Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Przymierzam się do kupna aparatu cyfrowego i kompletnie nie wiem jaki wybrać. Dobrze by było gdyby mieścił się cenowo do 800 zł i robił ładne, ostre zdjęcia również z daleka. Nie oczekuję nie wiadomo jakich efektów, bo wiem że w tej cenie szału z jakością nie będzie. Można to nazwać tak, że szukam aparatu najlepszego z tych przeciętnych. Jestem totalnym amatorem, po prostu lubię robić zdjęcia wszystkiemu co się nawinie ; ) Próbowałam już czegoś sama poszukać i wpadł mi w oko Nikon Coolpix L820, ale nie wiem czy to dobry wybór. Jakie aparat byście polecili? Mam nadzieję że pomożecie ; )
I związku z tym mam pytanie - co robić?
Czy to może być błąd aparatu? Jak naprawić? Czy się da? Gdzie się udać (nie mam gwarancji).

Ktoś mi coś kiedyś opowiadał, ze jest coś takiego, ze np ten mój konkretny aparat może źle współpracować z tą konkretną Sigmą,
i że robi się coś takiego jak "zgranie" ich ze sobą (nie pamiętam jak to się nazywa fachowo). Orientujecie się o co może chodzić, czy jest coś takiego i gdzie szukać pomocy? :kwiatek:


Najpierw zrob w domu test na FF/BF - zanim oddasz do kalibracji obiektyw z body.

Co do wspolpracy - nie od dzis wiadomo ze Sigma nie placi Nikonowi ze udostepnienie danych do bagnetu - a Nikon probuje na rozne sposoby walczyc z tym 🙂 a szczegolnie teraz jak Sigma od ok.roku bardzo podniosla poziom jakosci swoich szkiel (dala kilka super zapowiedzi na ten rok) - kilku znajomych nikoniarzy stwierdzilo - ze ich zdaniem takie szkla Sigmy jak 35, 50, 85 sa juz nie tylko na poziomie systemowych Nikona ale nawet lepsze 🙂
Nikon stara sie z nia walczyc - nawet ostatnio cos namieszal ze Sigmy mialy problemy ze wspolgraniem z D5300 i DF - ale Sigma szybko nowe oprogramowanie napisala do nich 😉

Kolejna rzecza mogą byc niestety takze znane/spotykane problemy w D7000 z AF - niestety  🤔 -  jeden z moich kolegow z tego powodu sprzedal prawie tak szybko jak kupil tą puszke - oczywiscie najpierw chcial oddac na gwarancji - Pani w fotojokerze rzucila komentarzem - "niech sie pan cieszy ze w ogóle ma AF" - dla mnie zachowanie nie do przyjecia  😤



Przymierzam się do kupna aparatu cyfrowego i kompletnie nie wiem jaki wybrać. Dobrze by było gdyby mieścił się cenowo do 800 zł i robił ładne, ostre zdjęcia również z daleka. Nie oczekuję nie wiadomo jakich efektów, bo wiem że w tej cenie szału z jakością nie będzie. Można to nazwać tak, że szukam aparatu najlepszego z tych przeciętnych. Jestem totalnym amatorem, po prostu lubię robić zdjęcia wszystkiemu co się nawinie ; ) Próbowałam już czegoś sama poszukać i wpadł mi w oko Nikon Coolpix L820, ale nie wiem czy to dobry wybór. Jakie aparat byście polecili? Mam nadzieję że pomożecie ; )

Biankowa raczej na ostre zdjecia z daleka nie masz co liczyc w takim przedziale cenowym 😉
L820 - sensor malutki -1/2.3 i ciemne szklo - f/3.0 - f/5.8
poszukaj czegos przynajmniej z sensorem 1/1,7 - nawet jasniejszego moze znajdziesz 😉

Moga byc lekkie uzywki?
A mogę prosić o jakiś przykład takiego aparatu? Jak już mówiłam wcześniej kompletnie się na tym nie znam 🙂
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
04 lutego 2014 14:39
a jakie macie sugestie odnosnie kamery? glownie o filmiki na hali w dobrej rozdzielczosci. Hale czesto sa ciemne, wiec kamera powinna miec jasne swiatlo...?
Co mozecie mi polecic? nie mam bladego pojecia...
Czy ktoś z Was korzystał z obiektywu Nikona AF-S 70-200mm f/4G ED VR ? Jak wypada w porównaniu do swojego jaśniejszego brata f/2.8 ed vr II? Różnica w cenie prawie dwukrotna..
wiec kamera powinna miec jasne swiatlo...?

