DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

mam do was pytanie z czego można zrobić puśliska do siodła ?
z jakich materiałów ?
Taśma parciana i skaj.
escada a jaka gruba powinna być ta taśma parciana ? i gdzie można kupić sprzączki ?
Jak zrobić czarną wodze?
Mustang1208, da się zrobić nawet z lonży
Libeerte Dzięki  :kwiatek:
A najlepiej chyba wcale nie używać ...  🤔
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
09 lutego 2014 21:15
halo, escada, bardzo Wam dziękuję. Może mi coś z tego wyjdzie. 😉
ja mam czarną z linki ...żółtej :P
i są przypadki gdy zasadne jest założenie - to nie watek do tego, ale np moje konisko pracowało dużo od mlodego na czambonie. gdy zakładałam sznurki potem (okres mlodzienczego szaleństwa, buntu i strachów) odrazu się rozluźniał - może kojarzyło się ze spokojna pracą? nigny nie musiałam użyć, zawsze luźna.... generalnie miała pare razy - na placu i w potem w tereny także jako "hamulec bezpieczeństwa"

❗może ktoś mi zrobić chłodzącą czapke dla konia? mrożącą... zauważyłam, ze jak jest tak -15 to zdecydowanie jest żywszy i bardziej kumaty ;/ powyżej zera styki mu sie przegrzewają...  😵 😎
nawet zdjęcia w naczółkach to był koszmar.... ;]

eMi1428 z czego są te naczółki? b. fajnie wyglada, ale nie widze czy plecione czy naklejane :P

aha....powstała grupa na fejsie :P
https://www.facebook.com/groups/1389860724611944/
w celach kontaktów miedzy wytwórcami DIY, a szukającymi rzeczy pięknych, niebanalnych i niespotykanych w sklepach (lub ich tańszych, a często lepszych wersji)
zachęcam do wstawiania ogłoszeń - mam, zrobie, szukam... 😉
w jednym miejscu, wyłącznie DIY
mysle, że to fajna grupa (konkretniejsza niż te wszystkie ogólne kupie/sprzedam
horse_art, Wiadomo, że są przypadki, w których się przydaje i jest super patentem, ale boli mnie aż jak widzę jak ktoś ostro przegina i generalnie jakoś nie lubię, a ludzi przeginajacych spotykam wiecej. Jednak to  🚫
horse_art dzięki 🙂 naczółki są plecione ale robię też inne takie jak na tym zdjęciu
eMi1428, nie widze z czego to 🙁 ale wygląda fajnie 🙂

a ja dorobilam się dziś takiej foty (reszte musze jeszcze poprzeglądać i powybierac co się nadaje 😉....chyba zmienie sprzet na c./czekoladowy brąz i polubie złoty :P (wzór i kolory pomysł zamawiającej)
horse_art, Ty przyklejasz te diamenciki na skórę, czy pod tym jest jeszcze coś?  👀
Mam w domu naczółek skórzany, do niego przyczepiona jest taśma i na to diamenciki. Niestety sporo ich się poodklejało, źrebaki pogryzły  😵 Chciałabym naprawić i zastanawiam się czy odczepić całość i zrobić na nowo, czy doczepić te, które odpadły? Jakiego kleju użyć? Czy ma sens ta taśma pod spodem?  👀
Limonka limonka 😀


Moje pytanie chyba by się tu nada.xd Chodzi mi o podkładkę pod siodło z futrem.
Czym futro naturalne różni się od sztucznego? Czy są jakieś medyczne wskazania do użycia naturalnego futra?
Czy futro z owcy jest najlepsze czy może być inne naturalne? Czy są jakieś różnice w ochronie grzebietu?
I ostatnie pytanie...czy do podkładki wkładacie tylko gąbkę (ile cm?) czy jeszcze coś np.owate? Na wierzch można alcantare dać?
Libeerte, chyba nie moge sobie wyobrazić o co chodzi z ta taśmą 🙁
ale jak masz odpadniete kryształki to chyba lepiej przyklej do tasmy... czym? klejek do tego z czego są oprawki kamyczków i ta siatka... (nie wiem z czego, sprawdz, w marketach budowlanych jest mnóstwo kleju, wybierz ten z opisem, że do tych materiałów i jest elastyczny)

tak sobie pomyślałam - że może taka taśma, siatka fajna rzecz - przyszyć kryształki (te moje można) i tasme do skóry przykleić? moze b się jeszcze mocniej trzymalo.... hym... ale jak u mnei cos się wyrwie (i to fragment) to tylko dlatego, że koń sie wytarł aż oderwała się skóra... czyli wszystko by się oderwało...


