Kryty lonżownik - projekty, zdjęcia

[quote author=ash link=topic=1043.msg2003564#msg2003564 date=1391610827]
PFK, weź łaskawie się do poczytania słownika ortograficznego! Wawrek już ci raz pomógł banując twoje poprzednie konta!
Pomoże i teraz!


Nie jestem esenja.
Nastepny. Zglaszam
[/quote]
Problem w tym, że nie masz podstaw do zgłaszania czegokolwiek. My - owszem, bo łamiesz kilka punktów regulaminu. Więc z łaski swej nie dostarczaj modom roboty i zniknij sama z siebie, bo oni i tak w końcu wykombinują, jak Cię zniknąć na stałe. Będzie milej, jak nie będą zmuszeni. Lubisz, jak wszyscy źle o tobie myślą i chętnie by cię udusili czy jak? Może jakaś terapia by pomogła? :kwiatek:
Idę zjeść banana, na uspokojenie. 🥂
Hehehe, zgłosic pół revolty, samemu dostac bana 😀DD

dziewczyny z tego co widzę to wątek o lonżownikach, a nie fotogaleria i przepychanki jest przycisk ignoruj, jest przycisk zgłoś do moderatora :/ chce się dowiedzieć o lonżowniku a nie kim jest czy nie jest PHP czy kto inny
ash   Sukces jest koloru blond....
05 lutego 2014 15:04
Ruffian, ale odpowiedzi na twoje pytanie udziela się jakaś szalona, nie mająca pojęcia o temacie dziewczynka, która zakłada milion kont bo poprzednie modzi jej zbanowali.
dziewczyny z tego co widzę to wątek o lonżownikach, a nie fotogaleria i przepychanki jest przycisk ignoruj, jest przycisk zgłoś do moderatora :/ chce się dowiedzieć o lonżowniku a nie kim jest czy nie jest PHP czy kto inny


Brawo! 😀 👍

Z mojej strony chyba juz nic nie dodam.
Fajna sprawa lonzownik. Napewno sama w niego zainwestyje jeszcze przed nastepna zima bede sie starala, z racji tego, ze nie mamy krytej ujezdzalni to u nas bedzie mega przydatny na takie pogody jak mamy teraz 😵
Ruffian, nie byłoby takiego wielkiego halo, gdyby to była zwykła koniareczka, ale z tą dziewczyną się już męczymy chyba z tydzień? I najwyraźniej dziewuszysko jest ambitne, bo chce nam forum rozwalic
Ruffian, ja w temacie lonżownika.
Jeśli planujesz budować kryty to wiesz już na pewno doskonale, że nie są to małe koszty. Taka inwestycja będzie Ci długo służyć. Wydaje mi się, że rozsądniejszym rozwiązaniem jest dokupienie materiału i postawienie lonżownika o średnicy min. 16 m. Teraz nie masz młodych koni, ale za kilka lat, kto wie. Budowa 13 czy 16 m średnicy to już nie taka olbrzymia różnica finansowa, a praktyczność takich dwóch obiektów jednak różna.
Ruffian, a wlasnie kwestia kosztow? Ile Cie taka przyjemnosc bedzie kosztowac? 🙂
A i jeszcze co do dachu. Czym zamierzasz pokryc?
Tak na przyszlosc pytam 😀
Hej, dołączam się do pytania odnośnie krytego lonżownika, jakie koszty wykonania, z czego budowaliście ? czy możecie polecić jakiś firmy najlepiej z wielkopolski 🙂 Rozmawiając z architektem podpowiedział mi, że można zrobić lonżownik murowany wtedy nie ma problemu z oparciem dachu( nie trzeba będzie używać drewna klejonego,które jest bardzo drogie) - coś jak mini hala tylko okrągła 🙂
W ośrodku, gdzie trzymam konia, jest drewniany. Bardzo podobny do tych z wklejanych tu fotek. Jest zasiatkowany od śniegu i deszczu.
Wydaje mi się, że w murowanym może być wilgoć. Chyba, że jakoś mega odwodnione by było. No i jak młody koń wywali nogą w ścianę to jednak to bardziej generuje kontuzję niż kop w deski.
Może pokaż panu projektującemu obrazki to sobie jakoś zwizualizuje jak dach zrobić?
p.s
Przy okazji: znalazłam śmieszny filmik. Tak trochę tytuł przerasta treść.  😉
Dostałam ofertę na lonżownik od firmy Burkietowicz. Mogą zrobić nawet taki o śr. 20m

