Kącik Ujeżdżenia

carmelka   Extremly photogenic... potato
28 stycznia 2014 21:01
http://www.swiatkoni.pl/news/7807,zmiany-na-warszawskiej-cavaliadzie.html

Potęga w czwartek mi się nie podoba, ale na ujeżdżenie czekam z niecierpliwością. Zobaczymy jak pójdzie organizacja... :-)
ententa ja bym bardzo chciała, jak mi wypłata dopisze w tym miesiącu to się wybiorę 😉
Antoś to daj znać, może zbierzemy jakiś voltowy team  😉
ja się tylko zastanawiam, jakie pra będzie można zobaczyć, czy będzie podział na kategorie wiekowe, czy 'problemowe', chętnie bym zobaczyła konie na poziomie rozwojowym mojego Rudego, żeby poszukać jakiś nowych roziązań i wskazówek  😉
P. Beata Stremler szuka jeźdźca. Ktoś zainteresowany? :kwiatek:
Mam pytanie czy  ujeżdżeniowe puśliska są tak samo wytrzymałe jak zwykłe, bo potrzebne są do długiej intensywnej jazdy w terenie. I nie wiem co wybrać ?
o puśliskach jest osobny temat: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,730.0.html
Przepraszam i Dziękuję Moona  :kwiatek:
Mam pytanie 🙂 Niedługo rozpoczynam trening ujeżdżeniowy. Od razu zaopatrywać się w siodło o konkretnym profilu czy na początku wystarczy wszechstronne?
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 lutego 2014 15:54
Zamierzasz coś startować? Czy to tak tylko jako podstawa do skoków? Będzie Cię stać na wymianę siodła za jakiś czas?
Wystarczy wszechstronne.
Napisałam o treningu ujeżdżeniowym, a nie o wprowadzeniu takich elementów do treningu, wtedy nie pytałabym o siodło 😉. Moja kobyła ma duże predyspozycje właśnie do ujeżdżenia, więc zaczynamy niedługo 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 lutego 2014 17:47
Napisałam o treningu ujeżdżeniowym, a nie o wprowadzeniu takich elementów do treningu, wtedy nie pytałabym o siodło 😉. Moja kobyła ma duże predyspozycje właśnie do ujeżdżenia, więc zaczynamy niedługo 🙂


no to skoro tak to jeździj w ujeżdżeniowym
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
05 lutego 2014 17:58
Na początek wszechstronne jak Wam się spodoba i będziesz pewna że nie będziecie skakać to zainwestuj w ujezdzeniowe  🙂
juliadna no właśnie wiele osób mi tak radzi i chyba się dostosuję
a o skokach trudno tutaj mówić, nie "jara jej to", woli truptać i świetnie jej to wychodzi, np kłus dzieli sobie tak jakby na "3 biegi", galop straaasznie płynny i taki.. wolny, ale też go sobie stopniuje, chociaż nie powiem - żeby to to poszło z ikrą to trzeba ładnie się napocić.. skoki.. no cóż, 2x skoczy dobrze i później nie dociąga  🙄 , wgl nad tym nie myśli. Jak truptamy, to przy rozciąganiu, zatrzymywaniu i ruszaniu z miejsca, bardzo mieli i myśli nad tym co robi, ostrożnie i precyzyjnie to wykonuje, jakby sama z siebie. Szkoda bo ja jestem skoczna, ale wszystkiego trzeba spróbować, a kobyłki za nic nie wymienię, może się okaże, że jak się zacznie "wyższa szkoła jazdy", to się dziewczyna wyłamie i dalej będziemy szukały swojego miejsca. A wgl jest dość zwrotna jak na wlkp  🏇
https://twitter.com/CSJDujardin/status/432159663447359489/photo/1/large
wyżej przodem machać nie potrafi? Za niedługo zamiast kłusa wyciągniętego będziemy oglądać 'kłus hiszpański' 🙄
Ale to jest tylko zdjęcie.Czyżbyś była zazdrosna?  😁
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
08 lutego 2014 18:42
Hej czy ma ktoś może numer telefonu do p. Katarzyny Waligórskiej?
Tutaj masz kontakt - z Kasią możesz się skontaktować przez Justynę: http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/24230?q=&kategoria=&lokalizacja=1&widok=0&strona=5
vissenna   Turecki niewolnik
08 lutego 2014 18:59
Rul ale co złego widzisz w takiej akcji przodu, jeśli zadnie nogi są równie zaangażowane?  🤔
To jest naprawdę dobry kłus wyciągnięty! 😍
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lutego 2014 19:01
Zdjęcie akurat w paskudnej fazie... Ale nie można przeczyć temu, że ten koń ma ruch. Chociaż jest trochę kluskowaty  😁
Valegro jest nie kluskowaty,on jest zapasiony i w moich oczach dużo przez to traci na lekkości,po prostu w dużej mierze gapię się na jego pulchny odwłok...
Szczerze,to uważam że jest kilka innych top koni,które ruszają się znacznie lepiej.Niemniej jednak zawsze z radością przejazdy Valegro oglądam-a zdjęcie jest z weekendowego show KWPN,gdzie V. dostał nagrodę za KWPN horse of the year-ale w pokazie się zaprezentowali słabo,dużo nieregularności.
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
08 lutego 2014 19:12
dzieki jestemzlasu🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lutego 2014 19:19
DressageLife, pokazu nie widziałam, to się nie wypowiem. Nie jestem ogromną fanką Valegro, ale nie zaprzeczę jego ruchu i pracy, jaką wykonują. Niech sobie wygrywają, nie mnie oceniać, czy słusznie, ja sobie będę świrować na punkcie innych, może i słabszych koni. Niemniej popatrzeć sobie popatrzę, nawet jeśli jest trochę spasiony 😉
vissenna   Turecki niewolnik
08 lutego 2014 19:32
Facella mam tak samo  😎
Właściwie do dziś żaden koń nie zrobił na mnie większego wrażenia w kur jak Fuego XII i Juan Manuel Munoz Diaz na WEG 2010  😍
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lutego 2014 19:36
Ja mam to samo z tym:
Gal i Totilas w 2009 w Windsorze. To był chyba pierwszy wynik powyżej 90%? Nie pamiętam już.
Ryczę nawet jak nie patrzę, znam prawie na pamięć, wystarczy mi słuchać muzyki i wiem, co robią i ryczę  😂
Wprawdzie nie jest to ich najlepszy przejazd, ale chyba nigdy nie będę mogła się na to napatrzeć  😵
Mnie się Valegro kojarzy z taką tłuściutką gąsienniczką  😁 Trochę mnie to dziwi, że koń chodzący wysoki sport i to- sądząc po jego osiągnięciach- na najwyższym poziomie  jest zaniedbywany w tak podstawowej kwestii. Może jest na to jakieś inne wytłumaczenie?  🤔
Też mnie to dziwi, czy fizycznie przy takim obciążeniu i wysiłku jest możliwość żeby koń był za gruby. Chociaż dla mnie też wygląda trochę prosiaczkowato 😉
Czyżbyś była zazdrosna?
Tak, zdecydowanie.
vissenna   Turecki niewolnik
09 lutego 2014 18:13
Widziałyście wyniki Koerungu KWPN ?
Tu zwycięzca:
http://www.kwpn.tv/chk2014/dressuurhengsten/?s1item=zWCDgKl15h&s1meta=1#s1media
Drugie miejsce dla syna Totilasa:
http://www.kwpn.tv/chk2014/dressuurhengsten/?s1item=W5vnABnA0X&s1meta=1#s1media
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się