wtorkowa - owcze futro ma lanolinę (?) która powoduje odzywienie, leczenie skóry konia/czlowieka, ma właściwosci termoregulacyjne, masujące - sprawdza się np w bolach stawów, mięśni. nie ugniata sie, zdniata pionowo-nie zagina jak inne, więc genialnie amortyzuje.
sztuczne to marne substytuty 😉
Czyli bez sensu ciąć staaaarą niedźwiedzią skórę ze ściany.xd
Wiecie może gdzie można kupić kawałek takiej owczej wełny i na co zwrócić uwagę przy kupnie?
raczej tak :P

na allegro poszukaj. pod nazwą REGULAN, skóra owcza medyczna, futro owcze medyczne...
średnio-długi, drobno-falowany żółty włos, gęste i kosztuje koło 100 za skalp 😉
czyli to co w podkładkach, futerkach na popręgi, nachrapniki itp
Tak jak obiecałam wrzucam zdjęcię czapraka z futrem. Tyle nerwów i czasu ale warto było🙂😉
ooo: assica pozdrawiam z podłogi, zrzuciłaś mnie z łóżka 😲    😜
👍    po prostu cudo,  horze eskadron i te inne się chowają
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
11 lutego 2014 13:20
czym najlepiej wypełnić ochraniacze stajenne?
xxkoooniexx miałam takie niescny plan, zaatakować z nożem stary tapczan i okraść go z gąbki takiej żółtej 🙂 😅 😅
karla158, ja tez rzuciłam się na kanape jak wyrzucali. ale gąbka rozpadła  -pokruszyla się w rękach. więc nei napalaj sie - jak mocno stary to też moze być zwietrzała 🙁
a jak ocieplacze to chyba lepiej owata? te takei szare ze szmat? polar? gąbka przecież nie grzeje...

asicaa239, co ty tu szpanujesz... wczoraj to samo zrobiłam... no prawie :P
- wycięta owce (mało być na siodło ale jakoś tak nie moge się wziąć i troche za sztywna) położyłam pod czaprak - taram! 😀
prawie jak u ciebie 😀

może mi poradzicie? jak przystrzyc regulan? mam czaprak cały podszyty futrem. no ale to jest b grube - nie czuje konia pod łydką, no nie przylega samoistnie pod tybinką. kurcze...nie po to mam nonoflapa żeby mieć 4 cm od konia noge... dlatego pomyslałam żeby przystrzyc. jak to zrobić żeby nie zaświnić całej okolicy/domu i żeby było równo i estetycznie?
horse_art przepraszam juz nie będę  :kwiatek:  😀  Ja osobiście strzygłam nożyczkami ;p fakt trochę puszku było ale bez przesady ;p I nawet równo mi to wyszło. Myślę że można też spróbować maszynką do strzyżenia, wtedy powinno wyjść równo.
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
11 lutego 2014 14:45
głownie chodzi mi o ozdobę ;P więc nieważne co tam będzie, ważne by ładnie wypełniło środek i było miękkie.
są mi tylko potrzebne na jedną sesję zdjęciową i postanowiłam cosik uszyć.
A zwykłych owijek nie chcę bo polaru mi braknie, chcę wykorzystać tylko ten co mam
asicaa239, o ja cię kręcę! mistrzostwo!
horse_art, niestety ma 30 lat ponad, mój niecny plan nie wypali
Znalazłam takie coś:
http://www.bestsale.pl/micro-alkantras-c-36.html

I tu moje pytanie: czy nada się na lej do bryczesów, bo wygląda raczej na cienkie. Jak pytałam o grubość to odpisano mi 150g/m.
Naczółek na modelu 😀
horse_art, Wygląda to tak


nie wiem juz czy oderwać razem z taśmą i dokleić diamenciki całe, czy tylko te, których brakuje
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się