Konie czystej krwi arabskiej

Bronze   "Born to chase and flee.."
01 lutego 2014 14:53
Widia - widzę,że ciagnie Cię jednak w" ciemną stronę " :-). Jesli gorzka czekolada to koniecznie Chimeryk :-). Jesli ktos podpowie jak to chętnie wrzucę filmiki z Michałowa...niestety nie znam sie na obróbce :-/
Kochani, zazdroszczę wszystkim zasypanym  - u nas dzisiaj prawie 15 stopni na plusie, błoto, gruda i warunki ogólne takie,że żal konia siodłać bo mozna sie poruszac co najwyżej stępem  😵
W Beskidach przedwiośnie na całego.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 lutego 2014 15:07
Korba, a co to za konie?

Bronze, to aż niemożliwe! Bo u nas -7 i wieje! Chociaż i tak cieplej niż wczoraj.
A jeżeli chodzi o Chimeryka to zdecydowanie wolę jego ojca...
Widia - fajny, napisz coś więcej o nim.

A czemu go tak pocięło na klacie? Puszczaliście go z innymi końmi?
Bronze - na zdjęciu jest Eryks, nie Chimeryk.

Ten kary z Wiśnicza to Ekert?
Ja tam zazdroszczę tym u których temp. jest na plusie - u mnie śniegu mnóstwo, ale pod spodem kilka cm lodu, koń od 2 tyg. stoi w boksie bo nie da się wyjść ze stajni 🙁
Bronze   "Born to chase and flee.."
01 lutego 2014 17:14
Deidre - dobre masz oko, az sobie porównałam skarpetki u taty i syna. Teraz już bez pomyłki :-)
Wojenka - trzymał u nas mróz nawet momentami do - 15 ale tak max. 2 tygodnie leżał może 1 cm sniegu. Góry łyse, górale narzekają, niedźwiedzie sie budzą...no anomalie na całego.
U nas koło zera, ale śniegu na tyle dużo, że coś można wykombinować.
Korba, a co to za konie?


A co dokładnie chcesz wiedzieć? 🙂 Ogry. Jeden po Black Fable, drugi po Avangardzie.
Hej! Ponawiam pytanie odnośnie wystaw koni arabskich. Gdzie i kiedy w tym roku? Są jakieś mniejsze czy tylko te duże - Białka, Michałów, Janów i Buksza? Jeździcie ze swoimi arabami na jakieś wystawie lub jeździliście? Jak wrażenia i "znośność" przez koniki?
Widia - fajny, napisz coś więcej o nim.

A czemu go tak pocięło na klacie? Puszczaliście go z innymi końmi?

Pogryźć się mógł i sam, wszystko możliwe.
Znałam ogiera, który w boksie trzymany namiętnie się w pierś dziabał.

U mnie odwilż, aczkolwiek mam mieszane uczucia. Śniegu nie ma, ale lód nie puścił pod nim i właśnie dzisiaj bym orła wywinęła.
Bronze wpadł mi w oko nie powiem🙂 ale może na lato coś rudego...na razie nic nie mówię...
Ekert i nic o nim nie powiem, to og z Wiśnicza nowy hod. Janowskiej z teraźniejszej aukcji 🙂
U nas jest taki wiatr, ze nie da się tego opisać i konie się w stajni kiszą,a ja z nudy kufer sprzątałam :p
Fajny ten Ekert 🙂 wpadł mi w oko 🙂

U mnie po zapowiedziach pogodynki, że dzień będzie na + i bez wiatru - od rana było - 7 i wiało........nagle...koło 11 w ciągu kilkunastu minut temp. wskoczyła na +2, wyszło słońce i przestało wiać.....hehe - było cudnie wreszcie 🙂

Koniuch się wreszcie wywietrzyły 🙂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
02 lutego 2014 20:31
Ja jeszcze się chyba nie chwaliłam ,otóż od września jestem posiadaczką pierwszego araba :-)
Klaczki która 17.01 skończyła roczek .
Na razie młoda ma krótkie lekcje dobrych manier bo niezłe ziółko z niej , czasem też wychodzi z moją kucką na spacer w teren :-)
Wojenka   on the desert you can't remember your name
02 lutego 2014 20:33
Co ona taka zabiedzona?
gajara18 po kim w ogóle kobyła?
I oczywiście jak ma na imię?

