M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

karolinaaa, cieszę się 🙂! Mi też się mega mega podoba 🙂

demon, oj tam oj tam, dziewczyna pracowała dla JEMSów i jakoś jej ufam mimo tego, że zdecydowała się rodzić dzieci mojemu bratu 😉

sznurka, widziałam widziałam, myślałam że doczytałaś w którymś poprzednim poście - balkony będą rozbierane i robione od nowa, bo grożą zawaleniem - stąd ta deska. Wysokość barierek też nie odpowiada standardom, będą więc nowe, takie same jak stare. Elewacja i wszystko w środku będzie robiona tak, żeby wyrobili się do sierpnia, ale ja szczerze wątpię żeby to było wykonalne 🙂

Ustaliliśmy z  mężem, że jeśli nie ma szans na drugi pion (łazienka w sypialni) to nie kupujemy - nie ma opcji latać w nocy po jakichś harcach przez 3/4 mieszkania do jedynej łazienki przy drzwiach wejściowych. Czekamy więc na wyrok, trochę od tego wszystko zależy.
A jak już tak przy "starociach" jestesmy, to mnie się od lat marzy toruńska Willa Irena 😍

Wstawię tylko jedno zdjęcie, chociaż kuuuusi więcej, bo kocham na nią patrzeć 😉

A jak nie Irenka, to ewentualnie mogłoby być mieszkanie w willi Kuczyńskich. Tylko tu nie wiem co będzie dalej, bo willa została wykupiona, zabezpieczona i... cisza... masa ludzi w Toruniu czeka co dalej się będzie działo.


Link do innych zdjęć, jesli ktos ciekawy: link
Dworcika, oj tak! Obie te wille są piękne. Moja siostra cioteczna jest też bardzo zauroczona tą drugą.
Drugą zauroczeni są wszyscy 😉

Zabytkowy budynek zaprojektowali słynni wiedeńscy architekci Fellner i Helmer, twórcy m.in. opery w Odessie oraz teatrów we Wiedniu, Augsburgu, Cluju, Czerniowicach, Cieszynie i - uwaga - Toruniu. W dwudziestoleciu międzywojennym w gmachu działał konsulat belgijski. Secesyjna perełka już wówczas była własnością Kuczyńskich. Do tej zamożnej rodziny należały też m.in. sklep galanterii męskiej i modernistyczna siedziba warsztatów naprawczych Fiat.
W PRL-u przy Mickiewicza 20 mieszkali profesorowie toruńskiego uniwersytetu, m.in. Artur Hutnikiewicz.


źródło

Tylko cos po prawie 2 latach nic nie widać w kwestii remontu. Mam nadzieję, że w srodku się dzieje 😉
Dzionka, a nie boisz sie ryzyka ze te obietnice tylko na papierze bedą?
Kamienica będzie tylko tynkowana czy rownież docieplana? To ważne ile planują jak docieplic u czy w ogóle. Bo to różnica w rachunkach za ogrzewanie. A wysokie pomieszczenia będzie trudno wygrzac .
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
04 lutego 2014 09:07
Dworcika szałowe te wille  🙂 A wiadomo ile kosztuje willa Irenka? (Pytam z ciekawości)  😉

Dzionka szalona jesteś  😉 Ja jestem z Pragi, ale Płd. Stara Praga jakoś mnie nigdy nie pociągała  😉
sznurka, nie, nie boję się. Widzę na bieżąco jak odnawiają kamienicę parę ulic dalej i balkony są faktycznie wymienione. Będą docieplać i kłaść tynk izolacyjny. Na razie widzę dwa problemy, jeden to fakt, że nie dorabiają okien, a drugi (dyskwalifikujący to mieszkanie) to niemożność zrobienia dodatkowego pionu. No i jeszcze sprawa kosztów wykończenia, ale obstawiam że tu mnie nie zaskoczą. Sprawa się pewnie dość szybko rozstrzygnie, bo facet ma kolejkę na to mieszkanie i powiedział, że długo nie będzie nam trzymał - wóz albo przewóz więc.

Renata, w życiu trzeba czasem oszaleć 😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
04 lutego 2014 09:20
Dzionka najważniejsze, że wam sie podoba  🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
04 lutego 2014 09:29
Dzionka, ale w tym ostatnim mieszkanku konieczny bedzie drugi pion?
Dzionka, okien nie dorabiają bo zmiana wielkosci/ ilosci otworów okiennych na etapie na jakim my budowalismy wymaga pozwolenia na budowe

Co do tego co ma być - życie mnie nastawiło pesymistycznie. Owszem, w przypadku niewywiązania można isc do sądu, ale to zabawy na lata.

Nie wiesz ile docieplić mają? Ja wiem że jak się kupuje mieszkanie a nie buduje od podstaw wydaje się to mało istotne. Ja mam pewnie nieco inną optykę, jak kazdy kto budował dom.
emptyline, wydaje mi się, że tak - nie da się zrobić drugiej łazienki bez tego pionu... Czy się mylę? Tak mówi mój tata przynajmniej.

sznurka, nie wiem ile, spytam. Mi się wydaje, że okien z boku kamienicy nie dorabiają, bo im szkoda kasy. Konserwator zabytków zgodził się na wyrównanie wielkości okien i dorobienie nowych od strony innej ulicy i będą to robić, wydaje mi się więc, że pożałowali pieniędzy po prostu.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lutego 2014 09:40
Dworcika, takich willi (często odnowionych) we Wrocławiu jest sporo np obok mnie, gdzie mieszka Escada składa się z takich willi 🙂
Nasturcja-Renata, cała gromada tych willi ma mocno pokomplikowaną sytuację prawną - mix. spadkobierców, którzy nie są zgodni co do planów na te budynki. Nie wiem jak to jest z Ireną... stoi i niszczeje, diabli wiedzą kto tam mieszka (prawdopodobnie to jest podzielone na mieszkania i jak to często bywa - mogą tam mieszkać ludzie niezbyt zamożni). O opcjonalnej sprzedaży nic nie wiem.
Z drugą willą było podobnie, ale w końcu własciciele zgodzili się ją sprzedać.