Mam coś podobnego do tej:
http://www.cyfrowe.pl/kamery/kamera-cyfrowa-jvc-gz-vx700-srebrna.html

Jest dosyć delikatna, ale sprawdza się na hali, dla mnie wadą jest brak wizjera (tylko ekran) - ale cena nie jest zaporowa, jak na to, co oferuje. W cenie nie ma karty - odpowiednią, o poj. 64 GB można kupić poniżej 200 zł.
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lutego 2014 14:35
luke, 70-200 f/2.8 ma juliadna, możesz jej spytać o opinię. Miałam to raz w łapach - ciężki pierun, ale jaki celny, ostry i szybki! Porównania z 70-200 f/4 nie mam.
To znowu ja 🙂
Chcemy z mamą kupić siostrze aparat na urodziny do 1600 zł - amator, zależy jej na robieniu ostrych i ładnych jakościowo zdjęć oraz kręceniu filmików, które nie wychodzą jak nagrywane "kalkulatorem". Najpierw zastanawiałyśmy się nad lustrzanką (dokładnie Nikonem D3100) - kilka razy już robiła zdjęcia i kręciła filmiki takim aparatem i bardzo sobie chwaliła. Później jednak stwierdziła, że chyba wolałaby cyfrówkę bo mniejsza, do małej torebki się zmieści itp. a jako że nikt z moich znajomych nie zna się na takim sprzęcie poczytałam trochę wątek i stwierdziłyśmy że jeśli chodzi o mniejsze aparaty to Fuji F200EXR i FX-1 chyba też by się nadawały. Może ktoś ma jakiś inny pomysł/propozycję?
luke
Światłem. Na hali f/4 niewiele daje, niestety. A jak trzeba przymknąć ? No właśnie.
70-200 jest idealny praktycznie, bardzo szybki, celny, ma w zasadzie jedną wadę - cenę. Możesz pomyśleć jeszcze o 80-200 AF, do kupienia za ok. 3000 zl. Problem w tym, ze nie ma silnika i nie zawsze nadaje się do koni 😉 Ale jak sie nie ma co się lubi 😉
dzięki za odpowiedź 🙂 muszę przemyśleć sprawę jeszcze, f/2.8 kusi bardzo, ciężko znaleźć kogoś kto narzeka na to szkło (no chyba że na cenę i wagę 😉 ).
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 lutego 2014 18:40
luke, jeśli Cię stać albo możesz sobie na taki wydatek odłożyć, to ja bym się nie zastanawiała i brała 2.8. Nawet gdybyś go miała przymykać do 3 czy więcej, to zawsze jaśniej niż 4 - a co, gdyby 4 nie było ostry od pełnej dziury? Wtedy to już słabo.
A mogę prosić o jakiś przykład takiego aparatu? Jak już mówiłam wcześniej kompletnie się na tym nie znam 🙂


Nowy Fuji XF1
uzywki Fuji X10, Olympus XZ-2, Panas LX-7


To znowu ja 🙂
Chcemy z mamą kupić siostrze aparat na urodziny do 1600 zł - amator, zależy jej na robieniu ostrych i ładnych jakościowo zdjęć oraz kręceniu filmików, które nie wychodzą jak nagrywane "kalkulatorem". Najpierw zastanawiałyśmy się nad lustrzanką (dokładnie Nikonem D3100) - kilka razy już robiła zdjęcia i kręciła filmiki takim aparatem i bardzo sobie chwaliła. Później jednak stwierdziła, że chyba wolałaby cyfrówkę bo mniejsza, do małej torebki się zmieści itp. a jako że nikt z moich znajomych nie zna się na takim sprzęcie poczytałam trochę wątek i stwierdziłyśmy że jeśli chodzi o mniejsze aparaty to Fuji F200EXR i FX-1 chyba też by się nadawały. Może ktoś ma jakiś inny pomysł/propozycję?