Koszt konstrukcji z montażem około 50 tys + vat. Do tego trzeba doliczyć pokrycie dachu oraz fundamenty

Robienie mniejszego niż 16m chyba nie ma sensu. Mamy lonżownik 16m średnicy i przyznam że wolę lonżować na placu gdzie jest więcej miejsca
Ja zawsze myślałam, że 16 m się bierze z naturalu. Pewnie się myliłam. 20 fajnie. Można pojeździć.
O, jeszcze takie znalazłam: http://www.wikihow.com/Build-a-Round-Pen
To może być nawet taki duży duży.
Lonżownik zrobiony wg powyższych wskazówek na podłożu nieprzepuszczalnym sprawi dużą frajdę kaczkom, psom i małym dzieciom  😉
No tak. I dlatego ten murowany też mnie nie przekonał.
Chodzi mi o konstrukcję murowaną aby łatwiej było oprzeć dach ale wewnątrz bandy i tak muszą być drewniane 🙂
Chodzi mi o konstrukcję murowaną aby łatwiej było oprzeć dach ale wewnątrz bandy i tak muszą być drewniane 🙂

Mnie się zdaje, że może wyjść wilgotny bunkier.
hmmm, muszę jeszcze to przemyśleć i porozmawiać z innym architektem, bo tak na chłopski rozum to hale tez są murowane tylko powierzchnia jest o wiele większa ... Po za tym drewno zawsze wydawało mi się "cieplejsze" 🙂
Najpierw zamówiłam, potem kupiłam od architekta projekt na lonżownik kryty o śr 21m.
To już poważna budowla. Średnica taka jak szerokość hali w sąsiednim końskim molochu, a u mnie jak będzie 13 koni to max więc kameralnie i nie spodziewam się przepychanek pod dachem. Konstrukcja stalowa (niestety na 120 dni, odnawialne czyli może stać latami pod warunkiem kwartalnego zgłoszenia demontażu i zaraz potem montażu ponownego- absurdalne te przepisy), ale nasze starostwo wyraziło zgodę więc zaczynamy powoli brać się za realizację marzeń (oczywiście kredyt wchodzi w grę).
Ma 16 słupów więc powierzchnia wykorzystana, wys słupa 3m, ale od niego idzie dość gwałotownie w górę więc bez obaw dla jeźdźca nawet na koniu 170 😉.  Dach kryty plandeką- stety- niestety, ale przy konstrukcji " tymczasowej" inne pokrycie nie byłoby zaakceptowane. Banddy do wys 1,50 z desek na ukos (odchodzące na zewnątrz), a nad nimi materiał "moskitiera". I pytanie: czego użyć jako siatki? Z czym się spotkaliście?

Jeśli chodzi o ceny- ok 75 tys brutto, ale nie, nie, nie mam zamiaru... Mamy zaprzyjaźnionych ślusarzy,  pod domem niemal hurtownię stali zaopatrującą połowę Pl w stal więc bez pośrednictwa i transportów... Tak wychodzi sporo mniej jak już się orientowałam. Plandeka tylko normalnie zamówiona w firmie więc mam nadzieję, że damy radę i będziemy śmigać na tych 21m nawet skacząc przeszkódki.


Swego czasu szukałam, węszyłam temat w firmie Rolstal. Mają tam konstr stalowe, chyba najtańsze rozwiązania krytych lonżowników w Polsce, ale niestety nie podobaja mi się. Z architektem porozmwiać było przyjemnie, dojść do wspólnych konsensusów i esetetycznie rozegrać całosć tak, by nie wyglądała tak technicznie i topornie jak właśnie w tamtej firmie.
asio, najlepsza jest chyba dziurkowana folia/membrana taka jak na banery reklamowe.
A czy w Liroy czy Castoramie można taką membranę kupić na metry?
Proponowali mi w firmie od plandek siatkę mocną z włókna ( może szklanego, nie pamiętam w tym momencie), ale drogie to było więc będę szukać innego "wynalzku" .