JARA, w Toruniu jest cała dzielnica zbudowana na przełomie XIX i XX wieku, częsć w dwudziestoleciu międzywojennym. Mieszkałam tam przez rok i tak, jak zawsze mi się tam podobało, tak po tym okresie całkowicie przepadłam. Szukając mieszkania dla siebie wertowałam oferty z tego miejsca, ale niestety finansowo nie dałabym rady.
LINK 1 i LINK 2
Kolega, ku mojej wielkiej uciesze, trochę się nachylił nad tymi budynkami LINK 3.

Ale to zdecydowanie temat na inną dyskusję, więc uciekam i nie brudzę w dzionkowym mieszkaniu 😁
emptyline   Big Milk Straciatella
04 lutego 2014 10:19
Dzionka, dać to się da prawie wszystko, tylko, że to koszmarna kasa. A wy chcecie drugą łazienkę robić? To gdzieś zgubiłam ten wątek, no ale to faktycznie kłopot w tej sytuacji. Myślałam, że tylko jedna zostaje, przy wejściu i starych pionach.
No właśnie wydaje mi się, że tego akurat NIE DA się zrobić 🙂 Gdyby to była kwestia pieniędzy to nawet moglibyśmy na raty te łazienki robić i czekać aż nazbieramy kasy. Ale może być tak, że się po prostu nie da i trzeba będzie coś z tym fantem zrobić 🙁
emptyline, druga łazienka to warunek zakupu 🙂

Ustaliliśmy z  mężem, że jeśli nie ma szans na drugi pion (łazienka w sypialni) to nie kupujemy - nie ma opcji latać w nocy po jakichś harcach przez 3/4 mieszkania do jedynej łazienki przy drzwiach wejściowych. Czekamy więc na wyrok, trochę od tego wszystko zależy.
emptyline   Big Milk Straciatella
04 lutego 2014 10:37
Dworcika, muszę przestać czytać forum na telefonie, bo pomijam kluczowe kwestie.
Dzionka, da się, ale ciągniesz rury przez pół mieszkania, musi być odpowiedni spadek, więc zwykle wiąże się to z podestami, no gra niewarta świeczki. Możesz też zamontować agregat podnoszący do WC, ale one są ponoć dość głośne no i trzeba trafić na taki, który faktycznie będzie działał, a nie non stop się zapychał.
emptyline, no jak nie warta?! Jak już sobie Dzionka chce kibel w sypialni stawiać (wiem, wiem Dzionka, że to byłoby w formie zamkniętej łazienki, ale pierwsza mysl poszła i straszną uciechę mi te wyobrażenie daje :P ), to tron na podescie byłby główną atrakcją mieszkania! 😁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lutego 2014 10:47
emptyline, muszę poszukać, ale na studiach miałam rzuty mieszkań w kamienicy, gdzie kibel to był prawdziwy tron. Wchodziło się po kilku schodkach, bo zaadaptowali wspólną toaletę na półpiętrze  🤣
Haha 😀 "Kochanie, mogę wejść do sypialni?" "Zajęte!"

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lutego 2014 10:55
Na forum abre wstawiała linka do mieszkania, które było do wynajęcia na mokotowie i kibel to był autentyczny tron! 🙂
Haha 😀 "Kochanie, mogę wejść do sypialni?" "Zajęte!"


😂

Przy wejsciu do sypialni potrzebne atrybuty - korona, berło i rolka papieru toaletowego.
Dworcika, takich willi (często odnowionych) we Wrocławiu jest sporo np obok mnie, gdzie mieszka Escada składa się z takich willi 🙂


Escada mieszkała w takiej willi 😉 teraz mieszka w 11piętrowcu na 36 metrach 😉 ale escada odziedziczy kkiedyś pół tej willi i ją sprzeda bo nienawidzi starych trzeszczacych chałup które non stop wymagają remontu i po których biegają wlochate pająki wielkości dłoni 😉
emptyline, zapomniałaś o jednym ważnym szczególe - pociągnięcie rury kanalizacyjnej wiąże się ze schowaniem jej GDZIEŚ 😉 chyba że chcesz mieć taki ozdobnik lecący przez salon 😉 To nie jest rurka fi4, którą ukryjesz w listwie przypodłogowej 😉
A u Dzionki jak widzę na planie jest do pokonania najmarniej jakieś 20metrów od 1 do drugiej łazienki (zakładając piony przy wejściu do mieszkania). Co oznacza podniesienie się z pionem o circa pół metra 😉 (spadek 2.5%). Trochę awykonalne 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
04 lutego 2014 14:32
Anaa, dlatego też napisałam, że to nie jest gra warta świeczki. Wiem dobrze jak wygląda rura odprowadzająca. 🙂 Takie akcje to sobie można robić jak się chce kibelek kawałek dalej przenieść i można go zrobić na podeście. Jedynie ten system podnoszący, ale to też średnie rozwiązanie, choć ludzie korzystają.
emptyline, system podnoszący?
emptyline   Big Milk Straciatella
04 lutego 2014 16:50
Anaa, ten akurat mało udany: http://www.ceneo.pl/1218747
Dziewczyny ile mniej więcej wychodzi ogrzewanie gazowe w mieszkaniu dwupokojowym. Tak średnio miesiecznie.
Chatonne, zależy od ocieplenia budynku, szczelności okien, instalacji (stare czy nowe kaloryfery) i pieca.
bera7, jak afera szafowa?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się