Nakryłam dzisiaj gniadą jak z siwą drzemały leżąc, a moje obecność wcale ich nie zmusiła do wstania. Leżałyby dalej, ale akurat użyłam magicznego słowa: kolacja.
Wysłany przez: Wojenka
Umieść cytat
Co ona taka zabiedzona?


Co to za kobył? Faktycznie taki bidny jakiś.....
My dzisiaj mieliśmy kowala u siebie🙂 a że ma pasję też do robienia zdjęć zrobiliśmy sobie sesyjkę🙂
Pozdrawiamy Adama S. !!!!







derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 lutego 2014 08:27
Korba ale masz cudo, jak umięśniony;-))


p.s. ostatnie zdjęcie otwiera mi się "w pół"
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
04 lutego 2014 09:11
Maleństwo nazywa sie Dimer (Zima po albańsku )  jest po Ensenatorze  ,a bida bo wybredna jak diabli .
Wysłodek  nie tyka mogłam tydzień dawać i nic ... więc jedzie na 1 miarce owsa gniecionego 3 razy dziennie  +witaminy +olej i siana do oporu .
Niestety mamy cały czas problem z glizdami walczymy jest coraz mniej ale jednak .
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
04 lutego 2014 09:28
gajara18 to może trzeba walnąć jej porządne odrobaczenie ?? ma sierść zmierzwioną i taka faktycznie bida. A od kiedy jest u Ciebie ???
No właśnie gajara, jakoś dziwnie że masz dalej problem z odrobaczeniem.....
Korba   😍
Z forumową Bader w sobotni śnieżny dzień:
Siwa po kupnie też miała glisty, ale ona z wątpliwego miejsca przyszła. Wystarczyło podać pastę dwuskładnikową i wyszły wręcz same. Kobyła do dzisiaj czysta, odrobaczana wg trzymiesięcznego systemu.
O kurczę Martolina, jakie zaspy 🤣 Mój już chyba 3 tydzień ma ode mnie odpoczynek, nic tylko żarcie i wolność na padokach. Tak to można żyć 🏇
Eeee, my tam jezdzimy twardo 😉
Jak bylo duzo sniegu to akurat byl pretekst zeby na kantarek wdrozyc mala, a teraz wracamy na wedzidlo powoli😉 wczoraj coprawda roztopy, ale wylonzowac sie dalo w stepo/klusie 🙂
U nas w stajni nie ma twardych ludzi - wszystkie koniuchy mają wolność od kiedy zrobiło się mega zimno i śnieg 😉 Najpierw gruda, lód pod śniegiem, potem przeraźliwie zimny wiatr i mrozy 🙁 Przy takiej pogodzie to nawet 5 minut stania na dworze i miało się zamrożone ręce i nogi.
Korba ale masz cudo, jak umięśniony;-))


p.s. ostatnie zdjęcie otwiera mi się "w pół"


Poprawiło się?🙂

Dzięki wszystkim za miłe przyjęcie🙂 jak zrobię jakieś fajne zdjęcia drugiemu gałganowi to też wstawię... on bardziej wymagający bo siwy😀
u nas wiosna  🤣  Bango wygrzewa sie na padoku 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 lutego 2014 21:57
Basienka piękne siwe w pięknej fryzurce🙂


Ja dziś powtórka z terenu w ręku🙂 Arabiszcze bardzo grzeczne🙂 Jak pogoda jutro dopisze- może spacerek w siodle;-)


Derby bardzo przyjemny filmik  🙂
Korba piękny koń  😍

Zaglądam sobie czasem do ogłoszeń (jak chyba większość osób) i oglądam, co ciekawego arabskiego na sprzedaż. I dzisiaj się zirytowałam. "Uwielbiam" tego rodzaju uwagi, jak w tym ogłoszeniu: http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/11405?q=&plec=&masc=&rasa=25&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=&strona=
I potem się dziwić, że idzie jakaś fama typu arab to wariat...  🤬
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się