nasze małe przeżuwacze :)

omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
03 lutego 2014 17:36
Bera, bardz smutne 🙁. A padła jakaś sugestia skąd ta martwica? Żeby na przyszłość więcej wiedzieć? Najgorsze że tak mało objawów było 🙁(
omnia, takie koło zamknięte. Wzdęło ją, nie było objawu, nie wypróżniała się, skisło jedzenie, zlepiły się blaszki (w trawieńcu?) i zaczęła gnić od środka.
Tyle był nam w stanie powiedzieć wet, ale on nie jest specem od kóz. Zrobiliśmy sekcję, żeby mieć wnioski na przyszłość. Niewiele nam to dało, mnie uspokoiło o tyle, że wyrzucałam sobie, że może źle ją odrobaczyliśmy i może robale ją zabiły. Ani śladu robaków.
A.   master of sarcasm :]
03 lutego 2014 19:58
Czyli, jak napisałam, jednak się zatkała. Szkoda kozy  🙁
A.   master of sarcasm :]
18 lutego 2014 20:34
Oficjalnie juz mogę powiedzieć, że od tego roku poszerzamy hodowlę o kozy brytyjskie alpejskie  🥂
A., szalejesz  🏇
A.   master of sarcasm :]
18 lutego 2014 20:59
Nie, mam tylko zmysł biznesowy  😁
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
19 lutego 2014 05:41
A. No wiesz! To ja za dwa lata kozioła zamawiam 😉. Bo wtym roku przypominam się z koziołkiem togenburskim 😉. A u mnie już jedno maleństwo 🙂😉. A. No nie mogę - tak się cieszę. Będę mogła brytki nabyć!
Ircia   Olsztyn Różnowo
19 lutego 2014 05:55
omnia to gratulacje i pokazuj zdjęcia  :kwiatek: , ja czekam aż moje  zaczną się kocić, a są aż trzy, szkoda że nie wiem kiedy dokładnie maja terminy bo niestety były właściciel sam tego nie wie  😕
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
19 lutego 2014 07:04
zdjęcia w weekend 🙂. Pierwsza kozula od kózki całkiem naszej (nie kupionej). Rozrabiara straszna 🙂😉
A.   master of sarcasm :]
19 lutego 2014 11:35
omnia o toggenburskim jak najbardziej pamiętam  😉 Wykoty w czerwcu dopiero, więc dam znać 😉 A z alpejczyków brytyjskich też będzie wybór, ponieważ tak samo jak z naszymi toggenburgami, będą matki z kilku róznych linii i niespokrewnione kozły  🙂
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
19 lutego 2014 15:53
Oj, to późne wykoty 🙂. Ale to powiedz już masz bryty? Czy dopiero będą? Bo się zakręciłam. Bo zasadniczo to ja bryta wolę - i teraz, i za dwa lata - bo mam te dwie brytki, zawsze miło by było gdyby rasowe koźlęta się rodziły. Tak czy inaczej jestem zachwycona 😀.
A.   master of sarcasm :]
19 lutego 2014 18:09
Będą dopiero, na razie pozamiawiane i głównie maluchy z tegorocznych wykotów, które jeszcze nie nastapiły, więc do sprzedaży dopiero za dwa lata będę miała, jako że my kryjemy kozy po raz pierwszy w wieku półtora roku, nie wcześniej.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
20 lutego 2014 05:35
To tak jak my. Nie wyobrażam sobie krycia młodszych kózek - to jeszcze niedorosłe. A bryta już zaklepuję za dwa lata. No co ja zrobię, że uwielbiam bryty? 😉.
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 lutego 2014 14:50
U nas w przeciągu ostatniego tygodnia a w sumie nawet kilku dni okociły się już wszystkie kozuchy. Jest aktualnie 12 maluchów. Oby się dobrze chowały. Czekać tylko na sezon pastwiskowy by mogły polatać. W sumie sporo się tych kozuchów u nas zrobiło, 6 matek,12 małych, jakieś 10 z tamtego roku plus kozioł. A i jeszcze stadtko owiec.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
20 lutego 2014 16:04
To faktycznie... Ja  kryję co drugi rok, żeby się nie "zakozić" 😉. I kozule spokojnie dwa sezony mleko dają. Ale w tym roku już kilka młodych sprzedać mi przyjdzie 🙁.
A.   master of sarcasm :]
20 lutego 2014 16:06
Alpejczyki dają przez dwa sezony conajmniej, bez krycia. Znana mi jest koza, co dawała przez 6 lat, i z tej hodowli będę miała małe  😁 Idziem w rekordy mleczności  😁
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
20 lutego 2014 18:01
Jestem za 🙂. Mam mieszańca który w drugim roku laktacji trwa na takim samym poziomie jak w pierwszym. Petra obawiam się że i trzecią pociągnie. Mam nadzieję że uda mi się ją pokryć brytem w końcu i córę urodzi. To jeden raz urodzi i mleko dawać będzie hihihi 😉). Położą hasło: nie ma dzieci, nie ma mleka 😉)
To i ja się pochwalę swoimi kozuchami  🤣
Przedstawiam Panią Kozę, głowę koziej rodziny.
Na drugim i trzecim zdjęciu, jej córka Merry, urodzona 21 maja
Na czwartym, syn Kozi i brat Merry, kilka dni temu został sprzedany, nad czym ubolewam, bo kozioł był wspaniały  😕
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
22 lutego 2014 15:52
Słodziaki 🙂
Poniżej Walentynka 😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
22 lutego 2014 16:00
My też mamy Walentyne i Walentego  😉
Ircia   Olsztyn Różnowo
22 lutego 2014 17:18
omnia, Lusiowata ale cudeńka  💘  już nie mogę się doczekać kiedy moje urodzą  👿
Ircia Dziękuje 🙂 Mówie Ci, nie masz co się martwić, moja koza rodziła u nas, urodziły się 3 słodziaki (jedno, a raczej jedna bo kózka, zdechła na następny dzien... Musiała być słaba..A wszyscy obawiali się, że Mercia zdechnie, bo urodziło się to takie malusie i jeszcze przez kilka sekund oddychać nie chciało i babcia reanimować musiała = usta, usta  :lol🙂 Po kilka godzinach, już chodziły 😀 Takie malusie, słodkie z takimi mmięciusimi futerkami, nawet swoje na rękach nosiłam  😁
omnia Jakie cudeńko  😍
A.   master of sarcasm :]
22 lutego 2014 21:09
A u mnie alpaki zabrały się za rozmnazanie  😁 Jak kto chce zobaczyć intymną fotkę to zapraszam na bloga  😁

