Puśliska

akamaa
aaa to chyba jedem chleb. Nie ma roznicy. Ja mam jakies taniochy juz z 4 lata w terenie, wszedzie je docieram i nic sie nie dzieje 🙂
no tylko nie wiem czy nadają się do na prawdę mocnej pracy (rajdów)
akaamaa, sądzę, że np. Daw-Magi uj. będą dużo lepsze niż wspominane Diany "zwykłe".

Z Dian może być zadowolona osoba, która nie zmienia długości puślisk, ani nie podciąga strzemion (chyba, że oczka w strzemionach wyjątkowo obszerne i gładkie) - inaczej wierzchnia warstwa się ściera, a wewnętrzna taśma przesuwa i "wkłuwanie" w dziurkę czyni koszmarem 🙁
akaamaa, puśliska ujeżdżeniowe jak najbardziej nadają się do intensywnej jazdy w terenie, tylko wybierz takie które w środku mają taśmę. Same skórzane, bez taśmy na pewno się porozciągają 🙂
Halo - uzywalam dian rok czasu i nie mialam takowego problemu🙂 teraz mam ujezdzeniowe daw magi i nie czuje roznicy🙂
Jeżdżę w siodle dresażowym, jak i skokowych w ujeżdzeniowych puśliskach Winteca. Nie wyciagają się, nie widać specjalnie dużych oznak zużycia po ponad 2 latach i nie widać, że nie sa skórzane- nie wyglądają tandetnie.
faith, moje Diany były fajne 2 miesiące. Potem miejscami "starł się lazur", ale oj tam - powiedzmy, że oczko w strzemionach było mało gładkie. Problem powstał, gdy zaczęłyśmy z córką  korzystać z siodła na zmianę - inna długość puślisk. I teraz z nich rezygnuję, ale to ponad 3(!) lata, bo przepinanie "dziurek" jest koszmarem: taśma w środku nie puszcza (przesunięta), skórka na zewnątrz - puszcza 🙁 Znacznie starsze stubbeny bodaj (taśmowe) bardzo wyględne nie były, ale takiego problemu nie było.
No, tyle stubbeny to kosztuja ze 3 razy tyle😉
natomiast moim zdaniem w odniesieniu cena/jakosc - Diany wypadaja bardzo dobrze🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 lutego 2014 09:45
Musze kupić puśliska i teraz nie chciałabym wydać za dużo pieniędzy, ale i nie chciałabym, żeby szybko się rozpadły. Da się czy takie rzeczy tylko w Erze?

Na oku mam:
1. http://allegro.pl/pusliska-skorzane-czarne-i3990516260.html
2. http://www.amigo-konie.pl/1916-et-pusliska-skorzane.html
3. http://www.amigo-konie.pl/1326.html

Macie jakieś opinie na ich temat?
safie niestety tylko w Erze    🙁
Słabe puśliska nie tylko same sięrozciągają / rozpadają - ale i siodło niszczą
Z tańszych dobre są Diany - dostępne czasami na Allegro. Szyte "na okrągło" , wzmocnione taśma i "przyjemne" dla siodła 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 lutego 2014 10:29
Gaga, dzięki. W takim razie ruszam na poszukiwanie tych Dian  :kwiatek:
Sprzedawał je użytkownik czaruś _ z jakąś cyferką
faith miała gdy jeszcze jeździła u mnie - na prawdę przyjazne puśliska w cenie ok 100 zł chyba 🙂

W ostateczności zdecydowałabym się na Api secu - też miałam jakiś czas
To puśliska sytetyczne - również mneij nieszczą siodło, niż "zkórzane grubasy". Z tym że cena podobna do Diany więc sieśrednio opłaca raczej
czy ktoś używa puślisk taśmowych z DAW-MAGa i mógłby podzielić się swoją opinią?  :kwiatek:
okropne - zwróciłam
Olson, mam ujeżdżeniowe DM. Na razie super - i polecam takie rozwiązanie.
Mialam Diany i mam ujezdzeniowe DM 🙂 oba sorty bardzo fajne, miekkie, nieobcierajace siodla 🙂
okropne - zwróciłam


a co z nimi konkretnie nie tak?

