"Złote rady koniarzy" oraz prosto z Photoblogów

Trochę przykro już się czyta ten wątek... 🙄
wątek zamknięty
Dragola - Fakt, pocieszyłaś mnie. Ale chciałabym sie dowiedzieć jaki poziom ja prezentuje? po postach. Nie przeklinam w tych postach, nie wyzywam nikogo. A i tak jestem zaliczana do grupy, która robi naloty, zaśmieca forum, przeklina i robi wielkie awantury. I tego właśnie nie rozumiem.
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
12 marca 2009 19:50

Kupić konia 11-latce która nie jeździ, i nie wiadomo po co jej koń. Ciekawe. Też bym chciała żeby rodzice kupowali mi co tylko chce.

no własnie... on tak caly czas osiodlany stoi? xD

Wynik testu brzmi: jesteś normalna.
Witamy wśród Voltopirów  😀iabeł: 😎 😎
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 marca 2009 19:51
Daje pierwszy kilka tekstów dla tych którzy zapomnieli, ze było zabawnie... 🙄

[quote author=asds_z_hreczką link=topic=26.msg293#msg293 date=1226420880]
Złota rada koniarza:

"Zawsze jadac do  stajni miej w kieszeni stówke."

"Zawsze jadąc na wyprzedaz art. końskich miej ze sobą karte Mastercard.
Końskie rzeczy kosztują, ale satysfakcja z wyrwania innej kobiecie pary ochraniczy na przecenie  minus 65 % - bezcenna."
[/quote]

a teraz MISTRZOSTWO:

Przemiły wałach jeżdżony do tej pory przez jednego jeźdźca, super charakter. Chodził konkursy ujeżdżenia klasy P (ostatnio na 65%), obecnie przygotowywany do klasy N. Chętnie i lekko skacze.Raczej "damski" konik, delikatny w buzi.

delikatny w buzi <hahaha>


złote rady usłyszane ostatnio:
gościówa: ile lat ma twój koń?
ja: prawie 3
gościówa: aaaa! i jeszcze na nim nie jeździsz?!
ja: uważam, że jest jeszcze czas....
gościówa: ale jak to?! to już najwyższy czas żeby na nim jeździć, bo on cię później nie będzie szanował! i musisz mu założyć koniecznie czarną wodzę! bo on musi wiedziec kto tu rządzi!
ja stwierdziłam, że nie odpowiem.

Pewna "Kowbojka": <span style="font-style: italic">koń westernowy musi mieć głowę zadartą do góry.</span>
Ke?


wątek zamknięty
Graba.   je ne sais pas
12 marca 2009 19:52
A jakby dawać tylko adresy to zdjec np z zamazaną twarzą? Moze by to ucichło... Bo z fajnego wątku zrobił się śmietnik ;/
wątek zamknięty
Dziękuje 🙂
A na forum trafiłam, ponieważ sie dowiedziałam, że mój fbl jest ''objeżdżany".
Ale forum wydaje się być miłe 😉
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
12 marca 2009 19:55
Notarialna - ostatni cytat rodem z niejednego fotobloga, więc i fotoblogi byłyby śmieszne, gdyby autorki tych wypowiedzi umiały śmiać się z siebie i przyjmować krytykę.
wątek zamknięty
Notarialna, normalnie, wyprzedziłaś mnie. chciałam przypomnieć jak wyglądał ten temat w podobny sposób.🙂
Mimo, iż kilka stron temu brałam czynny udział w "dyskusji" stwierdzam, że to się już przykre robi....  może by tak w końcu przestać "karmić trolle", które i tak na forum nie napiszą już nic mądrego i przywrócić temat "oryginalny" czyli zasłyszane i autentyczne "złote rady" ?
wątek zamknięty
Gdyby...
A jeśli chodzi o śmieszne anegdoty, to kiedy powiedziałam mojej mamie o tym że ktoś zajeździł konia, zapytała czy to legalne, ponieważ myślała że słowo ''zajeżdżenie'' oznacza że koń został zajeżdżony na śmierć :P.
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
12 marca 2009 20:00
Od takich tekścików był chyba wątek "Laicy o koniach" o ile pamiętam... A tu zawsze byli wielcy koniarze, fotoblogi i fora...
wątek zamknięty
no i widzicie... Forum jest sympatyczne... I zamiast najeżdżać na kogoś za to że nie robi nic złego.. Wy i tak szukacie dziury w całym
pomimo tego że nie wiecie jak czuje się klacz w chwili obecnej 😉
żadna z nas Orszy krzywdy nie zrobi 😉
a z tym że miała iść na emeryturkę to jednak bym sie sprzeciwiła... :P
ale tłumaczyć sie nie będe

(tak to ja jestem tą ,,pustą koniareczką" 'dzikimustanki' z YT)
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
12 marca 2009 20:07
za to że nie robi nic złego
Poskacz sobie sama na wypinaczach, to pogadamy.
Jakby kobyła umiała mówić, to może byś uwierzyła.
Nie będę się wypowiadać, wiesz, co o Tobie myślę. Nadal nie odpowiedziałaś mi czemu skakała w wypinaczach.
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 marca 2009 20:11
darolga, Ty może pamiętasz to co chcesz pamiętać.
Ja pamiętam, ze w pierwszej tej pierwotnej wersji było naprawdę śmiesznie 🙂

Sankarita, No właśnie. A drążenie tego tematu po prostu jakby 'przygarnia' kolejne trolle i quoniarki, które muszą po prostu się wypowiedzieć jacy to my jesteśmy źli.