Co do wymiarów- szukałam długo, zastanawiałam się nad halą namiotową 20x20 z możliwością dostawienia modułów (po 5m), ale ostatecznie dotacji nie dostałam więc trzeba coś innego na jakiś czas wymyśleć i padło na okrąglak. Nie będzie to chyba głupi pomysł. Pamiętam w Wolcie Żółwin było raz kiedyś z 7 koni, jeszcze słup na środku, dało się swobodnie galopować i grzecznie wszystko zrobić co Pani M.wymagała, ale to dawne czasy.
Za to okrąglak milszy oku niż tradycyjna hala namiotowa, a dodatkowo na hali 20x20 jakby tak po ścianie jeździć, to w zasadzie wyjdzie coś na kształt koła. A lonżownik zawsze można sprzedać, zwłaszcza taki nie na stałe związany z gruntem 😉.
Niby w hali można trzymać w narożnikach stojaki, drągi, ale mam w projekcie L przybudówkę- nazwłam ja zgodnie z celem przeznaczenia "lożą szyderców" 🤣 w której można też przetrzymać to i owo.
A jak z podłożem na lonżowniku? Maty stabilizujące i piasek wystarczą?
Witam,
Chciałabym odświeżyć ten wątek .
Co najbardziej opłaca się na dach  położyć ? Blacha trapezowa czy papa czy jeszcze coś innego ??

Co na ściany ??
Witam,

Należy też pamiętać, że takie budynki, jak lonżowniki, czy karuzele wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, więc zanim zaangażuje się Wykonawcę trzeba pamietać o zleceniu wykonania projektu architektowi i przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych procedur urzędowych. Może potrwać to kilka miesięcy więc planując budowę wiosną/latem warto pomyśleć o projekcie już poprzedniej jesieni, czy zimy. Warto, aby architekt miał doświadczenie w takim właśnie projektowaniu.

/ciach/
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Reklama
Witam,
Chciałabym odświeżyć ten wątek .
Co najbardziej opłaca się na dach  położyć ? Blacha trapezowa czy papa czy jeszcze coś innego ??

Co na ściany ??
Jesli nie masz jeszcze dachu to pomysl nad plandeka.


Co do tematu - jesli ma to byc krazownik kamerlany mozna spokojnie zmiescic sie ponizej 10tys zl.
[quote author=kropka1 link=topic=1043.msg2429648#msg2429648 date=1443962558]
Witam,
Chciałabym odświeżyć ten wątek .
Co najbardziej opłaca się na dach  położyć ? Blacha trapezowa czy papa czy jeszcze coś innego ??

Co na ściany ??
Jesli nie masz jeszcze dachu to pomysl nad plandeka.


Co do tematu - jesli ma to byc krazownik kamerlany mozna spokojnie zmiescic sie ponizej 10tys zl.
[/quote]

Napisz proszę coś bliżej o kosztach tego kameralnego lonżownika bo nam nie udało nam się zejść poniżej 100tys
10 tyś? chyba jednego zera zabrakło?

Co do pokrycia dachu to niezłym pomysłem jest gont, może nie jest mega trwały, ale na pewno cichszy od blachy i ładniejszy od papy.

Za 10 tys to można garaż blaszany postawić... albo namiot weselny 😉
A co z ondulina? Na stajniach sprawdza sie spoko, nie jest moze zbyt piekna ale tez cicha i stosunkowo tania.
Orzeszkowa, ondulina nie jest piękna, jest tania, po 2-3 latach potrafi "spłynąć" z dachu 🙁 tj. odkształca się... Miałam Ondulinę (tę najdroższą) na wiacie. Po założeniu (zgodnie z instrukcją producenta) wyglądała pięknie jakiś rok...
Moim zdaniem blacha - np. trapezowa, jest ok. Jeżeli chodzi o gont bitumiczny to owszem jest bardzo ładny, ale trzeba pamiętać, że pod gont (czyli de facto papę) trzeba zrobić pełne deskowanie dachu. Suma sumarum wychodzi drożej niż blacha.
Warto też zainteresować się co mówi prawo lokalne nt pokryć dachów - to znaczy Plan Miejscowy. Może określać dopuszczalny rodzaj materiału (np. blachodachówka, a nie blacha trapezowa) oraz kolor pokrycia. Warto też wiedzieć, czy konkretna działka nie jest poddana jakimkolwiek innym restrykcjom np. konieczności uzgodnienia z Konserwatorem Zabytków. To wcale nie takie nietypowe - wiele stajni lokalizuje się na terenach w otoczeniu starych dworów, pałaców, itd.
Generalnie chodzi mi o to, że nie zawsze tylko cena jest decydująca.

PS. We wcześniejszym poście podałam namiary na biuro projektowe, w którym pracuję - przepraszam, nie wiedziałam, że tak nie można.
fabapi, bo niestety lonżownik musi tyle kosztować. Niezależnie od wybranego materiału, czy drewno, czy stal. W zależności od tego, co się położy na dach, można zejść do 90 tys., ale wszystko co poniżej to już będzie prowizorka, a nie funkcjonalny obiekt.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się