DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Kastorkowa   Szałas na hałas
05 lutego 2014 06:01
Obszyty futrem naturalnym  kantar w końcu doczekał się zdjęć na modelu.
Przepraszam, że z niczym odkrywczym, ale muszę się pochwalić najnowszym wytworem 😉 dumnie nazwany kremówka, bo na żywo wygląda tak smacznie, że chciałoby się zjeść w całości razem z paskami  😜
Planuję w końcu uszyć jakąś łezkę, chociaż na samą myśl o lamówce robi mi się niemiło  😵 ale trzeba się uczyć i pokonywać własne słabości 🤣
Okunka, cudowny! Naszyj logo Eskadrona i sprzedawaj w ich cenie!  😁
okunka no śliczny, jak wszystkie 🙂 nie mogę już się doczekać kolejnego tworu 🙂
co by nie powiedzieć, to okunka, wymiata z tymi padami. nie dość, że super wykonane (nie ma się do czego przyczepić na zdjęciach - staranności, materiałów czy kroju) to jeszcze świetnie - bardzo gustowne, ze smakiem dobrane kolory.
możesz zacząć malować ;]
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 lutego 2014 16:43
moje drugie starcie z maszyną (pierwsze polegało na uszyciu sporej wielkości świnki ze skrzydłami na prezent, don`t ask ;D)
opanowałam większość czynności związanych z obsługą magicznego urządzenia, nie złamałam ani jednej igły a lamówka może i nie jest idealna, ale tylko w jednym miejscu naciąga polar, i są aż trzy łuki 😀D więc chyba nie jest aż tak źle :3
brak derek treningowych na rozgrzewkę, nadających się do doczepienia do siodła westowego zmusił mnie do radosnej twórczości.
Nie patrzeć na kopyta, buła stoi jak sierota a zdjęcie zrobione godzinę przed przyjazdem kowala 😉
marszczy się, bo kiepsko ułożyłam na 'tępej' derce pod spodem (ah to lenistwo) a zaszywki specjalnie wykończone 'na zewnątrz', to nie pomyłka ;D
(tu jeszcze nie ma rzepów, ostatnia przymiarka była ;D)
w piątek jazda testowa

[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/v/t34/1616274_10200461283093694_2002474266_n.jpg?oh=0a63ea8737617daf007f75bb01343069&oe=52F4B9D4&__gda__=1391736928_342884f30189089930f31911e9b97b47[/img]
wybaczcie proszę telefonową jakość  😡
Winko, jak zrobiłaś takie perfekcyjne pikowanie?  😲 ŁAŁ! na jakiej maszynie szyjesz? Jest cudowny, jestem pod ogromnym wrażeniem  👍
carmelka   Extremly photogenic... potato
05 lutego 2014 19:07
Do mnie dzisiaj takie cuda dotarły. Prosto od asicaa239 <--- dzięki!
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
05 lutego 2014 20:19
Winko, szacun.  👍 Przepiękne drobne pikowanie, doszyj znaczek ES lub Eskadron i możesz go sprzedać za krocie.  😁
Piaffeczka, Zamowkantar, Horse_art - dziękuję bardzo, strasznie miło czytać takie słowa  :kwiatek: hehe, do eskadrona to jeszcze daleko 🤣 ale postaram się uszyć coś innego niż klasyczny pad, co by nie zanudzać, a i sama spróbuję chętnie czegoś nowego jak tylko będzie czas 🙂

Winko - ja nie wiem, że Ty masz cierpliwość i chęci do takiego drobnego pikowania! Jeszcze takie równe! Jakbym nie wiedziała, że sama robisz, to bym powiedziała, że kupiłaś gotową pikówkę!  😀iabeł:
okunka, Twoje pady dla mnie, to są takie 'moje idealne pady'. Jestem zakochana w każdym jednym  😍
Winko i Okunka kawał świetnej roboty. Okunka tak nieśmiało zaczynała pamiętam i teraz jak się rozkręciła i wrzuca nam pad za padem 😀 Każdy śliczny 😀
Winko, proszę powiedz, jak to zrobiłaś? tzn tak ogólnie - jakies specjalne prowadnice? nam to nawet lamówka nei dała sie równo przyszyć...tak szybko ta maszyna ciagnie ;/

