hucuły.

Śniegu napadało, ale coż z tego, jak pod spodem gruda
Kinia16322 Nie mam niestety, w tereny jeżdżę sama a na hali taka kurzawa, że brak widoczności  🙁 Może jak napada śnieg to zorganizuje jakieś zdjęcia 😉
Ogólnie to pojechałam w odwiedziny do stajni sportowej gdzie kiedyś stałam z kucem, trafiłam na trenera i mogłam się poradzić o hackamore, okazało się, że trochę wyżej powinno być, tak więc dorobiłam dziurki w ogłowiu i teraz świetnie wszystko pasuje a jeździło mi się równie przyjemnie- jestem coraz bardziej zachwycona tym nabytkiem 💃 Jedyne co, to wymontowałam naczółek.
U nas dosypało śniegu i w końcu można jeździć  🏇
Więc dziś pojechaliśmy sobie w teren 😀


Codziennie wychodzi na padok na całe dnie, owsa nie dostaje tylko wysłodki a energii ma tyle, że mógłby cały czas galopować !
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 stycznia 2014 18:27
Pampero bardzo przypomina na tym zdjęciu Rusłana, z którym miałam ostatnio okazję współpracować.

Kurczak hehe mam nadzieję, że w dobrym sensie  😁
Pozdrowienia dla wszystkich hucularzy 😀





Pozdrawiam wszystkich hucularzy 🙂 W ostatnim czasie bylam malo aktywna na forum i zauwazylam ze nie dodalam do teraz jeszcze zadnego wspolnego zdjecia mnie i mojego hucula,tak wiec nadrabiam 😉Jest to jedno z naszych pierwszych zdjec po przyjezdzie do nowej stajni jeszcze w listopadzie...

corral1- śliczny jest.

U nas nadal zmarzlina...jedyne co można było zrobić do dziś, bo dziś już deszcz spadł
Marysia, a nie lepiej by mu było w dwóch dyszelkach? Moją Wiśkę tak zaprzęgam:
Moze i lepiej, ale nie posiadam . Poza tym on z reguly w parze chodzi, drugi raz byl sam zalozony, a ja drugi raz lejce trzymalam. No i sniegu jak na lekarstwo w tym roku. Byla w planach trojka w tym roku, ale z braku sniegu...
marysia 550 - Dziekuje  🙂

Beniu - Co to za konik? Slicznie umaszczony srokacz-mam slabosc do srokaczy 😉
My ostatnio codziennie coś z kuniem robimy 😀
Jazdy, lonże a konia energia roznosi !
Mój był zaszczepiony w poniedziałek, więc wczoraj był tylko w ręku na spacerze, ale jak poczuł miękko pod kopytami to mu palma zaczęła odwalać. Dziś siadam, po chyba trzytygodniowej przerwie.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
05 lutego 2014 22:27
Mam pytanie do Was czy ktoś z Was byłby chetny na przyjechanie na ścieżkę eliminacyjną na Mazury? dokładnie do Orzechowa , okolice Dobrego Miasta , terminu niestety nie znamy 🙁 bo ciagle walczymy  z Panem G o ściezkę eliminacyjną i o ustalenie terminu ...🙁  swoja droga to jest smutne , ja i nie tylko bo inni hodowcy z Mazur czujemy się zepchnięci  na gorszy plan i pominięci w ścieżkach , mamy daleko a nie wszystkich z Północy stac , żeby pojecać  na eliminację na południe. mało tez nas jest , ale  jednak JESTEŚMY i mamy chęci  i nie rozumiem dlaczego mamy byc  gorsi i tez chcielibyśmy zmierzyć sie  z innymi hod.na swoim terenie a  w cale  nie jest gorszy od tego  z południa.
Swoją drogą nie dziwię  się nie którzy hod. i wł. hc. że zrezygnowali z hodowli albo zakładają osobne  stowarzyszenia i na swoją rękę organizuja sobie zawody , rajdy itp. 🙁
wszędzie  gdzie się nie ruszysz to układy i ukladziki ...nie wiem  ,ale kiedys chyba tego nie było , byl ten klimat , chciało się jeździć na ściezki i patrzeć  na jeźdźców, a teraz ? szkoda  gadać ..
Uważam też,  ze każdy hodowca z każdego woj. powinien mieć szanse się pokazać i zmierzyc  się z innymi , dletego powinno się ograniczyc  ściezki na południu  i w każdym woj. powinna byc  ścieżka eliminacyjna , żeby każdy miał okazję pojechać i  się pokazać ..
skończyłam tak jakoś mnie wzięło , bo to jest chore , że normalny człowiek , stara się ,chce coś  zrobić , zorganizować a tu klody pod nogi ,zamiast zachecic , pomóc  coś to zniechecają 🙁

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 lutego 2014 08:23
Huculska Ostoja, ojej, a ja myślałam, że nikt nie chce głośno mówić o takich rzeczach, ale to fajnie, że też to widzisz i nie boisz się 🙂
Ścieżka na Mazurach od dłuższego czasu ma być organizowana i nigdy do niej nie dochodzi. Dlaczego? Ostatnio chyba właściciele stajni mieli jakieś problemy po wichurze czy ulewie. Dobrze pamiętam?
Bo to chyba od właścicieli/organizatorów bardziej zależy. W sensie finansowym.
Dla mnie Mazury za daleko. Blisko mam Sielec ( 70km) i Rzeszotary powiedzmy (150km). A reszta wszystko ponad 200.

