IO Soczi 2014

Kurczę, patrzcie:

Jak się ten kask rozleciał. Może on ma z zasady tak pękać? No, jak teraz karoseria w nowych autach ? Gniecie się a kabina zostaje cała?
Od razu mi się biedny pan Schumacher przypomniał. Brrr.... 🙁

p.s
A pogodniej to tak:
link  😅
Komentarz Tomasza Zimocha.
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
10 lutego 2014 07:19
Taniu, przy bardzo silnym uderzeniu kask jeździecki zachowa się tak samo - jeżeli siła uderzenia byłaby wystarczająca do pęknięcia czaszki, to zamiast niej ma pęknąć kask, bo przejmuje siłę uderzenia. To ewidentny znak, że spełnił swoje zadanie prawidłowo. Dlatego tak ważne jest obejrzenie kasku po upadku i w razie jakichkolwiek wątpliwości co do jego stanu - wymiana na nowy.
Taniu, przy bardzo silnym uderzeniu kask jeździecki zachowa się tak samo - jeżeli siła uderzenia byłaby wystarczająca do pęknięcia czaszki, to zamiast niej ma pęknąć kask, bo przejmuje siłę uderzenia. To ewidentny znak, że spełnił swoje zadanie prawidłowo. Dlatego tak ważne jest obejrzenie kasku po upadku i w razie jakichkolwiek wątpliwości co do jego stanu - wymiana na nowy.

I ja tak myślę. Tylko ten "nasz" (westowy i zaprzyjaźniony z RR) Schumacher mi z głowy wyjść nie może.  🙁
Kamil zdobył złoto, inni ciągle coś gdzieś zdobywają a w Polsce to piłka nożna dalej uważana jest za sport narodowy. Smutne te realia naszego państwa.
galopada_   małoPolskie ;)
10 lutego 2014 08:13
mój kask jezdziecki pękł jak spadł mi na głowę koń. To kask ma wyłapać energię, która (bez niego) uszkodziłaby głowę 😉 Bardzo dobre jest powyższe  porównanie do karoserii samochodu 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
10 lutego 2014 09:43
Kamil zdobył złoto, inni ciągle coś gdzieś zdobywają a w Polsce to piłka nożna dalej uważana jest za sport narodowy. Smutne te realia naszego państwa.


Podpisuje się pod tym cała moja rodzina. Wkurza nas to.
I mnie to wkurza. Mecze w Dubaju, czy gdzieś tam...pffff..... Jakiś mega kucharz i w ogóle wszystko.
A panczeniści mówili, że nie mają gdzie trenować. Curlingowców też wyrzucali z lodowiska.
Miałam nadzieję, że jak Pani Mucha odleci to ten jej podział na lepszych i gorszych odwołają.
Gdyby nie sukcesy Fortuny i Małysza to i skoków by nie było.  🤔
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 lutego 2014 09:55
Nie wiem skąd taki upór z tą piłką nożną  🤔wirek: I też nie to wkurza.
Też się z tym nie zgadzam. Ale realia są takie, że sport narodowy ma być czymś, co mógłby "uprawiać" każdy Polak. To ma być dostępne i możliwe dla większości. Piłkę kopać może każdy, wszędzie, ze skokami już gorzej. Jeśli chodzi o to, to w sumie nie rozumiem, czemu nie np. siatkówka? No cóż 🙄 Już kiedyś przy okazji jakiejś większej imprezy sportowej na r-v pisałam- wiele jest sportów, nawet mało popularnych, w których Polacy odnoszą ogromne sukcesy. Mam wrażenie, że jedynie ta piłka nożna leży po całości.
Mnie irytuje "Noga Justyny Gate". No złamała palec. Stało się. A my zawsze musimy: słoń a sprawa polska.   😵
Nie wiem skąd taki upór z tą piłką nożną  🤔wirek: I też nie to wkurza.


Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze 😉
No i co się dziwić, że sport narodowy - temat o igrzyskach ZIMOWYCH, a tu dyskusja o piłce nożnej  😀
Śmieję się, akurat piłką nożną się interesuję i cieszę się, że często mecze są transmitowanie w publicznej telewizji, ale nie jesteśmy w piłce potęgą, oj nie...🙂
Short track- trwa "bronowanie areny" przed kolejnymi wyścigami. Ależ tam trzeba mieć siłę.  🙇
Ja ze sportów zimowych uprawiam tylko: patrzenie przez okno i slalom do kuchni po herbatkę. Dlatego lubię zimowe IO.
Przez okno monitora sobie zerkam.
Short track świetny i super, że Polka awansowała do ćwierćfinału 🙂

