiany leja?

Pisałam do Ivett (Caball), ale niestety nie podjęła się takiego wyzwania - a zależało mi żeby robił to ktoś, kto siedzi w temacie...  🙁

Myślałam jeszcze o firmie passion (www.yourpassion.eu) szyjącej bryczesy na miarę, ale to chyba za drogo wyjdzie i gra raczej nie warta świeczki 🤔
A masz leje czy nie?
Masz na myśli materiał na leje? - jeśli tak, to nie mam, dlatego właśnie chciałam powierzyć to komuś, kto jest w temacie jazdy konnej i może mi doradzić... :/

napisałam maila do passion, ciekawe ile mi krzykną...

jak ktoś ma jakieś pomysły, to chętnie wysłucham
Kupić za kilka złotych od kogoś stare bryczesy z dobrym lejem i obie pary dać do krawcowej?
[s]wer, napisz mi co to za  bryczki bo moze by mi sie udalo ci o zrobic 🙂 jaki rozmiar? Mam jedne leje pikeur ale maly rozmiar chyba 158? Leje wymieniala  z obiciowej alcantary - nie byl to szczyt wygody ale bylo okej. Jednak jak jesteś przyzwyaczona do es czy jakis innych lepszych marek to nie bedziesz zachwycona. Szylam tez bryczki od podstaw, z leja z alcantary odziezowej i jest bardzo przyjemna tyle ze dosc cienka. Nie wiem jak z wytrzymaloscia bo uzywalam je tylko raz (sa biale). I ostatnio w hurtowni nie bylo alcantary w ogole.
Takze no 🙂 Pytanie tez ile chcialabys poswiecic kasy na to bo mozna poszukac jakis lepszych drozszych materialow. Albo jak ktos polecil kupic uzywane z dobrym lejem i zrobic z 2 jedne 🙂
[/s]

edit: Okej miało to iśc na priv 😀
i tez na priv odpisałam 😉

ale gdyby ktoś był zainteresowany, to dostałam z Passion odpowiedź że za wszystko: materiały (w tym materiał na lej skinetic), wszycie +zażyczyłam sobie przedłużenie nogawki ściągaczem - wychodzi 150 zł i myślę że jest to korzystna cena, a ja nawet jak bym sobie miała kupić nowe, to nie byłyby tak wygodne i dopasowane do mnie 🙂
Jeżeli Pikeur Lugana w rozmiarze 36 są idealne, to Euro-star Naomi powinnam brać 36 czy 38?
Co do wczesniejszej dyskusji o farbowaniu: czy farba złapie mi lej zamszowy? Chodzi mi aby z granatowego zrobic czarny
Słuchajcie potrzebuje pomocy :-)
Zakupiłam sobie bryczesy KL, w opisie miał być pełny lej, jest niestety kolanowy - sprzedawca przyznaje się do winy mogę odesłać, aczkolwiek są sliczne... i teraz pytanie do Was... czy KL wykonane z  materiału Schoeller są takie śliskie? czy ten krótki lej zdecydowanie mniej trzyma? Może która z Was posiada takie bryczesy i moglaby podzielić się ze mną swoją wiedzą, gdyż zostało mi mało czasu abym je mogła odesłać...
Nancy4832 - Schoeller to firma która produkuje różne materiały na bryczesy , i dla różnych firm . Niektóre są śliskie , inne nie . Więc raczej ciężko będzie odpowiedzieć na twoje pytanie . 🙄...
A jaki skład ?
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
06 lutego 2014 11:25
koszatniczkazuzia,  lej zostanie taki jak przed farbowaniem 😉 Chyba, że znajdziesz barwnik do syntetyków, to wtedy nie wiem jaki może być efekt.
COMPOSITION: 83% Polyamide, 11% Polyamide (Micro), 6% Elastane

to są dokladnie te:
http://www.kingslandequestrian.co.uk/proddetail.php?prod=123-SB-368&nav=36&seo=KAREN+LADIES+curvy+fit+BREECHES
I dajcie b. prosze znac, bo jak coś to dziś powinnam je odesłać.
Nancy4832 - nie ma Kl o tym składzie , ale ze względu na dużą ilość poliamidu , obstawiam że śliskie.
http://www.kingslandequestrian.co.uk/proddetail.php?prod=123-SB-368&nav=36&seo=KAREN+LADIES+curvy+fit+BREECHES


to jest do nich link i wyszczególnione skład
Miało być- Nie mam 😉 , zjadłam literkę  😁
a czy ktoś z obecnych tutaj posiada bryczesy KL z lejem kolanowym
i mógłby się wypowiedzieć czy jest duża różnica w porównaniu z lejem pełnym?

Bardzo prosze :-)

Mam KL z małym lejem materiałowym. Ja nie odczuwam różnicy w samej jeździe. Lej być może coś tam poprawia z przyczepnością, ale jak się nie ma równowagi to i lej nie pomoże, a z czasem i przeszkadza  😉
Zresztą ostatnio pokochałam bryczesy bez leja, komfort jazdy się nie zmienił ale komfort noszenia owszem. Szczególnie latem bezsprzecznie wygodniej.
Nie mówię, że w pełnym źle. Też mają swoje plusy, ale po prostu jak nie czuć różnicy... to po co przepłacać  😉

Ostatnio też nabyłam bryczesy firmy Kyra.K, mam też pare koszulek polo. Nie wiedziałam, że Kyra ma w ogóle kolekcję odzieży. Rzeczy są świetne, wykonanie i jakość pierwsza klasa!
Czy eurostarowe Easy Ridery są gdzieś jeszcze do kupienia, czy tylko to, co upoluję w forumowych ogłoszeniach i allegro? :kwiatek:
kojarzycie może, gdzie kupię czarne bawełniane bryczesy z lejami kolanowymi? wszędzie tylko 90% albo 100% poliestru.
Olson, Decathlon.
Z HKMów było tyle śmiechu a tu proszę, Pikeur:

Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
19 lutego 2014 10:33
mi sie te bryczesy bardzo podobają (granat z beżowym lejem)  😜 Tylko cena pewnie mega  🙁
BaŚ, gapię się na nie od wczoraj w pracy i zastanawiam się jak długo to potrwa.
Za to z wzorzystych, to ES wypuścił w tym sezonie trochę. Niektóre piękne!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się