własna przydomowa stajnia

Weź też na noc do domu to przeschną
Aby zamarzały - muszą mieć w środku trochę wilgoci...
strzemionko nawet mgla wystarczy zeby badziew zamarzł. jak nie są oblodzone to postukaj nimi w cos, powinny puscic. a najlepiej odmrazacz do kluczy , jak napisala zembria
Bażanty co roku nocują w podwórkach, są mniej narażone na zjedzenie ich.
Śpią na drzewach.
A co do symbiozy, to u mnie całe lato kupy z pastwiska sprząta bocian, który nie wiem nawet skąd przylatuje, bo w poblizu nie mieszka🙂
Ale macie fajnie z tymi ptakami🙂 u mnie tam ani bocian ani bażanty nie chcą po koniach sprzątać - więc muszę latać z taczką...
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
07 lutego 2014 20:15
taa fajnie... u nas ptaki namiętnie srają na domek narzędziowy, z papą na dachu.

Co prawda z ziemi tego nie widać, ale z balkonu już tak  🤔

Śmiejemy się, że mamy cały biały domek, razem z dachem (i czasem to na prawdę tak wygląda...)
a ja mam nowego lokatora w stajni- kunę 😉
nie wiecie czy to to poluje na szczury? czego ona szuka ?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
07 lutego 2014 21:28
kuny jedzą takie małe żyjątka, szczury też  😉
a ja mam nowego lokatora w stajni- kunę 😉
nie wiecie czy to to poluje na szczury? czego ona szuka ?


Łasicowata szczurem nie podardzi  :]
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
08 lutego 2014 08:29
OBIBOK jak nie macie drobiu to nie ma się czym przejmować. U mnie też była rok temu, po jakimś czasie sobie poszła. Kuny pojawiają się w gospodarstwach jak jest dużo pożywienia np. gryzoni. Ja się cieszyłam, bo koty to jakoś nie specjalnie za myszami ganiają  😵 Futrzaki tylko śpią pod drzwiami cały dzień.
Kuna była i zdechła, dorywając się do strychu Ciotki. Co zjadła? Nikt nie wie, ale następnego dnia leżała przed domem.
Met   moje spore
08 lutego 2014 08:48
horse_art, są emy w postaci granulatu - taki spokojnie możesz rozsypać do wiaderek tydzień przed podaniem 🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
08 lutego 2014 08:53
Być niektórzy wysypują trutki dla myszy/szczurów i tym sposobem oprócz gryzoni trują się też np. koty gdy zjedzą taka zatrutą myszunię.
Trutki nie wysypała. Podejrzewamy, że zjadła coś czego nie powinna. Był tam styropian i inne cuda, bo jednak strych jak magazyn był traktowany.
rox   ogony trzy
08 lutego 2014 12:20
Byłam z samego rana na spacerze z mym chorym koniem, bo już jej się w główce zaczęło przewracać  🙇
Pogoda jest tak rewelacyjna, że nie mogę przestać się zachwycać. Cieplutko, słonecznie...







Aż nie chce się w domu siedzieć. Koń zmęczony, więc czas ogarnąć stajnie. Korzystając z ciepełka wyszoruję żłoby i wszelkie wiaderka..jakiś porządek w szczotkach. Jednym słowem wiosenne ogarnianie  😜 Chyba nawet auto umyję...
kurde, zeby mi nie upolowala moich 3 kochanych szczurów  👀
myszy nie mam, bo zrobily z nimi porzadek, a teraz kuna zrobi porzadek z nimi...  😕 nie no, ide sie zabic  :emot4:
OBIBOK a po co Ci te szczury? Rozumiem, że takie co grasują po gospodarstwie - toż to największy syf, kiła i mogiła. U nas rezyduje kuna któryś rok z rzędu, a mimo to szczury się pojawiają więc ostro z nimi walczymy.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
08 lutego 2014 14:08
OBIBOK chodzi o szczury do kochania że się tak wyrażę?  😀
bo jak tak, to też takie mam i są świetne, mądre i kochane.

