DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Kastorkowa   Szałas na hałas
06 lutego 2014 19:58
Smartini to jeszcze dla koni takie ochraniacze i będzie bosko  😉
okunka chcesz mi powiedzieć, że ja bardziej wieżę w Twoje umiejętności niż Ty sama? Dasz radę. Co będzie to będzie 🙂
To ja wrzucam swój pierwszy naczółek!
Jako, że jestem beztalenciem wyszło jak wyszło, nie wiem czy to się w ogóle będzie układało jakkolwiek  😁
dziękuję za pomoc horse_art  :kwiatek:
Kastorkowa  mam zawał ;p zakochałam się  😵    pisało może na stronie z czego są zrobione ?? 😜 😜 😜
karla158, pogoogluj nazwe firmy. w polsce sa dostepne - ok 800 (nie wiem czy ten kolor), niedawno były na allegro, poszły za ponad 400 chyba (do 350 licytowałam :P przez jakośc nie za wzór),. generalnie sa wspaniałe (układanie, poziom ochrony), a materiały kosmiczne 😉 mam swoje (inny troszke model i czarne) już wiele lat. wystepują w pryliardzie wzorów i kolorów. można ściagnąc ze stanów - ok 100 dolców. trochę uciułam to będę zamawiać 😉

Time, gites malina 🙂 choć ja bym nie dawała ozdóbek na uszy (mogą się nitki poprzecierać i dziwnie układać). no i zapomniałaś o sklinowaniu skóry uszu - a pisałam! 😉 nie ugniatałoby. podklej jeszcze czymś od spodu (skóra, filc) żeby nitki se nie szurały.


robie właśnie całkiem hurtowo naczółki i zauważyłam, że mam dłonie jak z sieczkarki.. i schodzi mi skóra z kciuka. a pofarbowaną mam nawet stope ;/
w wątku o ochraniaczach jest o nich sporo 🙂
wiem wiem z tymi uszami to mnie poniosło 😀
dopracuje jeszcze, zobaczymy jak na modelu się ułożą  🏇
mam pytanie jaki najlepszy materiał nadaje się na czaprak ?
i czy jeszcze pod spód coś podszywacie aby konia nie obcierało ?
agis, przeczytaj sobie kilka stron tego wątku, bardzo dużo informacji jest już napisane na ten temat 🙂
harja rozumiem i obejrzałam od 1 do 35 strony ale niestety nie mam odpowiedniego internetu aby obejrzeć całość dlatego wolałam zapytać
z tego co widziałam nie którzy używają sztucznego zamszu czy trzeba jeszcze pod spód coś wszyć jak np. polar aby nie obtarł czy sam ten materiał nie obciera ? a może są inne dobre materiały ? i jaki najlepszy polar proponujecie do zrobienia owijek ?
wiem że jestem męcząca ale na prawdę mam ograniczone możliwości przez internet : (
agis, wyszukiwarka chyba nie jest taka pracochłonna...
agis, tylko, że na pierwszej stronie w pierwszym poście jest wypisane to wszystko, o co zapytałaś, naprawdę 🙂 widocznie jednak tego nie przeczytałaś 😉

żeby to jakoś wyglądało i wchłaniało pot, to dobrze by było uszyć go z trzech warstw.
na wierzch możesz używać np. alkantary, mikrozamszu, bawełny, polaru, drelichu... W środek gąbka lub ovata, pod spód siateczka bawełniana, bawełna, niektórzy podszywali polarem. To tak w skrócie.
Z owijkami niestety nie pomogę.
harja dziękuję jesteś bardzo pomocna 🙂
czytałam ale wolałam się zapytać 🙂

Libeerte jak pisałam wyżej ... mój net na to nie pozwala bo się tnie a poza tym jest ograniczony ... ech ...
coś innego gdybym miała stacjonarny
agis, wpisanie jednego slowa w re-voltowa wyszukiwarke chyba zajmie mniej niz przegladanie 35 stron
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
07 lutego 2014 02:10
Dziewczyny! 🙂 Z okazji zakończenia sesji rozpoczęłam swoje pierwsze prawdziwe starcie z maszyną do szycia (dotychczas moim największym osiągnięciem było obszycie zasłony, żeby się nie pruła) i zaczęłam szyć czaprak. Już mam dwie części gotowe... ale teraz głowię się jak je złączyć ze sobą, żeby wyszło ładne profilowanie na kłąb. Specjalnie zostawiłam 2-3cm zapasu na gąbce, tylko teraz nie wiem co dalej. 🙂 Jakby mi to ktoś wytłumaczył krok po kroku, tak łopatologicznie, to byłabym zobowiązana - wcześniejsze poradniki nie trafiają do mnie  😡.

