Kobitki... (antykoncepcja)

Hmm, mam jeszcze pytanie. Zawsze miałam mocno nieregularne okresy, jak brałam tabletki to oczywiście wszystko cacy, jak raz robiłam przerwę to wtedy znowu było mocno nieregularnie. Potem znowu brałam przez rok i teraz odstawiłam 3 miesiące temu. I pierwsze dwie miesiączki przyszły idealnie jak z zegarkiem w ręku w te same dni co jak brałam tabletki. A teraz nagle trzecia miesiączka przyszła kilka dni później. Czy to nie dziwne, że najpierw bezpośrednio po odstawieniu organizm był uregulowany a teraz nagle nie? Nie powinno być na odwrót?

Choć zastanawiam się jeszcze czy to może mieć związek z tarczycą, bo choruję na niedoczynność a lekarka mi mówiła, że to mogła być główna przyczyna nieregularnych okresów. Badałam się 3 miesiące temu i wszystko było już w normie, ale może znowu mi skoczył wynik. no ale to się dowiem jak zbadam TSH.
.
Tak, regularnie mam robione USG u ginekologa, miałam też badane różne hormony jakiś czas temu.
Miałam kiedyś np cysty na jajnikach które mogą powodować nieregularność, ale jak cysty zostały wyleczone, to problem się nie rozwiązał.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
04 lutego 2014 22:46
dziewczyny - czy w wieku 23 lat może mi się samo coś poprzestawiać gwałtownie z hormonami? biust - 2 miski w górę, cera się baaardzo uspokoiła (po niezłych przebojach), waga ta sama. w międzyczasie był okres i test, czyli raczej nie ciąża. wszystko zadziało się po dwóch tygodniach bardzo silnych antybiotyków. inwestować w staniki? jest szansa, że tak zostanie? 👀


Ja tak miałam, niestety nie wrócił do poprzedniego rozmiaru ( co prawda nie narzekam bo był 65c teraz jest 65e wiec dalej mam małe, ale ciężko znaleźć taki rozmiar w sklepach stacjonarnych)
Nienawidze krwawienia z odstswienia na tabletkach!! Brzuch mnie boli tak, ze az mi niedobrze. Wzielam ketonal, czekam az zacznie dzialac....
dzięki za odpowiedzi dziewczyny - będę obserwować, jak po okresie miska zostanie, to zaczynam szoping 😉
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
05 lutego 2014 15:13
wistra, mi na zajęciach z farmakologi mówiono że ketonal bardziej działa na bóle w stawach, na zapalenie stawów, ból po-zabiegowy, mocne stłuczenia itp, na bolesne miesiączki czy ból brzucha nie powinno się go brać mimo że w ulotce tak jest napisane
Nienawidze krwawienia z odstswienia na tabletkach!! Brzuch mnie boli tak, ze az mi niedobrze. Wzielam ketonal, czekam az zacznie dzialac....


a próbowałaś Nimesil ? u mnie bardzo fajnie działa, dziewczyny w wątku chyba medycznym pisały że im też pomaga 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 lutego 2014 15:56
PonPon, Solina, a co bierzecie? Nie obraziłabym się, gdyby mi cycki skoczyły o dwie miski - może wreszcie byłoby je widać  😂 Bo na Zoely nic takiego nie ma.
Gillian   four letter word
05 lutego 2014 16:04
czy któraś z "użytkowniczek" Daylette ma problemy żołądkowo-jelitowe po nich? czy to tylko ja? podczas pierwszego tygodnia nowego blistra jest tragedia po prostu, wzdęcie za wzdęciem, cały brzuch aż tkliwy, masakra. Potem ustępuje. Wkurza mnie to potwornie, no.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
05 lutego 2014 17:25
Facella, już nie pamiętam bo jakiś czas temu zmieniłam ale to był chyba yasmin,
busch   Mad god's blessing.
05 lutego 2014 17:42
czy któraś z "użytkowniczek" Daylette ma problemy żołądkowo-jelitowe po nich? czy to tylko ja? podczas pierwszego tygodnia nowego blistra jest tragedia po prostu, wzdęcie za wzdęciem, cały brzuch aż tkliwy, masakra. Potem ustępuje. Wkurza mnie to potwornie, no.


Ja miałam dolegliwości refluksowe po tych tabletkach, brałam zwykle rano i czasem do popołudnia był "sztorm na morzu". Myślałam, że to ogólnie od tabletek, bo w Internecie znalazłam informację, że hormony przyjmowane doustnie mogą dawać takie objawy (niby obniżają napięcie przełyku czy coś takiego), ale może to Daylette jest taki "ciężkostrawny"?