Dziewczyny (re-voltowiczki i voltopiry), pokażcie klasę.
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
12 marca 2009 20:14
A może, może 🙂 ja to w ogóle mam sklerozę wrodzoną i to przewybitną, kiedyś np. zgubiłam dziadka, bo zapomniałam, że miałam go pilnować (ma aizheimera) jak sobie łazi po ogrodzie... no i dziadek uciekł dwie wiochy dalej :P szedł po ziemniaki czy coś... ale nieważne...

Pokazuję klasę. Milczę.
Acz ja pyskata z natury. Będzie ciężko.
Jak coś to bijcie, krzyczcie, a się zamknę ;]
wątek zamknięty
wasia   Goniąc marzenia!
12 marca 2009 20:16
"żadna z nas Orszy krzywdy nie zrobi" -- o taaak. Widać. Szczególnie na filmiku z lonżowania na YT  🙄
A wiecie co ja zauważyłam? Że kiedy ktoś grzecznie zwracał komuś (nie mówię, ze wam) uwagę,  że źle robi na jego pb, to za każdym razem był obrzucany błotem "bo jakim prawem w ogóle śmie zwracać uwagę!"  🙄 Swoiste "rzucanie grochem o ścianę". Nikt nie będzie przecież wiecznie wchodził w przepychanki słowne z jakąś małolatą do której coś dotrze (oby!) w momencie gdy mamusia z tatusiem będa musieli zapłacić za weterynarza.
 Natomiast tutaj wobec rażącej przewagi wszytskie jesteście nagle takie uprzejme i tak bronicie tych wszystkich z pb. Przejżyjcie pare przytoczonych pb. Wejdźcie na te, gdzie zwrócono komuś uwagę i same oceńcie jego odpowiedź.
Żenua.
wątek zamknięty
Ale moment, kto tu kogo broni? Bo się coś pogubiłam.
Forum nie jest od wyzwisk przecież. Teksty quniorek z innych forum czy filmiki z youtube i zdjęcia z fbl nadal spokojnie mogłyby się tu pojawiać, quniorki mogłyby się tutaj pieklić ile by wlazło, ale gdyby żadna/żaden z voltopirów nie zwracałby na nie uwagi, temat mógłby sobie być nawet taki, do jakiego się sprowadził. No, ale tutaj przylatuje jakaś quniora-tłumaczka i wyzywaczka, reszta jej odpisuje, ona tym bardziej obstaje przy swoim aż się robi taki sajgon, że głowa boli.
wątek zamknięty
wasia -  Ja byłam, a przynajmniej sie starałam być uprzejma od początku. I nadal się staram. Ja na nikogo nie wjeżdżam, akceptuje wszystkie komentarze na fbl. I jak już któryś raz pisze, przykro mi że jestem pakowana do jednego worka tak jak sie na tym forum mówi z 'quniarkami'. Bo nikogo nie wyzywam, jestem miła a do tego nie wykłucam sie i nie prowadze chamskich przepychanek słownych.
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 marca 2009 20:23
Sankarita, jak wcześniej pisałam wątek mógłby nosić nazwę 'Nagonka na photoblogi (quoniarek)' 🙄
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
12 marca 2009 20:24
wasia - zgadzam się. Ale w takim wypadku trzeba by zmienić trochę temat wątku, na np. "próby edukacji quoniarek" :P
Sankarita - ale ja nie potrafię milczeć  :emot4: :emot4: :emot4: :emot4: :emot4:
wątek zamknięty
IloveMosiek   Mościsław & Co
12 marca 2009 20:45
ej, a mnie się cały czas wydaje, że towszystko przez nieświadomośc - ludzie, jeśli wrzucacie fotki do sieci, to musicie liczyc się z tym, że inni je zobaczą, ocenią, a jeśli mają możliwośc, to skomentują! wolnośc słowa mamy, a forum jest również od tego, żeby poruszac tematy drażliwe. 
drugą sprawą są kompleksy i brak samokrytyki, a także niechęc edukowania się idąca w parze momentami z zadufaniem. nikt nie umie wszystkiego, ale skoro mamy sposobnośc, to dobrze jest uczyc się od siebie nawzajem, prawda? dlaczego nie zastanwaiacie się nad radami innych? dlaczego nie przyjmujecie krytyki? opamiętania, moje dorgie...

przepraszam, musiałam.
a link na mojego ftb znajdziecie w profilu.
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
12 marca 2009 20:46
IloveMosiek - podpisuję się pod Twoim postem rękami i nogami.
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 marca 2009 20:58
Po dobrym treningu ujeżdżenia zawsze są zakwasy musisz się przyzwyczaić 🙂

😁
wątek zamknięty
Mam problemy z skręcaniem  na koniu w kłusie.
Kiedy ciągnę wodzę (prawą np.) to koń wcale się mnie nie słucha i idzie bokiem na środek wybiegu.
Czy to może zależeć od tego że przed jazdą jadł.