Mam zagwozdkę również co do lamówki. Czy wycinacie ją pod jakimś kątem z materiału, czy może po prostu zwykły, prosty pasek? Co zrobić, żeby wyszła równa i ładna?
horse_art  będę  polowała 🙂  też mam podobne ale czarne  i napewno tańsze , też jakościowo super , ale mnie wzór zadziwił i zauroczył 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 lutego 2014 19:19
kastorkowa WYGRAŁAŚ <3 😍
Kastorkowa   Szałas na hałas
07 lutego 2014 19:27
haha, tak jak je zobaczyłam to od razu przypomniały mi się Twoje bluzy  :kwiatek:
Sio   nowe wcielenie marchewki
07 lutego 2014 20:13
żyrafowe ochraniacze do żyrafowych bluz-pierwsza klasa 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 lutego 2014 20:57
cud miód! szkoda, że w owijkach wszyscy jeździmy :PP ale może uda się kiedyś dopaść w końcu polar...
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
08 lutego 2014 04:51
mam pytanie co do lamówki w czaprakach/padach:

czy któraś z Was obszywała taką taśmą jak tu    http://allegro.pl/tasma-ozdobna-az-50-metrow-x-30mm-16-kolorow-i3920234869.html   ?
albo tzw. taśmą jodełką   http://allegro.pl/tasma-bawelniana-30mm-10m-czerwona-jodelka-i3889777825.html   ? (jeden kupny czaprak mam właśnie taką, ale nie wiem czy mi maszyna da radę ją pszeszyć...)

czy robicie tylko z materiałów z których jest pod/czaprak wykonany?
i ile ma szerokości wasza lamówka? 3cm jak w linkach chyba starczy nie? czy węższy/szerszy robicie?  🤔
:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
rati88 - absolutnie satynowa odpada! 😉 zacznie się siepać i pruć, a dodatkowo mam wrażenie, że może odparzyć od obcierania konia 😉 jodełka jak najbardziej, jest bawełniana, miękka, dobrze się szyje (to nie jest parciana) ale z doświadczenia wiem, że może się wycierać trochę. Najlepsza by była parciana, ale jest grubsza i sztywniejsza, więc znowu z szyciem gorzej 😉

lamówki z 3cm taśmy nie zrobisz 😉 bo wychodzi po 1,5cm na jedną stronę czapraka, także nie ma opcji tak zrobić :p bierz minimum 5cm szerokości
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
08 lutego 2014 19:35
Z połączeniem połówek czapraka koślawo, bo koślawo ale sobie poradziłam.  😵


Ale nadal nie wiem jak dobrze rozwiązać sprawę lamówki. Wyciąć prosty pasek, czy jakoś w kształcie czapraka? Mam mało alcantary i wolałabym już tego nie zepsuć. 😉
Monoc, alcantara jest zazwyczaj dzianiną - czyli jest rozciągliwa. Naddając i wdając dasz radę zrobić lamówkę z prostego paska. Tkaniny trzeba ciąć ze skosu.
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
09 lutego 2014 10:02
halo, dzięki.  :kwiatek: Jestem kompletnym żółtodziobem w tych sprawach. Ze skosu, czyli o tak -> \ w stosunku do włókien? 🙂
Tak, 45 st., ale jeśli splot jest tkany (wątek- osnowa). Alcantara to prawie zawsze dzianina - jak trykot w podkoszulkach, prosto cięta daje się ułożyć.
Ja wieczorem wstawie kolejne nauszniki 😀 Tym razem limonka, bardzo rażący wręcz kolor ale śliczny zarazem 😀
Nie musi być 45 st wystarczy mały skos 😉
ja dorobiłam się zdjęć naczółków na modelu 🙂 przepraszam, że część bez nachrapnika  ale szybciej zmieniało się naczółki bez niego 😉 co sądzicie ??
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
09 lutego 2014 18:29
produkuję różnego typu ogłowia dla naturalsów  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się