Stoch wczoraj był chory, po dekoracji kwatowej zasłabł. Jaka jest różnica między nim a Kowalczyk? Trener Kruczek dopiero po konkursie powiedział, że walczyli z czasem, kibice nie wiedzieli, że Kamil rozważał nawet rezygnację ze startu.
Mam wrażenie, że stopa Kowalczyk ma tłumaczyć słaby start...i tak trzymam za nią kciuki, tak samo jak za każdego naszego reprezentanta (no, może za skoczków troszkę mocniej  😀)
Justyna Kowalczyk ma być podobno na środkach przeciwbólowych.  👀 To i tak, pewnie pikuś wobec leków na astmę.  😉
Ogólnie to jakoś mnie drażni "gwiazdorzenie" Justyny i jej wojenka z mediami/hejterami i w ogóle.
Niech się skupi na sporcie a nie na twitowaniu. Małysz wczoraj o tym mówił, że trzeba się odciąć od mediów i skupić.
Swoją drogą widzieliście jak przytył?  😍 Taki się zrobił dorosły. I nie peszą go kamery i ładnie mówi. Fajnie.
Ja też jakoś za Justyną nigdy specjalnie nie przepadałam. Oczywiście szacunek za wszystko co osiągnęła, naprawdę ją podziwiam. Ale takie tłumaczenie się...no cóż, nie wyszło to nie wyszło, widocznie są lepsi.

Moi rodzice właśnie wczoraj wspominali, jak to Małysz na początku jednego pełnego zdania nie potrafił sklecić, a wczoraj taki wygadany. I dobrze 🙂
Short track sztafeta. Ale się panie śmiesznie w pupy popychają.  😂
Mężczyźni też tak robią?  👀
Short track świetny i super, że Polka awansowała do ćwierćfinału 🙂

z relacji online "Zestawienie wszystkich uczestniczek ćwiercfinału nie uwzględnia naszej zawodniczki. Wygląda na to, że jednak nie zobaczymy jej w kolejnej rundzie." Ja jestem w szkole i nie oglądam. To jak w końcu? 👀
Właśnie też przed chwilą to przeczytałam...nie wiem, o co chodzi, bezpośrednio po biegu były informacje, że jest w ćwierćfinale...

Edit: faktycznie, z tym zakwalifikowaniem to był jakiś błąd, Maliszewska była na 3. pozycji, awans uzyskują 2 zawodniczki z danego biegu.
Edit2: a nasz Kamil już złoty tak całkiem, z medalem. Kurczę, ale fajna dekoracja była, aż mi się cały czas śmiać chce 🙂
Co do Małysza - też zauważyłam, że się wyrobił. A porównując starą reklamę Tekanee czy jak tam się zwie ta herbata z obecnymi wypowiedziami to już w ogóle kosmos. 😉
Właśnie też przed chwilą to przeczytałam...nie wiem, o co chodzi, bezpośrednio po biegu były informacje, że jest w ćwierćfinale...

Edit: faktycznie, z tym zakwalifikowaniem to był jakiś błąd, Maliszewska była na 3. pozycji, awans uzyskują 2 zawodniczki z danego biegu.
Edit2: a nasz Kamil już złoty tak całkiem, z medalem. Kurczę, ale fajna dekoracja była, aż mi się cały czas śmiać chce 🙂


Właśnie oglądałam wywiad z naszą zawodniczką- skarżyła się na niedofinansowanie, braki sprzętowe... Wszystkie swoje wyjazdy finansuje sama... Nosz, krew nas z małżem zalała (on się wyjeżył, z epiłkę nożną to się futruje non stop i niewiele z tego wynika a ludzie, którzy mają talent i serce do walki są zdani na siebie).
A Kamil- no piękne to było po prostu- i wczoraj i dziś na dekoracji się normalnie wzruszyłam 😡!
A ja się na dekoracji nie wzruszyłam. No chyba tylko panią Ireną Szewińską, bo pisano, że bardzo jest chora.
Ceremonia była taka... sterylna. Inaczej jest zaraz po konkursie. Inaczej jak hymn zaśpiewają z kibicami.
No, ale niech będzie, że się czepiam.  😉
Ależ szkoda upadku Sylwii Jaśkowiec w eliminacjach sprintu. Miałam nadzieję, że wejdzie chociaż do ćwierćfinału... Ale trasa faktycznie nieciekawa, nawet zza ekranu telewizora widać, że niektóre zakręty wyglądają, jakby ktoś odśnieżając, wyrzucał śnieg na trasę biegu. Nic dziwnego, że tyle osób się przerwaca.
Ktoś im wyjaśni, czemu na sport.tvp.pl jest transmisja łyżwiarstwa figurowego od 16 do 19:30, a jak się chce ją otworzyć, to się wyświetla, że "transmisja zakończona"? 🤔
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 lutego 2014 15:16
Pewnie wcześniejsza zakończona, a obecna jeszcze się nie zaczęła.
Rekord olimpijski Koreanki w łyżwiarstwie szybkim kobiet na 500m, to było niesamowite, ktoś widział? 😜
Ja!
Aż się moja mama pytała, czemu komentator tak krzyczy, przecież to nie Polka  😁
Gdzie leci/leciało? Bo w telewizji na każdym kanale co innego i ostatecznie przegapiłam  😵
na tvp1 było - teraz reklamy 🙂
grr. a ja siedziałam na tvp sport, bo mi telewizor napisał, że tam będzie lecieć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się