Kastorkowa, to zdjecie jest wspaniałe.kolory, dobranie sprzetu (kolor i faktura). nawet to futerko pasuje kolorami i fakturą do sierści. i klimat taki ma...nie moge sie napatrzeć....
Kolejna podkładka by me. Tym razem z tunelem 😉  A już niedługo wrzuce zdjęcie czapraka podszytego futrem 🙂
littleem mam starego łucznika. Równe pikowanie to zasługa linijki i mydełka.
Cześć wam nie pamiętam czy już zadawałam tu pytanie
jaki najlepszy materiał nadaje się na zrobienie czapraka ?
i jaka pijanka ?
a jaki odpowiedni polar do robienia owijek ?
i ma ktoś instrukcję jak mniej więcej można je zrobić ?
i z jakiego materiału można zrobić najlepsze nauszniki ?
i z jakiego materiału ?
macie może instrukcję jak można zrobić ładne nauszniki w rozmiarze COB ?
mam nadzieję że mi pomożecie.
@agis - pierwszy post  🙄
asicaa239 ta podkładka jaka gruba  😍

Littleem, zelka2303 - dziękuję  :kwiatek: jeszcze jakiś czas będzie nieśmiało, bo ja ogólnie nieśmiały człowiek jestem 😉 wrzucam tylko te pady które wyjątkowo mi się podobają albo są jakieś "inne" niż klasyczne, bo nie chcę zaśmiecać wątku 😉
Trzęsie mną na samą myśl o łezce, ale teraz będę szyła czaprakową podkładkę pod Siodło 🙂 sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie
monisiaxp widziałam pierwszy post aż do 35 postu ...
widziałam instrukcję jak robić czaprak ale z jakiego najlepszego materiału ?
i nie widziałam tam instrukcji jak zrobić owijki i nauszniki .
owszem była jedna instrukcja jak zrobić nauszniki ale nie czytelna.  🙁
agis  guzik prawda! Zrobiłam bardzo czytelną instrukcje jak zrobić nauszniki! Z masą zdjęć jak co zrobić krok po kroku. Tydzień robiłam zdjęcia i opisywałam. Wrzuciłam to tu i na inne forum, żeby każdy mógł skorzystać.
Witam, Mam pytanie. Czy mógłbym zrobić derkę przeciwdeszczową z materiału który był jako wierzch do namiotu?
asicaa239  😍
Jak ja widzę futerko to  🤔wirek: kocham takie puchate  😁

okunka moje kolory <3 lubię takie stonowane lecz nie pogardze razówami, moja lamówka teraz będzie pomarańczowa xD
zelka2303 a podasz na jakiej stronie lub pod jakim nr jest bo ja patrzałam chyba na 10 stronie i było trochę nie czytelne
więc przepraszam jeśli kogoś uraziłam nie chciałam  😕
Witam, Mam pytanie. Czy mógłbym zrobić derkę przeciwdeszczową z materiału który był jako wierzch do namiotu?


Heh oczywiście że można ;D
Troche jak w reklamówce koniuch bo pewnie powietrza nie przepuszcza i nie przystosowane do tego, ale jakby ładnie podszyć polarkiem i przepikować to czemu nie ;]
Chciałem właśnie podszyć polarkiem żeby mi się kobyła nie zrobiła mokra, ale  on chyba oddycha i nie jest taki jak reklamówka właśnie tylko jest taki materiałowy. 😉
Chciałem właśnie podszyć polarkiem żeby mi się kobyła nie zrobiła mokra, ale  on chyba oddycha i nie jest taki jak reklamówka właśnie tylko jest taki materiałowy. 😉


Ammm, no chyba, że tak ;]
Tylko o wyschnieciu konia w czymś takim nie ma mowy, tylko jako typowa, chwilowa, przeciwdeszczówka najlepiej bedzie sie sprawować  ;]
Dziękuje za odpowiedź.
Kastorkowa   Szałas na hałas
06 lutego 2014 19:35
[quote author=horse_art link=topic=88.msg2004467#msg2004467 date=1391683670]


Kastorkowa, to zdjecie jest wspaniałe.kolory, dobranie sprzetu (kolor i faktura). nawet to futerko pasuje kolorami i fakturą do sierści. i klimat taki ma...nie moge sie napatrzeć....

[/quote]

Dziękuje, naprawdę miło czyta się takie rzeczy  :kwiatek:
Zdjęcia też są moją pasją więc staram się by jakoś się prezentowały  🙂
MagBan93   Hennowata rudość :]
06 lutego 2014 19:57
Co się wkłada do podkładek pod owijki? Gąbkę? Ile cm?
Polar jako materiał na obszycie się sprawdza?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się