Tego Fujika juz chyba nie dostaniesz ;/  przynajmniej ciezko  -ale aparat godny polecenia w cenie do 600zł
do 1000 z nowych wlasnie ten Fuji XF-1
z drozszych Fuji X100 , X20 , X10 , Olympus XZ-2 (sam go kupilem chrzestnemu pod choinke 😉 ), Panas LX-7
a moze bezlusterkowiec? zawsze w przyszlosci bedzie mogla kupic sobie jakis obiektyw.
Musti a podasz jakieś przykłady bezlusterkowych wartych polecenia? Znalazłam Sony RX100 i Canon G1 x ale kompletnie się na tym nie znam, niestety.
Musti a podasz jakieś przykłady bezlusterkowych wartych polecenia? Znalazłam Sony RX100 i Canon G1 x ale kompletnie się na tym nie znam, niestety.

ale to nie sa bezlusterkowce co podalas 🙂
hmm ale jaki w koncu budzet? bo te kompakty co podalas troche wykraczaja poza 1600zł 🙂
jakie dokladnie zdjecia bedzie robila? az tak zalezy  jej na filmikach? 🙂
od najtanszych -> Fuji XF1, Olympus XZ-2, Panas LX-7, Fuji X10, X20 , Sony RX100, Fuji x100s
Musti W takim razie muszę przestać szukać w gogle albo czytac dokładnie  😁
Myślę że tak do 2000zł max za aparat to max, co do zdjęć to już od niej zależy często robi zdjęcia na różnych imprezach, wyjazdach, czy "sesjach" z koleżankami. Zdarzyło jej się że i do stajni zawitała i pstrykała zdjęcia koniom.
TUŚKA, sprecyzuj czego potrzebujesz. Czy chcesz sie bawić, czy po prostu pstrykać zdjęcia na wakacjach.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
13 lutego 2014 08:05
Abre - a możesz mi coś podpowiedzieć? Potrzebuję aparatu - cyfrówki dla brata. Do 1000zł (ale wiadomo im mniej tym lepiej). Ma to być aparat taki domowy -  i na wycieczki i do zdjęć na roznego rodzaju "imprezach" rodzinnych. Taki o, ogólny. Byłabym wdzięczna za Twoją opinię  :kwiatek:
Musti W takim razie muszę przestać szukać w gogle albo czytac dokładnie  😁
Myślę że tak do 2000zł max za aparat to max, co do zdjęć to już od niej zależy często robi zdjęcia na różnych imprezach, wyjazdach, czy "sesjach" z koleżankami. Zdarzyło jej się że i do stajni zawitała i pstrykała zdjęcia koniom.


Jezeli kompakt to bralbym Fuji x20 (ok1800) - ewentualnie dorzucic (troche:P) do X100, w sumie x10 nawet wystarczy 🙂 Tu masz miłe  😉 porownanie x10 vs x20
Sampli i z x20 i x10 masz sporo na flickr'u - warto przejrzec 🙂 przyklad x10 -> 1 , 2 i przyklad x20 -> 1 , 2
W tej cenie mozesz jeszcze dostac bezlusterkowca Samsunga NX300 - fajny aparacik, jezeli robi "sesje" kolezankom - zawsze bedzie mogla dokupic jaka stalke - a Samsungi maja najtansze stalki i bardzo dobre w tej cenie przyklad 45 f1.8 -> [url=http://www.flickr.com/groups/2205987@N23/]link[/url] - cena ok.600zł na allegro za nowy  😉


Musti wielkie, wielki dzięki  :kwiatek:
Bischa   TAFC Polska :)
16 lutego 2014 14:11
Potrzebuję pomocy. Mam filmiki i zdjęcia na aparacie (zwykła małpka), pożyczonym od przyjaciółki. Kabel, naładowana bateria, podłączone wszystko, aparat odpalony. Niestety pod odpaleniu folderu na kompie wyświetlają mi się jedynie zdjęcia, które już zgrałam, a nie pokazują mi się filmiki, a co za tym idzie, nie mogę ich zgrać 🙁 A na aparacie są i zdjęcia i filmiki, filmiki się w dodatku odpalają. Przełączenie z trybu "zdjęcia" na video nic nie dało. Macie jakieś pomysły, sugestie?
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 lutego 2014 16:29
Sprawdź, czy nie ma w aparacie folderu filmy 😉 W aparacie mojej Mamy filmy są zapisywane w osobnym folderze.
Bischa   TAFC Polska :)
16 lutego 2014 16:39
Wyświetlają mi się wszystkie razem, na aparacie filmiki są oznakowane stopklatką.
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 lutego 2014 16:40
A po podłączeniu kablem do kompa? Wchodząc z poziomu komputera może to być w innym folderze.
Bischa   TAFC Polska :)
16 lutego 2014 16:52
Wchodzi od razu w zdjęcia, po wejściu w aparat z "Mój komputer".
dziewczyny błagam o pomoc
poszukuję tego szkiełka czerwonego do lampy błyskowej nikon, gdzie je znajdę?
z góry dzięki za pomoc  :kwiatek:
Misja: kompakt do "ambitnej rekreacji" 😁, z przewagą fotografii końskiej. Zakres cen 1500 - 2000zł, ale jestem skłonna dorzucić te 2 stówki, jeśli dostanę za to coś drastycznie lepszego.
Wstępnie przyjęłam kryteria: jasny obiektyw, szybki autofokus, względnie duży zakres ISO, poręczny rozmiar, tryb filmowania.