Kozy na razie grubieją  😉
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
23 lutego 2014 00:43
Niech grubieją 😉. W imieniu małej dziękuję za zachwyty 😉. Joj, jak to skacze! Wczoraj przyjechała sterta siana to mała prygała po całej 8/
Lusiowata-śliczne kozy.
omnia-sama słodycz z małej.
Moje obie pannice bezdzietne są.Biała przez 2 lata miała laktację(2 l mleka z jednego udoju),nigdy nie miała młodych.Wreszcie udało mi się ją zasuszyć.Nie było łatwo ,bo ona z tych "samowydajających" jest .Jak na razie wymię puste ,a i ona sama nie wykazuje zainteresowania własnymi strzykami.
Planeta10 Dziękuje  :kwiatek: Kozy śliczne, zdjęcia i miejsce piękne  😍
Jedna z matek odrzuciła małą. Rano chłop przyniósł małe, sztywne z zimna i głodu zawiniątko. Po 2 dniach już jest wesoła, zwalczyliśmy rozwolnienie. Lubi spać z psami, biega za nami. A najbardziej lubi spać z panem...

Tak... nie mamy równo pod sufitem...
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
24 lutego 2014 17:53
Bera no co ty 😉. Ja słyszałam taką ripostę: mam nierówno pod sufitem, bo kora mózgowa jest pofałdowana 😉. Ale na temat: super że małe odźywa, ale jakiś pomysł czemu matka odrzuciła?
omnia, ponoć u owiec jest sporo porzuceń. Pytałam duuni o to, bo matka od niej. Ona ma ok 50% młodych do wychowania. Z innych owiec na 3 urodzone wszystkie 3 matki wzorowo się opiekują. Mam podejrzenie, że to mogą być predyspozycje rasowe. Jedne będą lepszymi matkami inne nie. Ale za wcześnie wysuwać jakieś wnioski po 1 matce, która ma w nosie małe. Jak wykocą się kolejne z rasy to mam nadzieję, że pokażą, że one też potrafią super wychowywać a ta mała będzie tylko statystycznym odrzuconym owczątkiem 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 lutego 2014 21:16
OOOOOooooo booooże też chce mieć taką owcę w domu 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się