siodło ujeżdżeniowe

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 lutego 2014 10:20
Pan Sebastian z Equipe jest z Wejherowa a pani Beata z Bielska i Warszawy, natomiast obydwoje dojeżdżają wszędzie 😉
Mam pytanie czy  ujeżdżeniowe puśliska są tak samo wytrzymałe jak zwykłe, bo potrzebne są do długiej intensywnej jazdy w terenie. I nie wiem co wybrać
Potwierdzam - Pan Sebastian z Equipe jest "wporzo"  😉

Czy ktoś wie jak sie ma rozmiar łęku: 28 w siodłach Lemetex do rozmiarówki Passier (a konkretnie: Passier standard)?  😲  HELP!  :kwiatek:
ash   Sukces jest koloru blond....
05 lutego 2014 13:02
akaamaa, ja jeżdżę w puśliskach ujeżdżeniowych w teren, a znam dziewczynę która startuje w rajdach i też ma takie puśliska.
Dzięki dziewczyny, to w takim razie pewnie odezwę sie do Equipe  :kwiatek:
Henning Sofa ma szeroki czy wąski twist?  🤔
Jak pytasz o siodło z allegro to podobno sprzedaje je pantofel 😉
A w każdym razie ogłoszenie o aukcji wrzuciła na fejsa Klaudia Kocik, czyli pantofel właśnie. Więc całkiem możliwe, że to siodło jest u kogoś zupełnie innego i w rzeczywistości wcale nie jest na sprzedaż. 😉
Czy ktoś mógłby rozszyfrować numer 2979 D umieszczony na ujeżdżeniówce Euroriding? Jaki to rozmiar łęku?  :kwiatek:
Ale to jest chyba numer seryjny,w euroriding numer łęku i siedziska jest inny
A powinien być również umieszczony na siodle?
Tak,pod tybinką.
Niestety to starszy model i pod tybinką brak. Ale dzięki 🙂
hej, tak się zastanawiam czy takie swiatowe firmy jak np stuben produkują siodła wszechstronne czy teraz to już tylko skokówki albo ujezdzeniówki?
odpowiedź znajdziesz na np. polskiej stronie siodeł stubben- mi zajęło to przed chwilą pół minuty.
Niestety to starszy model i pod tybinką brak. Ale dzięki 🙂


Jak bardzo "starszy"?
Miałam euroridinga z czerwonym znaczkiem, teraz mam z niebieskim i obydwa miały numery pod tybinką, w prawym górnym rogu.
Pewnie z 10, może 15 lat. Na tej skórze na przystułach jest wytłoczone, ledwo widoczne euroriding i nazwa modelu- na litere R, kończy się na N chyba, i numer 2979D. Znaczek ten mały z lit. e jest srebrny, a koło zamka do puślisk srebrna tabliczka euroriding. Mam zagadke  😁 co to za rozmiar i jaki model 😉 w necie nie mogę znaleźć..
Rubin pewnie.
Tak, faith, to Rubin, dziękuję!
Kilka dni temu był u nas pan z całą masą nieznanych mi wcześniej siodeł Hemano. Bardzo przyzwoity sprzęt, naprawdę.
Hej, mam problem z rozpoznaniem co to za model..
Pomożecie?  :kwiatek:



ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
24 lutego 2014 15:14
No przecież masz napisane, że to Passier Passion 17-stka, dość stary (co mu zupełnie nie uwłacza).
A te numerki można prosić o rozszyfrowanie?
bo nie są takie oczywiste jak w Prestigu
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
24 lutego 2014 15:34
Te cyferki to numer seryjny (numer kolejnego produktu).
Jeśli napiszesz do passiera to oni wyślą Ci wszystkie dane "fabryczne":
datę produkcji (obstawiam okolice 1995 roku), rozstaw fabryczny łęku (mógł być zmieniony), jakie siedzisko (tak na oko to płytkie),
ewentualnie jaki kanał (nie widać z boku ale rzuciłam okiem na ogłoszenie i chyba wąski),  jakie panele (wyglądają na gusseted/klinowe).
ms_konik Dziękuje bardzo  🙂 🙂

Szukam siodła ujeżdżeniowego i zastanawiam się pomiędzy:
Prestige (mam skokówkę i jestem zakochana)
Bates
Ratomka
Euroriding

Chcę żeby było w miare miękkie i głębokie.
Jakieś inne marki i konkretne modele polecacie?  😉
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
24 lutego 2014 20:22
ja polecam ratomke germide ale zalęzy czy lubisz głebokie siodło z bardzo długą tybinką 🙂mnie się bardzo wygodnie jeżdzilo 🙂ale dużo osób ma odmienne zdanie na ten temat :P
Elfik
Jestem racze nie za wysoka, bo koło 168cm i długo tybinkowe siodła nie są za bardzo pod moją budowę ;p
Choć Ratomke Germide ma koleżanka ze stajni to jest nim zachwycona 😉
Ja z kolei Ratomki bardzo nie polecam, siodło zakleszczające jakich mało, nie ma to nic wspólnego z prawidłowym, swobodnym dosiadem  🤔wirek:
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
24 lutego 2014 21:45
mnie się dobrze jeździło w ratomce ale teraz z kieffera jestem bardziej zadowolona 🙂
Z Kifferami też słyszałam że różnie bywa..
Ja jestem zakochana w Prestige Dodge, ale niestety mój budżet by tego nie wytrzymał 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się