Wytypowałam jak do tej pory:
Canon PowerShot G16
NIKON COOLPIX P7700
FujiFilm FinePix X20

Ktoś ma jakieś doświadczenia z powyższymi lub może polecić coś innego?

Edit: zdaje się, że w akceptowalnym zakresie cenowym jest dostępny bezlusterkowiec Olympus PEN E-P5. Jest się o co szarpać?
Misja: kompakt do "ambitnej rekreacji" 😁, z przewagą fotografii końskiej. Zakres cen 1500 - 2000zł, ale jestem skłonna dorzucić te 2 stówki, jeśli dostanę za to coś drastycznie lepszego.
Wstępnie przyjęłam kryteria: jasny obiektyw, szybki autofokus, względnie duży zakres ISO, poręczny rozmiar, tryb filmowania.

Wytypowałam jak do tej pory:
Canon PowerShot G16
NIKON COOLPIX P7700
FujiFilm FinePix X20

Ktoś ma jakieś doświadczenia z powyższymi lub może polecić coś innego?

Edit: zdaje się, że w akceptowalnym zakresie cenowym jest dostępny bezlusterkowiec Olympus PEN E-P5. Jest się o co szarpać?


Z tych co wymienilas najbardziej patrzylby na fuji X20..pozniej na Canona...Nikon najslabiej raczej wypada. W nizszej cenie bardzo dajny jest takze Olypus XZ-2.
Rozumiem ze jezeli chodzi Ci o bezlusterkowca to chodzi o E-PL5?? - bardzo fajny i maly bezlusterkowiec - tak jak epm2
z innych bezlusterkowcow wartych spojrzenia - Panasonic GX1 (ten sam bagnet co Olympus), Samsung NX300 (fajne obiektywy maja wejsc na dniach - kitowe,a takze tanie sa i dobre obiektywyw-stalki na allegro - ok.600zl np. NX45 - sample na flickr), Fuji teraz promocja jest na X-A1 z dwoma (ale obiektywy wieksze i przez to traci na porecznosci - ale obiektywy bardzo dobre jaosciowo i optycznie)

Patrzac na kryteria:
- jasny obiektyw - Canon/Fuji (praktycznie co do jasnosci nie ma roznicy bo jak ruszysz pewnie w Canonie zakres to od razu przeskoczy na f2), nikon ciemniejszy, bezlusterkowiec zalezy jakie szklo dokupisz 🙂 - i tu jest jego plus - mozliwosc rozwijania sie 🙂
- szybki autofokus - no raczej tu bezlusterkowiec i pozniej kompakty - raczej bez duzych roznic.
- ISO - tu glownie zalezy od wielkosci matrycy - Olumpus micro 4/3, fuji 2/3, Canon i Nikon 1/1.7 - do tego dochodzi oprogramowanie jej,a takze czy nie jest przepakowana zbytnio Mpix 😉
- filmy - szczerze jakos nigdy z tego nie korzystam - mialem przyjemnosc zabawy z XZ-2 - i szczerze powiem ze bylem w szoku jakie filmiki kreci 🙂
wg.specyfikacji tych co podalas - raczej Fuji/Canon, E-pl5, Nikon

Mam nadzieje ze cos pomoglem  🙂
Musti, dzięki ogromne za odzew 🙂

Znalazłam fajną stronę, na której można porównać jakość foto w różnych modelach przy różnych ustawieniach ISO,
Wygląda mi na to, że Fuji x20 do ISO 800 radzi sobie najlepiej z kompaktów.

klik

Jak widać E-PL5 pozamiatał wszystko i chyba się zdecyduję, zwłaszcza, że tak jak piszesz - obiektyw można zmienić.
Za jakiś czas może szarpnę się na lepsze szkło, do tego czasu będę się ratować podnoszeniem ISO, a efekt i tak będzie lepszy niż kompaktem 🙂

Jeszcze raz dzięki!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 marca 2014 09:59
Wiem , że tu foto ale i  zapytam :
Bardzo prosze o pomoc. Mam nagrany na karcie SD filmik robiony przez Nikosia o objętosći 1,5 GB
Niestety  chce mi się skopiowac na kopmpa. Co robić?  🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się