Niekturym wydaje sie to smieszne ale fakty bola bo tak naprawde ludzie konie traktuja jak smiece a na prawde sa to mile i wrarzliwe zwierzeta kyurym nalerzy sie cos od zycia


ja kocham konie wiec uwazam ze konie nie powinny w taki sposub ginac gdyz wyginela juz jedna rasa konni dzikich sa to konie Tarpany Lesne
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
12 marca 2009 22:28
Artanis, boskie! i ta ortografia! xD
wątek zamknięty
darolga, Ty może pamiętasz to co chcesz pamiętać.
Ja pamiętam, ze w pierwszej tej pierwotnej wersji było naprawdę śmiesznie  🙂
No właśnie. A drążenie tego tematu po prostu jakby 'przygarnia' kolejne trolle i quoniarki, które muszą po prostu się wypowiedzieć jacy to my jesteśmy źli.

Dziewczyny (re-voltowiczki i voltopiry), pokażcie klasę.


Sankarita, jak wcześniej pisałam wątek mógłby nosić nazwę 'Nagonka na photoblogi (quoniarek)'  🙄
  Ahjo, a teraz nie jest śmiesznie, więc temat jest zły... Faktycznie, trzeba wrócić do wypisywania tylko sweetaśnych, śmiesznych rzeczy, byśmy "mieli klasę".  🙄 Tyle już było pisane w wątkach o zawodach - by reagować i nie siedzieć cicho, kiedy mamy wątpliwości co do stanu zdrowia/traktowania konia. Zresztą temat przewijał się nie tylko w wątkach sportowych, ale były też różne inne przypadki - a to ktoś wkleił zdjęcie do KR czy innego tematu i został obsztorcowany od góry do dołu, bo coś skrewił, mamy temat o różnych "ciekawych" ogłoszeniach...  Na towarzyskim z kolei były wątki o niepokojących hałasach za ścianą itp. Wszędzie się przewijało - reaguj, nie bądź obojętny.
  A w tym wątku nagle: dajcie spokój, bo przyjdą quoniarki i zrobią kipisz. Dajcie spokój, bo to nie jest śmieszne. Dajcie spokój, bo to się nieprzyjemnie czyta. Miejcie klasę, dajcie spokój. 🤔
  Nie wiem, może mnie wychowano kładąc nacisk na inne zasady, ale przymykanie oka na niektóre rzeczy, które wyprawiają te "szalone nastolatki", to żadna cnota, czy coś godnego pochwały. Niektórzy przeginają, robiąc raban z powodu brudnego zwierzaka na zdjęciu, ale duża część wklejonych zdjęć/linków to wcale nie jest durne czepianie się. Te osoby (z wklejonych linków) sądzą, że to co wyprawiają, jest "cool", albo nie mają odpowiedniej wiedzy, by używać danych patentów itp. W każdym bądź razie chwalą się tym publicznie, wpisują sobie nawzajem słodkie komcie i żyją w słodkim świecie, przekonane że robią dobrze. A tak nie jest.
  I dlatego dobrze, że trafiają do tego wątku różne "odpały szalonych dziewczynek". Mają jakąś szansę dowiedzieć się, że pewnych rzeczy się nie robi. Nie spodziewajmy się miłych reakcji, wszak te osoby żyły we własnym świecie i krytyka to jego koniec. Że nieśmieszne? Trudno, nie wszystko na naszym świecie jest zabawne. Za to jak dla mnie, to z pewnością bardziej produktywne niż polowanie na niewinne pisane głupotki młodych panien.
   
 

wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
12 marca 2009 22:35
Brawo.
Zgadzam się w 100%.
wątek zamknięty
A wiecie co.. ja sobie w końcu z ciekawości załozyłam photoblog :P

Ciekawe.. może kiedyś trafię na karty tegoż tematu 😀
wątek zamknięty
tylko że na tym forum na pierwszy ogień idą photoblogi posiadaczy własnego konia.. Dopiero później te ze zdjęciami np. ze szkółki ...
Raczej miło nie jest kiedy ktoś z forum upiera się przy swoim mimo że nie ma racji 🤔wirek:
może najpierw obejżelibyście klacz na żywo, a później ją skomentowali?
też umiem napisać że czyjś koń jest wychoudzony... Wtedy cała reszta zacznie sie zgadzać nie patrząc na zdjęcia... A na forach najczęściej są ,,przyjaciółeczki koniarki" które tylko krytykują innych nie patrząc na siebie. 🤦
wątek zamknięty
Niestety nie potraficie sie ladnie bawić, prośby były, ostrzeżenia były, na nic to się zdało.
Watek ten skutecznie obniża poziom forum, w większości służy wyśmiewaniu innych a nie wskazywaniu dobrej drogi. Dlatego Moderatorki (większością głosów) podjęły decyzję, że zamykają ten wątek.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.