Gorzej właśnie z tymi dzikimi, myszami i takimi innymi  😵
rox, super!
U Nas niestety jeszcze masa śniegu ale myśmy już też sie za porządki wzieli.Kury i kaczuchy na dwór i porządne sprzątanie kurnika 😀.Moje kury to taką wrzawę robią na widok śniegu że masakra bo im sie nóżek w białe wsadzać nie chce ale tak ciepło dziś było że .....
No , a nie mówiłam  ? Sprzątanie wiosenne , Szanowni Państwo !  🏇
Ten weekend mija pod hasłem " odgruzowanie sprzętu "
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
09 lutego 2014 11:04
Wrzucę ogłoszenie, na które natrafiłam w gazecie rolniczej. Może ktoś skorzysta (sama chętnie skorzystałabym, ale za daleko).
"Sprzedam ok. 300 balotów siana dobrej jakości, magazynowane 150x120, cena 35zł/balot, 1km od Elbląga. Tel. 694  408 992"
Wiosna !!! u nas wszytsko pływa. Ja teraz oprócz swoich koni sztuk dwie mam pod soba jeszcze 14 i  13 psów. Znajomi poprosili mnie ,żebym zajęła się ich gospodarstwem. Konie żyją na wolnowybiegówce tyle pracy z tym nie ma ,ale totalnie wyleczyłam się z posiadania większej ilości koni niż 4-5. Dobrze ,że moje klapki na oczach się otworzyły i nabrałam do tego dystansu. 🙂

Ja też zaczęłam wiosenne porządki. 🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
09 lutego 2014 12:38
a ja wczoraj sprzątałam kupy z padoku, jednak po zimie trochę raziły w oczy  🙄
i pod nimi był śnieg...
ale mam nadzieję, że już go nie będzie  👀
zielona_stajnia pilnuje zeby ich nie bylo wiecej niz 3, jak widze 4 to zaraz dawke trutki wywalam i zabieram trupa 😉. od momentu kiedy przyszly, uciekly wszystkie myszy, a nie moglam sobie z nimi poradzic od lat. wszystko niszczyly, smierdzialy, do domu sie pchaly, straty w slomie i ziarnie mialam potworne. latem wypuscilam do stajni takie dwa ze sklepu, bialo czarne, ale za wyrazne byly i koty je szybko capnęly ;(

poza tym uwielbiam mine koos kto takiego szczura przyuwazy gdzies, a ja mowie ze mojej hodowli  😁 😁 😁

kila i mogila jak jest ich duzo, to fakt. ale te 3 sztuki robote swoją robią a sie w oczy nie rzucaja 😉.
pierwsze byly takie typowo buro rude, te co zostaly juz sie chyba polączyly ze sklepowymi bo jakies mega jasne są, jeden chyba ma nawet bardzo jasny brzuch.
teraz wiosna u nas wiec paczam i paczam czy wiecej sie nie robi  😀iabeł:
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
09 lutego 2014 16:14
a ja wczoraj sprzątałam kupy z padoku, jednak po zimie trochę raziły w oczy 


Widzę, że podobnie spędzałyśmy wczorajszy dzień ... ech ... 😉
Ile czekaliście na spełnienie wszystkich formalności związanych z budową stajni?  Szczerze to mnie to już przeraża. Straszą mnie 6 miesiącami latania po urzędach i załatwiania 😜
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
10 lutego 2014 18:11
Ja zaczęłam budowę wtedy, kiedy wysłałam wniosek o pozwolenie. Był miesiąc na rozpatrzenie. Brak odzewu wiąże się z akceptacją, mają miesiąc czasu na to żeby ewentualnie przyjść i dyskutować , co raczej się nie zdarza. Tyle że mój budynek to 7x5m. Fundament + reszta z desek. Nie wiem jak jest w innych przypadkach.
W świętokrzyskim aktualnie ciapa, ale to lepsze niż oblodzenie. U was też drzewa łamały się jak zapałki?
Donia Aleksandra, Zależy, czy zgłaszasz stajnię jako stajnię czy jako pomieszczenie gospodarcze.
W pierwszej kolejności jako stajnie, jeśli nie będzie zgody, to wtedy pomieszczenie gosp.
Mam pytanie. Jeżeli za boks dla dorosłego dużego konia liczę 500 zł/mc, to ile policzyć za odsadka miesięcznie? Byłoby to hotelowanie odsadka z nauką podstaw czyli savoir vivre przy czyszczeniu czy chodzeniu na w ręku. Padokowanie, łąki, boks, owies, siano, słoma. Pomóżcie proszę. Może ktoś z was oferuje taką usługę? Mamy wszystko swoje więc wiadomo koszty niższe, ale nie zerowe.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
11 lutego 2014 09:25
Myślę, że jeśli wraz z odchowaniem to 500,- będzie ok🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się