Wzdęć ani tkliwego brzucha nie miałam 😉
Facella - nic nie bierzecie 😉 pełne uroku życie z PMSem. wcześniej brałam Narayę (cycki z 70C na E w porywach do F, po odstawieniu zostało 70D, libido na -100).
Ide jutro do lekarza, bo trochę się zapomnieliśmy, a ja.. oczywiście nie pamietam o braniu piguł, no bo jakżeby

brałam 2gi tydzień kolejnego opakowania (bez 7 dniowej przerwy było). 1 tabletkę wzięłam, 1 zapomniałam, kolejne 5 wzięłam (ale możliwe, że nie dokładnie o tej porze). Potem zapomniałam jednej, drugiej, więc doszłam do wniosku, że zrobię tą 7 dniową przerwę, ale wzięłam chyba tylko 2 tabletki placebo. Kolejne opakowanie zaczęłam dokładnie tak jak powinno być i biorę regularnie (3 dni). Ale i tak mam schiza.
Chyba poproszę lekarza o plasty, bo to pamiętanie o tabletkach to dla mnie ciężka rzecz  😵
czy któraś z "użytkowniczek" Daylette ma problemy żołądkowo-jelitowe po nich? czy to tylko ja? podczas pierwszego tygodnia nowego blistra jest tragedia po prostu, wzdęcie za wzdęciem, cały brzuch aż tkliwy, masakra. Potem ustępuje. Wkurza mnie to potwornie, no.

Ja mialam na poczatku. Przez pierwsze 3-4 tygodnie.
In.   tęczowy kucyk <3
10 lutego 2014 11:20
wistra, implant sobie zrob, jedyne o czym trzeba pamietac, to zeby wymienic po trzech latach na nowy 😉
Implant? Co to, jak to? Jak to się nazywa? Ile to kosztuje (i czemu tak drogo)?
wistra, klilk
Dzięki, tak jak myślałam, cena niemożliwa...  🙁
Ide jutro do lekarza, bo trochę się zapomnieliśmy, a ja.. oczywiście nie pamietam o braniu piguł, no bo jakżeby

brałam 2gi tydzień kolejnego opakowania (bez 7 dniowej przerwy było). 1 tabletkę wzięłam, 1 zapomniałam, kolejne 5 wzięłam (ale możliwe, że nie dokładnie o tej porze). Potem zapomniałam jednej, drugiej, więc doszłam do wniosku, że zrobię tą 7 dniową przerwę, ale wzięłam chyba tylko 2 tabletki placebo. Kolejne opakowanie zaczęłam dokładnie tak jak powinno być i biorę regularnie (3 dni). Ale i tak mam schiza.
Chyba poproszę lekarza o plasty, bo to pamiętanie o tabletkach to dla mnie ciężka rzecz  😵


budzik w telefonie 😉
próbowałam, daję mu w łeb mówiąc "idę wziąć", po czym zajmuję się po drodze czymś innym i zapominam. to nie jedyna rzecz o której zapominam. chyba jakiś vita buerlecitin by mi się przydał 🤔
Pigułki trzymane w kapciach. Jeśli takie nosisz i zakładasz od razu po wstaniu.
Jeśli masz zwierzęta - pigułki w jakimś opakowaniu, naturalnie.
Albo znajdź inny stały punkt programu - może mycie zębów? Sięgałabyś po szczoteczkę i miała pod nosem tabletki.
Pigułki trzymane w kapciach. Jeśli takie nosisz i zakładasz od razu po wstaniu.
Jeśli masz zwierzęta - pigułki w jakimś opakowaniu, naturalnie.
Albo znajdź inny stały punkt programu - może mycie zębów? Sięgałabyś po szczoteczkę i miała pod nosem tabletki.


No, przy szczoteczce dobry pomysł.
Co ciekawe, pamiętam, żeby Tacie przypominać o witaminach, a sama o swoich rzeczach nic. Eh.
moj lekarz twierdzi ze jak sie zapomina tabletek to znaczy ze podswiadomie chce sie dziecko. moze cos w tym jest.. kiedys w zyciu nie zapominalam a teraz zdarza sie i nie bardzo sie tym przejmuje bo zegar wyje
A chłop też taki zapominalski? Też mógłby Ci o tym przypominać, w końcu to Wasza wspólna sprawa.
Ja mam nastawione przypomnienie w telefonie, ale też w głowie 😉 jakoś podświadomie wyczuwam, że zaraz będzie 10 i trzeba wziąć tabletkę. Nawet jak mi się zdarzy spać do południa, to budzę się zanim zadzwoni telefon.

edit. jakoś nie po polsku mi wyszło
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 lutego 2014 14:41
wistra a nuvaring?  😉 Wystarczy pamiętać o nim raz na trzy tygodnie, no i omija wątrobę  😉
moje leza na zlewie przy szczoteczce, wiec nie zapominam. czesciej w podrozy. ale chetnie bym juz z nich zrezygnowala - dosyc mam.
wistra a nuvaring?  😉 Wystarczy pamiętać o nim raz na trzy tygodnie, no i omija wątrobę  😉


Miałam, myśli samobójcze i psychiczna sieczka, do tego libido mniej niż 0... Raczej nie chciałabym tego powtarzać, bo było trochę kiepsko wtedy z kontaktem ze światem
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 lutego 2014 14:53
O rany  😵 To niesamowite jak różnie na różne osoby działają te same leki.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 lutego 2014 14:56
Lekami bym tego nie nazwala ;-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się