Huculska Ostoja A posmarowałaś odpowiednim osobom? Nie? To chyba niewiele załatwisz 😁
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 lutego 2014 10:08
marysia550, myślę, że tak, bo jeśli są warunki, są chętne osoby, to góra chyba nie będzie robiła problemów. Dlatego zastanawiam się dlaczego tej mazurskiej ścieżki nigdy nie ma. Na najfajniejszą ścieżkę masz tak blisko, że aż Ci zazdroszczę 😀 Ja dostałam w tym roku propozycję udziału w ścieżce, ale zdecydowanie odmówiłam. Może kiedyś do tego wrócę dla zabawy, dla ludzi, którzy się na ścieżkach pojawiają i całej atmosfery, ale na pewno nie dla rywalizacji sportowej, bo to kompletnie bez sensu. Póki co odpuszczam całkowicie. Czerpię radość z codziennych jazd bez żadnej presji.
Kurczak- ja tam dla rywalizacji też nie jeżdżę, tylko dla zabawy. Fajnie jest w ogóle ukończyć 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 lutego 2014 10:30
Hahaha no właśnie 😀
Huculska Ostoja jak tylko na Mazurach ścieżka się pojawi my jedziemy 🙂 W tym roku chce na wszystkie jechać w miarę przyzwoitym zasięgu 🙂
Słyszał ktoś o stajni HUCULSKI RAJ w Warszawie? jestem ciekawa opinii na temat tej stajni 😉
Słyszałam 🙂 A o jakie opinie chodzi?
vayra   Life is life
11 lutego 2014 09:04
hej,
a czy znacie wałaszka o imieniu Pagon?

*ur. 2008 - ojciec Flet matka Pawia po Luzak

Mieszka w ok. Łodzi.

:kwiatek:


Teraz jest w Warszawie 🙂 U Nas w Akademi Kucania, miły aczkolwiek zdający sobie sprawe ze swojej siły Dzieciak
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
11 lutego 2014 12:09
hej wiem że jest na to odrębny wątek ale tutaj więcej osób co interesuje się hucułami przebywa-szukam dwóch miły hucułów Smok I Legant ich ostatnie miejsce pobytu to śląsk stajnia w Chruszczobrodzie Parnas. Niby konie miały być sprzedane gdzieś do Jastrzębia do rekreacji ale teraz okazało się ze najprawdopodobniej trafiły do handlarza i chciałam się dowiedziec czy ktoś coś może o nich słyszał🙂
Uwaga hucularze, kaskaderzy i nie tylko!

SKH Orzechowo (k. Dobrego Miasta - Warmińsko Mazurskie) organizuje w tym roku ścieżkę huculską (27.09.2014). Właśnie dostałam wiadomość od właścicielki, że przydałoby się kilka osób, które coś potrafią (kaskaderka, western, pokazy konne itd.) i chcą się pokazać, wypromować (dlatego w tym "dziale" forum, w końcu chodzi o jazdę konną i jej odmiany).

Oprócz tego jest druga sprawa, tworzymy bazę danych "huculską", chcemy zebrać dane jak : Ofertę i liczbę koni huculskich ( klacze, ogiery, młodzież, źrebaki). Po to, by umiejscowić je na mapie (którą chcemy przedstawić na spotkaniu hodowców huculskich w ODR Olsztyn 5 marca bieżącego roku).
Oczywiście zapraszamy do udziału w III Warmińsko- Mazurskiej Ścieżce Huculskiej, jako zawodnik, luzak, fotograf, kaskader lub widz!

Za wszelką pomoc będziemy bardzo wdzięczni 🙂
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
11 lutego 2014 15:59
http://huculy.manifo.com/hodowle--stadniny-koni-huculskich-503
lista hodowli /stadnin
jesli kogos  brakuje  prosze   pisac 😉
Coś czuje, że idzie wiosna ! (przynajmniej mam taką nadzieję  :hihi🙂
Pampek wiosnę czuje już od kilku dni  🏇




my jeszcze tydzień temu zimowo ..... teraz to raczej wszędzie błoto 🙁 choć do wiosny tęskno 🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęć
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się