Olson, mam ujeżdżeniowe DM. Na razie super - i polecam takie rozwiązanie.


Mialam Diany i mam ujezdzeniowe DM 🙂 oba sorty bardzo fajne, miekkie, nieobcierajace siodla 🙂


czy ujeżdżeniowe macie do zwykłych siodeł? czym one się różnią (oprócz sprzączki) od zwykłych taśmowych?
Olson, ty że nie mają zamka pod udem. Inaczej się reguluje długość niż w zwykłych, długich puśliskach.
Też mam ujeżdżeniowe Daw-Magi i jestem zadowolona.
ujezdzeniowe mam do ujezdzeniowki, plasko pod udem 🙂
Ja mam same puśliska ujeżdzeniowe. W zwykłych już jeździć nie potrafię, nawet w skokówce.
Diany zdecydowanie lepsze
Ja żałuję, że tylko jedne ujeżdżeniowe DM kupiłam - do krosowego byłyby jak znalazł (teraz mam cavalcade juniorskie: diany poszły w odstawkę, krótkie c. przewędrowały do skokowo/krosowego z ujeżdżeniowego) ale najwyżej te krótkie będę mieć ze sprzączką na dole, choć wolałabym uj. DM.
a gdzie mogę nabyć te słynne Diany - niestety ale na allegro ich nie widzę.

ujeżdżeniowe z DM mają fajną cenę, ale myślę, że jednak zdecyduje sie na standardowe. one mają taką samą budowę, zgadza się?

Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
23 lutego 2014 20:55
Czy ktos mial okazje uzywac tych puslisk http://www.horsehouse.pl/pl/Katalog/Nowosci/Pusliska-ujezdzeniowe-Classic-Hansbo.html
wygladaja zachecajaco i cena tez bardzo dobra tylko teraz pytanie czy fajne czy bubel? I jak z romiarem? Potrzebuje do siodla ujezdzeniowego, sama jestem niewysoka (niespelna 160 cm) wiec jaka dlugosc powinnam wziac? Nigdy nie zastanawialam sie nad dlugoscia, a mam juz kolejne kavalkade ujezdzeniowe.
Asik, no to co za problem zmierzyć? Weź centymetr do stajni i zmierz ile cm mają puśliska ustawione odpowiednio do ciebie mają długości. Czyli ile jest od zamka w siodle do momentu gdzie zaczyna się strzemię.
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
23 lutego 2014 21:44
Oczywiscie i tak zrobie jak tylko dotre do stajni, myslalam ze moze ktos wie i odpowie bo bym od razu zrobila zamowienie 🙂
Asik, ale jak ktoś ma wiedzieć? Co z tego że znamy wzrost, jak nie wiadomo jakiej długści masz nogi? Tak naprawdę wszystko rozchodzi się o długość kości udowej. Osoby o podobnym wzroście mogą mieć różne długości a co za tym idzie i różne puśliska.

Ja mam 171cm i do ujeżdżeniówki mam 70. Ale spokojnie mogłabym wziąć też 60 a najlepiej 65. Do skokówki mam 50.
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
23 lutego 2014 22:02
Spoko nie bylo tematu, zmierze te ktore mam i bedzie wiadomo. Dzieki xxagaxx za fatyge 😉
A ja mam pytanie dot puślisk ujeżdżeniowych, chyba jak większość tu polecała zdecyduję się na Daw Mag'i.
Tylko która długość, potrzebuję do skokówki, jak zmierzyłam swoje wyregulowane puśliska to na skoki mam ok 50-52 cm i fajnie by mieć z tego możliwość jeszcze wydłużenia parę cm, czyli celować w 55 czy 60 cm, jaki one mają mniej więcej zakres regulacji?

A druga sprawa które zapięcie lepsze/praktyczniejsze/trwalsze H czy conway?

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się